Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Excel] Kopiranje podataka u filtriranu listu

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Kopiranje podataka u filtriranu listu

[ Pregleda: 2966 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sreckokg

Član broj: 96251
Poruke: 19
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon [Excel] Kopiranje podataka u filtriranu listu04.04.2007. u 22:45 - pre 207 meseci
Cesto imam potrebu da kopiran neke delove exel tabela sa jednog na drugi sheet, tj kada hocu da iskopiram nesto u prethodno isfiltriranu kolonu pojavi se kopiran deo u vecem broju redova.
konkretno:
Imam:
imam kolonu A, B i C sa nekim podatcima u dva razlicita sheeta,
u drugom sheetu imam podatke u C koloni koje sam isfiltrirao po odredjenoj vrednosti, kada hocu da u ta isfiltrirana polja iskopiran nesto sa prvog sheeta pojave mi se ta polja popunjena ali i jos neka polja koja su udaljena na dole koliko ima i kopiranih redova.Malo sam iskomplikovao ali se nadam da me je neko razumeo!!!
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
212.200.27.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [Excel] Kopiranje podataka u filtriranu listu05.04.2007. u 07:20 - pre 207 meseci
Probaj da budeš malo precizniji. Kad kopiram opseg iste veličini u filtriranu listu ne pojavljuje mi se opisani problem. Problem se ne pojavljuje ni kad kopiram pojedinačnu ćeliju u filtriranu listu. Napiši kolika je veličina izvornog i odredišnog opsega ili još bolje postavi skraćeni primer.
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

sreckokg

Član broj: 96251
Poruke: 19
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: [Excel] Kopiranje podataka u filtriranu listu05.04.2007. u 22:45 - pre 207 meseci
Dakle,
Imam dve tabele koje su poprilicno velike, sa prve na drugu treba da iskopiram opseg od npr 10 redova iz B kolone. To kopiran na drugu tabelu koja ima puno redova koji su postavljeni po odredjenom rasporedu a u npr koloni C postoji npr pet razlicitih konstanti. Sada isfiltriram drugu tabelu u C koloni da mi prikaze sve podatke koji imaju npr konstantu X zatim treba da u kolonu B iskopiram sa prve tabele onih 10 redova. Tako da dobijem podatke za B kolonu identicne onim iz prve tabele ali samo u redovima koji imaju u C vrednost X.
Nadam se da sam sada bio bar malo jasniji.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Kopiranje podataka u filtriranu listu

[ Pregleda: 2966 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.