Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ko su bre ovi Nastici da se cela Srbija angazuje oko njih

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Ko su bre ovi Nastici da se cela Srbija angazuje oko njih

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9830 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Ko su bre ovi Nastici da se cela Srbija angazuje oko njih09.01.2011. u 19:00 - pre 161 meseci
Interesantan je Đilas koji, iako multimilioner, vrlo lako se razmeće raznim donacijama i nagradama ali naravno državnim(gradskim) parama. Primeri su onaj ker sa isečenim nogama, bebe rođene 1. januara posle 12(wtf), onaj policajac što je vikao moj si beograd došao da lomiš itd.

Ako si već šmeker i hoćeš nekog da nagradiš onda ga nagradi svojim parama a ne da trošiš zajedničke.
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+198 Profil

icon Re: Ko su bre ovi Nastici da se cela Srbija angazuje oko njih09.01.2011. u 19:38 - pre 161 meseci
Kad smo vec kod stranih drzavljana, ne zaboravite finog gradjanina Monaka koji ce dobijati penziju prikupljenu ovdasnim porezima, valjda je kriterijum da se prezivaju na -ic, bem li ga sta je...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Ko su bre ovi Nastici da se cela Srbija angazuje oko njih09.01.2011. u 19:50 - pre 161 meseci
Jbg, kad treba da se plati motkom u glavu, a sa druge strane slatke su li te doznake od dijaspore koje nam vec godinama sluze kao zamena za izvoz.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.proxyboost.nl.



+443 Profil

icon Re: Ko su bre ovi Nastici da se cela Srbija angazuje oko njih09.01.2011. u 20:51 - pre 161 meseci
Kome? Meni nisluže nizašta.
 
Odgovor na temu

nnn
Tech Lead
Haxr.io
Beograd

Član broj: 16743
Poruke: 679
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+87 Profil

icon Re: Ko su bre ovi Nastici da se cela Srbija angazuje oko njih09.01.2011. u 20:54 - pre 161 meseci
Citat:
kandorus: Kome? Meni nisluže nizašta.


To ti mislis, ali da nije tog priliva deviza iz dijaspore, mi si sad bili u jos vecem sr*nju od drzave nego gde smo sada.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Ko su bre ovi Nastici da se cela Srbija angazuje oko njih09.01.2011. u 21:24 - pre 161 meseci
Citat:
nnn: To ti mislis, ali da nije tog priliva deviza iz dijaspore, mi si sad bili u jos vecem sr*nju od drzave nego gde smo sada.

Da je kod nas (bilo) dobro ne bi bilo dijaspore. Ljudi odoše jer im je negde tamo bolje, neki zidaju kuće sebi da imaju da se vrate kad se penzionišu, neki šalju pomoć porodici. Niko od njih to ne radi da bi pomogao državnu kasu. Tim rezonovanjem možemo da zaključimo da svi što izvoze pomažu privredi pa ih treba osloboditi poreza i plaćati im kaucije, advokate, sudske odštete. Ne izvozi niko zato da bi pomogao privredi već zato što se njegov rad (proizvod rada) napolju više plaća nego ovde, niti će prestati da izvozi zato što je morao da plati privatnog advokata iz sopstvenog džepa.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
*.adsl.eunet.rs.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Ko su bre ovi Nastici da se cela Srbija angazuje oko njih09.01.2011. u 21:36 - pre 161 meseci
Da nema doznaka iz inostranstva (a deo njih na ovaj ili onaj nacin zavrsi u drzavnoj kasi kroz poreze, placanje robe i usluga drzavi itd), bila bi mnogo veca uzimanja iz privatnih dzepova kroz poreze, doprinose, takse, ovo, ono... tako da da, ipak omrazeni izdajnici koje zovu i gastarbajteri (iako mnogi ne rade na nemackom govornom podrucju) u znacajnoj meri povecavaju devizni priliv Republike Srbije, cak verovatno i vise nego kompletan izvoz. A moze i to sto smo ovde gde smo da se posmatra kao izvoz... izvoz strucne radne snage.

Ukoliko smatrate da tako ne treba da bude, i da oni koji rade-tamo-negde treba da imaju manja prava od onih koji imaju mesto boravka na teritoriji Republike Srbije, izvolite angazujte se kod svojih lokalnih politicara da izdejstvuju promene ustava u tom smeru, a do tada, STFU
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.proxyboost.nl.



+443 Profil

icon Re: Ko su bre ovi Nastici da se cela Srbija angazuje oko njih09.01.2011. u 21:48 - pre 161 meseci
Kome porez plaćaš njeguvu himnu pevaš.

Kad bi se normalan svet ponašao kao što se ponaša zemlja čuda onda je Italija trebala da angažuje advokate pri sudjenju Al Kaponeu jer je "Al njihove gore list". Zamisli samo koliki je bio rodoljub Al Kapone jer je zapošljavao ko zna koliko Italijana, davao im novac, slao na Siciliju, etc., etc.
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+198 Profil

icon Re: Ko su bre ovi Nastici da se cela Srbija angazuje oko njih09.01.2011. u 22:25 - pre 161 meseci
Nemam ja ništa protiv gastrabajtera, čak štaviše mi žao što većina tih ljudi ne spucaju keš u nešto korisnije od kućerde na tri sprata u kojoj nikad neće živeti i gipsane lavove. Sve mi jedno, ja te njihove devize vidim kad odem u menjačnicu da kupim evre za kiriju.

Ali mi itekako smeta kad se parama zarađenim ovde plaćaju kaucije i poravnanja za kojekave voline koje prave sra*a po svetu, kao i ekspertski timovi advokata za strane državljane sa kojima mi je zajedničko da se prezivamo na -ić. A tek što drks dobijem kad vidim uspešne, poznate i , za ovdašnje pojmove veoma bogate sportiste koji dobiju stan i penziju samo zato što su poznati i uspešni. Činjenica da gro njihove zarade videlo Srbiju nije, koga to još briga, Nole care...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Ko su bre ovi Nastici da se cela Srbija angazuje oko njih

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9830 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.