Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li DualSim telefoni emituju dvostruko vece zracenje?

[es] :: GSM - upotreba :: Da li DualSim telefoni emituju dvostruko vece zracenje?

[ Pregleda: 3451 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivanelf

Član broj: 125018
Poruke: 34
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Da li DualSim telefoni emituju dvostruko vece zracenje?02.12.2010. u 00:21 - pre 162 meseci
Pozdrav svima,

Interesuje me da li telefoni sa 2 sim kartice emituju dva puta vece zracenje? Recimo Samsung b5702 [url=http://www.gsmarena.com/samsung_b5702-2702.php] ima SAR vrednost 0,37. Da li to znaci da sa 2 kartice ce imati 0,74? Da li dodje na isto kao kada bi koristili 2 telefona? Hvala unapred i nadam se da ce se javiti neko strucan da da odgovor na ovo pitanje.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Da li DualSim telefoni emituju dvostruko vece zracenje?02.12.2010. u 05:34 - pre 162 meseci
Nisam previse strucan sto se tice mobilne telefonije, samo ponekad koristim sive vijuge...

Ne zrace sim kartice vec predajnik na mobilnom telefonu. Stoga, ne vidim nikakvog razloga da se zracenje EM talasa udupla zbog 2 sim kartice, posto se koristi i dalje samo jedan izlazni stepen za obe kartice. Jedino sto ce se povecati je u trenutku paljenja kad se obe kartice "jave mrezi" da su online.

Volio bi da mi se neko strucan javi pa da me demantuje, bas me zanima objasnjenje.
 
Odgovor na temu

ivanelf

Član broj: 125018
Poruke: 34
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Da li DualSim telefoni emituju dvostruko vece zracenje?02.12.2010. u 09:19 - pre 162 meseci
Naravno, nisam ni rekao sa zrace sim kartice, ali dualsim telefoni moraju imati 2 prijemnika (za obe kartice po jedan sopstveni) kako bi u svakom trenutku bile dostupne 2 kartice (kada je prijem u pitanju). Po mojoj logici to je onda duplo vece zracenje.
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
*.mbb.telenor.rs.



+303 Profil

icon Re: Da li DualSim telefoni emituju dvostruko vece zracenje?02.12.2010. u 10:03 - pre 162 meseci
Citat:
yolja624: Nisam previse strucan sto se tice mobilne telefonije, samo ponekad koristim sive vijuge...
+1...
Po nekoj logici ne moraju imati dva prijemnika, jer kartica ne komunicira konstantno sa baznom stanicom. Mislim u toku razgovora da, ali ovako generalno ne. A posto se samo povremeno "javlja", verovatno je podeseno da to ne radi u isto vreme za obe kartice. Inace logican odgovor je da, telefoni sa dve kartice imaju dvostruko vece (ili je mozda bolje reci duze?) zracenje, zato sto imas dve kartice koje povremeno komuniciraju sa bazom, na koje primas pozive i poruke...
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Da li DualSim telefoni emituju dvostruko vece zracenje?02.12.2010. u 18:25 - pre 162 meseci
Citat:
ivanelf: Naravno, nisam ni rekao sa zrace sim kartice, ali dualsim telefoni moraju imati 2 prijemnika (za obe kartice po jedan sopstveni) kako bi u svakom trenutku bile dostupne 2 kartice (kada je prijem u pitanju). Po mojoj logici to je onda duplo vece zracenje.


Ne moraju imati (i nemaju) - vec cijelo vrijeme "switchuju" sa mreze na mrezu (tj s kartice na karticu), "osluskujuci" dal ce ih neko "pozvati". Kad se to desi, "pozvana" kartica se proglasi "aktivnom" i telefon odgovori na poziv. Dok razgovor preko "jedne sim kartice" traje, druga je "neaktivna". Kad se razgovor zavrsi, cijela procedura se vraca na pocetak. Sto se tice nekog zracenja, svakako ga imas... a da ce ga 2 kartice duplirati - nece. Ne bi se ja previse brinuo o tom SAR parametru. Svaki dan, svako od nas, primi odredjenu kolicinu kojekakvog zracenja da EM zracenje mobilnog uopste nije vrijedno pomena.
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - upotreba :: Da li DualSim telefoni emituju dvostruko vece zracenje?

[ Pregleda: 3451 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.