Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šema tranzistorskog izlaznog pojačala za zvučnike male impedanse

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Šema tranzistorskog izlaznog pojačala za zvučnike male impedanse

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 18698 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.upc-e.chello.nl.



+27 Profil

icon Re: Šema tranzistorskog izlaznog pojačala za zvučnike male impedanse11.01.2011. u 19:01 - pre 161 meseci
Citat:
michabass: Čisto iz radoznalosti koji su to zvučnici?

Jel bese modifikovani Visaton B200 ili se u medjuvremenu preslo na nesto drugo?

[Ovu poruku je menjao d.veljko83 dana 11.01.2011. u 20:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.upc-e.chello.nl.



+27 Profil

icon Re: Šema tranzistorskog izlaznog pojačala za zvučnike male impedanse11.01.2011. u 19:08 - pre 161 meseci
Citat:
michabass: Čisto iz radoznalosti koji su to zvučnici?

Jel bese modifikovani Visaton B200 ili se u medjuvremenu preslo na nesto drugo?
 
Odgovor na temu

vulejohn
ložač, IOHB
Marinkova bara

Član broj: 276647
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Šema tranzistorskog izlaznog pojačala za zvučnike male impedanse11.01.2011. u 19:48 - pre 161 meseci
Citat:
michabass: Čisto iz radoznalosti koji su to zvučnici?

Citat:
d.veljko83: Jel bese modifikovani Visaton B200 ili se u medjuvremenu preslo na nesto drugo?

Upravo ti, naizmenično sa još jednim parom Philipsa sa istim otporom kalema...ali to nije tema...
 
Odgovor na temu

vulejohn
ložač, IOHB
Marinkova bara

Član broj: 276647
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Šema tranzistorskog izlaznog pojačala za zvučnike male impedanse05.05.2012. u 15:08 - pre 145 meseci
Uz puno entuzijazma, dobre volje i truda od projekta na parčetu papira stiglo se do pojačala..


[Ovu poruku je menjao vulejohn dana 07.05.2012. u 06:33 GMT+1]



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Šema tranzistorskog izlaznog pojačala za zvučnike male impedanse05.05.2012. u 15:21 - pre 145 meseci
Završiste li ga napokon? Odlično izgleda,jednostavan izgled bez previše detalja. Čitao sam temu na diy ,poprilično je dobro pratio ali u poslednjih mjesec i po-dva nisam bio često a vidjeo sam kako je ova tema tamo izazvala je masu mišljenja što podrške što opanjkavanja same zamisli.

Koji su izlazni tranzistori?
Čemu služi onaj prekidač sa lijeve zadnje strane pojačala?
Kako se vama dopada zvuk toga što ste napravili?
Kako i kakvom žicom ste premotali zvučnik koji se sa ovim pojačalom koristi?

Inače neobična zamisao dobre finalne obrade,nema šta!
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

vulejohn
ložač, IOHB
Marinkova bara

Član broj: 276647
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Šema tranzistorskog izlaznog pojačala za zvučnike male impedanse05.05.2012. u 15:39 - pre 145 meseci
Završen je odavno ali nikako da se setim da ga i ovde okačim.. izlazni tranzistori su 1943-5200 sa oko 100 mA mirne struje.. 0.5V na 1 Ohm daje 30W, gain oko 11x.. prekidač pozadi je selektor, treći par chincheva je slobodan, ako mi ikada padne na pamet da ubacim drugačiju selekciju ulaza.. zvuk je neutralan, tako nešto sam tražio..
Zvučnik nisam ja motao, ne koristi se žica već aluminijumska folija..
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Šema tranzistorskog izlaznog pojačala za zvučnike male impedanse05.05.2012. u 15:57 - pre 145 meseci
Citat:
vulejohn: Završen je odavno ali nikako da se setim da ga i ovde okačim.. izlazni tranzistori su 1943-5200 sa oko 100 mA mirne struje.. 0.5V na 1 Ohm daje 30W, gain oko 11x.. prekidač pozadi je selektor, treći par chincheva je slobodan, ako mi ikada padne na pamet da ubacim drugačiju selekciju ulaza.. zvuk je neutralan, tako nešto sam tražio..
Zvučnik nisam ja motao, ne koristi se žica već aluminijumska folija..


Još jedna novina,barem za mene.

Zadovoljni ste znači kako zvuči-to je najbitnije!
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

vulejohn
ložač, IOHB
Marinkova bara

Član broj: 276647
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Šema tranzistorskog izlaznog pojačala za zvučnike male impedanse05.05.2012. u 20:14 - pre 145 meseci
U odnosu na verziju sa slike finalna se razlikuje u tome što nema tantale.. na 12V vodove stavljeni su polipropileni od 15 mikro, posle stabilizatora od 5V NIC ultralow ESR od 47 mirko, BC koji kontroliše mirnu struju paralelisan sa 1 mikro blokom.. najviše sam experimentisao sa kondom na ulazu, na kraju se najbolje pokazao WIMA MKP10 od 0.47 mikro..
Ako me nekada ne bude mrzelo ponovo ga otvarati radi slikanja okačiću i to..
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Šema tranzistorskog izlaznog pojačala za zvučnike male impedanse05.05.2012. u 22:06 - pre 145 meseci
Samo opušteno,kad se bude imalo vremena!
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.dynamic.upc.nl.



+27 Profil

icon Re: Šema tranzistorskog izlaznog pojačala za zvučnike male impedanse05.05.2012. u 22:37 - pre 145 meseci
Citat:
vulejohn:... izlazni tranzistori su 1943-5200 sa oko 100 mA mirne struje.. 0.5V na 1 Ohm daje 30W, gain oko 11x..


Kolko dugo je bio testiran pri punoj pobudi na ulazu?
Ima li brojki sa merenja?

Kolko se greje hladnjak? 30W sa 5-6V na izlazu...

Jel mi se samo cini ili je crvena zica tanja od plave!?
Pre igranja sa kondovima na ulazu bi trebalo makar izjednaciti i podebljati provodnike.

Uslikaj da se vide plocice i tranzistori na hladnjaku ako ces opet da slikas...
 
Odgovor na temu

vulejohn
ložač, IOHB
Marinkova bara

Član broj: 276647
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Šema tranzistorskog izlaznog pojačala za zvučnike male impedanse06.05.2012. u 07:36 - pre 145 meseci
Citat:
d.veljko83: Kolko dugo je bio testiran pri punoj pobudi na ulazu?
Ima li brojki sa merenja?

Kolko se greje hladnjak? 30W sa 5-6V na izlazu...

Jel mi se samo cini ili je crvena zica tanja od plave!?
Pre igranja sa kondovima na ulazu bi trebalo makar izjednaciti i podebljati provodnike.

Uslikaj da se vide plocice i tranzistori na hladnjaku ako ces opet da slikas...


Brojke sa merenja su nebitne, bitno je kako radi... za to je dovoljno pogledati shemu.. obzirom da ti je on nje bitnija debljina provodnika ne verujem da shvataš..

Cilj je bio konstruisati pojačalo koje će davati dovoljno struje za slušanje zvučnika sa Re-0.8 Ohm-a u sobi a ne stadionu.. a da pri tome izobličenja ne prelaze 0.1% i da zvučno bude neutralno.. ako znaš i možeš bolje izvoli..
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Šema tranzistorskog izlaznog pojačala za zvučnike male impedanse06.05.2012. u 09:20 - pre 145 meseci
Ouuu,što bi rekao Lala na kraju vica - "...počeli smo da se šopamo!"

Citat:
vulejohn: Brojke sa merenja su nebitne, bitno je kako radi...


Vazda bilo!

Citat:
vulejohn:za to je dovoljno pogledati shemu..


Nikad bilo! Ne svira šema nego uređaj,iz ličnog doživljaja APEX AX12 je dobar primjer.

Citat:
vulejohn:obzirom da ti je on nje bitnija debljina provodnika ne verujem da shvataš..


Trebalo bi da su provodnici jednako debeli,ako ništa makar vizuelno odaje jači utisak. Pored toga pošto je ovo praktično strujno pojačalo (mislim na činjenicu da pojačava visinom struje,ne visinom napona) valja i da su provodnici debljeg presjeka radi smanjenja gubitaka. Nema potrebe da se bilo ko omalovažava majka mu stara... Ovde nije običaj da se radi "patkometrija" kao na diyaudio.rs ,nema toliko ekscesa a i nepotrebni su. Možda je zbog toga dosadniji forum ali neka ga tako.

Da bi valjalo ujednačiti debljinu provodnika-valjalo bi. A ako ti se dopada kako radi-to je to bez obzira na mjerenja i na šeme prosto iz razloga što to ne slušamo mi koji kritikujemo nego ti koji si ga pravio i koji ga imaš. Uši nam nisu jednake svima kao ni kriterijumi-a ni boja sitog kaktusa nije najljepša iako se meni najviše dopada.

"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: Šema tranzistorskog izlaznog pojačala za zvučnike male impedanse06.05.2012. u 11:44 - pre 145 meseci
Vulejohn, Aleksandar te je vec vrlo uljudno i blago upozorio na tvoju nepotrebnu i nicim izazvanu reakciju. Svako ima svoja merila, a ako se tvoja ne poklapaju sa merilima nekog drugog, to ne znaci da treba da svoja istaknes kao vrednija i merodavnija samo zato sto ti tako vidis i time omalovazis sagovornika i njegova merila i pogled na stvari. Stvarno nema razloga za takav stav i odnos.
Uredjaj ti je veoma lepo uradjen, i verovatno vrlo lepo i radi i hvala sto si to podelio sa ljudima ovde. Moje misljenje je da su merenja i merni rezultati barem isto toliko vazni kao i slusni utisak osim ako si pobornik pravca da je samo uho merodavno. Postoji prilicno velika grupacija audio zaljubljenika koji slede taj pristup i to je njihovo pravo, ali mislim da je pogresno ako su u tome iskljucivi. Bilo bi lepo da je zivot tako jednostavan - crno<->belo... na zalost, realnost je uvek neka nijansa sivog, neki konglomerat kompromisa!
 
Odgovor na temu

boro62promaja
borislav babic
nezaposlen
doboj, BiH, RS

Član broj: 284763
Poruke: 2249
*.teol.net.



+52 Profil

icon Re: Šema tranzistorskog izlaznog pojačala za zvučnike male impedanse06.05.2012. u 12:07 - pre 145 meseci
:)44250
Aco sta je to bilo sa AX12, da li radi kako treba jer sam imao namjeru da ga uradim kao pojacalo za visokotonce (P.Audio 125W/8Ohm) ?
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Šema tranzistorskog izlaznog pojačala za zvučnike male impedanse06.05.2012. u 14:19 - pre 145 meseci
Boropromajo-slobodno opleti! Meni AX12 radi jako lijepo i ugodno,doduse koristen u punom opsegu ali ne sumnjam da bi se lijepo snasao i samo sa visokim tonovima. Bas mu poceh novu prednju stranu,proslu sam uradio 2cm uze nego kod ostalih pojacala. Postavicu slike u temi veceras,sad sam na slavi kod drugara.
.
.
.
Izvinjavam se zbog skretanja sa teme.
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

vulejohn
ložač, IOHB
Marinkova bara

Član broj: 276647
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Šema tranzistorskog izlaznog pojačala za zvučnike male impedanse06.05.2012. u 16:59 - pre 145 meseci
Citat:
1OXB
Uredjaj ti je veoma lepo uradjen, i verovatno vrlo lepo i radi i hvala sto si to podelio sa ljudima ovde. Moje misljenje je da su merenja i merni rezultati barem isto toliko vazni kao i slusni utisak osim ako si pobornik pravca da je samo uho merodavno. Postoji prilicno velika grupacija audio zaljubljenika koji slede taj pristup i to je njihovo pravo, ali mislim da je pogresno ako su u tome iskljucivi. Bilo bi lepo da je zivot tako jednostavan - crno<->belo... na zalost, realnost je uvek neka nijansa sivog, neki konglomerat kompromisa!


Ja sam isključivo konzument elektronike, ono malo što sam do sada naučio uglavnom je slučajno.. nisam nigde rekao da su merenja važnija od uha već nešto drugo..

Dakle, može se znati gotovo sve o pojačalu samo pogledom u shemu, samo treba imati znanje i biti bez predrasuda... još ako sam rekao koji su elementi gde korišćeni stvar bi trebalo biti kristalno čista.. uostalom i za tvoj pojačivač ranije u ovoj temi si napisao da veruješ da merenja ne mogu bitno odstupiti od simulacije.. e sad, nekome treba računar za simulaciju a nekome je dovoljan papir i olovka..

Ako nekoga zaista zanima ova shema a ima dovoljno volje i znanja može lako zaključiti kako pojačivač radi..
 
Odgovor na temu

vulejohn
ložač, IOHB
Marinkova bara

Član broj: 276647
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Šema tranzistorskog izlaznog pojačala za zvučnike male impedanse06.05.2012. u 17:07 - pre 145 meseci
Citat:
44250
Da bi valjalo ujednačiti debljinu provodnika-valjalo bi..


Debljina provodnika je ista, različita je izolacija... ali to je na nekoliko cm apsolutno nebitno.. dodji i uključiću ti dva zvučnička kabla od po nekoliko metara, jedan od kvadrat ipo drugi od šest, nikada nećeš pogoditi koji svira... ipak ti smeta par cm?!

Neverovatno je da još niko nije na dva foruma ništa konkretno spomenuo iz sheme pojačivača, ni kao dobro ni kao loše.. do sada su svi komentari bili usmereni na dobru kutiju, tip zvučnika, žice, prekidač i razne slične gluposti...
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.dynamic.upc.nl.



+27 Profil

icon Re: Šema tranzistorskog izlaznog pojačala za zvučnike male impedanse06.05.2012. u 20:22 - pre 145 meseci
Citat:
1OXB: Vulejohn, Aleksandar te je vec vrlo uljudno i blago upozorio na tvoju nepotrebnu i nicim izazvanu reakciju. Svako ima svoja merila, a ako se tvoja ne poklapaju sa merilima nekog drugog, to ne znaci da treba da svoja istaknes kao vrednija i merodavnija samo zato sto ti tako vidis i time omalovazis sagovornika i njegova merila i pogled na stvari. Stvarno nema razloga za takav stav i odnos.


Netreba zameriti mnogo Vuletu, vec izvestan broj godina kako mi se cini je meta pljuvanja na raznoraznim mestima tako da se verovatno razvio mehanizam samoodbrane, da ne kazem navike, da se reaguje na ovaj nacin cak i kada je to sasvim nepotrebno i bez razloga.

Citat:
vulejohn: Ja sam isključivo konzument elektronike, ono malo što sam do sada naučio uglavnom je slučajno..

Zbog ovoga ti i ne smeta razlicita debljina... Bez velikih tehnikalija i kvizova da ili ne... paralela... samograditelju ovo smeta kao sto bi tebi kao konzulmentu koji izlazi na porodicni rucak u restoran smetalo da pored odela, i lepe kosulje imas na nozi samo jednu cipelu.

Citat:
vulejohn
Dakle, može se znati gotovo sve o pojačalu samo pogledom u shemu, samo treba imati znanje i biti bez predrasuda... još ako sam rekao koji su elementi gde korišćeni stvar bi trebalo biti kristalno čista.. uostalom i za tvoj pojačivač ranije u ovoj temi si napisao da veruješ da merenja ne mogu bitno odstupiti od simulacije.. e sad, nekome treba računar za simulaciju a nekome je dovoljan papir i olovka..
Ako nekoga zaista zanima ova shema a ima dovoljno volje i znanja može lako zaključiti kako pojačivač radi..


Netacno i to veoma. Nema simulatora niti papira i olovke koja ce reci da ce zamisao i proracun na prvom mestu uopste proraditi u praksi...
Ovakvim tvrdnjama dokazujes gore citiranu tvrdnju da si konzulment, ali na konto toga budi spreman da i prihvatis stvari koje tako nesto nosi sa sobom. Okvire da, predpostavke i ocekivanja takodje da, ali za sigurnost treba radni sto... Semu si postavio bez ikakve dodatne price o njoj kao i o samom ampu... shodno tome dobio si par obicnih pitanja iz radoznalosti... Moja ogranicenja i znanje mi ne dozvoljavaju da dodjem do saznanja kolko se tvoj hladnjak zagreva na jednoj trecini snage itd... to znas samo ti. Kao konzulmerntu, zar ti se ne cini malo neozbiljno, pogotovu za coveka tvojih dogina i profesije, da dopustis sebi ovakav vid komunikacije? Ili pak sve to je sa korenima u nekom drugom pravcu...

Citat:
vulejohn: Debljina provodnika je ista, različita je izolacija... ali to je na nekoliko cm apsolutno nebitno.. dodji i uključiću ti dva zvučnička kabla od po nekoliko metara, jedan od kvadrat ipo drugi od šest, nikada nećeš pogoditi koji svira...

Opet iz radoznalosti, kolko je lako ustanoviti "sonicne razlike" izmedju snimaka red-book cd-a i vidokorezolutnih sniimaka? Cini mi se da u toj silnoj teznji da ocuvas utisak beskompromisnog pocinjes da juris u krug. I nije ti prvi put.

Citat:
vulejohn
Neverovatno je da još niko nije na dva foruma ništa konkretno spomenuo iz sheme pojačivača, ni kao dobro ni kao loše.. do sada su svi komentari bili usmereni na dobru kutiju, tip zvučnika, žice, prekidač i razne slične gluposti...


Nakon tvojih reakcija, a u nastavku ovakvim izjavama samo dokazujes (meni) da si u stvari jedan jako vedar i cio covek zeljan razgovora i sale.



P.S.

Ne bih se dalje upustao u bilo sta, nesto mi govori da nije ovaj forum za to najbolje mesto.
Boro ako se ovo otegne, bez ustezanja obrisi moje postove.

 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Šema tranzistorskog izlaznog pojačala za zvučnike male impedanse06.05.2012. u 20:40 - pre 145 meseci
Citat:
vulejohn: Debljina provodnika je ista, različita je izolacija... ali to je na nekoliko cm apsolutno nebitno.. dodji i uključiću ti dva zvučnička kabla od po nekoliko metara, jedan od kvadrat ipo drugi od šest, nikada nećeš pogoditi koji svira... ipak ti smeta par cm?!


Ma ne smeta meni ništa daleko bilo,čak šta više drago mi je da si tvrdoglavošću uspio da uradiš nešto što je toliko osporavano od strane drugih i da si na kraju zadovoljan time što si dobio. To je cilj svakog projekta a ovaj tvoj je još i bio drugačiji i rekao bih zahtjevniji. U ovom tvom slučaju sa ovim pojačalom i ovim zvučnicima razlika između 1,5 i 6mm^2 morala bi da se čuje naročito na pola ili više snage-dosta je to struje i pad napona bi bio značajniji što bi dovelo prije svega do razlike u glasnoći. Tih par cm u pojačalu električno ne znači skoro ništa. Biću dovoljno samokritičan da kažem kako meni lično sama šema ne znači mnogo-barem još uvijek jer se za sad tek upoznajem sa nekim osnovnim "forama",šta gdje treba ili je poželjno upariti,kako povezati unutrašnjost pojačala da bi se izbjegao brum i slične sitnice-ako sam u ičemu napredovao to bi bilo u pravljenju kutija sa osnovnim kućnim alatima:mala brusilica sa 1mm reznom pločom,baterijska šrafilica,skalper,set šrafcigera,kombinirke su alat kojim uradim šta sam uradio i kako sam uradio. Što se tiče šema-skontao sam da jednostavna šema sa malo dijelova ne znači loše pojačalo,i to ne samo na APEX AX12 već i sa LM3886,dogc-mk3... Najlakše je kategorizovati neko pojačalo kao KRŠ a treba umeti doći do odličnih rezultata uz pomoć svog intelekta i svojih deset prsta. Ljudima koji to uspijevaju ja se divim i jako ih poštujem. Ovo tvoje pojačalo lično bih volio jednom da čujem,pa da i sam steknem neki utisak kako to zvuči. Do sad nisam čuo mnogo sistema ali jesam čuo sisteme čiji mi se zvuk dopada,jako dopada i koje bi ali stvarno volio da imam najviše od drugih. Mojem sistemu nedostaje još par nekih dobrih zvučnika (još mi žao propuštenog para kantona sa bubanj-pijace...) a predpojačala,pojačala i dobar DAC imam.

Pojačalo poput tvog teško će naići na dobar odziv prosto iz razloga što ljudi i djeca nemaju načina da dođu do 0R8 zvučnika,samo pojačalo vjerujem da je relativno lako izvodljivo naročito jer su dijelovi lako nabavljivi i skoro u svakom gradu,ako ništa makar u granicama Srbijice ove naše male. Zvučnik je tu "usko grlo",što opet ne govori o tome što si dobio. Pojačala koja rade na niskim impedansama nisu novost sama po sebi,ali kao diy projekat svakako jesu.
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

vulejohn
ložač, IOHB
Marinkova bara

Član broj: 276647
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Šema tranzistorskog izlaznog pojačala za zvučnike male impedanse06.05.2012. u 21:32 - pre 145 meseci
Citat:
44250: Ma ne smeta meni ništa daleko bilo,čak šta više drago mi je da si tvrdoglavošću uspio da uradiš nešto što je toliko osporavano od strane drugih i da si na kraju zadovoljan time što si dobio. To je cilj svakog projekta a ovaj tvoj je još i bio drugačiji i rekao bih zahtjevniji. U ovom tvom slučaju sa ovim pojačalom i ovim zvučnicima razlika između 1,5 i 6mm^2 morala bi da se čuje naročito na pola ili više snage-dosta je to struje i pad napona bi bio značajniji što bi dovelo prije svega do razlike u glasnoći. Tih par cm u pojačalu električno ne znači skoro ništa..
Ovo tvoje pojačalo lično bih volio jednom da čujem,pa da i sam steknem neki utisak kako to zvuči..


Nisam se mnogo trudio oko žica pošto su nebitne.. u konkretnom komadu najviše pažnje dobila je masa, ona jedino može praviti problem.. razliku izmedju 1.5 i 6 kvadrata nisam čuo jer sam sve zaključke donosio na osnovu slušanja na normalnoj glasnoći, drajveri su izuzetno osetljivi tako da je pola i više snage u mojoj sobi neupotrebljivo..
Dodji da čuješ..


Citat:
d.veljko83:
Nema simulatora niti papira i olovke koja ce reci da ce zamisao i proracun na prvom mestu uopste proraditi u praksi...


I ja sam tako mislio... kada sam dobio ovu shemu koja je zasvirala baš onako kako je rečeno i proradila iz prve sa vrednostima otpornika i mirnom strujom kao na papiru shvatio sam da može i tako..

Citat:
Opet iz radoznalosti, kolko je lako ustanoviti "sonicne razlike" izmedju snimaka red-book cd-a i vidokorezolutnih sniimaka?


Zavisi od zvučnika.. daleko najviše..

Citat:
Nakon tvojih reakcija, a u nastavku ovakvim izjavama samo dokazujes (meni) da si u stvari jedan jako vedar i cio covek zeljan razgovora i sale.


Ponavljam se godinama, koga god zanima kako modifikovani drajveri sviraju ja sam mu na usluzi..



 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Šema tranzistorskog izlaznog pojačala za zvučnike male impedanse

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 18698 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.