Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šema tranzistorskog izlaznog pojačala za zvučnike male impedanse

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Šema tranzistorskog izlaznog pojačala za zvučnike male impedanse

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 18583 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.dynamic.upc.nl.



+27 Profil

icon Re: Šema tranzistorskog izlaznog pojačala za zvučnike male impedanse07.05.2012. u 00:46 - pre 144 meseci
Citat:
vulejohn: Ponavljam se godinama, koga god zanima kako modifikovani drajveri sviraju ja sam mu na usluzi..


Vule ovde se ne radi o zvucnicima nego o ampu kako i sam rece a rekla-kazala ti dobro ide.
Mozes li u duhu DIY zajednice da postavis PCB, Overlay... sta vec imas... ?

Javih se opet jer bi na ovaj nacin cela prica mogla da ode u drugom smeru a sada imam malo slobodnog vremena...



 
Odgovor na temu

vulejohn
ložač, IOHB
Marinkova bara

Član broj: 276647
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Šema tranzistorskog izlaznog pojačala za zvučnike male impedanse07.05.2012. u 05:28 - pre 144 meseci
Citat:
d.veljko83: Vule ovde se ne radi o zvucnicima nego o ampu kako i sam rece a rekla-kazala ti dobro ide.
Mozes li u duhu DIY zajednice da postavis PCB, Overlay... sta vec imas... ?


Može ovako..
Zvučnike sam pomenuo zbog pitanja o rezoluciji, džaba ti dobar amp bez njih..
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.dynamic.upc.nl.



+27 Profil

icon Re: Šema tranzistorskog izlaznog pojačala za zvučnike male impedanse07.05.2012. u 09:41 - pre 144 meseci
Citat:
vulejohn: Može ovako..


Ne moze... Imao sam volje ali cu ipak utrositi vreme danas na nesto drugo.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

vulejohn
ložač, IOHB
Marinkova bara

Član broj: 276647
Poruke: 42
*.static.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Šema tranzistorskog izlaznog pojačala za zvučnike male impedanse07.05.2012. u 10:05 - pre 144 meseci
Vidi, ja nemam više ništa da ti dam.. a ti troši vreme kako hoćeš..

Projekat je napravljen za moje potrebe, sa parčeta papira napravljene dve pločice koje sviraju... prebacivanje u digitalni format samo bi oduzimalo vreme, i bez njega se videlo kako će raditi.. kome treba ovakav amp može ga čuti, meriti ili uz malo truda simulirati u kompu..
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: Šema tranzistorskog izlaznog pojačala za zvučnike male impedanse07.05.2012. u 12:08 - pre 144 meseci
Vule, koliko shvatam, ti si u stvari samo hteo da nas obavestis da si uspesno napravio jedan lep amp i da sa tvojim modifikovanim zvucnicima fantasticno radi. Trebalo je tako u startu da naglasis jer si ovako doveo vecinu u zabludu da zelis da sa svima podelis taj projekat. Ne znam sta bi ti meni rekao da sam ti recimo ja dao ovakav sasvim neupotrebljiv nacrt stampane plocice?
Pretpostavljam da ce vecini ovo biti samo informacija o tvom napredovanju, ali posteno gledano, vrlo je malo relevantno za siri auditorijum. Slicno kao i svojevremeno BataBanetov Germanijumski amp koji ima dusu. Takve drajvere ima procentualno jako mali broj ljudi, oni su vrlo nestandardnih osobina (impedansa) i tesko da ce mozda nekiliko njih od ko zna koliko hiljada samograditelja ikada imati takve drajvere i imati potrebu da ima i ovakav "namenski" pojacavac za njih. Isto je vazilo i u BataBanetovom slucaju i to sam i tada podvukao, ali sam bio napljuvan kao "jedan od onih koji nikad nisu culi tu Nirvanu a vec pametuje i blati po tome". Nema kod mene sumnje da je to dobro i da savrseno zvuci sve zajedno, ali nije relevantno za 99% ljudi koji se na ovim forumima krecu jer se radi o prilicnoj egzotici. Drago mi je ako si ti zadovoljan, ako se to tebi sve uklopilo i ispunilo sve tvoje teznje ka dobrom zvuku. Za tebe je prica zavrsena i samo bi zlonamernom coveku to moglo da smeta.
 
Odgovor na temu

vulejohn
ložač, IOHB
Marinkova bara

Član broj: 276647
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Šema tranzistorskog izlaznog pojačala za zvučnike male impedanse07.05.2012. u 14:19 - pre 144 meseci
Citat:
1OXB: Vule, koliko shvatam, ti si u stvari samo hteo da nas obavestis da si uspesno napravio jedan lep amp i da sa tvojim modifikovanim zvucnicima fantasticno radi. Trebalo je tako u startu da naglasis jer si ovako doveo vecinu u zabludu da zelis da sa svima podelis taj projekat. Ne znam sta bi ti meni rekao da sam ti recimo ja dao ovakav sasvim neupotrebljiv nacrt stampane plocice?


Kao što već rekoh, pločice za amp relativno lako su napravljene sa parčeta papira koje je na slici.. uostalom postoji shema, koju još uvek niko ne komentariše..


Citat:
Pretpostavljam da ce vecini ovo biti samo informacija o tvom napredovanju, ali posteno gledano, vrlo je malo relevantno za siri auditorijum. Slicno kao i svojevremeno BataBanetov Germanijumski amp koji ima dusu. Takve drajvere ima procentualno jako mali broj ljudi, oni su vrlo nestandardnih osobina (impedansa) i tesko da ce mozda nekiliko njih od ko zna koliko hiljada samograditelja ikada imati takve drajvere i imati potrebu da ima i ovakav "namenski" pojacavac za njih..


Svako pojačalo koje radi na 1 Ohm radiće bolje na 4 ili 8.. nadam se da se oko toga slažemo..
Ovo je probano na zvučnicima koji imaju 6 Ohm-a i 87 dB osetljivosti, nikakav problem..
 
Odgovor na temu

vulejohn
ložač, IOHB
Marinkova bara

Član broj: 276647
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Šema tranzistorskog izlaznog pojačala za zvučnike male impedanse10.11.2014. u 07:14 - pre 114 meseci
U medjuvremenu pojačalo je kod mene doživelo par promena.. Sankeni umesto Toshiba u izlazu, nešto veći napon i gain, veća struja kroz par koji daje pojačanje, kolo za podešavanje DC.. takodje, dva-tri su napravljena da rade sa zvučnicima standardne impedanse, naravno sa još većim naponom i gainom..

Verzija koju sam okačio je najzahvalnija za podeliti, sve je provereno i označeno.. potpuno sam zaboravio da ova tema i postoji, hvala komšiji Čedi koji se pre neki dan raspitivao..









[Ovu poruku je menjao vulejohn dana 10.11.2014. u 08:33 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

LCD TV
Stojko Stojanov
Pro Evropa
Skopje-Makedonija

Član broj: 325248
Poruke: 102
77.29.220.*



Profil

icon Re: Šema tranzistorskog izlaznog pojačala za zvučnike male impedanse11.11.2014. u 11:40 - pre 114 meseci
Ako mogu da pitam jel ovo pojacalo koristite za slusalice. Inace ja koristim pojacalce 100W/4R ili 60W/8R sa kvalijitetnijim zvucinicima. Sta da vam kazem zvuk (sound) MILINAAA!
Volim lepe stvari.
 
Odgovor na temu

vulejohn
ložač, IOHB
Marinkova bara

Član broj: 276647
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Šema tranzistorskog izlaznog pojačala za zvučnike male impedanse11.11.2014. u 12:56 - pre 114 meseci
Probaj ćirilicu, latinica ti slabo ide, ništa ne razumem..
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Šema tranzistorskog izlaznog pojačala za zvučnike male impedanse

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 18583 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.