Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla

elitemadzone.org :: MadZone :: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16

[ Pregleda: 49298 | Odgovora: 316 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla15.12.2010. u 12:47 - pre 163 meseci
Citat:
Nedeljko: I u čemu je onda problem da nekoj šalteruši pukne film, da otkaz i zaposli se u soniju gde će biti tretirana kao blago kompanije?
Suvise potenciras znacaj posla i zvanja.
Ocigledno imas potrebu da se krijes iza svog zvanja i tako gradis imidz, jer si nesiguran u sebe, lale.
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla15.12.2010. u 12:53 - pre 163 meseci
Citat:
kandorus: Mnogo bolje nego nekim fakultetskim diplomama. Na primer Steve Jobs je napustio koledž još 1972. a ovde se može videti spisak priznanja koje je stekao do sada. U vreme konstrukcije Apple računara je imao tek 20-tak godina. Medjutim nije stidljivo reći da bi mnogi menjali svoje fakultetske diplome za 1% uspeha koje je ostvario Steve Jobs.

U kapitalizmu nepitaju mnogo za grupoide, limese ili kongruencije već traže da se reši problem. Taksativno nabrajanje definicija i napamet naučenih fraza kapitalistu nezanima nego ga zanima koliko će zaposleni opslužiti klijenata. Tvrdim, da te devojke u kladionicama opsluže više klijenata nego što bi "gazda" lično uspeo. O šarmu, ljubaznosti i drugimm personalnim karakteristikama koje se nemogu imitirati da negovorimo puno a to dodatno privlači klijente. U tome je trik. "Gazdi" te devojke obezbedjuju dodatnu vrednost koju on nezasluženo prisvaja sebi umesto da mnogo više odvoji za platu tih devojaka. Tako se "gazda" bogati bez rada i znanja.

Au jbt... Pa ti ne samo da ne bi da budes ni radnik ni poslodavac, vec ni skola ti nije bitna. Svaka budala (ili eventualno svaka druga) moze da bude Jobs, samo ako hoce....
A svi poslodavci su kriminalci (ili bar saradjuju sa istim, preko pranja para i sl.). Naravno, drzava to sve mora da regulise, i svima da podigne plate na bar 10k eura mesecno, naravno vise salterusama jer su sarmantne... I po mogustvu protera poslodavce na Goli otok (znam, nije nas, ali za te potrebe otkupicemo/iznajmicemo)

Btw. ja kad udjem u kladionicu uopste me ne interesuje da li je salterusa zensko ili musko (i koliko je sarmantna), vec samo koliki je limit i da ne pogresi u kucanju tiketa
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla15.12.2010. u 13:00 - pre 163 meseci
A koliko ovakvih tabli za škrabanje (koje je osnovao neki vlasnik kada je imao 18 godina) ima? Ti si k'o ovaj lik: http://www.elitemadzone.org/t4...adio-dolara-za-manje-od-godine
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla15.12.2010. u 13:19 - pre 163 meseci
Sta je sa fakultetlijama koji imaju fax, pa moraju da crnče ko zna gde...Ima ih ko pleve.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.teletrader.com.



+2790 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla15.12.2010. u 13:19 - pre 163 meseci
Citat:
maliradojca: Suvise potenciras znacaj posla i zvanja.
Ocigledno imas potrebu da se krijes iza svog zvanja i tako gradis imidz, jer si nesiguran u sebe, lale.


Jesi li ti beše onaj ko je otvoreno priznao da ne stoji iza svojih stavova, jer zaboga, nije na sudu, pa da dokazuje ono što tvrdi? Ah, da, jesi. Zato izbegavaš konkretan odgovor na konkretno pitanje.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla15.12.2010. u 13:24 - pre 163 meseci
Nigde nisam napisao da li stojim ili ne stojim iza svojih stavova. Tako si ti shvatio u svom binarnom svetu.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.teletrader.com.



+2790 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla15.12.2010. u 13:38 - pre 163 meseci
"Nisam na sudu da dokazujem" znači isto što i "nemam nameru da podupirem to argumentima, bar ne ovde", pa ti to zovi kako god hoćeš. Ako nećeš ovde da podupreš svoje stavove argumentima, nemoj ih ni iznositi. Ah, da, vrlo si siguran u sebe, pa kukašn na državu da ti s neba obezbedi razna prava.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.lhbhostingserver.com.



+443 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla15.12.2010. u 14:14 - pre 163 meseci
Kad je posao šalterskog radnika tako prost, nije mi jasno zašto "gazda" nije objavio oglas za čistačicu i dao joj ugovor po kome ima da čisti i obavlja "ostale poslove". A ti "ostali poslovi" su poslovi šalterskog radnika. Onda će čistačica biti peresrećna što je unapredjena. A od škole joj treba, kako neko napisa, "jedan razred". I tada bi i "vuk bio sit i ovce na broju".
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla15.12.2010. u 14:24 - pre 163 meseci
Pa u cemu bi bila razlika? Salterusa koja radi i kao cistacica, ili cistacica koja radi kao salterusa... Zaduzenja ista, plata ista, gazdi kriminalcu isto...
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.teletrader.com.



+2790 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla15.12.2010. u 14:25 - pre 163 meseci
Pa, upravo su to i postigli da ista osoba obavlja šalterski posao i posao čistačice.

Ako misliš da nisi za metlu (mada ja ne vidim ništa sramotno u tome), pronađi drugi posao.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla15.12.2010. u 14:45 - pre 163 meseci
Citat:
kandorus: Kad je posao šalterskog radnika tako prost, nije mi jasno zašto "gazda" nije objavio oglas za čistačicu i dao joj ugovor po kome ima da čisti i obavlja "ostale poslove". A ti "ostali poslovi" su poslovi šalterskog radnika. Onda će čistačica biti peresrećna što je unapredjena. A od škole joj treba, kako neko napisa, "jedan razred". I tada bi i "vuk bio sit i ovce na broju".


Ne razumem zašto ti toliko smeta što je devojka morala baš da čisti, a ne na primer da ide na službeni put? Zašto je sramota biti čistačica a nije na primer primati uplate? U manjim prodavnicama je normalno da prodavačica počisti radnju i ispred radnje. To nije nikakvo poniženje, kao što nije poniženje ni da počistiš svoju kuću ili ispred kuće.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla15.12.2010. u 14:50 - pre 163 meseci
Citat:
Nedeljko: "Nisam na sudu da dokazujem" znači isto što i "nemam nameru da podupirem to argumentima, bar ne ovde", pa ti to zovi kako god hoćeš. Ako nećeš ovde da podupreš svoje stavove argumentima, nemoj ih ni iznositi.
Covece (3x put objasnjavam), ako nisi razumeo vrlo vrlo jasnu IRONIJU u mom komentaru koliko je drzava efikasna u zastiti prava konkretno radnika, tu ti ja stvarno ne mogu pomoci.
Uostalom pitaj nekog od par stotina hiljada radnika na crno da ti objasni sta sam mislio. Nemoj vise da me davis zato sto nisi razumeo.
Citat:
Ah, da, vrlo si siguran u sebe, pa kukašn na državu da ti s neba obezbedi razna prava.
Nigde to nisam napisao, ni slicno tome.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.teletrader.com.



+2790 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla15.12.2010. u 15:20 - pre 163 meseci
U kom komentaru?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla15.12.2010. u 15:37 - pre 163 meseci
Get a life.
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.lhbhostingserver.com.



+443 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla15.12.2010. u 16:09 - pre 163 meseci
Citat:
^Nedeljko
Pa, upravo su to i postigli da ista osoba obavlja šalterski posao i posao čistačice.

Na prevaru naravno. Što samo potvrdjuje da se radi o "gazdama" sumnjivih karakteristika pa teza o pranju novca dobija na aktuelnosti.
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla15.12.2010. u 16:13 - pre 163 meseci
Pa gde je prevara ako nije precizno definisan opis radnog mesta/obaveze radnika? Jbt, pola drzave samo ide i vice: "Prevara, prevara...", nebitno sta je u pitanju
 
Odgovor na temu

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla15.12.2010. u 22:32 - pre 163 meseci
Citat:
kandorus: Kad je posao šalterskog radnika tako prost, nije mi jasno zašto "gazda" nije objavio oglas za čistačicu i dao joj ugovor po kome ima da čisti i obavlja "ostale poslove". A ti "ostali poslovi" su poslovi šalterskog radnika. Onda će čistačica biti peresrećna što je unapredjena. A od škole joj treba, kako neko napisa, "jedan razred". I tada bi i "vuk bio sit i ovce na broju".


koji idiot će da nekom radniku da dodatne obaveze koje zahtevaju obuku i rad na stvarima koje su sigurno složenije od radnog mesta za koje je primljen, a za te "ostale poslove" može da nađe koliko hoće radnika? Je l' misliš da ako šalterska radnica ima dodatnu obavezu da počisti malo da će ona to da uradi baš onako profesionalno i stručno, kao prava čistačica, da sve blješti? Koliko će onda radnica koja je primljena kao čistačica, a radi i na šalteru, da se zauzima i profesionalno obavlja te "ostale poslove", od kojih, usput, zavisi firma? Ne mogu da se upoređuju babe i žabe tek tako...

[Ovu poruku je menjao pajaja dana 16.12.2010. u 01:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla15.12.2010. u 23:46 - pre 163 meseci
Citat:
kandorus
Kad je posao šalterskog radnika tako prost, nije mi jasno zašto "gazda"...


Zato sto "gazda" zna sta radi, ako mu firma posluje pozitivno.

To sto tebi to nije jasno nije problem - nisi "gazda" pa nije strasno sto ne znas. Ni ja ne znam kvantnu fiziku, ali to nije strasno - jer nisam fizicar.

Uzgred, u cemu je "prevara" ako se od tebe na poslu trazi da obavljas vise stvari? U ugovoru ti stoji nekakav opis i obavezni "i ostali zadaci koje zahteva pretpostavljeni". Dakle, ugovor daje pravo pretpostavljenom da od radnika trazi da radi vise stvari. Naravno, niko nece od Dr. elektronike traziti da otpusava kanalizaciju - ali je sasvim realno da, recimo, radnik/radnica na kasi radi i poslove po magacinu, i sl... Ciscenje objekta je specifican posao i obicno se za to unajmljuju profesionalni servisi koji taj posao rade bolje od salteruse.

"Ostali zadaci" moraju samo biti u skladu sa zakonom o radu (i ostalim zakonima) - ali mogu ukljucivati gomilu stvari. Ako se nekom radniku ne svidja ima izbor uvek da odbije da radi te zadatke, ili da ode iz firme.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla16.12.2010. u 00:19 - pre 163 meseci
Neki su prilikom prezupcivanja pogresno zakljucili da pravo na rad predstavlja nekome obavezu da nalazi i zaposljava onoga ko uziva pravo na rad.
Gospodo, ili je mozda bolje reci - drugovi, pravo na rad samo znaci da niko ne moze da ti brani da radis, a ne neciju obavezu da ti daje posao ili da te zadrzava na poslu ako ga vec imas.

Rad je roba na trzistu kao i svaka druga. Radnik prodaje svoj rad poslodavcu, a uslovi u kojima ce se ta "trgovina" odvijati predmet su dogovaranja i ugovaranja.
Isto kao kad pekar negdje nadje bolje ili jeftinije brasno od onoga kojeg je dotad kupovao, pa napusti starog dobavljaca i predje da kupuje kod drugog.
Zasto to pravo ne bi imao i kupac rada? Ako radniku nije zabranjeno da u svako doba prodaju svog rada preusmjeri na drugog kupca kojim je zadovoljniji, ne vidim sta je problem i da poslodavac pocne da kupuje rad od nekog drugog cijim je radom zadovoljniji. Tada manje-vise svak dodje na svoje mjesto, kako je prirodno i ispravno.
A vi se socjalizmom mozete baviti u nekim drugim sferama, jer ekonomija dokazano ne funkcionise po tim principima.

 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.lhbhostingserver.com.



+443 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla16.12.2010. u 00:26 - pre 163 meseci
^vlada131

Nije mi namera da se raspravljam već iznosim svoje mišljenje o temi.
Nebavim se karakteristikama drugih učesnika već temom. Na provokacije jesam odgovarao ali nikom nisam iz čista mira delio epitete. Nisam ni pomislio tako nešto čak ni za one učesnike sa kojima imam potpuno suprotne stavove.
Možda je tako kako pišem o temi a možda nije. Iz toga ne sledi da trebam da delim epitete bilo kome čije mišljenje nije jednako onome što sam ja zamislio.
Različito mišljenje za mene nije razlog za diskreditaciju ličnosti.
Možda sam negde omaškom propustio neki pogrešan iskaz ali uvek gledam da ono što pišem bude vezano za temu a ne za ličnost drugih učesnika.

Tvoja dva prethodna komentara u dobrom delu se bave diskreditacijom moje ličnosti umesto temom.

Izvini, ali zar misliš da drugi treba da trpe omalovažavanje kao one devojke? Upravo oko toga sitne knjige pišemo već 15-tu stranicu.

Hvala na čitanju (ali zaista zahvaljujem).
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16

[ Pregleda: 49298 | Odgovora: 316 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.