Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3896479 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Atinski
Tanulom a magyar
Magyarország

Član broj: 307037
Poruke: 30



+36 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.01.2013. u 15:43 - pre 137 meseci
Citat:
mihaleks:
E ljudi ne bih da unosim bilo kakve zabune i slicno ili da nekome dizem paniku ali prekjuce sam od jednog Madjara cuo nesto. Naravno ne znam da li je to zvanicno, mozda ce neko i nesto znati o tome a mozda je i samo necija izmisljotina. Navodno od nove godine se uvodi procedura da ko zeli madjarsko drzavljanstvo morace prvo da polozi neki pismeni test jezika. Meni licno to nema logike jer zasto bi to menjali posle 400k zahteva sveukupno+madjarski je dosta tesko nauciti i treba dosta vremena a to se nikako ne uklapa u ovu pricu. Ako se ama bas niko ne javi da je cuo isto najverovatnije je izmisljotina.




DEZINFORMACIJA!
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.01.2013. u 15:49 - pre 137 meseci
Pa to i ja mislim tako da je najbitnije iskustvo ljudi koji su vec predali posle prvog. Onda nista od toga.
 
Odgovor na temu

Alfa Romeo 166
Hr menadzer

Član broj: 307276
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.01.2013. u 16:16 - pre 137 meseci
Bas sam probao da prevedem sta znaci tekst napisan na lakcimet karti, nesto tipa: zvanicni identifikacioni dokument madjarske.
Da li je to zaista tako, i da li se ta kartica moze koristiti u svrhu identifikacije i ostalo..
 
Odgovor na temu

gagigmaz
gagigmaz
vojvodina

Član broj: 19200
Poruke: 51
*.nsoffice.eunet.rs.



+68 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.01.2013. u 12:09 - pre 137 meseci
Danas sam dobio poziv za zakletvu u Subotici 24 januara.
Pitali su me za ime i datum rodjenja, da ponesem licnu i pasos.
Poslace mi postom formulare koje treba popuniti i doneti. I to je to.
Nadam se da ce sve proci kako treba.
Javljam
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.01.2013. u 12:43 - pre 137 meseci
E neka je sa srecom!
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.01.2013. u 14:21 - pre 137 meseci
Cestitam!!!

Jel si uopste dobio prethodno neko obavestenje postom ili su te telefonom ujedno obavestili i o dobijanju drzavljanstva?
 
Odgovor na temu

minjavasic
Beograd

Član broj: 310955
Poruke: 35



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.01.2013. u 14:32 - pre 137 meseci
Pozdrav za sve!
Htela sam da napisem svoje iskustvo. Sestra i ja smo predale pre nedelju dana papire u Madjarskoj jer smo bile zabrinute iskustvima vezanih za predaju papira u Su ili Bg-u. Ne mogu reci da pricamo jezik na srednjem nivou, ali sve sto su nas pitali..odakle smo, sa kime zivimo, koje skole smo zavrsili, cime se bavimo itd smo znale i prosle taj prvi korak. Pisale smo da zakletvu takodje zelimo u Madjarskoj. Da li oni tu "zelju" uslise ili to moze biti i Subotica ako smo na toj adresi prijavljene? Hvala u napred na odgovoru.
P.s. Ujedno da kazem da su rekli da ce nas telefonskim putem, a ne pismeno, obavestiti o terminu zakletve. .
 
Odgovor na temu

jovancemitic

Član broj: 307720
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+36 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.01.2013. u 14:35 - pre 137 meseci
Citat:
gagigmaz:
Danas sam dobio poziv za zakletvu u Subotici 24 januara.
Pitali su me za ime i datum rodjenja, da ponesem licnu i pasos.
Poslace mi postom formulare koje treba popuniti i doneti. I to je to.
Nadam se da ce sve proci kako treba.
Javljam

kada si bio na razgovoro, tj kada si predao papire?
 
Odgovor na temu

C.I.C.I.

Član broj: 310560
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.01.2013. u 15:02 - pre 137 meseci
Citat:
gagigmaz:
Danas sam dobio poziv za zakletvu u Subotici 24 januara.
Pitali su me za ime i datum rodjenja, da ponesem licnu i pasos.
Poslace mi postom formulare koje treba popuniti i doneti. I to je to.
Nadam se da ce sve proci kako treba.
Javljam


Hvala na informaciji. Pitali su za ime? Kako to, pa zar nisu na početku razgovora pitali da li je to ta i ta osoba? Jesu rekli nešto kao: dobar dan, molim vas recite mi vase ime i datum rodjenja?
 
Odgovor na temu

bojan_sm

Član broj: 159071
Poruke: 74
*.dynamic.sbb.rs.



+72 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.01.2013. u 16:50 - pre 137 meseci
Citat:
minjavasic:
Pozdrav za sve!
Htela sam da napisem svoje iskustvo. Sestra i ja smo predale pre nedelju dana papire u Madjarskoj jer smo bile zabrinute iskustvima vezanih za predaju papira u Su ili Bg-u. Ne mogu reci da pricamo jezik na srednjem nivou, ali sve sto su nas pitali..odakle smo, sa kime zivimo, koje skole smo zavrsili, cime se bavimo itd smo znale i prosle taj prvi korak. Pisale smo da zakletvu takodje zelimo u Madjarskoj. Da li oni tu "zelju" uslise ili to moze biti i Subotica ako smo na toj adresi prijavljene? Hvala u napred na odgovoru.
P.s. Ujedno da kazem da su rekli da ce nas telefonskim putem, a ne pismeno, obavestiti o terminu zakletve. .



Hvala na informacijama. Da li je bilo još neko interesantno pitanje? Danas sam čuo da kad skontaju da slabo stojite sa mađarskim jezikom pitaju razna jednostavna pitanja, pa ako ne znate vrate papire...
Da li ste učile jezik ili ste ga znale od ranije?

@ za ostale
Načuo sam neki ubrzan kurs jezika u NSprogroup u NS? Da li neko ima iskustva.

 
Odgovor na temu

minjavasic
Beograd

Član broj: 310955
Poruke: 35



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.01.2013. u 17:16 - pre 137 meseci
Ono sto su mene pitali, usla sam prva, je odakle dolazim, da li sam udata, kada sam rodjena, imam li brata ili sestru. Kada sam odgovorila da imam rekla sam i da je mladja i njeno ime pa me podpitanja nije pitala. Ja sam odmah rekla sve sto znam na svako pitanje, po dve recenice. Pitali su me sta sam zavrsila od skola. Kada sam rekla da studiram, pitala me je da li radim negde, verovatno da vidi da li razumem i to.. Pitala me je da li zelim modifikaciju imena..znaci sve sto pita tice se formulara, zato ga treba dobro popuniti i procitati. Lakse je nama neudatima i bez dece jer nema mnogo price oko toga. Sto se naseg znanja tice, nije mnogo vece od te elementarne komunikacije, ali nismo gresile oko ovih pitanja pa nas verovatno zato nisu pitali kako smo, sta volimo da jedemo itd.
 
Odgovor na temu

stefa801
PC igraonica
Arena

Član broj: 308392
Poruke: 28
*.static.rdsor.ro.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.01.2013. u 23:23 - pre 137 meseci
Evo ja danas polozio zakletvu u Subotici pa ukratko da opisem kako je bilo. Znaci kada udjete tamo prijavite se i kazu vam u kom redu da cekate za potpisivanje nekih papira danas su dve sluzbenice to radile. Kada dodjete kod sluzbenice date pasos ili licnu kartu i one papire sto salju na kucnu adresu,sto se tice nekog razgovora nismo pricali nista nesto je prokomentarisala u vezi mog izgleda kako sam se lepo obukao i kako sam visok ja sam samo zahvalio, pokazala mi je gde da se potpisem cini mi se da sam cetri puta potpisao nesto onda mi je pokazala adresu i pitala da li su podaci uredu i nakon toga mi je rekla gde se odrzava zakletva i to je to ja sam samo rekao hvala lepo i ustao. Na samoj zakletvi nista posebno kada se zavrsi prozovu vas i uruce vam drzavljanstvo i na kraju kazu ukoliko zelite da se slikate i to je to. Inace ja sam dobio drzavljnstvo iz drugog puta prvi put sam odbijen jel su mi napisali da ne pricam dobro jezik pa kada su zvali iz Peste javio se brat i nisu se sporazumeli pa su verovatno mislili da ne pricam jezik i stiglo mi je da sam odbijem, posle toga sam predao ponovo i evo ,hvala bogu, dobio.
Ako jos nekog nesto interesuje moze slobodno da pita.
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.01.2013. u 00:05 - pre 137 meseci
Cestitam! Koliko si cekao? Kako su te obavestili?
 
Odgovor na temu

stefa801
PC igraonica
Arena

Član broj: 308392
Poruke: 28
*.static.rdsor.ro.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.01.2013. u 00:45 - pre 137 meseci
HVALA!!! Predao sam 15 aprila u Segedinu na drzavljanstvu stoji da je odobreno 5-og avgusta a zvali su me sredinom decembra iz Subotice da imam zakletvu 14-og januara. To je punih 9 meseci od predaje do zakletve. Predpostavljam da je guzva pa se oduzilo, mada nema pravila.
 
Odgovor na temu

stefa801
PC igraonica
Arena

Član broj: 308392
Poruke: 28
*.static.rdsor.ro.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.01.2013. u 00:52 - pre 137 meseci
Da telefonom su mi javili. Kao "cestitam dobili ste drzavljanstvo zakletva je tada da li vam odgovara , da li vam je adresa ista da vam posaljemo neke papire". To je to. Mada su danas zvali brata javila sa moja mama rekla im da nije poneo telefon , oni su rekli da ce da ga obaveste putem mejla mada nisu rekli sta verovatno da je i njemu odobreno.
 
Odgovor na temu

gagigmaz
gagigmaz
vojvodina

Član broj: 19200
Poruke: 51
*.nsoffice.eunet.rs.



+68 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.01.2013. u 08:49 - pre 137 meseci
Pozdrav,

@agora11 - Samo su me obavestili telefonom i rekli da ce poslati postom formular koji treba popuniti i poneti sa licnim dokumentima. Pitala je da li je adresa ista.

@C.I.C.I. - Pitala me je za ime da potvrdim da li sam to ja, onda je prebacila na drugi lokal, minut dva prijatne muzike, nakon toga me je druga zena ponovo pitala za ime, datum rodjenja, da li mi odgovara 24.01. u 13h, da ce poslati postom formular koji treba popuniti i pasos, LK.

@jovancemitic - sredinom jula sam predao tako da je to taman 6 meseci
 
Odgovor na temu

minjavasic
Beograd

Član broj: 310955
Poruke: 35



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.01.2013. u 09:57 - pre 137 meseci
Citat:
stefa801:
HVALA!!! Predao sam 15 aprila u Segedinu na drzavljanstvu stoji da je odobreno 5-og avgusta a zvali su me sredinom decembra iz Subotice da imam zakletvu 14-og januara. To je punih 9 meseci od predaje do zakletve. Predpostavljam da je guzva pa se oduzilo, mada nema pravila.


Samo da pitam da li si trazio sam da ti zakletva bude u Subotici ili su te rasporedili tako?
Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

stefa801
PC igraonica
Arena

Član broj: 308392
Poruke: 28
*.static.rdsor.ro.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.01.2013. u 14:28 - pre 137 meseci
Mozes da stavis bilo koje mesto za polaganje zakletve znaci tamo u formularima kada predajes za zakletvu napises gde bi da polazes cak i medjuvremenu dok ti se obradjuju podaci mozes da zoves Budimpestu i da menjas mesto polaganja zakletve, znaci sve do trenutka dok ne posalju odobreno drzavljanstvo u mesto koje si ti naveo mogao bi da promenis lokaciju, posto sam ja hteo da promenim jel zivim blizu Debrecina ali su vec poslali za Suboticu.
 
Odgovor na temu

bojan_sm

Član broj: 159071
Poruke: 74
*.dynamic.sbb.rs.



+72 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.01.2013. u 15:30 - pre 137 meseci
@Stefa801
@minjavasić

Hvala. Čestitam.
 
Odgovor na temu

jovancemitic

Član broj: 307720
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+36 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.01.2013. u 19:03 - pre 137 meseci
Citat:
stefa801:
Mozes da stavis bilo koje mesto za polaganje zakletve znaci tamo u formularima kada predajes za zakletvu napises gde bi da polazes cak i medjuvremenu dok ti se obradjuju podaci mozes da zoves Budimpestu i da menjas mesto polaganja zakletve, znaci sve do trenutka dok ne posalju odobreno drzavljanstvo u mesto koje si ti naveo mogao bi da promenis lokaciju, posto sam ja hteo da promenim jel zivim blizu Debrecina ali su vec poslali za Suboticu.

da li je ovo sigurno da se moze nazvati i promeniti mesto polaganje zakletve???
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3896479 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.