Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3921423 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.01.2014. u 00:56 - pre 126 meseci
Aplikacija za Android Hungary Live TV Nisam testirao, slučajno naleteo...
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

GaleNS
strucni saradnik,tehnika komerc

Član broj: 244480
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.01.2014. u 14:48 - pre 126 meseci
Duže vreme nisam pisala na ovoj temi . Opisala sam svoju aplikaciju i zakletvu. Ostalo mi je da uradim pasoš. Da li je neko radio pasoš u Madjarskoj? Gde? Da li je neko radio pasoš u Morahalom? Treba mi adresa itd... Hvala vam u napred na odgovorima.
p.s. ako znate bar na kojoj je strani ove teme to bilo pisano mozete i tako da mi pomognete.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.01.2014. u 14:59 - pre 126 meseci
u Budimpesti ima mesto gde mzoes da uradis pasos za jedan dan i kosta duplo, jedan je skoroz opisao kako. Pretrazi temu malo u rikverc.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
109-92-14-29.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.01.2014. u 15:01 - pre 126 meseci
Citat:
GaleNS:
Duže vreme nisam pisala na ovoj temi . Opisala sam svoju aplikaciju i zakletvu. Ostalo mi je da uradim pasoš. Da li je neko radio pasoš u Madjarskoj? Gde? Da li je neko radio pasoš u Morahalom? Treba mi adresa itd... Hvala vam u napred na odgovorima.
p.s. ako znate bar na kojoj je strani ove teme to bilo pisano mozete i tako da mi pomognete.

http://www.elitesecurity.org/t419067-216#3349349
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

GaleNS
strucni saradnik,tehnika komerc

Član broj: 244480
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.01.2014. u 15:29 - pre 126 meseci
Uh....Braksi ne bih u Budimpesti za duplo jer mi nije hitno a i skupo mi je :(

Jedy ....super je ovo sto si poslao ali nije za Morahalom :( ali sam saznala da je izrada pasosa 14000ft na 10g :) Mislila sam da radim pasos u Morahalom-u.

 
Odgovor na temu

GaleNS
strucni saradnik,tehnika komerc

Član broj: 244480
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.01.2014. u 15:31 - pre 126 meseci
Nasla ovo http://www.elitesecurity.org/t419067-271#3370400
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.01.2014. u 18:11 - pre 126 meseci
Prema izjavi državnog sekretara Ministarstva spoljnih poslova Mađarske Žolta Nemeta, proces daljeg odobravanja mađarskog državljanstva po pojednostavljenom postupku za potomke državljana Mađarske van matice u mnogome će zavisiti od rezultata predstojećih parlamentarnih izbora.
http://www.pressonline.rs/info...je-glasace-i-u-madjarskoj.html

Do sad se prijavilo 101.000 http://valasztas.hu/ sto je oko trecine potencijalnih (kad se oduzmu maloletna lica i drzavljani koji zive u zemljama koje ne dozvoljavaju dvojno drzavljanstvo poput Ukrajine jer novi drzavljani glasaju postom za razliku od dijaspore (tj. Madjara iz Madjarske na privremenom radu u inostranstvu) koja glasa u ambasadama).

Registracija preko https://kerelem.valasztas.hu/v...lfoldiCimKerelemInditasa.xhtml prvo na Belépés Ügyfélkapu nélkül pa Névjegyzékbe vételi kérelem benyújtása
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.01.2014. u 19:20 - pre 126 meseci
Svi za Orbana ! Haha...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.01.2014. u 20:27 - pre 126 meseci
Sto se mene tice, posteno, bar je rekao konkretno sta hoce za razlliku od ovih nasih lelemu*a. Ja sam mislio da ne glasam (smatram da nije moje kao ne-rezidenta da odredjujem kakvu ce vlast gradjani Madjarske imati), ali ako je usluga za uslugu to sto zele da bi opravdali sve sto je uradjeno, glasacu. I oni su meni izasli u susret...
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.01.2014. u 20:33 - pre 126 meseci
Ja postom za Orbana. Normalno. Orban mi je omogucio da dobijem drzavljanstvo predaka. Fidesz je inace i dobra partija. Madjarska je trenutno 800 miliona eura u trgovinskom suficitu i odavno je prevazisla krizu.

Mislim da ce Fidesz biti dobar za madjarsku.

Inace sada nece vise da biraju 386 nego samo 199 poslanika.

[Ovu poruku je menjao japanskaprepelica dana 10.01.2014. u 22:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Branmic
Zrenjanin

Član broj: 316765
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.01.2014. u 22:09 - pre 126 meseci
Citat:
nedefinisan:
Citat:
Branmic: Da li neko zna da lli postoji neki madjarski sajt gde se moze proveriti status predmeta? Predali smo i cekamo...
Hvala unapred svima!


Ne postoji.Kad ste predali predmete?


4.decembra... znam da je rano i pre juna da ne ocekujem, al cisto pitam...
 
Odgovor na temu

hui7

Član broj: 12278
Poruke: 43
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



+46 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.01.2014. u 13:44 - pre 126 meseci
Pozdrav,

ja sam pisao o mom iskustvu pre par meseci i nešto mi je čudno.

Kod matičara smo išli nas troje, moja devojka, njena drugarica i ja. To je bilo početkom septembra. Svi smo prošli taj razgovor. Njih dve su dobile telefonski poziv za proveru, drugarica je dobila poziv da ode u Suboticu, a ja nisam dobio ni jedno ni drugo.

Malo me brine da se nije zagubio moj predmet ili tako nešto?

Mada moguće da je moj akcenat bio mnogo dobar (ipak sam sluhista), kao i priložena biografija koja je vrlo mađarska (mada i dalje učim jezik)... hehe. Ima neko ideju ili slobodnu spekulaciju/mišljenje?

Citat:
agora11:
Tako je ne postoji drzava koja priznaje dvojno a ne priznaje trojno. Postoje samo drzave koje ne priznaju dvojno pa samim tim ni bilo koje dodatno. U globalu se moze reci da dvojno drzavljanstvo ne prihvataju Austrija, Danska, Norveska, Nemacka, Slovacka, Crna Gora, Ukrajina, Holandija


Slažem se sa agorinom izjavom, provereno od strane advokata i par zvaničnih web stranica sa pravnim savetima na tu temu.



[Ovu poruku je menjao hui7 dana 11.01.2014. u 14:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.01.2014. u 14:15 - pre 126 meseci
sto se tice trojnih drzavljanstava i vise pazite sad ovo.

Znao sam jednu mladu zenu (exyu) koja se udala za dosta starijeg Italijana. Posto je on bio inspektor u policiji par puta mi je pomogao da ubrzam neke papire pa smo se sprijateljili i zove on mene jednog dana, ajd kaze, dodji na zakletvu zena mi polaze danas pa cemo se pocastiti. Inace mi smo za njih sve isto.

I odem ja, kad je polozila cetitam joj i kazem alal vera, sad ne moras da brines vise o papirima. A ta Bosancica, hrvatskog akcenta samo se osmehnu i rece: stari da si mi ziv i zdrav, ali ovo je meni 4 pasos !

Kako ?

Prvo rodjena je Nemackoj i jos kao dete dobila je Nemacko i naravno YU drzavljanstvo. Posle su joj se roditelji raskantali pa se ona sa kevom vratila u YU gde su imali gostionicu negde u centr. Bosni. Posle raspada uzimaju BiH drzavljanstvo od YU. Rat dolazi i one kao etnicke Rvat'ce beze u HR. Tamo dobijaju HR drzavljanstvo i zive par godina. Ona je posle otisla i konobarisala malo po Nemackoj, a onda je dosla u Italiji i tu se udala (konacno) i dobila drzavljanstvo.

Znaci moze koliko hoces sve dok ne ugazis na zemlju tipa (Norveska, Slovacka, Ceska i dr) koje ne daju dvojno.
 
Odgovor na temu

electricity001

Član broj: 318876
Poruke: 60



+47 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.01.2014. u 15:21 - pre 126 meseci
Citat:
Braksi:
sto se tice trojnih drzavljanstava i vise pazite sad ovo.

Znao sam jednu mladu zenu (exyu) koja se udala za dosta starijeg Italijana. Posto je on bio inspektor u policiji par puta mi je pomogao da ubrzam neke papire pa smo se sprijateljili i zove on mene jednog dana, ajd kaze, dodji na zakletvu zena mi polaze danas pa cemo se pocastiti. Inace mi smo za njih sve isto.

I odem ja, kad je polozila cetitam joj i kazem alal vera, sad ne moras da brines vise o papirima. A ta Bosancica, hrvatskog akcenta samo se osmehnu i rece: stari da si mi ziv i zdrav, ali ovo je meni 4 pasos !

Kako ?

Prvo rodjena je Nemackoj i jos kao dete dobila je Nemacko i naravno YU drzavljanstvo. Posle su joj se roditelji raskantali pa se ona sa kevom vratila u YU gde su imali gostionicu negde u centr. Bosni. Posle raspada uzimaju BiH drzavljanstvo od YU. Rat dolazi i one kao etnicke Rvat'ce beze u HR. Tamo dobijaju HR drzavljanstvo i zive par godina. Ona je posle otisla i konobarisala malo po Nemackoj, a onda je dosla u Italiji i tu se udala (konacno) i dobila drzavljanstvo.

Znaci moze koliko hoces sve dok ne ugazis na zemlju tipa (Norveska, Slovacka, Ceska i dr) koje ne daju dvojno.


s tim da ako Nemci provale da ima BiH drzavljanstvo moze imati problema jer oni tolerisu samo multipla EU drzavljanstva. Al valjda nece :D
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.01.2014. u 17:39 - pre 126 meseci
Da li iko od vas ovde zna sta se desava sa onima koji su vraceni sa zakletve u SEGEDINU?
da li drzavljanstva vracaju u budimpestu ili ih ponovo pozivaju na zakletvu kad nauce 'bolje'?
 
Odgovor na temu

annnnnna
annnnnna ana
BG

Član broj: 314064
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.01.2014. u 17:43 - pre 126 meseci
Ja koliko znam moras ispocetka ceo proces da radis.
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.01.2014. u 17:55 - pre 126 meseci
@annnnnna

pitam jer znam da u subotici i beogradu ako vrate sa zakletve onda ti zadrze drz i mozes da pokusavas ponovo sledeceg puta kad bude zakletva.
 
Odgovor na temu

nedefinisan

Član broj: 319150
Poruke: 71
*.dynamic.sbb.rs.



+67 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.01.2014. u 17:58 - pre 126 meseci
Znaci i u Segedinu bilo vracanje sa zakletve???ja sam cuo da je bilo samo u Tompi (dobog druga mi vratili sa zakletve) izgleda da su ispunili kvotu od 500K i sad se izivljavaju na ostalima!
 
Odgovor na temu

annnnnna
annnnnna ana
BG

Član broj: 314064
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.01.2014. u 18:02 - pre 126 meseci
Pa vidi bilo je ovde prica da to rade u SU i BGu - drze tamo dok ne dodjes ponovo. Ja cak znam decka koji je otisao u SU na razgovor i posto nije prosao razgovor (znaci ne zakltvu, vec 1. razgovor) rekli su mu da ce da zadrze papire i da se on vrati ponovo kad nauci....Ali koliko znam- ljude koje vrate iz Madjarske sa zakletve prakticno im nije odobreno drzavljanstvo i moraju sve ispocetka...ali ne znam nisam sigurna....nek kaze jos neko ko mozda zna...
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
37.19.108.*



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.01.2014. u 18:13 - pre 126 meseci
Te koje vrate sa zakletve u Madjarskoj koliko znam svima im je receno da dodju za par meseci ponovo,sto znaci da drzavljanstvo ostaje u mestu polaganja a vi cete doci da polazete ponovo kad doucite,i rok za preuzimanje drzavljanstva je godinu dana ako se ne varam,tek nakon toga ako ga ne uzmete ide valjda na ponistavanje. Malo bi bilo neozbiljno da neki maticar donosi odluku o ponistenju drzavljanstva koju je doneo neko na visokom nivou u Budimpesti. Ne znam,meni deluje nelogicno da bi Mica ubica maticar u opstini Sjenica mogla da vrati drzavljanstvo koje je neko u Beogradu odobrio na znatno visem nivou od nje, da se zaboga preispita ili ponisti....onda je to zaista neozbiljno....ispadaju ovi u Pesti nebitni nego se pita neki lokalni maticar u stvari
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3921423 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.