Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3903541 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.03.2014. u 15:28 - pre 123 meseci
Citat:
slakins:
Da li neko zna da li se zakletve u Kisteleku obavljaju jednom ili dvaput mesecno???


U zadnje vreme je svakog drugog cetvrtka.
 
Odgovor na temu

BperaB
Pera Peric
student
slobodna
Srbija

Član broj: 319940
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.03.2014. u 20:50 - pre 123 meseci
Citat:
NZ2014:
BperaB

Napisala sam vec mi smo bili u Szentesu i iznenadjeni smo kako su nas tako brzo pozvali citajuci iskustva ovde na forumu. Mislim da nema nikakvih pravila kako i kada pozivaju i da li vrse promene, deluje mi da pored znanja treba imati i srece dosta.

Hvala na odgovoru
bb
 
Odgovor na temu

slakins

Član broj: 321296
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.03.2014. u 21:24 - pre 123 meseci
Citat:
veegun:
Citat:
slakins:
Da li neko zna da li se zakletve u Kisteleku obavljaju jednom ili dvaput mesecno???


U zadnje vreme je svakog drugog cetvrtka.
Hvala na odgovoru
 
Odgovor na temu

Savatone66
nema
nema

Član broj: 315183
Poruke: 11
*.dynamic.t-2.net.



+27 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.03.2014. u 21:51 - pre 123 meseci
Nekoliko puta sam ovde pisao, čitao tuđa iskustva i osećam potrebu da podelim svoje sa vama. Predaju papira sam obavio u avgustu prošle godine u ambasadi u Ljubljani i tačno posle 6 meseci sam dobio poziv za zakletvu koja je bila danas. Nas četvoro je bilo. Iz razgovora sa jednim od njih sam saznao da je on dobio poziv posle četiri meseca tako da je potvrđeno da neki čekaju duže neki kraće, od čega zavisi nemam pojma. U principu ovaj forum mi je dosta pomogao jer ima ljudi koji se trude da pomognu (npr. Joksla itd.) međutim ima dosta i dezinformacija i provokacija i na vama je da ih prepoznate i odbacite. Na zakletvi je bilo mogu reći neočekivano lepo i svečano. Himna, recitacije dece (o Mađarskoj kulturi i istoriji) pesme dečijeg hora, recitacije pesnikinje, zakletva, šampanjac, večera. E sada o znanju jezika pošto se ovde dosta o tome piše. Pri predaji formulara morate znati kako se zovete, gde živite, šta radite, na osnovu koga tražite državljanstvo, kada ste rođeni, znači ono sve iz formulara a verujte čim progovorite njima je sve jasno. Znači morate znati tu neku osnovu. Tu nisam merodavan da procenim jer ja znam da čitam, pišem i govorim a razumem ih kada malo sporije pričaju (kao klinac sam učio jezik u školi). Što se tiče pasoša rekli su mi da već za tri dana mogu doći da ispunim zahtev. Svima koji ulaze u ovo želim puno sreće i samo napred. Mađarski jezik je lep i nije ga problem naučiti pogotovo mlađim ljudima. Srećno svima.
 
Odgovor na temu

hui7

Član broj: 12278
Poruke: 43
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+46 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.03.2014. u 23:33 - pre 123 meseci
Sevatone, hvala na opisu. Možeš li samo da nam kažeš u kom mestu je bila zakletva, ili se podrazumeva da je takođe bilo u Ljubljani?
 
Odgovor na temu

markoni85
Komercijalista
Novimpex

Član broj: 319446
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.03.2014. u 01:01 - pre 123 meseci
S obzirom da sam dobio mp pre vise od pola godine i da zelim putovati u Englesku, zanima me da li tamo ista znaci nasa srpska vozacka dozvola i da li tamo moze da se vozi automobil sa nasim registarskim oznakama, moze li da se auto preregistruje, i koja je procedura za dobijanje britanske vozacke dozvole (casovi, cena, duzina trajanja i sl.) ? :)

Mali offtopic ali eto malo da se razbije monotonija, a mozda ce i ovo nekom trebati uskoro.

Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

rade036
VB

Član broj: 322027
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.03.2014. u 04:32 - pre 123 meseci
Planiram da apliciram za mađarsko državljanstvo po osnovu pretka. Da li neko zna, da li može istovremeno sa mnom da aplicira i moja supruga koja nema pretka koji je živeo na teritoriji Mađarske ili mora da čeka kada je zvršim ceo postupak, i da li je bolje da i deca istovremeno apliciraju sa mnom ili da i oni sačekaju kada ja završim? Pozdrav svima.
 
Odgovor na temu

visko
finansijski analiticar
Banka
Beograd

Član broj: 321339
Poruke: 38



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.03.2014. u 07:24 - pre 123 meseci
Supruga mora da ceka da ti dobijes drzavljanstvo(mora na osnovu nekoga, posto nema pretka - ima tebe), a decu "upakujes" u svoju aplikaciju(ako su mladja-super, niko ih nista ne pita, a ako su starija i moraju da znaju jezik - opet "u paketu" lakse prolazite).
 
Odgovor na temu

Savatone66
nema
nema

Član broj: 315183
Poruke: 11
*.dynamic.t-2.net.



+27 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.03.2014. u 07:55 - pre 123 meseci
Citat:
hui7:
Sevatone, hvala na opisu. Možeš li samo da nam kažeš u kom mestu je bila zakletva, ili se podrazumeva da je takođe bilo u Ljubljani?

Da tu živim.
 
Odgovor na temu

rade036
VB

Član broj: 322027
Poruke: 11
..4.217.adsl2.dyn.beograd.com.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.03.2014. u 08:07 - pre 123 meseci
Citat:
visko:
Supruga mora da ceka da ti dobijes drzavljanstvo(mora na osnovu nekoga, posto nema pretka - ima tebe), a decu "upakujes" u svoju aplikaciju(ako su mladja-super, niko ih nista ne pita, a ako su starija i moraju da znaju jezik - opet "u paketu" lakse prolazite).

Hvala na odgovoru, i molim vas još za informaciju da li je potrebno da supruga prisustvuje prilikom predaje dokumentacije (deca su starija od 14 godina)? Čuo sam informacije da je potrebna i overena i prevedena saglasnost drugog roditelja.
 
Odgovor na temu

RobertV83

Član broj: 266775
Poruke: 1



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.03.2014. u 09:54 - pre 123 meseci
Dobio sam madjarsko drzavljanstvo i sada sam zakazao da napravim madjarski pasos? Jel ima neko iskustva koja je procedura tamo, koliko se placa i u kojoj valuti? Hvala
 
Odgovor na temu

slakins

Član broj: 321296
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.03.2014. u 10:07 - pre 123 meseci
Citat:
RobertV83: Dobio sam madjarsko drzavljanstvo i sada sam zakazao da napravim madjarski pasos? Jel ima neko iskustva koja je procedura tamo, koliko se placa i u kojoj valuti? Hvala
Da li mozes da nam napises tvoje iskustvo, koliko si cekao, gde si predao, da li je bilo ispitivanja na zakletvi.... Imas par strana pre sve opisano sto se tice predaje za pasos i placanja.
 
Odgovor na temu

individuans

Član broj: 317613
Poruke: 28
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.03.2014. u 10:45 - pre 123 meseci
Moje iskustvo sa (ne)dobijanjem madjarskog drzavljanstva.Ukratko

Predao sam prvom polovinom jula u Kisteleku zahtev za drzavljanstvo na oubicajen nacin uz malo price na madjarskom(ucio sam skoro 2 meseca ubrzano,solidan osnovni nivo znanja,ništa posebno).
Sredinom septembra mi je stigao telefonski poziv, koji sam prekinuo nakon sto sam rekao halo(nisam bio siguran ko je, a i bio sam u posti.Bitan razlog je i taj sto nisam ponavljao madj. zadnjih par meseci jer sam ucio tezak strucni ispit,tako da je i strah bio uzrok prekidanja(nakon toga sam nastavljao i sasvim solidno napredovao).Sve u svemu nakon toga me vise nisu zvali.Zvao sam je drugu moje ime da proveri sredinom februara Kt.da proveri ,a oni njemu "u proceduri sam".Medjutim stigla mi je pre neki dan odbijenica na kojoj pise, doslovno prevedeno:

Pošt. gospodine,

Na osnovu zakona o madj. drzavljanstvu(godina 1993, clan 55, stav 125/1993), prema odredbi Vlade, stav 4, obavestavamo Vas da je vaša molba za dobijanje mađ. državljanstva u pojednostavljenom postupku odbijena od strane predsednika mađ. republike na osnovu odluke datirane jos u novembru(necu navoditi datum)Vi niste dobili mađ. državljanstvo.Na ovu odluku se ne možete žaliti.

Obaveštavam vas, da nakon ipunjenja uslova iz zakona o sticanju mađ. državljanstva vašu molbu možete ponoviti(Zanimljivo da je u Subotici kao datum donošenja odbijenice naveden kraj januara 2014., sto u prevodu znači da su me od sredine novembra-do sredina marta zamlaćivali u prazno)

To je suština.Bitno je da je papir naslovljen iz Budimpešte, a koverta iz Subotice.

Nego ljudi, šta je sada najbolje da radim?Da apliciram u Bg?Da li mogu odmah to da uradim?Koliko se čeka?Kakva su skorašnja iskustva iz Beograda?Šta pitaju, kakvo znanje traže?Za koliko se dobije poziv za zakletvu?Koliko košta pasoš?Molim za pomoć(za detalje),Unapred zahvalan.

Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

ljubomir.kula
Ljubomir
Serviser
Kula , Srbija

Član broj: 322014
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.03.2014. u 10:53 - pre 123 meseci
Mozes odmah da predas ponovo , odbijenica je svima ista bez navedenog razloga odbijanja.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.03.2014. u 10:57 - pre 123 meseci
Zlatno pravilo, nemojte da se javljate ako ne mozete tada da pricate. Nikog ko se javio i prekinuo nisu zvali ponovo. Jednostavno pustite da telefon odzvoni svoje i zvace drugi put.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.03.2014. u 11:31 - pre 123 meseci
Predao preko Danijela, nas puno predalo preko Danijela...
Sada će skoro godinu dana. Neki su dobili poziv za proveru u Subotici, par njih dobilo državljanstvo ( 4 komada ) ostali ne znaju ništa.
Već sam se pozdravio sa državljanstvom ali treba mi odbijenica crno na belo da znam kako dalje. Ili nas zavlače godinu dana
ili je matičar prosledio predmete u kantu za smeće ( nismo dobili ništa na predaji ).
Kako da proverim šta se dogadja a da ne napravim pometnju zbog drugih ljudi koji su kasnije predali u istom mestu?
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

robertinjons

Član broj: 133287
Poruke: 37
*.dynamic.kdsinter.net.



+56 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.03.2014. u 11:39 - pre 123 meseci
morali ste dobiti potvrdu o predatom zahtevu sa pratecim dokumentima, koju izmedju ostalog i potpisujes na licu mesta.
 
Odgovor na temu

visko
finansijski analiticar
Banka
Beograd

Član broj: 321339
Poruke: 38



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.03.2014. u 11:54 - pre 123 meseci
@rade036

Od pocetka 2014 je uvedeno da moraju da budu prisutna oba roditelja, ali jos uvek ponegde prolazi samo ovlascenje. Ne treba rizikovati, neka podje i supruga, nju svakako nece nista pitati.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

ivy_br

Član broj: 322047
Poruke: 59
91.207.62.*



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.03.2014. u 13:00 - pre 123 meseci
Citat:
hui7:
ivy,

ja sam išao u septembru-oktobru. Možeš naći detaljan opis ako pregledaš moje prethodne postove (odeš na moj username, profil).

U suštini "centar" je ok da te spremi ono najosnovnije u smislu pitanja koja se postavljaju, da možeš da razumeš bitne stvari. Ali, to sada često nije dovoljno. Što se tiče njihove "agencije" koja radi dokumenta i odvodi do mađarske, za to baš ni nisam siguran da se isplati, već mislim da je bolje uraditi to sam. Inače, sem osnovnih lekcija , dobro je to i što ti opišu trenutno stanje i daju odgovore na pitanja. Možda se i isplati ići sa njima, ako ti se žuri pa hoćeš malo i na sreću, ali ja bih pre preporučio detaljno učenje jezika od više meseci. Poz!

PS.
Da, takođe ovi iz centra prestanu da se javljaju na telefon kada završe sa tobom tako da, to je bzvz...

[Ovu poruku je menjao hui7 dana 17.03.2014. u 16:06 GMT+1]





Hui7 hvala na odgovoru!
 
Odgovor na temu

ivy_br

Član broj: 322047
Poruke: 59
91.207.62.*



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.03.2014. u 13:02 - pre 123 meseci
[quote]Milorad85:
Citat:
ivy_br:
Citat:
ivy_br:
Citat:
jovancemitic:
Citat:
georgekg:
da li je neko imao iskustva sa skolom "centar za edukaciju i kreativni razvoj" ? vidim da na sve strane navodno upisuju polaznike i daju sertifikate koji ce navodno od ove jeseni biti neophodni da bi se predao zahtev za drzavljanstvo. ako je neko pohadjao kurseve kod njih, bilo bi lepo da podeli iskustvo i sa ostalima da znamo vredi li davati novac. hvala!

javi mi se na mail pa cu ti ispricati svoje iskustvo...









IZVINJAVAM SE, NISAM NAVELA CEO NAZIV CENTRA, MISLILA SAM NARAVNO NA CENTAR ZA EDUKACIJU I KREATIVNI RAZVOJ! AKO JE NEKO IMAO ISKUSTVA ILI JE ISAO KOD NJIH NA PRIPREMU ZA INTERVJU DA LI MOZE DA NAPISE SVOJA ISKUSTVA?


Ja sam isao preko Centra za edukaciju i kreativni razvoj tj.sa Tomislavom,prosao sam u 6 juna u Mohachu sa njim bez problema,e sad on nije kriv sto se dokumenta vracaju iz Budimpeste posto je bilo svvega po opstinama u Madjarskoj,jedino sada ne mogu da ga dobijem nikako da se raspitam kakva je situacija sa ovim sto se vraca u konzulat kakve su sanse koliko njih je proslo i sta se desava dalje sa postupkom ukoliko prodjes u konzulatu da li cekas pola godine opet ili se samo nastavlja proces gde je stao.



to sam i ja cula da budimpesta kontrolise ostala manja mesta, bas iz tog razloga sto je svacega bilo.
Da li si isao na obuku preko njih ili samo na predaju papira? Da li je bilo dovoljno tih 2 meseca obuke za odlazak na taj prvi intervju?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3903541 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.