Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3896496 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

_ivanel

Član broj: 330479
Poruke: 67
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+23 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.09.2015. u 01:26 - pre 104 meseci
@mitramitri da li ti to govoriš perfektno madjarski pa te brine da im se u naglasku ne svidiš , ja 12 godina učim nemački i još jedva prepoznajem akcenat Berlinaca koji govore Hoch deutsch, ove iz Zuricha i Wienerisch deutsch

[Ovu poruku je menjao _ivanel dana 23.09.2015. u 02:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

_ivanel

Član broj: 330479
Poruke: 67
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+23 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.09.2015. u 01:42 - pre 104 meseci
UP ¨?


[Ovu poruku je menjao _ivanel dana 23.09.2015. u 02:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.09.2015. u 08:41 - pre 104 meseci
bila je nedavno jedna kraca diskusija o tome koliko reci traba znati za odredjeni nivo znanja jezika, pa se sa malim zakasnjenjem nadovezujem na tu pricu... naisao sam na jednu interesantnu listu od oko 500 madjarskih reci koje zna prakticno svako! eto, mozda nije lose za prosirenje fonda reci. za gomilu reci sa te liste nisam bio ni svestan da ih ustvari znam i madjarskom :)
inace, ceo blog na kom se nalazi lista je vrlo interesantan pa svakako preporucujem za pogledati...
 
Odgovor na temu

gsmboriss
Serviser mobilnih telefona
Kikinda

Član broj: 202871
Poruke: 45
*.dynamic.sbb.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.09.2015. u 13:37 - pre 104 meseci
ima li novih iskustava iz subotice :) planiram u ponedeljak da zovem da zakazem termin :)
 
Odgovor na temu

Utlevelember
Knjigovođa
Beokom books
Beograd

Član broj: 330603
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.09.2015. u 14:57 - pre 104 meseci
Kolege, da li biografiju pišemo pisanim slovima, ili može i štampanim?
 
Odgovor na temu

ceca06
nemam
nemam

Član broj: 330628
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.09.2015. u 15:28 - pre 104 meseci
Zdravo svima!

Ja sam 20.01.2015. uspesno predala dokumenta u Madjarskoj ambasadi u Beogradu. Intervju nije bio ni lak ni težak. uglavnom su me pitali pitanja iz licnog zivota ( obrazovanje, putovanja, porodica, hobiji...). Uglavnom sam razumela i znala da odgovorim na pitanja pa makar i u jednoj recenici. Sluzbenica koja je vodila intervju je bila
jako ljubazna i objasnila mi je da je sve to OK ali da treba da nastavim i dalje da ucim jer postoji mogucnost da ce me zvati da provere kako mi ide.
Niko me nije zvao do 10. Septembra. Odnosno nisu me zvali već su mi poslali preporučenu postu u kojoj je izmedju ostalog pisalo da su stigla moja dokumenta i da im se javim u vezi zakletve. Zvala sam i zakazala za 24.09.2015. u 12h. Danas 23.09.2015. su me zvali da potvrde da je zakletva sutra i da ne zaboravim LK.
Javicu se sutra da vam kazem kako je bilo. Pozz

 
Odgovor na temu

boiannus
Programer
Beograd

Član broj: 306414
Poruke: 12
*.static.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.09.2015. u 16:33 - pre 104 meseci
@ceca06 Sok szerencsét!

Mislim da niko do sada nije "šerovao" ovu knjigu pa rek'o da podelim sa ostalima. To je knjiga iz koje trenutno učim, i skoro da sam je prešao. A sad sam nabavio i el. verziju. U pitanju je Lépésenként Magyarul od Petera Dursta. Probao sam "Hallo, itt Magyarorszag!" i "Szia! Jó napot! Viszlát!" ali meni lično ova više leži za učenje i vežbanje. I moja profesorka takođe misli da je bolja. Ovo je prvi deo. Ako uspem da nabavim i drugi u el. formatu šaljem.
Nažalost nemam audio fajlove za nju ali može jako lepo da se radi i bez njih.

 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
212.178.245.*



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.09.2015. u 16:53 - pre 104 meseci
Citat:
ceca06:
Zdravo svima!

Ja sam 20.01.2015. uspesno predala dokumenta u Madjarskoj ambasadi u Beogradu. Intervju nije bio ni lak ni težak. uglavnom su me pitali pitanja iz licnog zivota ( obrazovanje, putovanja, porodica, hobiji...). Uglavnom sam razumela i znala da odgovorim na pitanja pa makar i u jednoj recenici. Sluzbenica koja je vodila intervju je bila
jako ljubazna i objasnila mi je da je sve to OK ali da treba da nastavim i dalje da ucim jer postoji mogucnost da ce me zvati da provere kako mi ide.
Niko me nije zvao do 10. Septembra. Odnosno nisu me zvali već su mi poslali preporučenu postu u kojoj je izmedju ostalog pisalo da su stigla moja dokumenta i da im se javim u vezi zakletve. Zvala sam i zakazala za 24.09.2015. u 12h. Danas 23.09.2015. su me zvali da potvrde da je zakletva sutra i da ne zaboravim LK.
Javicu se sutra da vam kazem kako je bilo. Pozz


Znači počeo je januar,
jel zna neko koliko puta mesečno/godišnje se organizuje zakletva u BG, pošto vidimo da je sledeće sutra, kada bi mogla biti otprilike sledeća?
 
Odgovor na temu

tibilingli

Član broj: 330158
Poruke: 56
109.122.122.*



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.09.2015. u 16:59 - pre 104 meseci
kamicak
Znači počeo je januar,
jel zna neko koliko puta mesečno/godišnje se organizuje zakletva u BG, pošto vidimo da je sledeće sutra, kada bi mogla biti otprilike sledeća?


Ne znam kad ce biti,ali bila je zakletva i 17.9.Ja i dalje cekam,a predao sam 8.1.
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
212.178.245.*



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.09.2015. u 17:03 - pre 104 meseci
Nije valjda da svake nedelje organizuju zakletvu, znači visoka prolaznost.
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
109.122.122.77



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.09.2015. u 17:58 - pre 104 meseci
Citat:
Utlevelember:
Kolege, da li biografiju pišemo pisanim slovima, ili može i štampanim?


Moze i stampanim druze, samo nemoj cirilicom! :D
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

Giliszta
svoje preduzece

Član broj: 328242
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+44 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.09.2015. u 19:10 - pre 104 meseci
Biografija se potpisuje tamo prilikom predaje,latinicom naravno!!!
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
109.122.122.77



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.09.2015. u 19:59 - pre 104 meseci
Citat:
boiannus:
@ceca06 Sok szerencsét!

Mislim da niko do sada nije "šerovao" ovu knjigu pa rek'o da podelim sa ostalima. To je knjiga iz koje trenutno učim, i skoro da sam je prešao. A sad sam nabavio i el. verziju. U pitanju je Lépésenként Magyarul od Petera Dursta. Probao sam "Hallo, itt Magyarorszag!" i "Szia! Jó napot! Viszlát!" ali meni lično ova više leži za učenje i vežbanje. I moja profesorka takođe misli da je bolja. Ovo je prvi deo. Ako uspem da nabavim i drugi u el. formatu šaljem.
Nažalost nemam audio fajlove za nju ali može jako lepo da se radi i bez njih.




Hvala na ovome druze, nisam imao vremena da pogledam knjigu pazljivo, ali sam imao da je napravim da bude jedan pdf fajl, rotiranu, tako da moze da se cita kao prava knjiga. Uzivajte drugari - http://www.mediafire.com/downl...C3%A9senk%C3%A9nt_Magyarul.zip

;)
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

misisisipi
lallalalala lalalalalal

Član broj: 328470
Poruke: 22
*.dynamic.vipmobile.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.09.2015. u 11:27 - pre 104 meseci
Pozdrav svima! Da li neko moze da mi da kontakt osobe koja drzi casove madarskog jezika u Beogradu? Hitnooo mi je!!
Hvalaaa
 
Odgovor na temu

lunarli
montesori vaspitac

Član broj: 330228
Poruke: 24
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.09.2015. u 13:21 - pre 104 meseci
moj suprug drzi casove madjarskog. Milos: [email protected]
pozdrav
 
Odgovor na temu

boiannus
Programer
Beograd

Član broj: 306414
Poruke: 12
*.static.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.09.2015. u 15:44 - pre 104 meseci
@Mihailoo

Nema na čemu. Sjajno što si spojio u jedan fajl. Kad mi se vrati laptop sa servisa, okačiću i neku gramatiku što sam našao na netu. Deluje mi da je jako koncizna i lepo objašnjena, a ni nju nisam video da je neko kačio na forum do sada.
 
Odgovor na temu

_ivanel

Član broj: 330479
Poruke: 67
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+23 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.09.2015. u 17:18 - pre 104 meseci
juče sam bio u Szeged da kupim nešto garderobe i usput proverim moje skromno znanje madjarskog :))) , i da vam kažem da mi se smučilo
više da prelazim granicu sa našim jadnim i bednim srpskim pasošem. Aj Madjari ko po običaju kad im pružiš pasoš prosperitetne RS uglavnom imaju neko pitanje i to sam naviko nego što me srpski carinik otru pogledom i negativnom energijom kad sam pružio orla ajoooj muke, da ste samo mogli videti kako mu se promenio izraz lica kad je posle gomile madjarskih pasoša stigao do mog srpskog *neprocenljivo :)))
 
Odgovor na temu

tbutor
BG

Član broj: 326294
Poruke: 47



+21 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.09.2015. u 18:52 - pre 104 meseci
Citat:
_ivanel: juče sam bio u Szeged da kupim nešto garderobe i usput proverim moje skromno znanje madjarskog :))) , i da vam kažem da mi se smučilo
više da prelazim granicu sa našim jadnim i bednim srpskim pasošem. Aj Madjari ko po običaju kad im pružiš pasoš prosperitetne RS uglavnom imaju neko pitanje i to sam naviko nego što me srpski carinik otru pogledom i negativnom energijom kad sam pružio orla ajoooj muke, da ste samo mogli videti kako mu se promenio izraz lica kad je posle gomile madjarskih pasoša stigao do mog srpskog *neprocenljivo :)))

Nije valjda da niko više ne prelazi severnu granicu sa srpskim pasošem? Mada mislim da moraš da pokažeš srpski na našoj granici, bilo je o tome reči još dok je onaj Agora bio aktivan.

Nego, gde nestade onaj mmix koji je tvrdio da će se EU raspasti zbog nas "Mađara" koji uzimamo HU pasoš a ne zbog ilegalnih imigranata? :D
 
Odgovor na temu

tibilingli

Član broj: 330158
Poruke: 56
109.122.122.*



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.09.2015. u 19:20 - pre 104 meseci
tbutor

Nije valjda da niko više ne prelazi severnu granicu sa srpskim pasošem? Mada mislim da moraš da pokažeš srpski na našoj granici, bilo je o tome reči još dok je onaj Agora bio aktivan.

Nego, gde nestade onaj mmix koji je tvrdio da će se EU raspasti zbog nas "Mađara" koji uzimamo HU pasoš a ne zbog ilegalnih imigranata? :D

Ne mislis dobro.Nemas potrebe da pokazujes srpski pasos,narocito te ne tera na to zakon.
 
Odgovor na temu

iconkin
nigde
nijedna

Član broj: 325645
Poruke: 30
*.dynamic.sbb.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.09.2015. u 20:04 - pre 104 meseci
Pozdrav svima.

Ja danas privedoh svoje 15-to mesečno putovanje kraju. Zakletva je bila u BG u 12h. Sam postupak je opisan u nekoliko prethodnih postova, ali evo i mog viđenja za sve koje to zanima.
Par minuta pre 12 otvorena je kapija i službenice su nas legitimisale na samoj kapiji pre nego što su nas pustile u hodnik. Bilo je, po mojoj proceni, nekih 50-tak ljudi – što samih kandidata, što gostiju. Kada se to završilo pustili su nas u hol, gde smo svi stali naspram stola gde su stale dve službenice koje su nas legitimisale na kapiji. Pošto je jedna od njih govorila o popunjavanju statističkih upitnika i formulara koji služi za prijavljivanje u njihov glasački sistem (ako sam dobro razumeo taj deo), krenule su da nas prozivaju po abecednom redu. Kako smo prozivani, prišli bi stolu, gde smo pitani za datum i mesto rođenja i za datum i mesto rođenja deteta, ako se državljanstvo traži i za dete. Mene su pitali da li sam vežbao u međuvremenu mađarski, na šta sam odgovorio da sam učio svaki dan, što i jeste istina. Njih dve su se osmehnule, ja sam potpisao dva formulara koji ostaju kod njih, dobio onaj statistički formular i onaj za izbore i onda sam prešao u susednu prostoriju, gde smo posedali na fotelje i krenuli da popunjavamo formulare. Znači, kako je ko završio sa legitimisanjem, tako je dolazio sa formularima u tu prostoriju. Popunjavanje je potrajalo, dok smo se svi međusobno isproveravali, konsultovali itd. Kada smo završili sa tim jedna od one dve službenice je došla i pokupila formulare i onda detaljno objasnila procedure i cenovnike oko izrade pasoša. Kada se to završilo, otvorena su klizna vrata i ušli smo u prostoriju sa poređanim stolicama i stolom, za kojim je već stajao konzul. Posle njegovih uvodnih reči i pozdrava prešlo se na intoniranje himne, zatim smo poslušali prigodni odlomak koji je pročitao jedan mladić. Sve to je pratila i fina muzika. Onda smo svi ponovo ustali i izgovorili zakletvu. Posle toga je usledila dodela uverenja o državljanstvu i lakcim kartica, što je i fotografisano. To sve dobijete u već pripremljenoj fascikli. Kada su sva uverenja podeljena, ušli su momci koji su doneli šampanjac i sokove. Svako je uzeo šta je želeo a konzul je išao i nazdravljao od jednog do drugog. Posle toga je svako ko je želeo prišao konzulu da se fotografiše a posle fotografisanja fotograf bi uzeo vaš email na koji će vam fotografije poslati.

Eto, mislim da ništa nisam preskočio. Moram da kažem da do pre samo godinu ipo dana nisam ni sanjao da ću se upustiti u sve ovo, a još manje da ću sve uspeti da sredim od prve. Još jednom da ponovim, ni o kakvoj diskriminaciji pri dodeli državljanstva nema ni govora, jer ja u porodici nemam nijednog Mađara, već sam uspeo do ovoga da stignem zahvaljujući svom radu i naravno sreći jer su se ’’kockice poklopile’’.

Svima koji su u postupku ili razmišljaju da pokrenu ovaj postupak mogu najiskrenije da preporučim BG konzulat, jer su ljudi ljubazni, predusretljivi i mislim da cene trud koji ulažemo u sve ovo, pogotovu nas kojima mađarski nije maternji jezik, niti ga govore od malih nogu.

Pozdrav i srećno svima :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3896496 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.