Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

HP ProBook 4525s i Windows 7 problem (Load Driver)

[es] :: Windows desktop :: HP ProBook 4525s i Windows 7 problem (Load Driver)

[ Pregleda: 3328 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nemanja Živanović

Član broj: 212716
Poruke: 459



+4 Profil

icon HP ProBook 4525s i Windows 7 problem (Load Driver)05.12.2010. u 22:01 - pre 162 meseci
U pitanju je drugarov laptop koji je stigao sa SuSe Linux-om. On je sa MSDNAA sajta preuzeo Windows 7 Professional x86 i pokusao da ga instalira ali prilikom instalacije dobija sledeci problem:

A required CD/DVD device driver is missing. I f you have a driver floppy disk, CD/DVD or USB Drive, please insert it now.

Ovako otprilike izgleda:



U BIOS-u kad se podesi da SATA uredjaji rade u AHCI mod-u Windows 7 instalacije nece ni da se ucita - samo stoji crni ekran, a kad se prebaci u IDE mod dolazi do ove greske. Probao sam da pobrisem i sve particije, ali sve je ostalo isto. Pokusavao sam sa razlicitim podesavanjima po BIOS-u, ali nista nije pomoglo. Konsultovao sam i Google, ali ni jedno od par resenja nije pomoglo.

Tacna oznaka laptopa je HP ProBook 4520s WK510EA. Na support strani HP proizvodjaca sam nasao par logicnih stvari:

Intel Rapid Storage Technology Driver > http://goo.gl/4gpGX
Intel Matrix Storage Manager > http://goo.gl/BvRMS

Medjutim, ne znam kako to da iskoristim za ovaj problem.

Hvala unapred na pomoci!
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: HP ProBook 4525s i Windows 7 problem (Load Driver)05.12.2010. u 22:28 - pre 162 meseci
Raspakuješ drajver na USB fleš disk pa ih učitaš u ovom koraku.
 
Odgovor na temu

Nemanja Živanović

Član broj: 212716
Poruke: 459



+4 Profil

icon Re: HP ProBook 4525s i Windows 7 problem (Load Driver)05.12.2010. u 22:31 - pre 162 meseci
Citat:
Miroslav Cvejić: Raspakuješ drajver na USB fleš disk pa ih učitaš u ovom koraku.


Vidim to ovde: http://windows7ultimate.windowsreinstall.com/nohddinstallguide/

A sad sam tek video da kad se raspakuju ovi exe fajlovi na C particiji dobijam foldere u kojima ima *.inf fajlova. Sad samo da probam da nadjem koji je, pa vam javljam.

Edit: Na zalost, ucitao je oba foldera, dobio 20ak drajvera da izabere, ali ni jedan ne odgovara. Ne zna koji tacno treba da odabere, tj. koji tacno odgovara. U pitanju su fajlovi iz foldera koji se dobijaju raspakivanjem gornja dva exe fajla. Probao je sve, ali ni jedan ne odgovara, pa ne moze da prodje na sledeci korak.

[Ovu poruku je menjao Nemanja Živanović dana 06.12.2010. u 00:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nemanja Živanović

Član broj: 212716
Poruke: 459



+4 Profil

icon Re: HP ProBook 4525s i Windows 7 problem (Load Driver)06.12.2010. u 13:33 - pre 162 meseci
Uspeli smo sa drugom instlacijom. Isto je bio u pitanju Windows 7 Pro sa MSDNAA sajta, ali preuzet pre oko godinu dana. BIOS resetovan na default, sa SATA ACHI podesavanjima bez problema podigao instalaciju i zavrsio je. Nije trazio nikakve drajvere niti je pravio problema.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: HP ProBook 4525s i Windows 7 problem (Load Driver)

[ Pregleda: 3328 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.