Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

osnivanje caspoisa u stilu ''Uradi sam''

[es] :: Izdavaštvo :: osnivanje caspoisa u stilu ''Uradi sam''

[ Pregleda: 2380 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

oms
makedonija

Član broj: 273378
Poruke: 8
77.29.166.*



Profil

icon osnivanje caspoisa u stilu ''Uradi sam''30.11.2010. u 23:57 - pre 162 meseci
Ovako ja sam iz Makedonije
Zelim osnivati casopis u makedoniju u stilu ''uradi sam'' ali ne znam kako poceti
pa hteo bih ako imate neke ideje za to da pisete na forumu.
hvala vam puno unapred
 
Odgovor na temu

skemamen
skeMaMen
graphic & prepress dsgn
Beograd, Zemun

Član broj: 182886
Poruke: 606
*.dynamic.sbb.rs.



+28 Profil

icon Re: osnivanje caspoisa u stilu ''Uradi sam''01.12.2010. u 18:10 - pre 162 meseci
Auuuuuu... pa prijatelju tebi treba dosta stvari, a da nabrajam kako i od cega poceti to bi bilo isto kako da sam napisao knjigu. Sta te tacno interesuje? Prelom i dizajn, redakcija i novinari, stampa i distribucija...?
>>> Designed to be signed...!
 
Odgovor na temu

oms
makedonija

Član broj: 273378
Poruke: 8
77.29.166.*



Profil

icon Re: osnivanje caspoisa u stilu ''Uradi sam''03.12.2010. u 00:05 - pre 162 meseci
mene zanima samo materijal
a stampa i distribucija nije problem imam vlastitu stampariju pa tako da to nije nikakav problem
najveci je problem materijal sta treba ici u casopis
 
Odgovor na temu

oms
makedonija

Član broj: 273378
Poruke: 8
77.29.166.*



Profil

icon Re: osnivanje caspoisa u stilu ''Uradi sam''03.12.2010. u 00:06 - pre 162 meseci
mene zanima samo materijal
a stampa i distribucija nije problem imam vlastitu stampariju pa tako da to nije nikakav problem
najveci je problem materijal sta treba ici u casopis
 
Odgovor na temu

skemamen
skeMaMen
graphic & prepress dsgn
Beograd, Zemun

Član broj: 182886
Poruke: 606
*.dynamic.sbb.rs.



+28 Profil

icon Re: osnivanje caspoisa u stilu ''Uradi sam''03.12.2010. u 06:25 - pre 162 meseci
Kao sto je i inace praksa, po uzoru na strane casopise koji su daleko bolji od domacih, krades ideje, tematiku, sadrzaj i dr. jer da smislis nesto vec nije smisljeno - tesko. Pod dva, treba ti neko sposoban koji ce juriti teme, materijal i sl. sto se moze naci i preko interneta. Postoji hiljadu i jedan izvor za to...
>>> Designed to be signed...!
 
Odgovor na temu

oms
makedonija

Član broj: 273378
Poruke: 8
77.29.76.*



Profil

icon Re: osnivanje caspoisa u stilu ''Uradi sam''03.12.2010. u 12:26 - pre 162 meseci
hvala puno na odgovoru
nasao sam ja neke izvore na internetu ali meni je problem jel smije se kraditi iz druge casopise
primer ja nadjem neki casopis iz srbije i kradem neku temu i prevodim je na makedonski
jel postoji tu neka kazna ili sta vec
 
Odgovor na temu

skemamen
skeMaMen
graphic & prepress dsgn
Beograd, Zemun

Član broj: 182886
Poruke: 606
*.cma.rs.



+28 Profil

icon Re: osnivanje caspoisa u stilu ''Uradi sam''03.12.2010. u 13:13 - pre 162 meseci
Nece te niko tuziti ako ukrades temu "kako napraviti orman" iz drugog casopisa. Nisu ni oni smislili tu menu... Po toj logici bi ja mogao njih da tuzim jer sam napravio ormar mesec dana pre nego sto su oni izdali taj broj casopisa :)
Ako uzmes na primer dva konkurentska casopisa "Tenis" i "Total tenis", ako ovaj prvi pise o reketima, je l' ovaj drugi ne sme da pise o tome vec mora o lopticama?
>>> Designed to be signed...!
 
Odgovor na temu

Crazy Fashion
proizvodnja pamucnih proizvoda, sito
stampa...
Vrbas

Član broj: 238256
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: osnivanje caspoisa u stilu ''Uradi sam''04.12.2010. u 12:27 - pre 162 meseci
Ako nasi tako reci "VIP" pevaci i pevacice kradu pesme od kolega sa strane zasto ti nebi mogao da prepises nesto od drugog.
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+61 Profil

icon Re: osnivanje caspoisa u stilu ''Uradi sam''05.12.2010. u 13:28 - pre 162 meseci
Pretpostavljam da bi bilo OK navesti izvor kao sto ponekad radi Blic.
Mada, mnogo cesce se u Blicu vide da su tekstovi (lose) prevedeni ili cak i lose copy/pastovani (cesto im promakne da ostane i ijekavica u nekim tekstovima).

Ako nameravas da povremeno nesto pozajmis, krace tekstove i sl (sto bi neki nasi politicari rekli "kraduckanje"), onda mislim da neces imati problema,
ali ako ces da stalno uzimas tekstove, mozda bi trebalo da obavestis izvor. Pre toga, naravno, probas da nadjes slican tekst na interentu (na izvornom i engleskom jeziku), cisto da vidis da li i tvoj izvor nije radio pozajmice.

Kako god, jako pipljiva tema, gde obicno uvek naj**u oni mali igraci.
 
Odgovor na temu

oms
makedonija

Član broj: 273378
Poruke: 8
77.29.165.*



Profil

icon Re: osnivanje caspoisa u stilu ''Uradi sam''06.12.2010. u 17:14 - pre 162 meseci
pa normalno da necu da navedem bas cjeli tekst
ja cu ga prevediti a zatim cu obraditi tekst sa strucnom konsultacijom majstora za te stvarim kao na primer stolara ili bilo sta.
ali u svakom slucaju hvala vam puno sto ste se zainteresovali pa ako bog pomoze krajem januara ili pocetkom februara ce izaci prvi broj.
 
Odgovor na temu

skemamen
skeMaMen
graphic & prepress dsgn
Beograd, Zemun

Član broj: 182886
Poruke: 606
*.dynamic.sbb.rs.



+28 Profil

icon Re: osnivanje caspoisa u stilu ''Uradi sam''07.12.2010. u 22:47 - pre 162 meseci
Srecno...!
>>> Designed to be signed...!
 
Odgovor na temu

oms
makedonija

Član broj: 273378
Poruke: 8
77.29.76.*



Profil

icon Re: osnivanje caspoisa u stilu ''Uradi sam''07.12.2010. u 23:50 - pre 162 meseci
hvala puno
svu pohvalu za dobre ljude na ovom forumu i osnivaca ovog foruma
da nije bilo vas ja bi bio lutalica
zahvaljujem se puno svima
zahvalnoscu ovog foruma poceo sam raditi sa stmparijom i postao sam majstor stampe i dizajna
jos jednom hvala vam svima
zelim vas sve najbolje i jos punih godina uspesan rad i foruma i clanovi foruma
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: osnivanje caspoisa u stilu ''Uradi sam''

[ Pregleda: 2380 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.