Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3905019 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.08.2013. u 18:18 - pre 131 meseci
Citat:
83sjm:
Ljudi da li neko ko je aplicirao i za decu zna da li su potrebne i za njih dve slike(velicine kao za pasos)kao za odrasle,da znam da uslikam decicu....

Meni su trazili slike za decu,starosti 8 i 10 godina i zalepili na formular pored moje.Jos se ova sluzbenica nasmejala,jer smo bas lepo ispali :) i dodala:Apa és a gyerekek.Na to sam se i ja nasmejao,bas je bilo simpaticno,zena nije mogla da ostane ravnodusna na nasu balkansku lepotu i sarm :),sala mala!
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
109-93-90-230.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.08.2013. u 20:14 - pre 131 meseci
Citat:
filbos:
.....februarci u narednih dve nedelje mozemo ocekivati poziv za zakletvu u segedinu..................................

Odakle ti ova informacija,ako ne moze ovde ti pusti p.p.

Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

povremen
korektan
mogao sam i bolje
i vise
lepmali grad ali. .srbija

Član broj: 311479
Poruke: 76



+51 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.08.2013. u 20:33 - pre 131 meseci
Citat:
isidorvu:
Da li imam pravo na povrat AFA-e pošto imam i mađ. državljanstvo ako pređem granicu samo sa srpskim pasošem?
Ima li neko konkretnog iskustva sa ovom temom?

cuo sam(informacije sa prelaza) da imas pravo na povrat iz cele Eu ,ako imas adresu van EU,znaci pasos je ok,(ionako svi imamo adresu u RS).
 
Odgovor na temu

lochte

Član broj: 316637
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.08.2013. u 20:48 - pre 131 meseci
Citat:
dejanab92:
Citat:
lochte:
Kada sakupim sve potrebne dokumente, sta onda? Gde se prevode dokumenti, sta, kako? I kakva overa treba, ne razumem? Hvala unapred.



Procitaj po forumu,sve imas napisano.



Znam da ima, ali dok ja to nadjem proci ce mnogo vremena, zato opet bih zamolila, ako je neko voljan neka mi napise, nece mu trebati puno vremena, a meni ce trebati da to iskopam.
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
89.111.255.*



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.08.2013. u 20:54 - pre 131 meseci
Moze li mi neko poslati na pp ta pitanja koja se cesto postavljaju prilikom predavanja dokumentacije? Cuo sam da imaju neka odredjena pitanja koja se cesto postavljaju prilikom predaje dokumentacije, pa ako neko ima bilo bi mi od velike pomoci... Trenutno ucim madjarski, pa bi mi ta pitanja pomogla bar da se usmjerim sta da spremam na madjarskom...

Hvala svim dobrim ljudima !
 
Odgovor na temu

romcek81
Nenad Kovacevic

Član broj: 311603
Poruke: 35



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.08.2013. u 20:56 - pre 131 meseci
za koga ce te veceras navijati za madjarsku ili crnu goru? :)
 
Odgovor na temu

isidorvu

Član broj: 302643
Poruke: 17
*.sksyu.net.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.08.2013. u 21:08 - pre 131 meseci
Citat:
povremen:
Citat:
isidorvu:
Da li imam pravo na povrat AFA-e pošto imam i mađ. državljanstvo ako pređem granicu samo sa srpskim pasošem?
Ima li neko konkretnog iskustva sa ovom temom?

cuo sam(informacije sa prelaza) da imas pravo na povrat iz cele Eu ,ako imas adresu van EU,znaci pasos je ok,(ionako svi imamo adresu u RS).


Uuuu, super! Hvala!
 
Odgovor na temu

tatisa

Član broj: 304886
Poruke: 19



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.08.2013. u 21:30 - pre 131 meseci
Ljudi imam jednu dilemu koja me kopa iz dana u dan..Pokusao sam da dobijem odgovore od pojedinih forumasa ali da cujem i vase misljenje,poslao sam mail da vidim dokle je stigao moj predmet i kad ce zakletva i dobio sam ovaj odgovor

Tisztelt Érdeklődő,

Tájékoztatom, hogy a Köztársasági Elnök döntéséről az Ön által, a honosítási kérelmében, állampolgársági eskütételre megjelölt hely illetékes magyar hatóságának küldtünk értesítést.

Szíveskedjék felvenni velük a kapcsolatot.

BÁH Egyszerűsített Honosítási Igazgatóság

E sad hteo bi da znam da li je to samo automat koji salje poruke, posto tu nije nista konkretno receno ili mogu da se nadam pozitivnom ishodu...
Unapred zahvalan na odgovoru..
Pozdrav :)
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
109-93-90-230.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.08.2013. u 21:50 - pre 131 meseci
Citat:
tatisa: Ljudi imam jednu dilemu koja me kopa iz dana u dan..Pokusao sam da dobijem odgovore od pojedinih forumasa ali da cujem i vase misljenje,poslao sam mail da vidim dokle je stigao moj predmet i kad ce zakletva i dobio sam ovaj odgovor

Tisztelt Érdeklődő,

Tájékoztatom, hogy a Köztársasági Elnök döntéséről az Ön által, a honosítási kérelmében, állampolgársági eskütételre megjelölt hely illetékes magyar hatóságának küldtünk értesítést.

Szíveskedjék felvenni velük a kapcsolatot.

BÁH Egyszerűsített Honosítási Igazgatóság

E sad hteo bi da znam da li je to samo automat koji salje poruke, posto tu nije nista konkretno receno ili mogu da se nadam pozitivnom ishodu...
Unapred zahvalan na odgovoru..
Pozdrav :)

Koliko ja razumem madjarski,kazu da ce obavestenje biti poslato tamo gde si i podneo zahtev.
A sve ostalo ni meni nije jasno.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

romcek81
Nenad Kovacevic

Član broj: 311603
Poruke: 35



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.08.2013. u 22:56 - pre 131 meseci
madjari pobedili smo! :)
 
Odgovor na temu

mirko09
Novi Sad

Član broj: 307707
Poruke: 83



+133 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.08.2013. u 07:52 - pre 130 meseci
Citat:
lochte:
Znam da ima, ali dok ja to nadjem proci ce mnogo vremena, zato opet bih zamolila, ako je neko voljan neka mi napise, nece mu trebati puno vremena, a meni ce trebati da to iskopam.

pa ako ti je problem da malo pretražiš i izčitaš forum, nego čekaš da neko drugi to odradi umesto tebe, ne znam kako ćeš ostale stvari da središ jer nije baš prosto isterati celu priču do kraja?!
odgovori na pitanja koja tražiš su već mnogo puta napisani.

a to što kažeš da će ti trebati puno vremena da nadjes odgovore... pre svega ako se ozbiljnije angažuješ oko madj. drž. znaj da je STRPLJENJE ono što će ti biti NEOPHODNO.
nema tu ništa na brzinu, jer se svako u svom slučaju susretao sa raznim problemima, od poteškoća prilikom pronalaženja izvoda, neusaglašenosti imena predaka u matičnim knjigama, pa preko učenja jezika, popunjavanja i predaje dokumenacije na OVAJ ili ONAJ nacin :) problema na samoj zakletvi do izrade pasoša.
Za sve te konkretne situacije i probleme na ovom forumu postoji odgovor. stvarno može do mnogo, mnogo korisnih informacija da se dodje i gomila iskustava ljudi iz prve ruke da se pročita.
tako da ti je moj savet lepo od prve strane da krenes, pa polako da se informišeš. kad pročitaš svih 150 strana, sve će ti biti kristalno jasno ŠTA, GDE i KAKO?!

 
Odgovor na temu

shejtan-

Član broj: 313682
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+57 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.08.2013. u 08:20 - pre 130 meseci
Citat:
isidorvu:
Citat:
povremen:
Citat:
isidorvu:
Da li imam pravo na povrat AFA-e pošto imam i mađ. državljanstvo ako pređem granicu samo sa srpskim pasošem?
Ima li neko konkretnog iskustva sa ovom temom?

cuo sam(informacije sa prelaza) da imas pravo na povrat iz cele Eu ,ako imas adresu van EU,znaci pasos je ok,(ionako svi imamo adresu u RS).


Uuuu, super! Hvala!

u Tompi u marketu piše da više nerade povrat afe za vlasnike hrvatskih pasoša zbog ulaska u HR u EU.Znam ako radiš povrat poreza iz HR a imaš HR državljansto da si nadrljo ako te uhvate a skoro uvek proveravaju.(lično sam prisustvovao kad je jedan čovek pokušao da overi papir sa PDVom a imao i njihovo drzavljanstvo)Za sada još uvek prolazi da vlasnici madjarskih pasoša prave povrat afe na srbijanski pasoš ali verovatno će tome uskoro doći kraj (koje sam sreće čim uspem dobiti madjarsko drzavljanstvo).Mada i mene je ovo interseje jel zivim blizu granice i često pravim povrat afe pa mi baš nebi odgovaralo da uvek moram nekog vući sa sobom ko nema madjarsko drzavljansto.Kod Pastora na sajtu je neko je mu je postavio to pitanje i on je odgovrijo da madjarski državljani prave povredu madjarskog zakona ako prave pvrat afe na srpski pasoš.Mada kolko sam čitao pitanja i odgovore kod njega na sajtu on se ogradjuje od svih odgovora sto se tiče HU stim što kaze da nije upoznat sa njihovim zakonom.
Tako da moje mišljenje je da to još uvek prolazi a dokle će videćemo.Ako neko ima neke zvanične i novije informacije o ovome neke piše!!
 
Odgovor na temu

Miladinovic Dejan
Miladinovic Dejan
imr
IMR

Član broj: 315416
Poruke: 21
95.180.78.*



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.08.2013. u 09:32 - pre 130 meseci
Citat:
lochte:
Citat:
dejanab92:
Citat:
lochte:
Kada sakupim sve potrebne dokumente, sta onda? Gde se prevode dokumenti, sta, kako? I kakva overa treba, ne razumem? Hvala unapred.



Procitaj po forumu,sve imas napisano.



Znam da ima, ali dok ja to nadjem proci ce mnogo vremena, zato opet bih zamolila, ako je neko voljan neka mi napise, nece mu trebati puno vremena, a meni ce trebati da to iskopam.





sa cije strane apliciras za drzavljanstvo,ko ti je od predaka imao madjarsko drz?
 
Odgovor na temu

lochte

Član broj: 316637
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.08.2013. u 09:32 - pre 130 meseci
Citat:
mirko09:
Citat:
lochte:
Znam da ima, ali dok ja to nadjem proci ce mnogo vremena, zato opet bih zamolila, ako je neko voljan neka mi napise, nece mu trebati puno vremena, a meni ce trebati da to iskopam.

pa ako ti je problem da malo pretražiš i izčitaš forum, nego čekaš da neko drugi to odradi umesto tebe, ne znam kako ćeš ostale stvari da središ jer nije baš prosto isterati celu priču do kraja?!
odgovori na pitanja koja tražiš su već mnogo puta napisani.

a to što kažeš da će ti trebati puno vremena da nadjes odgovore... pre svega ako se ozbiljnije angažuješ oko madj. drž. znaj da je STRPLJENJE ono što će ti biti NEOPHODNO.
nema tu ništa na brzinu, jer se svako u svom slučaju susretao sa raznim problemima, od poteškoća prilikom pronalaženja izvoda, neusaglašenosti imena predaka u matičnim knjigama, pa preko učenja jezika, popunjavanja i predaje dokumenacije na OVAJ ili ONAJ nacin :) problema na samoj zakletvi do izrade pasoša.
Za sve te konkretne situacije i probleme na ovom forumu postoji odgovor. stvarno može do mnogo, mnogo korisnih informacija da se dodje i gomila iskustava ljudi iz prve ruke da se pročita.
tako da ti je moj savet lepo od prve strane da krenes, pa polako da se informišeš. kad pročitaš svih 150 strana, sve će ti biti kristalno jasno ŠTA, GDE i KAKO?!




Mirko hvala ti na savetu. Svakako da ne mislim da neko iscita umesto mene ceo forum, nego da mi neko ko to zna kaze. Nisam zelela da ispadnem zahtevna, ali ok.
 
Odgovor na temu

lochte

Član broj: 316637
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.08.2013. u 09:57 - pre 130 meseci
Citat:
Miladinovic Dejan:
Citat:
lochte:
Citat:
dejanab92:
Citat:
lochte:
Kada sakupim sve potrebne dokumente, sta onda? Gde se prevode dokumenti, sta, kako? I kakva overa treba, ne razumem? Hvala unapred.



Procitaj po forumu,sve imas napisano.



Znam da ima, ali dok ja to nadjem proci ce mnogo vremena, zato opet bih zamolila, ako je neko voljan neka mi napise, nece mu trebati puno vremena, a meni ce trebati da to iskopam.





sa cije strane apliciras za drzavljanstvo,ko ti je od predaka imao madjarsko drz?


Sa mamine, ja idem preko moje prababe, inace svi su zapravo sa mamine strane rodjeni na prostoru danasnje Vojvodine.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
109-93-68-109.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.08.2013. u 10:17 - pre 130 meseci
Citat:
shejtan-:
Citat:
isidorvu:
Citat:
povremen:
Citat:
isidorvu:
Da li imam pravo na povrat AFA-e pošto imam i mađ. državljanstvo ako pređem granicu samo sa srpskim pasošem?
Ima li neko konkretnog iskustva sa ovom temom?

cuo sam(informacije sa prelaza) da imas pravo na povrat iz cele Eu ,ako imas adresu van EU,znaci pasos je ok,(ionako svi imamo adresu u RS).


Uuuu, super! Hvala!

u Tompi u marketu piše da više nerade povrat afe za vlasnike hrvatskih pasoša zbog ulaska u HR u EU.Znam ako radiš povrat poreza iz HR a imaš HR državljansto da si nadrljo ako te uhvate a skoro uvek proveravaju.(lično sam prisustvovao kad je jedan čovek pokušao da overi papir sa PDVom a imao i njihovo drzavljanstvo)Za sada još uvek prolazi da vlasnici madjarskih pasoša prave povrat afe na srbijanski pasoš ali verovatno će tome uskoro doći kraj (koje sam sreće čim uspem dobiti madjarsko drzavljanstvo).Mada i mene je ovo interseje jel zivim blizu granice i često pravim povrat afe pa mi baš nebi odgovaralo da uvek moram nekog vući sa sobom ko nema madjarsko drzavljansto.Kod Pastora na sajtu je neko je mu je postavio to pitanje i on je odgovrijo da madjarski državljani prave povredu madjarskog zakona ako prave pvrat afe na srpski pasoš.Mada kolko sam čitao pitanja i odgovore kod njega na sajtu on se ogradjuje od svih odgovora sto se tiče HU stim što kaze da nije upoznat sa njihovim zakonom.
Tako da moje mišljenje je da to još uvek prolazi a dokle će videćemo.Ako neko ima neke zvanične i novije informacije o ovome neke piše!!

To sto ste napisali je i logicno,Hrvatska je sada clan EU i oni ne maju povrat PDV,ali ako mu je adresa u Srbiji i to u pasosou znaci ima samo jednu adresu prijavljenu a ne dve onda ima pravo na povrat jer tu robu iznosi iz EU realno.
To vam je isto i sa HU pasosem ako Vam je adresa u Srbiji Vi imate poravo na AFU.
Isto tako HU gradjani imaju pravo kada nesto kupe kod nas na povrat PDV,jer oni iznose robu iz Srbije koja nije clanica EU.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

shejtan-

Član broj: 313682
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+57 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.08.2013. u 22:22 - pre 130 meseci
Znam 100 posto da oni koji imaju HR pasoš i adresu u pasošu upisanu iz srbije da nemogu da prave povrat pdva iz hr ni na srpski pasoš bez obzira sto im je prebivalište u srbiji i što istu robu iznose iz hr.Tako da isto znam da madjari još uvek neproveravaju dali neko ima HU drzavljanstvo i da se moze još uvek radti povrat afe na srpski pasoš bez obzira što imaš i madjarski.Ali ja mislim da ipak se pravi carnski prekršaj (nisam pitao nikog od carnika a i neću) ako praviš povrat afe a imaš i madjarski pasoš sa upisanom adresm u srbiji.Nema logike jel ti tu robu ipak iznosiš iz njihove zemlje ali hrvati makar to tako gledaju a verovato će i madjari uskoro.
 
Odgovor na temu

Miladinovic Dejan
Miladinovic Dejan
imr
IMR

Član broj: 315416
Poruke: 21
95.180.78.*



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.08.2013. u 22:42 - pre 130 meseci
Citat:
lochte:
Citat:
Miladinovic Dejan:
Citat:
lochte:
Citat:
dejanab92:
Citat:
lochte:
Kada sakupim sve potrebne dokumente, sta onda? Gde se prevode dokumenti, sta, kako? I kakva overa treba, ne razumem? Hvala unapred.



Procitaj po forumu,sve imas napisano.



Znam da ima, ali dok ja to nadjem proci ce mnogo vremena, zato opet bih zamolila, ako je neko voljan neka mi napise, nece mu trebati puno vremena, a meni ce trebati da to iskopam.





sa cije strane apliciras za drzavljanstvo,ko ti je od predaka imao madjarsko drz?


Sa mamine, ja idem preko moje prababe, inace svi su zapravo sa mamine strane rodjeni na prostoru danasnje Vojvodine.




onda uzmes prababin izvod umrlih,babin izvod tj mamine mame izvod ili oca ciji je roditelj prababa,onda mamin i tvoj ako si udata izvadis izvod iz knjige vencanih posaljes da se prevedu naucis jezik i to je to...
 
Odgovor na temu

povremen
korektan
mogao sam i bolje
i vise
lepmali grad ali. .srbija

Član broj: 311479
Poruke: 76



+51 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.08.2013. u 22:55 - pre 130 meseci
Citat:
jedy023:
Citat:
shejtan-:
Citat:
isidorvu:
Citat:
povremen:
Citat:
isidorvu:
Da li imam pravo na povrat AFA-e pošto imam i mađ. državljanstvo ako pređem granicu samo sa srpskim pasošem?
Ima li neko konkretnog iskustva sa ovom temom?

cuo sam(informacije sa prelaza) da imas pravo na povrat iz cele Eu ,ako imas adresu van EU,znaci pasos je ok,(ionako svi imamo adresu u RS).


Uuuu, super! Hvala!

u Tompi u marketu piše da više nerade povrat afe za vlasnike hrvatskih pasoša zbog ulaska u HR u EU.Znam ako radiš povrat poreza iz HR a imaš HR državljansto da si nadrljo ako te uhvate a skoro uvek proveravaju.(lično sam prisustvovao kad je jedan čovek pokušao da overi papir sa PDVom a imao i njihovo drzavljanstvo)Za sada još uvek prolazi da vlasnici madjarskih pasoša prave povrat afe na srbijanski pasoš ali verovatno će tome uskoro doći kraj (koje sam sreće čim uspem dobiti madjarsko drzavljanstvo).Mada i mene je ovo interseje jel zivim blizu granice i često pravim povrat afe pa mi baš nebi odgovaralo da uvek moram nekog vući sa sobom ko nema madjarsko drzavljansto.Kod Pastora na sajtu je neko je mu je postavio to pitanje i on je odgovrijo da madjarski državljani prave povredu madjarskog zakona ako prave pvrat afe na srpski pasoš.Mada kolko sam čitao pitanja i odgovore kod njega na sajtu on se ogradjuje od svih odgovora sto se tiče HU stim što kaze da nije upoznat sa njihovim zakonom.
Tako da moje mišljenje je da to još uvek prolazi a dokle će videćemo.Ako neko ima neke zvanične i novije informacije o ovome neke piše!!

To sto ste napisali je i logicno,Hrvatska je sada clan EU i oni ne maju povrat PDV,ali ako mu je adresa u Srbiji i to u pasosou znaci ima samo jednu adresu prijavljenu a ne dve onda ima pravo na povrat jer tu robu iznosi iz EU realno.
To vam je isto i sa HU pasosem ako Vam je adresa u Srbiji Vi imate poravo na AFU.
Isto tako HU gradjani imaju pravo kada nesto kupe kod nas na povrat PDV,jer oni iznose robu iz Srbije koja nije clanica EU.


nelegalno je imati dva boravista.znaci pasosa mozes imati 5 ,ali adresu 1.
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.08.2013. u 22:57 - pre 130 meseci
A kako mogu Hrvati da znaju da li ti imas ili nemas drzavljanstvo Madjarske? Madjarska ove podatke ne deli zbog Austrije a posebno Slovacke koje ne dozvoljavaju dvojno drzavljanstvo. Recimo u Slovackoj niko nece postom dobiti poziv za registraciju u biracki spisak zbog mogucnosti da se tako tim ljudima napravi problem i da im se oduzme drzavljanstvo Slovacke, sto se desavalo. Samim tim sam siguran da Madjarska ne daje na izvol'te spisak drzavljana ni Hrvatskoj.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3905019 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.