Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Banka polnih celija u Srbiji

elitemadzone.org :: MadZone :: Banka polnih celija u Srbiji

[ Pregleda: 2369 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
95.180.78.*



+726 Profil

icon Banka polnih celija u Srbiji18.12.2010. u 16:17 - pre 162 meseci
Da li u Srbiji postoje tzv. banke polnih celija u koje covek moze odloziti svoje celije na cuvanje ? Ne u smislu da ih donirate za katalog rasplodnih bikova kao na filmovima, vec da samo vi imate pravo da ih iskoristite ako zatreba. Ima poslova koji nose velike zadravstvene rizike (zracenje, otrovi...), koji mogu negativno da se odraze na reproduktivno zdravlje...Jeste ovo it forum, al ima ovde ozbiljnih ljudi, a doktori koje sam pitao ne znaju.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-75-248.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Banka polnih celija u Srbiji18.12.2010. u 16:33 - pre 162 meseci
mislis na banku sperme?
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
95.180.78.*



+726 Profil

icon Re: Banka polnih celija u Srbiji18.12.2010. u 16:56 - pre 162 meseci
Da, ako se tako zove. Znam da klinike za vestacku oplodnju cuvaju celije, ali samo u okviru procedure oplodnje, nisam cuo da neka ima banku za dugorocno cuvanje.
 
Odgovor na temu

Bata
Branimir Nikolić
Beograd

Član broj: 7232
Poruke: 202
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+181 Profil

icon Re: Banka polnih celija u Srbiji20.12.2010. u 11:16 - pre 162 meseci
odmah sam se setio one epizode Simpsonovih kada Barney Gumble donira svoj "materijal" , pa sva deca liče na njega.

ne verujem da se tako nešto radi, osim u cilju pelješenja lakovernih "deponenata".
jer ko kaže da se kvalitet(ako ga uopšte ima, hehe zlobno) genetskog materijala neće pokvariti u takvom stanju ,
isto ili gore nego što će se pokvariti "u osobi" zbog izloženosti negativnim uticajima ?

pre neki dan gledam dnevnik, i javljaju da su kod nas počeli sa programom veštačke/asistirane oplodnje za nepokretne invalide ?!?!?!?!
hteo sam da se ispovraćam, na glavu onom bolesniku koji je to smislio i dozvolio.
i još pominju nabavku nekog "elektro-stimulatora" za uzimanje sperme od nepokretnih. (!!!)
moja zabezeknutost nije usmerena na želju tih nesrećnika da masturbiraju, nego na tu "savest" koja će dozvoliti da se dete rodi u takvim uslovima.

čemu ova priča; pa ako smatraš da ćeš se negde ozračiti, otrovati, i slično, zašto bi tada imao decu ako si već bolestan i potencijalno,
kako to biva u takvim slučajevima, većinu sredstava trošio na lečenje/održavanje organizma ?
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Banka polnih celija u Srbiji20.12.2010. u 11:29 - pre 162 meseci
@Bata

Moja rodjaka (zdrava potpuno) ima muza koji je ratni invalid, u kolicima je (decko
dobio geler u kicmu negde na ratistu), nepokretan (donji deo tela). Jedini nacin da
dobiju dete bila je vestacka oplodnja tako sto ce operativnim putem doci do njegovih
polnih celija, isto tako doci do polne celije majke, izvrsiti vestacko oplodjenje u laboratoriji,
a zatim implantirati to u matericu majke da se dalje razvija prirodnim putem.

Uspelo im je posle treceg puta, tek.

Zbog ove mogucnosti u medicini, danas ta moja rodjaka i njen muz imaju zivu i zdravu cerkicu.

Ne razumem ovo:

Citat:
pre neki dan gledam dnevnik, i javljaju da su kod nas počeli sa programom veštačke/asistirane oplodnje za nepokretne invalide ?!?!?!?!
hteo sam da se ispovraćam, na glavu onom bolesniku koji je to smislio i dozvolio.


?!
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Banka polnih celija u Srbiji20.12.2010. u 11:47 - pre 162 meseci
@bata

pa da li ti stvarno kontas da ako je neko u kolicima da se to automatski prenosi na decu i da npr osoba u kolicima ne moze da brine o sebi i svojoj deci?!
Da li kontas stvarno da osoba u kolicima nema potrebu za seksom ili da nema roditeljski instinkt?

Zakucaj na vrata nekog udruzenja gde se nalaze takve osobe, provedi malo vreme sa njima i skontaces kakvu glupost odvaljujes i kakvo nipodastavanje iznosis.

Kakva tuga, covece.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Banka polnih celija u Srbiji20.12.2010. u 11:48 - pre 162 meseci
Odgovor na pocetno pitanje: mislim da ne, ali nisam siguran. Ono sto znam da postoji je zamrzavanje oplodjenih celija tako da se kasnije mogu iskoristiti.
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+198 Profil

icon Re: Banka polnih celija u Srbiji20.12.2010. u 18:12 - pre 162 meseci
Bato, kako Tento sluzi?
 
Odgovor na temu

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.yubc.net.



+67 Profil

icon Re: Banka polnih celija u Srbiji20.12.2010. u 22:55 - pre 162 meseci
http://www.pressurepointkarate.com/images/tento.jpg
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Banka polnih celija u Srbiji

[ Pregleda: 2369 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.