Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3902554 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Misi167
beograd
beograd

Član broj: 309978
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2013. u 12:55 - pre 127 meseci
Citat:
japanskaprepelica:
Brate koj ce ti agencija da ti uzima pare. Popuni sam i taman nauci sve reci koje ce te verovatn pitati na razgovoru.

Ja sam sve sam odradio. Ostao mi je jos utlevél, a za njega mi se ne zuri...

Brate, nisam toliko sigurna u svoje znanje,tj.bojala bih se da popunim da ne pogresim nesto,pa da me posle cimaju zbog toga. A cula sam da te manje pitaju ako su ti dobro popunjeni papiri. Tako da sam u fazonu bolje da platim nego da se klatim,ako vec postoje takvi ljudi i ako nije nesto na mufte! :)

Tako da i dalje molim one koji imaju nekoga da mi pisu pp il ovde! :)
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2013. u 12:56 - pre 127 meseci
Citat:
srdjanz84: Poz zanima me da li postoji mogucnost da se dobije pasos bez znanja madjarskog? Čuo sam da moze da se plati pa se bojim da nije prevara neka.

Vidi, prevara je u svakom slučaju. A pitanje je samo da li će biti prevarena mađarska država ili ti.
 
Odgovor na temu

Pogodikosam

Član broj: 152330
Poruke: 3
*.adsl.verat.net.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2013. u 13:06 - pre 127 meseci
Otac i ja cemo pokusati da apliciramo za drzavljanstvo, obzirom da nam jezik nije stran ne verujem da cemo sa te strane imati nekih problema. Povela bih sa sobom i moje devojke pa da probam i za njih da podnesem molbu. Starija doduse osnovno nesto i zna da natuca, mada ne dovoljno sigurno i posto ima 20g racunam da ce je odvojiti od nas i da za nju vazi procedura kao za sve ostale i da nema neke sanse mada nikad ne reci nikad....medjutim ono sto me interesuje je slucaj ove mladje...da li nju posto je malodobna (ima 15g) ispituju nezavisno od mene ili joj onako uz moje prisustvo postave samo tu i tamo koje pitanje obzirom na godine? Suprug bi dao saglasnost koju bih prevela kod tumaca ne bi isao sa nama.
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2013. u 13:11 - pre 127 meseci
Neće je odvojiti od vas, ali vam neće dozvoliti da se mešate u razgovor.
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2013. u 13:11 - pre 127 meseci
Citat:
Pogodikosam: Otac i ja cemo pokusati da apliciramo za drzavljanstvo, obzirom da nam jezik nije stran ne verujem da cemo sa te strane imati nekih problema. Povela bih sa sobom i moje devojke pa da probam i za njih da podnesem molbu. Starija doduse osnovno nesto i zna da natuca, mada ne dovoljno sigurno i posto ima 20g racunam da ce je odvojiti od nas i da za nju vazi procedura kao za sve ostale i da nema neke sanse mada nikad ne reci nikad....medjutim ono sto me interesuje je slucaj ove mladje...da li nju posto je malodobna (ima 15g) ispituju nezavisno od mene ili joj onako uz moje prisustvo postave samo tu i tamo koje pitanje obzirom na godine? Suprug bi dao saglasnost koju bih prevela kod tumaca ne bi isao sa nama.


Zakažite termin u Madjarskoj i prolazite svi u kompletu 99,99%
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

Pogodikosam

Član broj: 152330
Poruke: 3
*.adsl.verat.net.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2013. u 13:23 - pre 127 meseci
Hvala puno na brzom odgovoru!

Da li pitaju decu vise pitanja posto se slabo sluzi jezikom? Plasim se da deda i ja prodjemo, a njih dve zbog kojih najvise i idem ne prodju...
 
Odgovor na temu

electricity001

Član broj: 318876
Poruke: 60



+47 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2013. u 15:00 - pre 127 meseci
pa vi budite principijelni pa recite ako ne date deci nećemo ni mi šta će nam :)

šalim se, daće im verovatno samo će vas malo kritikovati u smislu pa kako ih niste naučili pa ovo pa ono, blabla...
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2013. u 15:33 - pre 127 meseci
Obratite paznju jako dobro da im ne stave da ne znaju jezik a vama da znate. To je najbitnije. Jer koliko god vi znali jezik, i koliko god bili i po nacionalnosti Madjari, oni opet vrlo lako to mogu da urade ako deca ne znaju jezik. A ako se to desi bacile su pola godine ni na sta. Jako se dobro skoncentrisite na to.
 
Odgovor na temu

salamala81
izvršilac

Član broj: 318771
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2013. u 15:35 - pre 127 meseci
Ljudi imam jako loše vesti za sve vas! Mislim da je konačno priča o plaćanjima kupovinama i sličnim idiotlucima (jer naravno ovo sve čitaju i madjari) jednom zauvek zatvorila mogućnost za sticanje državljanstva nama kojima nije madjarski maternji jezik! Naime, danas sam polagala zakletvu i ono što je do sada bila rutinska procedura pretvorila se u potpuni debakl.Od nas 40-50 po slobodnoj proceni samo je 8-9 ljudi položilo zakletvu i to naravno svi koji bi je i inače položili, bilo kad i bilo gde, jer govore madjarski dobro. DETALJNA provera znanja vas čeka na zakletvi - uz moju slobodnu procenu da bez srednjeg konverzaciskog nivoa nema više DRŽAVLJANSTVA!!! Hvala svima koji su lupetali i iznosli raznorazne nelegalne usluge, hvala i mladim sunarodnicima madjarske nacionalnosti "pokret madjarske nade" koji su Budimpeštu pozivali da nikako ne daje pasoše onima koji ne govore dobro madjarski, mada im ne smeta njihov srpski pasoš uz loš srpski...i na kraju svim službama u republici Srbiji koje su do izemoglosti svakog dana pumpale priču o 100.000 državljana rs koji su uzeli i Madjarsko državljanstvo (zato verovatno što im je u Srbiji divno) sve uz sto puta ponovljene gluposti o kupovinama i neregularnostima...USPELI STE da ubedite i Madjarske vlasti(verujem da im nije teško palo kako su napunili potrban broj) da sloboda kretanja , rada ..jednakost mogućnosti ne treba da pripada svima..preokrenuli ste početnu gotovo neverovatnu ideju, bar što se mene tiče, da gotovo svako ko hoće može biti slobodan u izboru svoje budućnosti..šta mogu sem da vam poželim sve najgore!
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2013. u 15:37 - pre 127 meseci
Citat:
jedy023:Verovatno zbog EU


Ne, köztársaság znaci republika, ali je to prosto izbaceno iz zvanicnog naziva drzave u novom Ustavu.
 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.mbb.telenor.rs.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2013. u 16:20 - pre 127 meseci
Citat:
tosa007.:
Da li neko moze da mi kaze u vezi adrese koja se stavlja kada se popunjavaju formulari za apliciranje? Da li adresa mora da bude ista kao u pasosu (posto kada prilozim fotokopiju pasosa, iz nje se vidi adresa), posto sam samo prijavljen na njoj, ali zivim vec duze vreme na drugoj adresi.. I bio bi veliki problem ako bi slali postom bilo kakvo obavestenje na tu adresu .. Da li je neko imao takvih situacija, i da li prave problem u vezi toga? Hvala


Ja lično nisam stavljala adresu iz pasoša, jer kad sam popunjavala formulare, žena koja mi je pomagala me je pitala: koja adresa će sigurno biti aktivna za max godinu dana? Stavila sam adresu od majke, jer sam znala da neću biti u tom narednom periodu na adresi gde živim. Žena koja me je primila u Mađarskoj nije postavljala pitanje različitih adresa samo me je pitala jel to ostaje tako kako je popunjeno, rekla sam da, i prihvatila je bez problema. Njih to puno ne tangira, na nama je da navedemo adresu gde ćemo sigurno biti obavešteni (ako za to bude potrebe, neko bude i email-om).
Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2013. u 16:54 - pre 127 meseci
Citat:
salamala81: Ljudi imam jako loše vesti za sve vas! Mislim da je konačno priča o plaćanjima kupovinama i sličnim idiotlucima (jer naravno ovo sve čitaju i madjari) jednom zauvek zatvorila mogućnost za sticanje državljanstva nama kojima nije madjarski maternji jezik! Naime, danas sam polagala zakletvu i ono što je do sada bila rutinska procedura pretvorila se u potpuni debakl.Od nas 40-50 po slobodnoj proceni samo je 8-9 ljudi položilo zakletvu i to naravno svi koji bi je i inače položili, bilo kad i bilo gde, jer govore madjarski dobro. DETALJNA provera znanja vas čeka na zakletvi - uz moju slobodnu procenu da bez srednjeg konverzaciskog nivoa nema više DRŽAVLJANSTVA!!! Hvala svima koji su lupetali i iznosli raznorazne nelegalne usluge, hvala i mladim sunarodnicima madjarske nacionalnosti "pokret madjarske nade" koji su Budimpeštu pozivali da nikako ne daje pasoše onima koji ne govore dobro madjarski, mada im ne smeta njihov srpski pasoš uz loš srpski...i na kraju svim službama u republici Srbiji koje su do izemoglosti svakog dana pumpale priču o 100.000 državljana rs koji su uzeli i Madjarsko državljanstvo (zato verovatno što im je u Srbiji divno) sve uz sto puta ponovljene gluposti o kupovinama i neregularnostima...USPELI STE da ubedite i Madjarske vlasti(verujem da im nije teško palo kako su napunili potrban broj) da sloboda kretanja , rada ..jednakost mogućnosti ne treba da pripada svima..preokrenuli ste početnu gotovo neverovatnu ideju, bar što se mene tiče, da gotovo svako ko hoće može biti slobodan u izboru svoje budućnosti..šta mogu sem da vam poželim sve najgore!


meni zaista zapada ovo za oko da su toliko njih vratili. daleko vise od polovine. ispada da je vraceno cak i malo vise od 80% .

to moze da znaci da su u tom mestu polagali zakletvu vecinom oni koji i ne znaju (dovoljno) jezik, odnosno da su se takvi pojavljivali i ranije.
moguce da su i ti sami maticari u tom mestu (Tompa) bili izludjeni sa ljudima koji tu dolaze i ne mogu ni zakletvu da izgovore kako treba.
vervoatno je vremenom postajalo sve gore....

ono sto je sigurno jeste da na mestima gde polaze zakletvu gomila ljudi kojima je madjarski maternji, tipa njih preko 70-80%, ne dolazi do ovakvih 'masovnih' vracanja za zakletve. desava se da vrate nekog, ali pojednicano i to ako im 'zapadne' za oko, ali ne i da idu redom i proveravaju. logicno, ako im dodje za sto da se potpise njih 5-6 koji pricaju madjarski maternji, posle 3-4 ce se vec i oni sami smoriti i raditi to rutinski, ali ako im prvo dodje 5-6 ljudi koji ne znaju jezik... pa ljudi naravno da ce onda da shvate da malo ko tu prica jezik onako kako treba i to tako krene da se ponavlja iz jedne u drugu drugu zakletvu, i najvrv postaje sve gore... i onda dodje do ovako neceg.

ono sto je sigurno jeste da ti koji su vraceni NISU predali u tom istom mestu - Tompi, jer nema logike da bi ih ti isti ljudi koji su im primili aplikacije vracali za zakletve. Ne kazem da je postojala neka shema u drugim mestima blizu te Tompe, ali
realno, zasto ne polazete zakketvu tamo gde ste i predali zahtev posle prvog marta? Odnosno zasto toliko ljudi masovno zeli da polaze zakletvu u drugom mestu (toj Tompi), a ocigledno je i da su svi ti zahtevi predati negde u Madjarskoj....

mozete li nam reci gde se predali zahtev za povracaj drzavljanstva?

 
Odgovor na temu

tosa007.
Uzice

Član broj: 317906
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2013. u 17:23 - pre 127 meseci
Citat:
Zole84: Ja lično nisam stavljala adresu iz pasoša, jer kad sam popunjavala formulare, žena koja mi je pomagala me je pitala: koja adresa će sigurno biti aktivna za max godinu dana? Stavila sam adresu od majke, jer sam znala da neću biti u tom narednom periodu na adresi gde živim. Žena koja me je primila u Mađarskoj nije postavljala pitanje različitih adresa samo me je pitala jel to ostaje tako kako je popunjeno, rekla sam da, i prihvatila je bez problema. Njih to puno ne tangira, na nama je da navedemo adresu gde ćemo sigurno biti obavešteni (ako za to bude potrebe, neko bude i email-om).


Hvala na odgovoru, mislim da cu i ja onda da stavim adresu na koju mogu da mi dostave postu. E sad imam jedno pitanje za upucene koje mogu da mi rese ovu nedoumicu. Zapravo, ja imam jos 2 dana koja mogu da iskoristim u EU, jer sam iskoristio 88 dana tokom leta, a moj naredni period od, 3 meseca, kada mogu da udjem u EU, je tek krajem decembra.. Zanimam me da li ce madjarski carinici praviti problem ako budem prekoracio ta 2 dana? Prekoracenje bi bilo najvise 2-3 sata, jer planiram da putujem u Madjarsku na dva dana vozom, ali posto je nocni voz na granici 2 sata posle ponoci, ja bih time usao u 3 dan.. I automatski, vremenski gledajuci, presao sam 2 dozvoljena dana.. Da li je neko imao slicna iskustva i da li su mu pravili problem sluzbenici na granici? Hvala
 
Odgovor na temu

rvisi

Član broj: 38389
Poruke: 12
46.240.147.*



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2013. u 17:32 - pre 127 meseci
Citat:
agora11:
Citat:
rvisi:
Čije ime se navodi u zahtevu za bebu od 10 meseci?Ja sam dobio državljansto pre par meseci a sad želimo da predamo i za malog.
Da li popunjavam kao za mene i dopunim deo o detetu ili je on nosilac zahteva kao posebna osoba?


Ako je rodjen nakon toga sto si ti postao drzavljanin onda je on automatski, samo treba da ga prijavis. Ako ne, onda podnosis zahtev sa njegovim podacima ali ti potpisujes kao staretelj (detalje procedure ne znam). Da ste podnosili zajendo onda bi radio ovo prvo ("popunjavam kao za mene i dopunim deo o detetu") a ovako posto si vec drzavljanin to ne bi imalo mnogo smisla.


Mali se rodio u periodu između predaje papira i dobijanja državljanstva.Tako da ne može da dobije državljanstvo po automatizmu.
Proćićemo kroz proceduru ponovo.Samo me je zanimalo kako popunjavam formulare.
Agora hvala puno na konkretnom odgovoru
 
Odgovor na temu

salamala81
izvršilac

Član broj: 318771
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2013. u 17:36 - pre 127 meseci
Citat:
maaar: meni zaista zapada ovo za oko da su toliko njih vratili. daleko vise od polovine. ispada da je vraceno cak i malo vise od 80% .

to moze da znaci da su u tom mestu polagali zakletvu vecinom oni koji i ne znaju (dovoljno) jezik, odnosno da su se takvi pojavljivali i ranije.
moguce da su i ti sami maticari u tom mestu (Tompa) bili izludjeni sa ljudima koji tu dolaze i ne mogu ni zakletvu da izgovore kako treba.
vervoatno je vremenom postajalo sve gore....

ono sto je sigurno jeste da na mestima gde polaze zakletvu gomila ljudi kojima je madjarski maternji, tipa njih preko 70-80%, ne dolazi do ovakvih 'masovnih' vracanja za zakletve. desava se da vrate nekog, ali pojednicano i to ako im 'zapadne' za oko, ali ne i da idu redom i proveravaju. logicno, ako im dodje za sto da se potpise njih 5-6 koji pricaju madjarski maternji, posle 3-4 ce se vec i oni sami smoriti i raditi to rutinski, ali ako im prvo dodje 5-6 ljudi koji ne znaju jezik... pa ljudi naravno da ce onda da shvate da malo ko tu prica jezik onako kako treba i to tako krene da se ponavlja iz jedne u drugu drugu zakletvu, i najvrv postaje sve gore... i onda dodje do ovako neceg.

ono sto je sigurno jeste da ti koji su vraceni NISU predali u tom istom mestu - Tompi, jer nema logike da bi ih ti isti ljudi koji su im primili aplikacije vracali za zakletve. Ne kazem da je postojala neka shema u drugim mestima blizu te Tompe, ali
realno, zasto ne polazete zakketvu tamo gde ste i predali zahtev posle prvog marta? Odnosno zasto toliko ljudi masovno zeli da polaze zakletvu u drugom mestu (toj Tompi), a ocigledno je i da su svi ti zahtevi predati negde u Madjarskoj....

mozete li nam reci gde se predali zahtev za povracaj drzavljanstva?

nisam baš sasvim razumela vaš post ali ajde da vam odgovorim na ove ne baš dobronamerne poprilične neobavštenosti
1. to gde ste predali dokumenta uopšte ne mora da znači da je u tom mestu moguća zakletva ili obratno
2. ranije sa zakletvi niko nije vraćan, izuzetno pojedinačno kao što sami kažete, bili oni maternji ili ne
3. izgleda da ovo vraćanje nema nikakve veze sa Tompom već će biti praksa i za sva druga polaganja u svim drugim mestima, da za to postoji direktiva iz Budimpešte, što implicira da je kraj državljanstvima nematernjih Madjara
4 .i na kraju što se mene tiče, a za druge me i baš briga...ja sam pošteno naučila nešto što se zove osnovna komunikacija, kako su i mnogi madjarski zvaničnici u nedostatku jasnih kriterijuma znanja jezika, a vi to zovete dovoljno znanje , redovno ukazivali i to je ono sa čim sam išla na zakletvu.Mislim da isto tako iza vaših reči stoji sumnja u tako nešto, a ja ponavljam ne vama nego onima koji čitaju i koji će se kao ja mučiti da nauče madjarski kako bi komunicirali na njemu da ta osnovna komunikacija od 300-400 reči nije dovoljna za ono što su danas tražili...
Ništa vam više neću reći i odjavljujem se sa ovog foruma pozdrav
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2013. u 18:01 - pre 127 meseci
Citat:
salamala81: nisam baš sasvim razumela vaš post ali ajde da vam odgovorim na ove ne baš dobronamerne poprilične neobavštenosti
1. to gde ste predali dokumenta uopšte ne mora da znači da je u tom mestu moguća zakletva ili obratno
2. ranije sa zakletvi niko nije vraćan, izuzetno pojedinačno kao što sami kažete, bili oni maternji ili ne
3. izgleda da ovo vraćanje nema nikakve veze sa Tompom već će biti praksa i za sva druga polaganja u svim drugim mestima, da za to postoji direktiva iz Budimpešte, što implicira da je kraj državljanstvima nematernjih Madjara
4 .i na kraju što se mene tiče, a za druge me i baš briga...ja sam pošteno naučila nešto što se zove osnovna komunikacija, kako su i mnogi madjarski zvaničnici u nedostatku jasnih kriterijuma znanja jezika, a vi to zovete dovoljno znanje , redovno ukazivali i to je ono sa čim sam išla na zakletvu.Mislim da isto tako iza vaših reči stoji sumnja u tako nešto, a ja ponavljam ne vama nego onima koji čitaju i koji će se kao ja mučiti da nauče madjarski kako bi komunicirali na njemu da ta osnovna komunikacija od 300-400 reči nije dovoljna za ono što su danas tražili...
Ništa vam više neću reći i odjavljujem se sa ovog foruma pozdrav


ovako:
1. to nije tacno (koliko ja znam). na svim mestima gde je moguca predaja moguce je i polagati zakletvu (izuzev konzularih dana). zakletve se negde odrzavaju redje, a negde cesece
2. poenta i jeste u tome da je tu danas ocigledno bila gomila ljudi koji ne znaju (dovoljno) madjarski, i da je to nije bio izuzetak danas - vec je to bilo po 'pravilu' za to mesto. Naivno je misliti da tako nesto moze da traje, jer ponavljam: niste tu predali, velika vecina ne zna jezik (dovoljno) i tako dolaze ljudi u to mesto da polazu zakletvu vec duze vreme.... sta ocekivati?
3. ovo moze da bude tacno, ali pitanje je zaista da li ce oni da proveravaju sve redom i u subotici, segedinu, beogradu? bice da nece, proveravace i dalje one za koje 'osete' da ne govore (dovoljno) jezik. ovima u tompi je to dobro doslo i resili su da preseku tu praksu da se kod njih pojavljuje goimla ljudi koji su aplicirali u drugim - sumnjivim mestima i koji ne govore (dovoljno) jezik. resili maticari u Tompi da imaju manje posla od naredne zakletve...
4. ja nisam dovodio u pitanje vase znanje. ja samo komentarisem vase informacije.

bio je tu jos jedan korisnik koji je danas trebalo da ide na tu zakletvu u Tompi, to je korisnik @ja_ns.
ne bi bilo lose da i ti podelis sa nama svima ovde svoja iskustva sa zakletve danas.

 
Odgovor na temu

electricity001

Član broj: 318876
Poruke: 60



+47 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2013. u 18:09 - pre 127 meseci
Nematernjih Madjara? Prvi put cujem za takav izraz.
 
Odgovor na temu

Jesen123
Beograd

Član broj: 318782
Poruke: 14
*.mediaworksit.net.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2013. u 18:15 - pre 127 meseci

Putuj Evropo, nemoj više čekati na nas.
Ne pitaj mnogo, dospećeš i ti na rđav glas.
Putuj planeto, super smo se družili.
Nama je lepo, taman kako smo zaslužili.

Nisu krivci depresivci, lude i psihopate,
što su rušili pa sada nama nude lopate. Krivi smo mi.
Nisu krivi sedativi što ih nisu sputali.
Sorry matori, krivi smo mi koji smo ćutali.

Putuj Evropo i poš'lji nam malo peciva.
Nama je dobro - sreća jedna neizreciva.
Putuj planeto, ovde se vrag priziva.
Nama je lepo. Slika jedna neopisiva.

Putuj Evropo, nemoj više čekati na nas.
Ne pitaj mnogo, dospećeš i ti na rđav glas.
Putuj planeto, super smo se družili.
Nama je lepo, taman kako smo zaslužili...
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2013. u 18:20 - pre 127 meseci
Citat:
Jesen123: Putuj Evropo, nemoj više čekati na nas.
Ne pitaj mnogo, dospećeš i ti na rđav glas.
Putuj planeto, super smo se družili.
Nama je lepo, taman kako smo zaslužili.

Nisu krivci depresivci, lude i psihopate,
što su rušili pa sada nama nude lopate. Krivi smo mi.
Nisu krivi sedativi što ih nisu sputali.
Sorry matori, krivi smo mi koji smo ćutali.

Putuj Evropo i poš'lji nam malo peciva.
Nama je dobro - sreća jedna neizreciva.
Putuj planeto, ovde se vrag priziva.
Nama je lepo. Slika jedna neopisiva.

Putuj Evropo, nemoj više čekati na nas.
Ne pitaj mnogo, dospećeš i ti na rđav glas.
Putuj planeto, super smo se družili.
Nama je lepo, taman kako smo zaslužili...


vidim sad da si i ti implicitno rekao da si dobio poziv za danas za Tompu. Vidim ovu poruku


Citat:
Jesen123:
Za ja_ns
registrovao sam se pre dva dana i ne mogu da saljem poruke.
Video sam tvoju poruku. Isto je tako i kod mene

sto je odgovor tvoj na pitanje da li je normalno to sto je crvenim ispisana recenica u pozivu za zakletvu da se mora znati jezik.

Gde ste vi svi predali zahtev za povracaj drzavljanstva? Mislim na @ja_ns, @Jesen123, @salamala81.

pitanje za @ja_ns, @Jesen123 mozete li da nam napisete sta se danas desilo na zakletvi?
 
Odgovor na temu

salamala81
izvršilac

Član broj: 318771
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2013. u 18:30 - pre 127 meseci
Citat:
electricity001:
Nematernjih Madjara? Prvi put cujem za takav izraz.

dobro možda zvuči malo rogobatno pokušala sam da skratim, madjara ili njihovih potomaka kojima madjarski nije maternji recimo ..
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3902554 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.