Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa adsl konekcijom

[es] :: ISP :: ADSL :: Problem sa adsl konekcijom

[ Pregleda: 1885 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

markomix

Član broj: 62809
Poruke: 264
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+24 Profil

icon Problem sa adsl konekcijom30.12.2010. u 17:34 - pre 161 meseci
Skoro sam preselio adsl i od tada imam problema(u pitanju je Telekom). Ponekad, iako se ruter poveze (u meniju rutera se vide svi podaci - koja je brzina i...., lampice na ruteru za adsl sijaju)adsl ne radi, znaci nece da izadje na internet. Prvo sam pomislio da je u pitanju taj komp koji je povezan sa ruterom preko mreznog kabla, pa sam povezao drugi komp preko bezicne veze na ruteru, ali ni tada nije htelo(kad pogledam listu bezicnih mreza kad se povezem, za moju pise: "No internet access"). Nekad nece i po sat i vise da proradi(iako upalim i ugasim ruter nekoliko puta), tj jednostavno samo proradi kad joj se cefne. Ali kad proradi, onda nemam nikakve probleme, tj brzina je super, ping takodje. Znaci u pogledu kvaliteta veza sve je super, jedino ima taj problem kad se upali ruter.

Ne znam da li je ovo vazno, ali vidim da mi se sada gomilaju one "CRC, FEC, HEC" greske. Bas sam pogledao pre neki dan i video da ih je bilo po nekih 500(na down, a za up je bilo 0). I da naglasim da mi ruter nije upaljen stalno vec ga gasim uvece. Zanimljivo mi je to da pre nekih godinu dana kad ga uopste nisam gasio, tih greski je bilo u vrh glave 10-ak, a sada za dan ume da se nakupi ...

Koliko vidim sada mi je ono "Attenuation" mnogo vece nego na staroj liniji (pre je bilo oko 7, a sada mi je 22,1).

Unapred da kazem da je sve lepo povezano.

Posto sam celu poruku pisao "oflajn"(iz dva puta), evo da dodam da sam primetio da kad nece da se poveze ja uopste ne dobijam IP adresu. Znaci, ruter se poveze, tj stoji koja mi je brzina i svi oni podaci(i deluje da bi trebalo da radi), ali kad pogledam u "Service information" u "WAN Interface" u onom "PVC-0" polju mi stoji za IP adresu 0.0.0.0 i stoji mi onaj crveni X (kada radi tu pise IP adresa i stoji ona zelena kvacica). Znaci, zanima me zbog cega ne dobijam IP adresu, iako se ruter lepo povezao.


Evo cisto da vidite podatke(HG520S):

ADSL State Show Time
Data Path Fast
Operation Mode G.dmt.bisplus
Max. Bandwidth Down/Up(kbps) 12760 / 1069
Bandwidth Down/Up(kbps) 4096 / 253
SNR Margin Down/Up(dB) 18.8 / 33.6
Attenuation Down/Up(dB) 22.1 / 14.9
Power Down/Up(dBm) 8.2 / 11.3
CRC Down/Up 1337/ 0
FEC Down/Up 1538/ 0
HEC Down/Up 889/ 0
System Up Time 9:52:49
DSL Up Time 9:51:47
A sta je to ADSL???????????????????
 
Odgovor na temu

toshapn
Ivan Todorovic
Ekonomija
C:\Paracin

Član broj: 17605
Poruke: 155
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Problem sa adsl konekcijom30.12.2010. u 18:30 - pre 161 meseci
Evo ja imao te probleme,dva puta u dva sata.To je problem sa autentifikacijom.
 
Odgovor na temu

markomix

Član broj: 62809
Poruke: 264
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+24 Profil

icon Re: Problem sa adsl konekcijom03.01.2011. u 13:19 - pre 161 meseci
I kako to da sredim? Juce mi je trebalo nekih 5 sati da se poveze. Ni sam ne znam koliko sam ga puta palio i gasio dok nije proradio.
A sta je to ADSL???????????????????
 
Odgovor na temu

toshapn
Ivan Todorovic
Ekonomija
C:\Paracin

Član broj: 17605
Poruke: 155
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Problem sa adsl konekcijom03.01.2011. u 14:42 - pre 161 meseci
Nemozes ti,moraju oni.A uglavnom urade to sto ti promene Data Path,sa fast na interleaved.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Problem sa adsl konekcijom

[ Pregleda: 1885 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.