Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3900815 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.02.2013. u 16:43 - pre 136 meseci
Citat:
jovancemitic... u smislu da su mu prigovarali sto ne zna dobro da prca...

Poznavanje jezika manje-više, al ovo je svakako bitno i obavezno se proverava pre nego što se izda pasoš.
 
Odgovor na temu

pzzbzz
icon
icon

Član broj: 312469
Poruke: 1
*.bb.netvision.net.il.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.02.2013. u 18:21 - pre 136 meseci
Pitanje za sve koji su podneli zahtev u Madjarskoj - da li su vam dokumenti imali pecat apostila? Jer neko zna da li je ovo potrebno?

Hvala!!
 
Odgovor na temu

jovancemitic

Član broj: 307720
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+36 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.02.2013. u 19:35 - pre 136 meseci
Citat:
Emil Ranc:
Citat:
jovancemitic... u smislu da su mu prigovarali sto ne zna dobro da prca...

Poznavanje jezika manje-više, al ovo je svakako bitno i obavezno se proverava pre nego što se izda pasoš.

haahahaahah hibaa :)))
 
Odgovor na temu

jovancemitic

Član broj: 307720
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+36 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.02.2013. u 19:37 - pre 136 meseci
Citat:
pzzbzz:
Pitanje za sve koji su podneli zahtev u Madjarskoj - da li su vam dokumenti imali pecat apostila? Jer neko zna da li je ovo potrebno?

Hvala!!

http://www.youtube.com/watch?v=WMQLZkXe21I brate moras da imas pecaat :)
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.02.2013. u 23:02 - pre 136 meseci
Jel zakazivao neko skoro za BG ? Koliko se ceka za predaju? Koliko to treba da se zna madjarski da bi se proslo u bg?
 
Odgovor na temu

boNS

Član broj: 312421
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.02.2013. u 23:37 - pre 136 meseci
Citat:
agora11:
Citat:
boNS:
@bojan.n
Predao sam papire u Beogradu, sredinom avgusta je predato a sredinom januara je stigao odgovor...ako ne znam poprilicno dobro madjarski, bolje da ne ides u Beograd


Na koji nacin su te obavestili? Jel te zvao neko telefonom ili je sve bilo postom? Jel si popunjavao neke formulare? Koliko si imao od obavestenja do zakletve? Da li se ceremonija odrzava u ambasadi ili dole u konzulatu? Hvala puno!



Obavestenje je stiglo postom, da sam dobio drzavljanstvo i pisao je broj koji je trebalo pozvati u vezi zakletve. Javlja se zena koja je zaduzena za celu tu proceduru dodele drzavljanstava koja poprilicno broz prica madjarski (kazeti ti kada je zakletva i trazi da joj izdiktiras broj nekog licnog dokumenta sa kojim ces doci u ambasadu (licna ili pasos, ti odaberes i to joj izdiktiras). Dan pre zakletve je opet zvala ta ista zena da podseti da je zakletva sutra i da proveri da li dolazim. Konkretno kod mene je zakletva bila za mesec dana od prijema obavestenja. Ceremonija se odvija u ambasadi i traje nekih sat ipo do 2 najvise. Sa tobom mogu doci u godti (jedan, dva coveka a ne ceo komsiluk ). Preporucujem svakom kome madjarski nije maternji, da povede nekog go prica perfektno madjarski za svog pratioca kako bi mu pripomogao ako negde u razumevanju cele te price zapne. Tamo se dobijaju 2 lista koja se popune, ali su to sasvim obicna pitanja (ime, prezime, pol, zanimanje, gde zivis, da li planiras da se preselis u Madjarsku...)
 
Odgovor na temu

boNS

Član broj: 312421
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.02.2013. u 23:41 - pre 136 meseci
Citat:
japanskaprepelica:
Citat:
boNS:
@bojan.n
Predao sam papire u Beogradu, sredinom avgusta je predato a sredinom januara je stigao odgovor...ako ne znam poprilicno dobro madjarski, bolje da ne ides u Beograd


Koliko ti dobro govoris madjarski?



Madjarski mi je maternji (ali samo u pravom smislu te reci), znaci majka mi perfektno govori a ja sam se sporazumevao jer mi je srpski broj 1...ucio sam jedno godinu dana (ne bas intenzivno) i puno sa njom pricao...sad smatram da sam na B1 nivou...ne razumem apsolutno sve, ali shvatam kontekst svake recenice. Umem da odgovorim prostoprosirenom recenicom, a kad me krene uspem u slozenu da sastavim :)
 
Odgovor na temu

boNS

Član broj: 312421
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.02.2013. u 23:49 - pre 136 meseci
Citat:
japanskaprepelica:
Pa pazi logicno je da mogu da ti prigovaraju, to je licna stvar sluzbenika. Ali mislim da nikako ne mogu da te sprece da uzmes pasos, jer kada dobijes drzavljanstvo onda je gotovo. Osim ako ne uvedu amandman da se drzavljanstvo naknadno oduzima onima koji "zaborave" madjarski.



Ne bih bio bas tako jako siguran po pitanju toga da li mogu da ti oduzmu drzavljanstvo. Na Wikipediji sam procitao ovo (znam da izvor nije bas tako siguran, al retko kada gresi)

Loss of Hungarian citizenship

It is not possible for a person to lose Hungarian citizenship involuntarily. The exception concerns fraudulent applications for naturalisation (subject to a 10- year time bar after which action cannot be taken).

Taj izuzetak je poprilicno nedefinisan po pitanju toga sta je to prevara prilikom aplikacije!? Svesni su da ljudi mute i da ni njihovi sluzbenici nisu gadljivi na koji evro ako im se ponudi da zazmure kada ti uzimaju papire...ne bih se uopste iznenadio da na vise nacinu ne provere u toku tih 10 godina bas to znanje jezika...samim tim je i taj sluzbenih u njihovoj policiji sasvim merodavan da priceni da li vi ipak zasluzujete to drzavljanstvo.
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.02.2013. u 06:09 - pre 136 meseci
Citat:
boNS:
Citat:
japanskaprepelica:
Citat:
boNS:
@bojan.n
Predao sam papire u Beogradu, sredinom avgusta je predato a sredinom januara je stigao odgovor...ako ne znam poprilicno dobro madjarski, bolje da ne ides u Beograd


Koliko ti dobro govoris madjarski?



Madjarski mi je maternji (ali samo u pravom smislu te reci), znaci majka mi perfektno govori a ja sam se sporazumevao jer mi je srpski broj 1...ucio sam jedno godinu dana (ne bas intenzivno) i puno sa njom pricao...sad smatram da sam na B1 nivou...ne razumem apsolutno sve, ali shvatam kontekst svake recenice. Umem da odgovorim prostoprosirenom recenicom, a kad me krene uspem u slozenu da sastavim :)


Evo ja cu da pokusam posle tri meseca ucenja da predamu Beogradu i da te demantujem :)

Da li jos neko ima iskustva sa Beogradom?
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.02.2013. u 06:11 - pre 136 meseci
Citat:
boNS:
Citat:
japanskaprepelica:
Pa pazi logicno je da mogu da ti prigovaraju, to je licna stvar sluzbenika. Ali mislim da nikako ne mogu da te sprece da uzmes pasos, jer kada dobijes drzavljanstvo onda je gotovo. Osim ako ne uvedu amandman da se drzavljanstvo naknadno oduzima onima koji "zaborave" madjarski.



Ne bih bio bas tako jako siguran po pitanju toga da li mogu da ti oduzmu drzavljanstvo. Na Wikipediji sam procitao ovo (znam da izvor nije bas tako siguran, al retko kada gresi)

Loss of Hungarian citizenship

It is not possible for a person to lose Hungarian citizenship involuntarily. The exception concerns fraudulent applications for naturalisation (subject to a 10- year time bar after which action cannot be taken).

Taj izuzetak je poprilicno nedefinisan po pitanju toga sta je to prevara prilikom aplikacije!? Svesni su da ljudi mute i da ni njihovi sluzbenici nisu gadljivi na koji evro ako im se ponudi da zazmure kada ti uzimaju papire...ne bih se uopste iznenadio da na vise nacinu ne provere u toku tih 10 godina bas to znanje jezika...samim tim je i taj sluzbenih u njihovoj policiji sasvim merodavan da priceni da li vi ipak zasluzujete to drzavljanstvo.


Eto kazem ja da mozda postoji neka kvaka. Dakle ko krene da uci, dobije drzavljanstvo, treba da nastavi da uci. :) Poenta je da na kraju ipak naucis madjarski :)

Ko nije spreman na to mozda bolje da se ne upusta? Mada.. koliki baksuz treba da budes da bas tebe od stotina hiljada ljudi provere?
 
Odgovor na temu

mrta
nezaposlen

Član broj: 311960
Poruke: 29
*.pools.arcor-ip.net.



+59 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.02.2013. u 11:12 - pre 136 meseci
Veoma me interesuje sve sto ima veze sa ambasadom u Beogradu jer sam tamo predao papire u septembru i ocekujem poziv na zakletvu.Moja supruga i deca su vec sve to prosli pre oko godinu dana u BGD, oni sada zive i rade u Nemackoj i jedini nacin da budem sa njima je da dobijem i ja Madjarsi pasos i to mi je od zivotnog znacaja. U braku sam 20 godina sa madjaricom,majka mi je polumadjarica i ziveo sam u Madjarskom selu.Madjarski jezim mi nije stran ali i dalje ga ne govorim dobro ali dovoljno da sam prosao,ali jedva.Puno zavisi i od sluzbenka kojem zapadnete ja sam tu prosao najgore jer sam naleteo na jednu veoma nervoznu i arogantnu sluzbenicu koja je jako brzo govorila i zasekla me u samam startu ali sam se posle nekako iskobeljao.Ceo dogadjaj sam vec opisao u nekim od mojih predhodnih komentara.Moj savet vam je da ucite madjarki i proveravajte svoje znanje sa nekim ko perfektno govori madjarski.Znam kako vam je, ja nisam nocima spavao a trema me je rasturala. Molite boga da ne naidjete na nekog nervoznog sluzbenika i bice sve ok...Ja cu vam javiti cim budem nesto dobio...Srecno svima...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.02.2013. u 13:37 - pre 136 meseci
Ne razumem, zar nije zena u Nemackoj mogla da podnese zahtev za spajanje porodice? Ne kazem da nisi trebao da trazis HU drzavljanstvo, ali me niteresuje sta vas je sprecavalo da se spojite po nemackim zakonima?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.02.2013. u 14:20 - pre 136 meseci
Hvala boNS!
 
Odgovor na temu

bojan.n

Član broj: 312414
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.02.2013. u 14:55 - pre 136 meseci
Da li je neko predao u HU i koliko se ceka na zakletvu?
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

otto.gross
Subotica

Član broj: 311291
Poruke: 1
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.02.2013. u 17:06 - pre 136 meseci
Citat:
Misi167:
Citat:
keresztur:
Citat:
milancheBGD:
Ima, na ovom linku pa pod Kitöltési segédlet a beadandó formanyomtatványokhoz se nalaze popunjeni primeri.


Ima i ovde: http://www.cmh.org.rs/index.php?p=17

Ovo je mnogo jednostavnije...mozda zbog plavih slova,pa se tacno zna sta se popunjava!!!


Jel neko zna madjarsku verziju prezimena Martin???



Moguce da je zaista Márton. Meni se pradeda zvao Martin, ali vidim da je u papirima prevedeno na Márton.

[Ovu poruku je menjao otto.gross dana 24.02.2013. u 11:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mrta
nezaposlen

Član broj: 311960
Poruke: 29
*.pools.arcor-ip.net.



+59 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.02.2013. u 19:44 - pre 136 meseci
Citat:
mmix:
Ne razumem, zar nije zena u Nemackoj mogla da podnese zahtev za spajanje porodice? Ne kazem da nisi trebao da trazis HU drzavljanstvo, ali me niteresuje sta vas je sprecavalo da se spojite po nemackim zakonima?


Probao sam to ali kada imas Srpski pasos nemas pravo na nista pa ni na spajanje porodice,takav je nemacki zakon.Da bih dobio nemacku vizu potrebno je da:znam nemacki,da zena ima posao i platu od 500 evra po clanu sto bi za nju iznosilo 2000 eva posto imamo dvoje dece,to je nemoguca misija.I onda su me odkacili na lep nacin da se javim kada se ispune ti uslovi.Malo cudno za demokratiju,svi imaju prava da budu sa porodicom osim nas sa srpskim pasosem.Zeni su cak i dali financijsku pomoc posto je rekla da ne moze da zaradi dovoljno sama za zivot.Sve ce dati samo da nebi dali meni vizu.Zato moram da dobijem madjarski pasos jer je to jedini nacin da me gledaju i tretiraju kao coveka...Zalosno ali istinito...
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.02.2013. u 22:07 - pre 136 meseci
Pa verovatno zato sto tvoja zena moze uvek da dodje kod tebe da zivi i to bez vize. A imaju dovoljno problema sa radnom snagom u EU, samo im jos Srbi fale.
 
Odgovor na temu

tina1

Član broj: 303358
Poruke: 99
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.02.2013. u 22:26 - pre 136 meseci
bolje da su ćutali i radili to što rade nego što su se hvalili, pogledaj ceo video , ima i deo na srpskom......
http://www.youtube.com/watch?f...yer_embedded&v=T2PhlHF8tl8
 
Odgovor na temu

bojan.n

Član broj: 312414
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.02.2013. u 22:42 - pre 136 meseci
Ne mogu da verujem.... Kao krastavc na pijaci da prodaju.... I sad ce zbog njih posten narod da nadrlja...
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.02.2013. u 22:59 - pre 136 meseci
Posten nece :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3900815 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.