Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

WDS + Universal Repeater = security?

[es] :: Wireless :: WDS + Universal Repeater = security?

[ Pregleda: 2604 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon WDS + Universal Repeater = security?24.12.2010. u 23:06 - pre 162 meseci
SBB net nalazi se u zgradi preko puta moje, modem je spojen na Netgear WGR614 ruter koji je AP, dok ja prekoputa imam TP-LINK WA5110G i preuzimam net i koristim ga za svoj WLAN. NetGear je unsecured mreza.

1.
Sta ja u ovom slucaju dobijam WDS-om, ako ga ukljucim na AP-u i kod sebe u AP Client modu? Koja je prednost?

2.
Imam mogucnost Universal Repeater-a sa WDS-om na oba rutera i bez WDS-a. Do sad sam se povezivao bez WDS-a. Sta dobijam ako se povezem njime?

3.
Ako na AP-u gde je Net (Netgear) ukljucim WDS Repeater (Wireless Repeating Function) i unesem MAC adresu svog AP-a, da li cu time onemoguciti neku od dotadasnjih funkcija AP-a gde je Net? Recimo, da li ce drugi wireless korisnici moci da se kace, ili ce on ekskluzivno biti vezan za mene? Ne bih zeleo da mu poremetim nijednu od prethodnih funkcija.

Evo Netgear ekrana:




Evo i mog TPLINK ekrana:




4.
Kucam sada na laptopu koji je wireless-om vezan za moj 5110G ruter u Universal Repeater modu bez WDS-a. Vidim da sam zakacen na NetGear ruter (SSID: NetGear), status konekcije Excellent (moj ruter se "ne vidi"), iako se ovo Excellent odnosi na vezu izmedju mog laptopa i mog rutera.

Dakle, uz Universal Repeater bez WDS-a vidim kod sebe SSID mreze na koju sam nakacen i nemam nikakav security i na moj ruter se nakaci jos neko, jer sam prakticno "prosirio" Netgear mrezu.

Ako bih sa NetGear-om imao WDS + Universal Repeater da li bih onda mogao da podesim sopstveni SSID i da imam wireless security za svoj WLAN: od mog rutera pa nadalje (npr. laptop vidi moju mrezu TPLINK i kaci se na nju, a ne NetGear i ima security)? Ili je to nemoguce sa jednim ruterom?

Neko na forumu napisao je sledece:
Citat:
5110 je klasičan AP samo High Power a 543 od svih wireless rutera ima client mod = WSIP client.
Ostali wireless ruteri uglavnom imaju WDS gde mogu da se nakače i na neki postojeći SSID a istovremeno da prikupljaju klijente na svoj SSID..


Sve ovo sto pisem je bez drugog rutera koji planiram da kupim. :) [bridge-ruter povezivanje]

[Ovu poruku je menjao owim dana 25.12.2010. u 03:50 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: WDS + Universal Repeater = security?

[ Pregleda: 2604 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.