Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Automatsko izbacivanje dijela teksta iz ćelija

[es] :: Office :: Excel :: Automatsko izbacivanje dijela teksta iz ćelija

[ Pregleda: 1953 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

peradetlic2
Istočno Sarajevo, BiH

Član broj: 264702
Poruke: 37
*.team.ba.



Profil

icon Automatsko izbacivanje dijela teksta iz ćelija09.12.2010. u 08:58 - pre 162 meseci
Zdravo,

Imam sledeći problem.
Trebam u tekstu, koga ima dosta tj. oko 200-250 strana, da u određenim ćelijama izbacim dijelove teksta koji su različiti tj. počinju sa istim riječima i imaju različite dužine.
File je u prilogu i u njemu treba da izbacim ove dijelove u tekstu koji počinju sa "This category" i "This subcategory", znači koje počinju sa ovim nazivom i sve iza njih što slijedi u toj ćeliji se briše (i one naravno). Slikovito sam to prikazao u file-u u prilogu.

Sada, da li je ovo najbolje riješiti nekim formulama ili macro-om... pomagajte... HVALA!

Hvala unaprijed!

PozZ
BojanS
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elmagio
Kontroling i informatika

Član broj: 95249
Poruke: 164



+1 Profil

icon Re: Automatsko izbacivanje dijela teksta iz ćelija09.12.2010. u 10:46 - pre 162 meseci


Probaj u E1 čeliju upisati formulu

LEFT(A1;(FIND("This subcategory";A1;1)-2))

U primjeru nemaš drugog teksta pa ne znam dali ti se to pojavljuje u istim stupcima ili imaš još neki fajl. Ovdje možeš proimjeniti u formuli
ime i on će odvajati teks po tom drugom kriteriju. Poslat ću ti naknadno formulu koja će to raditi sama.
 
Odgovor na temu

peradetlic2
Istočno Sarajevo, BiH

Član broj: 264702
Poruke: 37
*.team.ba.



Profil

icon Re: Automatsko izbacivanje dijela teksta iz ćelija09.12.2010. u 12:42 - pre 162 meseci
Može i ovako, radi i na ovaj način...
Hvala!

Samo, ima li neki drugi način, neki macro ili sl. jer ovako moram praviti dodatnu kolonu, pa vraćati nazad u tekst sa copy pa paste as values, a opet imam eror function u ćelijama gdje nema ovoga teksta "This category", jer u tom slučaju f-ja find u left f-ji ne radi kako treba jer nema šta da pronađe... I na kraju sve bi morao da kopiram nazad jedno po jedno u ćelije iz kojih potiče, zbog kasnije editabilnosti...

Hvala unaprijed!

File u prilogu pokazuje tu situaciju...
BojanS
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elmagio
Kontroling i informatika

Član broj: 95249
Poruke: 164



+1 Profil

icon Re: Automatsko izbacivanje dijela teksta iz ćelija09.12.2010. u 15:45 - pre 162 meseci

A šta nekažeš odmah da ti to nije orginalni fajl. he he he

Ova formula će ti raditi sve.

IF(A1="";"";IFERROR(LEFT(A1;(FIND("This subcategory";A1;1)-2));A1))

Ali ću ti napraviti onda neku macro naredbu kojom ćeš zamjeniti sve.

 
Odgovor na temu

peradetlic2
Istočno Sarajevo, BiH

Član broj: 264702
Poruke: 37
*.team.ba.



Profil

icon Re: Automatsko izbacivanje dijela teksta iz ćelija10.12.2010. u 08:40 - pre 162 meseci
Može može i ovako, sad ću da probam...
Ako bi mogao macro, bio bih ti najzahvalniji...

Samo, radi ono ovako, i super je... Ali, ne ostavlja mi bold iz početne kolone, kako da mi i bold ostane... Ima li neka druga f-ja mimo ove koja će mi sve bold iz kolone g prebaciti i u kolonu F, tj. boldove na određenim pozicijima npr. 1,2,5,87,444, itd...?

Hvala još jednom!

PozZ veliki


[Ovu poruku je menjao peradetlic2 dana 10.12.2010. u 10:04 GMT+1]
BojanS
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Automatsko izbacivanje dijela teksta iz ćelija10.12.2010. u 11:10 - pre 162 meseci
Citat:
peradetlic2: treba da izbacim ove dijelove u tekstu koji počinju sa "This category" i "This subcategory", znači koje počinju sa ovim nazivom i sve iza njih što slijedi u toj ćeliji se briše (i one naravno).


Kada je u pitanju obrada teksta, prirodno okruženje je Word jer pruža mnogo više alata i opcija. Kako si pitanje postavio, reklo bi se da je formula ipak "neophodna" da bi se obrisala čitava ćelija koja sadrži određene reči. Međutim, gledajući rešenja koja dobijaš zaključujem da ti je zapravo potrebno obrisati samo deo teksta?!

Ako je ovo drugo, dovoljno je da pokreneš ReplaceAll (CTRL+H) i ukucaš traženu reč iza koje ćeš kucati zvezdicu (*) -- kako bi pretraga obuhvatila i sadržaj iza kucanog teksta, a deo u ReplaceWith ostaviš prazan, što će da dovede do brisanja unutar ćelija koje si obuhvatio u opseg.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

elmagio
Kontroling i informatika

Član broj: 95249
Poruke: 164



+1 Profil

icon Re: Automatsko izbacivanje dijela teksta iz ćelija10.12.2010. u 12:33 - pre 162 meseci


He he he. Svaka čast 3okc.
Ja prije tjedan dana objašnjavam kolegici kako se radi sa replace a ovdje sam skroz zaboravio na njega. Zbunio me kada je napisao macro ili formulu i nisam ni pomišljao na replace.

Upravu si ovo sa replace je zamjena za macro. :)

Svaka čast
 
Odgovor na temu

peradetlic2
Istočno Sarajevo, BiH

Član broj: 264702
Poruke: 37
*.team.ba.



Profil

icon Re: Automatsko izbacivanje dijela teksta iz ćelija10.12.2010. u 13:01 - pre 162 meseci
Momci, svaka čast. stvarno ste vrh!
Bilo koje od ovih rješenja radi. zaista je extra...

Hvala još jednom!

PozdraV veliki...
BojanS
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Automatsko izbacivanje dijela teksta iz ćelija

[ Pregleda: 1953 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.