Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3900887 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stolesss
Pancevo Srbija

Član broj: 330697
Poruke: 47
*.bredband.comhem.se.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.05.2016. u 21:44 - pre 96 meseci
pozz drugari , evo da javim losu vest , odbijen sam vraceni mi papiri , iako pricam i razumem madjarski bez problema , majka i sestra su dobile drzavljanstvo , pa me interesuje dali je neko isto prosao ovako kao ja , i naravno idemo dalje u pokusaje .. pozz iz Svedske .
 
Odgovor na temu

ivy_br

Član broj: 322047
Poruke: 59
212.200.247.*



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.05.2016. u 23:26 - pre 96 meseci
Zar ti nisi napisao da si dobio poziv za zakletvu u Roszke nakon one provere u Bg? Ako nisi otisao na zakletvu naravno da ces dobiti odbijenicu....
 
Odgovor na temu

losmia

Član broj: 328238
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.05.2016. u 09:29 - pre 96 meseci
Citat:
Emil Ranc:
Međunarodni izvod sam po sebi nije problem, ali svakako mora biti preveden na mađarski!

Hvala.
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
185.16.164.7



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.05.2016. u 11:20 - pre 96 meseci
Pozdrav društvo.

Evo da se javim iz Atine :)

Pričao sam usput sa nekoliko policajaca (i policajki ;) i evo kako stvari stoje:

Na izlasku iz Srbije SVAKI put morate da pokažete naš dokument (pasoš ili lk), čime dokazujete pravo na boravak u Srbiji.

Na ulazu u EU prva satisfakcija - dok svi non-EU idu u red od 200m, mi iz EU :) u redić od 3 čoveka, zatim možete da pokažete mađarski pasoš ili lk, svejedno, pandur me nije skoro ni pogledao, izvolite prođite i to je to.

Sad mogu da ostanem koliko hoću (i radim naravno), na ulasku u Srbiju pretpostavljam da će opet tražiti naš dokument...


Pozdrav! :)
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

nevena14
Gajevic Nevena
Wien

Član broj: 324428
Poruke: 29
*.cable.dynamic.surfer.at.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.05.2016. u 21:07 - pre 96 meseci
Citat:
Mihailoo: Pozdrav društvo.

Evo da se javim iz Atine :)

Pričao sam usput sa nekoliko policajaca (i policajki ;) i evo kako stvari stoje:

Na izlasku iz Srbije SVAKI put morate da pokažete naš dokument (pasoš ili lk), čime dokazujete pravo na boravak u Srbiji.

Na ulazu u EU prva satisfakcija - dok svi non-EU idu u red od 200m, mi iz EU :) u redić od 3 čoveka, zatim možete da pokažete mađarski pasoš ili lk, svejedno, pandur me nije skoro ni pogledao, izvolite prođite i to je to.

Sad mogu da ostanem koliko hoću (i radim naravno), na ulasku u Srbiju pretpostavljam da će opet tražiti naš dokument...


Pozdrav! :)


Da na ulasku je isto. Jos jedna dobra stvar je da na EU prolaz sa tobom mogu i ljudi koji nemaju EU pasos.
 
Odgovor na temu

Zemun_BG

Član broj: 331959
Poruke: 8
*.cws.sco.cisco.com.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.05.2016. u 13:30 - pre 96 meseci
Citat:
Mihailoo:
Pozdrav društvo.

Evo da se javim iz Atine :)

Pričao sam usput sa nekoliko policajaca (i policajki ;) i evo kako stvari stoje:

Na izlasku iz Srbije SVAKI put morate da pokažete naš dokument (pasoš ili lk), čime dokazujete pravo na boravak u Srbiji.

Na ulazu u EU prva satisfakcija - dok svi non-EU idu u red od 200m, mi iz EU :) u redić od 3 čoveka, zatim možete da pokažete mađarski pasoš ili lk, svejedno, pandur me nije skoro ni pogledao, izvolite prođite i to je to.

Sad mogu da ostanem koliko hoću (i radim naravno), na ulasku u Srbiju pretpostavljam da će opet tražiti naš dokument...


Pozdrav! :)



Pozdrav Mihailo,

da li moze da se prodje na ulasku u drugu drzavu - na ulazu za EU drzavljane, sa recimo beogradskim tablicama a da recimo 3 osobe imaju madjarski pasos, a jedna srpski?
Tj da li uopste ima veze koje su tablice na autu?

Hvala
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
ppp-94-65-92-40.home.otenet.gr.



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.05.2016. u 13:38 - pre 96 meseci
Mislim da mogu ne-EU ljudi da idu sa EU ljudima na deo za EU :)

Ne znam za tablice, išao sam avionom :)
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

Aix

Član broj: 331490
Poruke: 186



+32 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.05.2016. u 14:50 - pre 96 meseci
Srbi hakuju eu prelaze hahajel moze ovako jel moze onako
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.05.2016. u 14:57 - pre 96 meseci
Moze. Vazno je da bude bar jedan EU drzavljanin u vozilu. Tablice nemaju veze sa time.
Doduse, znam i za likove koji se prave ludi pa hvataju EU prelaze bez da je iko EU bezobrazno, ali uglavnom upali jer u krajnjoj liniji, sta ce da ti uradi? Da te uhapsi? Da pomeri sve iza tebe nazad, da bi tebe prestrojio u non-EU? Najgore sto moze da ti se desi je da te izdvoji za "slucajni" carniski pregled i da te trkeljise, ali kad je guzva tolika da ti imas potrebe da seces u EU red, obicno im je tvoj bezobrazluk najmanji problem.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

new_clan

Član broj: 332424
Poruke: 53



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.05.2016. u 15:15 - pre 96 meseci
Citat:
mmix: .....jer u krajnjoj liniji, sta ce da ti uradi? Da te uhapsi? Da pomeri sve iza tebe nazad, da bi tebe prestrojio u non-EU? :) Najgore sto moze da ti se desi je da te izdvoji za "slucajni" carniski pregled i da te trkeljise, ali kad je guzva tolika da ti imas potrebe da seces u EU red, obicno im je tvoj bezobrazluk najmanji problem.


Mogu da naplate kaznu.

http://www.telegraf.rs/vesti/1...enete-u-traku-na-kojoj-pise-eu
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.05.2016. u 15:27 - pre 96 meseci
Zanimljivo, nije mi se niko pohvalio cestitkom od 70e

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Aix

Član broj: 331490
Poruke: 186



+32 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.05.2016. u 15:44 - pre 96 meseci
kladim se da nece proci mnogo dok se ne pojave pitanja tipa da li smem da pljunem hr carinika i sta ako gurnem carinici na kelebiji prst u...
 
Odgovor na temu

stolesss
Pancevo Srbija

Član broj: 330697
Poruke: 47
*.bredband.comhem.se.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.05.2016. u 18:06 - pre 96 meseci
zamolio bih nekoga ko je zvao u bg da zakaze da mi kaze sta su ga pitali ... inace tek za dva meseca mogu opet da apliciram tako su mi rekli u Bg u ambasadi kada sam zvao .. hvala unapred ..
 
Odgovor na temu

svetlana235




Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.05.2016. u 20:09 - pre 96 meseci
Ja sam zvala pre mesec dana, mozda malo vise. Pitala me ime i prezime. Odmah mi rekla datum i vreme, to me bas zbunilo, posto sam ocekivala to na kraju. Posle toga me pitala dal predajem samo za sebe, onda me pitala ime, prezime i godinu rodjenja deteta. Zatim, kad i gde je rodjen predak. I jedino pitanje van tih opstih informacija koliko dugo i sa kim ucim madjarski. Onda mi izdeklamovala potrebna dokumenta, sajt sa kojeg mogu da skinem formulare, adresu na koju dolazim i opet jos jednom ponovila termin na madjarskom a zatim vreme na srpskom, posto sam ja u 14.40, pa da ne pomesam sa edy negy ;) nije tesko, jako je ljubazna gospodja, smirena i razgovetno govori.
 
Odgovor na temu

Alekkrca
Referent
Pio

Član broj: 330019
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.05.2016. u 09:05 - pre 96 meseci
Drugari i saborci, zelim da se pohvalim da sam prosle nedelje posle tacno 17 meseci od kako sam imao prvi cas madjarskog (pre toga nisam znao ni jednu jedinu rec) postao drzavljanin madjarske. Svima na forumu puno hvala jer sam mnoge korisne informacije saznao upravo ovde a beskrajno hvala mojoj profesorki koja je od prvog casa madjarskog pa do polaganja zakletve bila uz mene. O toj zeni sam vec pisao ovde, neke forumase sam i uputio na nju i oni su svi vec predali papire u kratkom roku i cekaju na zakletvu i isto kao i ja odusevljeni su njom. Oni ako citaju ovaj post prepoznace se. Ja cu i dalje jos neko vreme da pratim desavanja na forumu kako bih mozda pomogao jos nekome.
 
Odgovor na temu

LxAxKxI
Beograd

Član broj: 264190
Poruke: 37



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.05.2016. u 13:55 - pre 96 meseci
Citat:
stolesss:
zamolio bih nekoga ko je zvao u bg da zakaze da mi kaze sta su ga pitali ... inace tek za dva meseca mogu opet da apliciram tako su mi rekli u Bg u ambasadi kada sam zvao .. hvala unapred ..


Ja sam zvao pre mesec dana da zakazem, pitanja su bila kako i sto je Svetlana opisala. Znaci ja sam rekao zasto zovem, onda me je sluzbenica pitala, gde ucim madjarski, od kada ucim madjarski i da li smatram da li je to vreme koliko ucim dovoljno za srednji nivo znanja madjarskog jezika. Onda mi je izdiktirala datum, pa zatim pitala za ime i prezime, da li trazim samo za sebe termin, a zatim izdeklamovala sta mi je sve potrebno od dokumenata i na kraju jos jednom je ponovila datum termina za intervlju.
Sada samo nastaviti sa ucenjem do termina...
 
Odgovor na temu

_ivanel

Član broj: 330479
Poruke: 67
*.dynamic.sbb.rs.



+23 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.05.2016. u 19:30 - pre 96 meseci
Prošle nedelje sam zvao i dobio termin početkom oktobra!? bez par dana 5 meseci se čeka u belgrade
 
Odgovor na temu

Salino
Saša Linović
Beograd

Član broj: 330699
Poruke: 108
*.adsl-3.sezampro.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.05.2016. u 16:50 - pre 96 meseci
Pozdrav saborci,
Stigla mi juce odbijenica.Da li neko zna da li mogu odmah da zovem i zakažem novi termin u BGD ili mora da prodje neki period i koliko?
Hvala unapred na odgovoru!
 
Odgovor na temu

losmia

Član broj: 328238
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.05.2016. u 21:32 - pre 96 meseci
https://www.youtube.com/watch?v=WdwsBkVWpXo
 
Odgovor na temu

loco corazon
strucni saradnik
srbija

Član broj: 326526
Poruke: 27
*.dynamic.stcable.net.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.05.2016. u 11:44 - pre 96 meseci
Jedno glupo pitanje , ali nesto se zbunih-Da li kada prelazimo granicu, treba da pokazemo i jedan i drugi pasos?Mihailo je nesto objasnjavao da se na nasoj strani mora pokazati ili lk ili nas pasos.Ako neko tacno zna , milila bih da odgovori uskoro putujem u Grcku.
halálas tavasz
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3900887 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.