Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PC ne prepoznaje eksterni hard disk

[es] :: Storage :: PC ne prepoznaje eksterni hard disk

[ Pregleda: 15880 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivanuj

Član broj: 204721
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon PC ne prepoznaje eksterni hard disk08.12.2010. u 10:54 - pre 162 meseci
Dakle problem je ovakav... :(
Imam verbatim 1TB eksterni hard disk sa spoljasnjim napajanjem i sve je super radio do pre nekoliko dana...
ja ga nakacio na USB i odjednom mi iskocila poruka "USB not recognized", a u device manageru pise kao "Unknown device"... u My computer ni da ne pricam... tamo se ni ne pojavljuje externi hard...
Veoma mi je bitno i ne zelim da izgubim pregrst raznih informacija koje imam u njemu...
puno pozdrava i iskreno hvala ako mozete da mi pomognete.. :))
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: PC ne prepoznaje eksterni hard disk08.12.2010. u 14:28 - pre 162 meseci
Ja bih to lepo otvorio i nakačio hard direkt na sata konektor na ploči ili kupio drugi rack.
99% šanse da je USB->sata kontroler crko.

(ova tema deluje poznato). :)
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-167-164.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: PC ne prepoznaje eksterni hard disk08.12.2010. u 18:58 - pre 162 meseci
da li si probao da ga prikljuicis na drugom kompu?
da li na kompu redovno rade usb stek memorije?
(prvo da se vidi da li je do kompa ili bas do hdd-a)
 
Odgovor na temu

ivanuj

Član broj: 204721
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: PC ne prepoznaje eksterni hard disk09.12.2010. u 19:12 - pre 162 meseci
bas je do hard diska, jer kad se ukaci na drugi komp, ista stvar.. otvoricu ga, i direktno ga staviti u PC... hvala VAM :DD
 
Odgovor na temu

joca_012
Pozarevac

Član broj: 169341
Poruke: 266
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: PC ne prepoznaje eksterni hard disk09.01.2011. u 21:09 - pre 161 meseci
Slicna stvar:

Western Digital 500GB,

Desavalo se da na trenukak "ispadne" sa magistrale. Jednom u dva dana, zatim jednom dnevno, vise puta dnevno, a sada racunar vise ne vidi uopste. Probao sam na vise racunara. Motor radi, i pri ukljucenju ce cuje zvuk slican onom kada HDD cita i upisuje podatke (par sekundi), a zatim samo cakce (kao sat). Ovi zvukovi su evidentni samo kada se prisloni uvo na uredjaj. HDD je star oko 1 godinu, stajao je vertikalno u reku sa nezavisnim napajanjem, jako blizu CRT monitora i radio 00-24.

U jednom servisu su mi rekli da je najverovatnije glava, i da takva popravka kosta 24000din. bez PDV + delovi, ako sam ih dobro razumeo. Meni je malo nelogicno da je glava, mislim da bi ga bar video racunar. Probao sam i direktno u komp. Takodje mislim da ne moze glava da bude uzrok tome sto se ranije "gubio" u radu...

 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: PC ne prepoznaje eksterni hard disk09.01.2011. u 21:22 - pre 161 meseci
Može da bude glava. To deluje kao tipsk kvar. Ako su ti bitni podaci na disku, svai na vagu koliko para vrede :), ako nisu, reklamiraj ga bez razmišljanja.

Ja sam sličan problem rešio tako što sam pritisnuo pločicu (ono što zovu elektronika) jer se očigledno neki kontakt gubio. Samo to je privremeno osposobilo disk, ali dovoljno da se podaci kopiraju na nov ispravan disk.
 
Odgovor na temu

walker68
Zeljko B
nis

Član broj: 58392
Poruke: 128
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+3 Profil

icon Re: PC ne prepoznaje eksterni hard disk22.06.2011. u 21:14 - pre 156 meseci
caao
evo da se nadovezem, imam eksterni disk 500 gb, Trnscdent. Lepo je radio nekoliko dana, a onda ga pc nije prepoznao, sve sam probao, a onda sam ga ubo u USB pozadi i radi !!!!!!!!!!!!!! bez problema.,
Dakle promenite usb port ako ih imate vise od 2...kod mene ima 2 napred i 2 pozadi.Uboo sam ga pored modem koji se kaci pozadi.
Nije mi jasno kako se to desilo, i zasto, ali bitno je da radi !
pozzz
ZB
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: PC ne prepoznaje eksterni hard disk22.06.2011. u 22:09 - pre 156 meseci
Eh, kako... Kad ukljucujem neki USB konektor cini mi se da samo "upadne" u onu rupu i onda mozda vrlo lako izgubi kontakt. Opet neki drugi cini mi se da cu slomiti osnovnu plocu koliko mora da se gura da udje. Toliko, da vise ni ne guram direktno, nego vise ljuljam i polako guram. Trebalo bi da je standardno ali to se pravi u stotinama fabrika i radionica i onda malo promasi onaj sto pravi pleh, pa onaj koji ga reze i savija, pa na kraju i onaj koji ga oblaze zastitnim slojem i onda imas gresku skoro vidljivu slobodnim okom, recimo 0,3 mm, a to je vec prilicno.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

walker68
Zeljko B
nis

Član broj: 58392
Poruke: 128
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+3 Profil

icon Re: PC ne prepoznaje eksterni hard disk23.06.2011. u 21:07 - pre 156 meseci
pa ja sam probao gore dole levo desno usb od eks.diska ali nije uspelo....mrdao i nista, a na tom portu ubacim fleshku i pc ga uvek prepozna.....cudno...bitno je da radi.!

ZB
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: PC ne prepoznaje eksterni hard disk23.06.2011. u 21:12 - pre 156 meseci
Nije čudno, jeftina kućišta (pretpostavljam da imaš neko takvo) imaju loše odrađene prednje USB konektore tj ili elektronika ili kablovi ... u svakom slučaju je sigurnije da se koriste zadnje.
 
Odgovor na temu

walker68
Zeljko B
nis

Član broj: 58392
Poruke: 128
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+3 Profil

icon Re: PC ne prepoznaje eksterni hard disk23.06.2011. u 21:33 - pre 156 meseci
U pravu si...ovo napred nekako mrda kada uguras USB a ono pozadi, usb lepo se ubada, nekako je cvrsto. a ovo napred, nekako labavo.
ZB
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: PC ne prepoznaje eksterni hard disk23.06.2011. u 22:34 - pre 156 meseci
Kod mene je čvrsto i napred, valjda ima veze s tim što sam ja kućište platio 100€+ pa normalno koristim i prednje. ;)
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: PC ne prepoznaje eksterni hard disk23.06.2011. u 23:10 - pre 156 meseci
Ljudi, imajte u vidu da su i fleshke, odnosno kablovi razliciti. Mozes ti da imas super u redu kuciste, ako ti naidje neki los blutut ili bezicni ili bilo kakav adapter ili kabl opet su problemi.

Onda recimo na jednoj osnovnoj ploci se problemi pojavljuju redje, a kad iste te komadice ukljucujem u drugu onda jedva ulaze. Ta losija je marke Gigabyte a to je prilicno poznata i kvalitetna marka, pa opet problemi.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: PC ne prepoznaje eksterni hard disk23.06.2011. u 23:11 - pre 156 meseci
@Ivanuj

`USB not recognized` ce prijaviti i ako je neispravan USB kabel .tj. jedan od pina u prekidu. Probaj sa drugim kablom.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: PC ne prepoznaje eksterni hard disk

[ Pregleda: 15880 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.