Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Format teksta da se ne veže za formulu i ćeliju iz koje je kopiran

[es] :: Office :: Excel :: Format teksta da se ne veže za formulu i ćeliju iz koje je kopiran

[ Pregleda: 1262 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

peradetlic2
Istočno Sarajevo, BiH

Član broj: 264702
Poruke: 37
*.team.ba.



Profil

icon Format teksta da se ne veže za formulu i ćeliju iz koje je kopiran22.12.2010. u 09:59 - pre 162 meseci
Zdravo,

Imam sledeći problem. U excelu u jednom jako velikom tekstu sam f-jom =B1 i dalje čitav sadržaj kolone B prebacio u kolonu E. Sada, imam problem, što taj tekst u koloni E treba da se edituje i mijenja a on se veže za kolonu B. Kako taj kopirani tekst da formatiram da je zaseban, da se može editovati bez obzira na kolonu B.

Nisam mogao da to odradim sa klasičnim copy, jer nisam sve ćelije iz B prebacivao, bilo je i onih koje se preskaču.

Hvala unaprijed!

Skraćeni file je u prilogu.
BojanS
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Format teksta da se ne veže za formulu i ćeliju iz koje je kopiran22.12.2010. u 12:22 - pre 162 meseci
Da "raskineš vezu" sa formulom svejedno radiš Copy samo posle ide Paste Special pa dalje biraš šta ti treba:
za umetanje samo vrednosti bez oblikovanja ide opcija "Values", a opcija "Formats" umeće samo oblikovanje/formatiranje.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
*.wimax.verat.net.

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: Format teksta da se ne veže za formulu i ćeliju iz koje je kopiran22.12.2010. u 12:24 - pre 162 meseci
Možda si mogao da prvo filtriraš izvorne podatke (kolona B) pa onda obaviš Copy/Paste na filtriranim podacima.

Kad već imaš formiranu kolonu E da prebaciš formule u vrednosti uradi sledeće:
1/ Isključi filter
2/ Selektuj kolonu E
3/ CTLR+C (Copy)
4/ Paste Special -> Values (u istu kolonu E)


Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

peradetlic2
Istočno Sarajevo, BiH

Član broj: 264702
Poruke: 37
*.team.ba.



Profil

icon Re: Format teksta da se ne veže za formulu i ćeliju iz koje je kopiran22.12.2010. u 12:51 - pre 162 meseci
Sve sam ja to tako probavao i ovo i ono i nije moglo...

Na kraju sam to uradio sa pomoćnim sheetom, i to što sam sve kopirao prvo sa 8 cifara filtrirano, a onda sa manje od 8cifara filtrirano+šifre u prvoj koloni.
Onda sam to u novom sheetu sve sortirao po šiframa i posložilo se sve. Na kraju sam samo kopirao u prvi sheet na pravo mjesto i to je to.

Hvala u svakom slučaju!

PozZ
BojanS
 
Odgovor na temu

peradetlic2
Istočno Sarajevo, BiH

Član broj: 264702
Poruke: 37
*.team.ba.



Profil

icon Re: Format teksta da se ne veže za formulu i ćeliju iz koje je kopiran22.12.2010. u 12:53 - pre 162 meseci
Sve sam ja to tako probavao i ovo i ono i nije moglo...

Na kraju sam to uradio sa pomoćnim sheetom, i to što sam sve kopirao prvo sa 8 cifara filtrirano, a onda sa manje od 8cifara filtrirano+šifre u prvoj koloni.
Onda sam to u novom sheetu sve sortirao po šiframa i posložilo se sve. Na kraju sam samo kopirao u prvi sheet na pravo mjesto i to je to.

Hvala u svakom slučaju!

Kad je filtrirano, može se kopirati taj dio, al kad se pastuje, on posmatra sve ćelije i one nefiltrirane i onda sve nabaca bez imalo reda...

PozZ
BojanS
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Format teksta da se ne veže za formulu i ćeliju iz koje je kopiran

[ Pregleda: 1262 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.