Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3944114 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 19:23 - pre 130 meseci
Ondak, svi koji su predali posle 22 februara sa prezimenom ČarapIĆ imaju veliki problem?
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 19:39 - pre 130 meseci
Citat:
deedee5: Ondak, svi koji su predali posle 22 februara sa prezimenom ČarapIĆ imaju veliki problem?


Tako izgleda, zapravo ne koji su predali posle 22. 2. vec svi koji su predali u Ferecsaslasu i ciji papiri su procesirani na ili posle 12. jula a nisu etnicki madjari. Bar na osnovu raspolozivh informacija i odbijenica/dobijenica koje pristizu. Sa forumom i van njega mi smo pobrojali oko 8-oro koji su odbijeni, i nemoguce je da je svima upisala da ne znaju dovoljno jezik ili da su im svima neispravni dokumenti. Nesto se dogodilo u samoj Budimpesti, sta, kako i zbog koga je sad pitanje.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

benezans
nezaposlen
nezaposlen
novi sad

Član broj: 317688
Poruke: 4
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 20:26 - pre 130 meseci
Moj suprug je u toj grupi odbijenih. Sto se tice etnicke pripadnosti, on je ako tako moze da se kaze polumadjar. Majka i apsolutno svi po toj liniji su Madjari. On je ucio madjarski za potrebe drzavljansta. Nije govorio ranije, mada je imao pasivno znanje jer su mu u kuci mama i baba govorile. Izgleda da su se kriterijumi poostrili ili se nesto desilo u tom mestu.
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
37.19.107.*



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 20:27 - pre 130 meseci
Da nije i tu bilo nekih dojava o primanju para ili slicno? ispade da bas samo u tom mestu stizu odbijenice koliko vidim....sta ce biti kad mi koji smo predali u julu dodjemo na red....
 
Odgovor na temu

JORGOVANKA1608
KNJIGOVOĐA

Član broj: 308244
Poruke: 30
91.226.243.*



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 20:35 - pre 130 meseci
Zašto ste svi navalili sa predajom zahteva u Mađarskoj pored Beograda i Subotice ,zahtevi se neće brže rešiti sigurno možda i duže nego u ovim mestima , a što se tiče znanja jezika rigorozniji su u Mađarskoj nego ovde ,za prolazak je potreban srednji nivo znanja jezika potvrđeno mi je iz konzulata u Subotici
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 20:46 - pre 130 meseci
^ Toga se nismo setili...
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
93-87-120-232.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 20:55 - pre 130 meseci
Citat:
mmix:
Citat:
deedee5: Ondak, svi koji su predali posle 22 februara sa prezimenom ČarapIĆ imaju veliki problem?


Tako izgleda, zapravo ne koji su predali posle 22. 2. vec svi koji su predali u Ferecsaslasu i ciji papiri su procesirani na ili posle 12. jula a nisu etnicki madjari. Bar na osnovu raspolozivh informacija i odbijenica/dobijenica koje pristizu. Sa forumom i van njega mi smo pobrojali oko 8-oro koji su odbijeni, i nemoguce je da je svima upisala da ne znaju dovoljno jezik ili da su im svima neispravni dokumenti. Nesto se dogodilo u samoj Budimpesti, sta, kako i zbog koga je sad pitanje.

Nije tacno,kod moje supruge je potpisano 12.jula od strane ministra a 17.od strane predsenika Madjarske.
Inace ne mojte zaboraviti da je tamo bas u tom mestu koliko sam nacuo 28.februara bilo 86 predaja,sto je puno puno je.
Ne verujem da su tu bile ikakve mucke jer 16. sep.kada je moja supruga polagala zakletvu sve je bilo OK,i maticarka je bila tu.
Sto se tice komentara korupcije itd.
Moram Vas podsetiti da svaki maticar odgovara za svoj rad pa i prijem dokumentacije i to se vrlo lako da proveriti,Hocu da kazem da bez minimalnog znanja jezika nece Vam niko primiti dokumenta a da napise da znate/
Inace i moja supruga ima prezime na dva IC,jer je zadrzala svoje i dodala moje.

Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 21:18 - pre 130 meseci
@mmix
Jesi i ti i tvoj brat predali u tom ferencszallasu?
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
93-87-120-232.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 21:21 - pre 130 meseci
Citat:
benezans:


Ja nemam njihovo drzavljanstvo, ali ja nisam ni aplicirala jer ne ispunjavam uslove.

Znam ja da Vi niste aplicirali.
Ajde da vidimo jos jednu zanimljivu tezu,Ovi svi koji su odbijeni su muskog pola?
da li su trazili po zenskoj liniji ili po muskoj.
I ovo je jedan od atributa za dobijanje HU drzavljanstva.

Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 21:43 - pre 130 meseci
Citat:
Paladium2:
Prijatelji ako moze jedan savjet.

Ucim nekih jedan i po mjesec jezik, do sada sam savladao preko 100 pitanja koja mogu prepoznati i odgovore na pitanja. Pune odgovore sa recenicom a ne sa Igen/Nem, kao i oko 100/tinjak izraza i fraza i rijeci... 80% pitanja su vezana za papire, kad ste rodjeni, gdje ste rodjeni, roditelji, zasto trazite drzavljanstvo, ko je bio madjarski drzavljanin u porodici, ovdje potpisite, izvolite sjesti, kako ste putovali, gdje zelite polagati zakletvu, zasto ovdje zelite polagati zakletvu, da li ste zaposleni, kad sam vjencan, gdje sam vjencan, gdje radite, gdje rade roditelji, odakle dolazite, koliko je to udaljeno, ciji je ovo izvod, podaci o supruzi, podaci o djeci, biografiju sam naucio kao pjesmicu i prepoznajem sve iz biografije itd..... Naucio sam jos i dodatnih rijeci, fraza i pitanja, tipa sta ste jeli, jeste li jeli, koje vam je omiljeno jelo, koje vam je omiljeno pice, kako vam se svidja madjarska, grad u kom cu predavati, cime sam dosao, s kim sam dosao, lijevo desno, gore dole, dijelove tijela, brojanje sam savladao perfektno, boje, dane, mjesece, godine, licni podaci, koji je danas dan, datum, koliko je sati, koliko ste visoki, koliko imate kilograma, u koji razred idu djeca, kakvi su ucenici, radi li supruga, kakvo je vrijeme danas, sacekajte malo, dodjite ovamo itd....

Sve sto sam naucio, naucio sam jako dobro, sad me zanima vase misljenje da li bi ja mogao pokusati sa tim znanjem da odem i predam ili bi trebao jos uciti? Ja sam planirao ove sedmice otici negdje u Madjarsku i predati... Ja cu svakako nastaviti uciti do zakletve ili ako me odbiju da mogu opet predati sa jos boljim znanjem...


Jesi poradio na pitanjima vezanima za Madjarsku kulturu,to je sad obavezno da se zna,jer znam dosta osoba ovde u Subotici koji su skoro predali i svi kazu da su ih pitali vezano za kulturu Madjarske
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 21:44 - pre 130 meseci
Citat:
jedy023:
Citat:
benezans:


Ja nemam njihovo drzavljanstvo, ali ja nisam ni aplicirala jer ne ispunjavam uslove.

Znam ja da Vi niste aplicirali.
Ajde da vidimo jos jednu zanimljivu tezu,Ovi svi koji su odbijeni su muskog pola?
da li su trazili po zenskoj liniji ili po muskoj.
I ovo je jedan od atributa za dobijanje HU drzavljanstva.

Pa sta je bolje Anyai vagy apai ágon? Zar sad i to ima veze?
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 21:47 - pre 130 meseci
Citat:
dejanab92:
Citat:
Paladium2:
Prijatelji ako moze jedan savjet.

Ucim nekih jedan i po mjesec jezik, do sada sam savladao preko 100 pitanja koja mogu prepoznati i odgovore na pitanja. Pune odgovore sa recenicom a ne sa Igen/Nem, kao i oko 100/tinjak izraza i fraza i rijeci... 80% pitanja su vezana za papire, kad ste rodjeni, gdje ste rodjeni, roditelji, zasto trazite drzavljanstvo, ko je bio madjarski drzavljanin u porodici, ovdje potpisite, izvolite sjesti, kako ste putovali, gdje zelite polagati zakletvu, zasto ovdje zelite polagati zakletvu, da li ste zaposleni, kad sam vjencan, gdje sam vjencan, gdje radite, gdje rade roditelji, odakle dolazite, koliko je to udaljeno, ciji je ovo izvod, podaci o supruzi, podaci o djeci, biografiju sam naucio kao pjesmicu i prepoznajem sve iz biografije itd..... Naucio sam jos i dodatnih rijeci, fraza i pitanja, tipa sta ste jeli, jeste li jeli, koje vam je omiljeno jelo, koje vam je omiljeno pice, kako vam se svidja madjarska, grad u kom cu predavati, cime sam dosao, s kim sam dosao, lijevo desno, gore dole, dijelove tijela, brojanje sam savladao perfektno, boje, dane, mjesece, godine, licni podaci, koji je danas dan, datum, koliko je sati, koliko ste visoki, koliko imate kilograma, u koji razred idu djeca, kakvi su ucenici, radi li supruga, kakvo je vrijeme danas, sacekajte malo, dodjite ovamo itd....

Sve sto sam naucio, naucio sam jako dobro, sad me zanima vase misljenje da li bi ja mogao pokusati sa tim znanjem da odem i predam ili bi trebao jos uciti? Ja sam planirao ove sedmice otici negdje u Madjarsku i predati... Ja cu svakako nastaviti uciti do zakletve ili ako me odbiju da mogu opet predati sa jos boljim znanjem...


Jesi poradio na pitanjima vezanima za Madjarsku kulturu,to je sad obavezno da se zna,jer znam dosta osoba ovde u Subotici koji su skoro predali i svi kazu da su ih pitali vezano za kulturu Madjarske

Nisam o tome ucio, sta bih trebao znati? Imas li kakav prijedlog? Hvala na pomoci... Znam samo reci da volim Madjarsku kulturu, Szeretem a magyar kultúrát
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
93-87-120-232.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 21:51 - pre 130 meseci
Citat:
Paladium2: Pa sta je bolje Anyai vagy apai ágon? Zar sad i to ima veze?

Anyai vagy
Da li ima veze ili ne to ne mogu da tvrdim,ali izgleda da se sve gleda/
Znate za pravilo da se uvek kada Vas pitaju za majku govori njeno devojacko prezime,evo u lakcim karti i kod supruge napisani su podaci njene majke,a i kod dece opet podaci majke nigde nema nas muskih.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

pedja91_nss

Član broj: 170292
Poruke: 93
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+65 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 21:56 - pre 130 meseci
Otišli ste sad već u krajnost, to nema nikakve veze sa čije je strane predak.
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 21:59 - pre 130 meseci
Citat:
jedy023:
Citat:
Paladium2: Pa sta je bolje Anyai vagy apai ágon? Zar sad i to ima veze?

Anyai vagy
Da li ima veze ili ne to ne mogu da tvrdim,ali izgleda da se sve gleda/
Znate za pravilo da se uvek kada Vas pitaju za majku govori njeno devojacko prezime,evo u lakcim karti i kod supruge napisani su podaci njene majke,a i kod dece opet podaci majke nigde nema nas muskih.

Meni je sa majcine strane i to prabaka, sve zenskici
 
Odgovor na temu

panadol
...

Član broj: 315177
Poruke: 66



+91 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 22:17 - pre 130 meseci
izgleda da je Mađarska postala matrijarhalna :)
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 22:24 - pre 130 meseci
Ovaj forum je sad najmanje baziran na pomoci nekome,vise je bazirano kako zastrasiti i svako svoje zakone i kriterijume iznosi, zvanicno pise sta treba za madjarsko drzavljanstvo nije tu bitno ni sa muske i sa zenske strane,isto tako sto najavljujete poostrenje provjere jezika,tako je bilo i pre 1. marta uuu niko nece moci predati bez maternjeg znanja jezika i na kraju nista od toga, da je stvarno neka izmena zakona bilo bi najavljeno par meseci unapred isto kao sto je ovaj zakon za drzavljanstva najavljen pola godine pre,ako nemate zvanicnu informaciju bolje cutite i ne lupajte svasta,tako samo odmazete onima koji se informisu jos o svemu ovome,nije ovo decija igra.
 
Odgovor na temu

romcek81
Nenad Kovacevic

Član broj: 311603
Poruke: 35



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 22:43 - pre 130 meseci
Dajte vise idete iz krajnosti u krajnost, ovo vise nema smisla. pravite paniku bezpotrebno. odbijeni su iz prostog razloga sto je u manjim mestima bilo puno malverzacija i lakse im je bilo da sve odbiju nego da lupaju glavu dal je pera znao il su marko i mika platili... i opet su ispali fer,dali su mogucnost da se opet aplicira. one gluposti oko ogranicenog broja dodele drzavljanstava nema veze sa vezom, njima je u interesu da ima sto vise "madjara",ali opet mora da se zna najosnovnije. to je ko ono kad kazete prvom nesto i dok dodje do desetog ispadne ne znam ni ja sta,svako doda po malo,tako i ovde,rekla-kazala...
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 23:56 - pre 130 meseci
Citat:
JORGOVANKA1608:
Zašto ste svi navalili sa predajom zahteva u Mađarskoj pored Beograda i Subotice ,zahtevi se neće brže rešiti sigurno možda i duže nego u ovim mestima , a što se tiče znanja jezika rigorozniji su u Mađarskoj nego ovde ,za prolazak je potreban srednji nivo znanja jezika potvrđeno mi je iz konzulata u Subotici


U Madjarskoj, barem kada je Segedin u pitanju se ne zakazuje, sto nije mala stvar pogotovo kada se ima u vidu da u BG i SU mora da cekas po 2,3 meseca na termin, sto nekima mozda i ne bi smetalo za razliku od mene. Odes u Suboticu da predas, kad se odjednom pojavi onaj Romcekov konzul i razvali te za minut. A kad je BG u pitanju, uzmi nazovi 011 2438395, cisto iz zezanja i pitaj gdju na srpskom sta je potrebno da bi se konkurisalo za madj.drzavljanstvo. Ona ce te pitati da li govoris madjarski, ti ces reci ne jer se samo raspitujes, a ona ce ti reci kad naucis madjarski da se onda javis i dovidjenja! Sto se nje tice ti bi trebalo da prvo naucis madjarski, imao ili nemao pravo na drzavljanstvo, sto je samo po sebi suludo. To je za mene dovoljan razlog da ambasadu zaobilazim, iako zivim na 10min od nje



[Ovu poruku je menjao milos.hu dana 22.09.2013. u 01:11 GMT+1]
asdf
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.09.2013. u 00:32 - pre 130 meseci
Citat:
jedy023:
Citat:
mmix:
Citat:
deedee5: Ondak, svi koji su predali posle 22 februara sa prezimenom ČarapIĆ imaju veliki problem?


Tako izgleda, zapravo ne koji su predali posle 22. 2. vec svi koji su predali u Ferecsaslasu i ciji papiri su procesirani na ili posle 12. jula a nisu etnicki madjari. Bar na osnovu raspolozivh informacija i odbijenica/dobijenica koje pristizu. Sa forumom i van njega mi smo pobrojali oko 8-oro koji su odbijeni, i nemoguce je da je svima upisala da ne znaju dovoljno jezik ili da su im svima neispravni dokumenti. Nesto se dogodilo u samoj Budimpesti, sta, kako i zbog koga je sad pitanje.

Nije tacno,kod moje supruge je potpisano 12.jula od strane ministra a 17.od strane predsenika Madjarske.
Inace ne mojte zaboraviti da je tamo bas u tom mestu koliko sam nacuo 28.februara bilo 86 predaja,sto je puno puno je.
Ne verujem da su tu bile ikakve mucke jer 16. sep.kada je moja supruga polagala zakletvu sve je bilo OK,i maticarka je bila tu.
Sto se tice komentara korupcije itd.
Moram Vas podsetiti da svaki maticar odgovara za svoj rad pa i prijem dokumentacije i to se vrlo lako da proveriti,Hocu da kazem da bez minimalnog znanja jezika nece Vam niko primiti dokumenta a da napise da znate/
Inace i moja supruga ima prezime na dva IC,jer je zadrzala svoje i dodala moje.



pa ako je ta cifra i prlizno tacna.....86 zahteva za jedan dan! svaki zahtev po pet min (sto je preeeemalo) onda to znaci preko sedam sati samo na zahteve, i to u nekom ferencszallasu, haos.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3944114 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.