Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem prilikom instalacije TL-WR543G

[es] :: Wireless :: problem prilikom instalacije TL-WR543G

[ Pregleda: 2860 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Koaala

Član broj: 274780
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon problem prilikom instalacije TL-WR543G09.12.2010. u 22:14 - pre 162 meseci
Molim Vas da mi date savete kako da instaliram ruter TL-WR543G, inace imam ADSL Huawei. Pokusavala sam po upustvu, ali nisam uspela. Kad dovrsim instalaciju, nece da mi pristupi nijednoj adresi koju ukucam.
Prvo sam spojila sve kablove, ukljucila komp, roter i modem, onda sam kucala adresu http://192.168.1.1/, pa lozinku i korisnicko ime, i onda sam isla na podesavanja, cekirala sam AP Client Rooter, pa Dinamic IP, ali na kraju nije uspelo.
Kako da resim problem?
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: problem prilikom instalacije TL-WR543G09.12.2010. u 22:34 - pre 162 meseci
Pretpostavljam da hoces da preko tog rutera serujes adsl bezicno na laptop ili neki drugi racunar?
U tom slucaju treba ruter da postavis u ap mod a ne u klijent mod.

PS:iskljuci DHCP u podesavanjima rutera i promeni mu ip adresu u neku drugu ako je ista i na adsl ruteru (verovatno jeste)
 
Odgovor na temu

anon250940

Član broj: 250940
Poruke: 400
*.teol.net.



+11 Profil

icon Re: problem prilikom instalacije TL-WR543G10.12.2010. u 13:32 - pre 162 meseci
Pazi, ti primas internet preko modema putem kabla, sto znaci da se nekacis na provajdera bezicnim putem.
Ajd prvo ovako.. Ugasi modem. Ustekaj ethernet kabal iz modema u WAN port na routeru a racunar i ruter povezi tako sto ces mrezni kabal ustekat iz racunara u LAN port na routeru. Uloguj se na Router i otidji tamo na Wireless opcije i tamo treba da podesis " AP Router Mod ".

U DHCP settings neka bude " Enabled " i nista ne mijenjaj tamo one nule sto imas u Default Gateway i DNS jer on to shvata kao opcionalno i automatski proslijedi one podatke koje treba nemoras to ni da unosis.. a IP range nek takodje ostane isti ni to ne diraj da ne komplikujemo bezveze oko toga.. u svakom slucaju uradi Enable DHCP.
Neka stoji za tip konekcije " Dynamic " , to nemoj mijenjati.
Onda u routeru nadji sa lijeve strane tab pod nazivom NETWORK i idi na LAN i tu promijeni adresu npr. da bude 192.168.2.1 , subnet nediraj neka stoji 255.255.255.0. Adresu moras promijeniti da se ne potrefi da koriste istu adresu i modem i router , posto vjerovatno neznas koja je od modema onda napravi ovako kao sto sam napisao. Sad se loguj na Router ali sad ti je pristupna adresa 192.168.2.1 a ne ona 192.168.1.1.

Kad sve zavrsis ako neradi, sacekaj 2h i radice.. DHCP ti je iznajmio na 2h po defaultu onu prvu adresu 192.168.1.100 (po defaultu tu adresu dodjeljuje) tek nakon 2h ce tvoj racunar traziti ponovo adresu od routera i dobice prave podatke koje smo unijeli..

ili uradi sljedece ako ti se ne da cekati:

Kucaj dole na START pa na RUN pa kucaj CMD i kad ti se otvori prozor ukucaj " IPCONFIG /FLUSHDNS "
Restartuj racunar i to je to :)

[Ovu poruku je menjao bojan.javorac dana 10.12.2010. u 14:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Amater011
Beograd

Član broj: 124814
Poruke: 50
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: problem prilikom instalacije TL-WR543G11.12.2010. u 19:05 - pre 162 meseci
TP-Link TL-WR543G je odličan bežični ruter po odličnoj ceni. Ako je taj Huavei ADSL koji imaš ruter, a verovatno jeste, onda je najjednostavnije da wireless po stanu dodaš na sledeći način:

- Na ADSL-u proveri da je uključeno rutiranje i DHCP - dinamičko dodeljivanje IP adresa klijentima

- Spoj UTP kablom ADSL ruter na LAN port od TP-Link TL-WR543G. U toj varijanti će 543G raditi kao običan access point - bridge. Proveri da je DHCP na 543G isključen. To je to...

 
Odgovor na temu

Koaala

Član broj: 274780
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: problem prilikom instalacije TL-WR543G12.12.2010. u 17:48 - pre 162 meseci
Hvala na pomoci, uspela sam. Samo sam promenila u ap mod i promenila sam ip adresu. I sve je ok sad, izaberem da se komnektujem preko svog i to je to. Ali nisam sigurna da li je meni vec podesena sifra, i ako nije kako da je postavim.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: problem prilikom instalacije TL-WR543G

[ Pregleda: 2860 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.