Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pokretanje programa u stilu cyber cafe

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Pokretanje programa u stilu cyber cafe

[ Pregleda: 2896 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

reikonija
Faks<lll>
Visegrad

Član broj: 213271
Poruke: 121
94.250.127.*



+4 Profil

icon Pokretanje programa u stilu cyber cafe06.05.2009. u 10:21 - pre 182 meseci
Kako da mi se program pokrene pre nego sto se pokaze start,ako ima neko delphi kod nesto u stilu cyber-a?
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Pokretanje programa u stilu cyber cafe07.05.2009. u 10:23 - pre 182 meseci
> Kako da mi se program pokrene pre nego sto se pokaze start,ako ima neko delphi kod nesto u stilu cyber-a?

Želiš li da u potpunosti zameniš windowsov default shell (Explorer) i samim tim i taskbar i start koji on prikazuje? Ako da onda se to radi u redžistriju (HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon). Inače možeš i disejblovati start dugme i još dosta stvari (preko group policies), što ti je lakša varijanta.
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Pokretanje programa u stilu cyber cafe07.05.2009. u 13:56 - pre 182 meseci
> Hej ako ti nije program nisam bas strucan kad su u puitanju registry ako imas kakav kod kao primjer da vidim kako se radi i postoji
> li nacina bez zamjene explorera.bio bih veoma zahvalan

Startuješ Gpedit.msc, ideš u User Configuration \ Administrative Templates \ Start Menu and Taskbar (pogledaj i druge stavke) i redom podešavaš. Šta koja opcija tačno znači, ne znam, ali potraži po netu. Evo recimo jednog linka:
http://support.microsoft.com/kb/292504.
 
Odgovor na temu

reikonija
Faks<lll>
Visegrad

Član broj: 213271
Poruke: 121
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: Pokretanje programa u stilu cyber cafe09.05.2009. u 16:57 - pre 182 meseci
Imas kakv delphi projekt da mi posaljes
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Pokretanje programa u stilu cyber cafe09.05.2009. u 21:35 - pre 182 meseci
> Imas kakv delphi projekt da mi posaljes

Ta podešavanja se ne rade iz Delphi programa već ručno iz gpedita ili još bolje iz ActiveDirectrorija (to se posle distribuira na čitavu mrežu).
 
Odgovor na temu

reikonija
Faks<lll>
Visegrad

Član broj: 213271
Poruke: 121
81.93.75.*



+4 Profil

icon Re: Pokretanje programa u stilu cyber cafe12.05.2009. u 17:52 - pre 182 meseci
Mislio sam da npr pritiskom na dugme ugasim explorer i pokrenem svoj program ali da se to ucita u registry,pa da se pri pokretanju windows-a samo pokrene moj program,a ne explorer.Kad stavim program na autorun i registry-ja postoji malo vreme npr. 3-4 sekunde pre nego se moj program pokrene,pa korisnik ima vremena da klikne na start,ili nesto drugo.Treba mi delphi code koji ce dati mom programu prednost nad explorerom.
 
Odgovor na temu

Vladica Savić
Software Developer
Toronto, Canada

Član broj: 26699
Poruke: 654



+5 Profil

icon Re: Pokretanje programa u stilu cyber cafe12.05.2009. u 19:38 - pre 182 meseci
Citat:
reikonija: Mislio sam da npr pritiskom na dugme ugasim explorer i pokrenem svoj program ali da se to ucita u registry,pa da se pri pokretanju windows-a samo pokrene moj program,a ne explorer.Kad stavim program na autorun i registry-ja postoji malo vreme npr. 3-4 sekunde pre nego se moj program pokrene,pa korisnik ima vremena da klikne na start,ili nesto drugo.Treba mi delphi code koji ce dati mom programu prednost nad explorerom.


Savkic ti je upravo to i rekao u prvom svom odgovoru, zamenis shell gde je po defoltu explorer.exe sa putanjom do tvog exe fajla i tako ces dobiti ono sto hoces, da se ucitava tvoj program a ne start meni i ostale explorer gluposti koje ti ne trebaju.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
93.86.53.*



+638 Profil

icon Re: Pokretanje programa u stilu cyber cafe12.05.2009. u 22:12 - pre 182 meseci
disebluj desktop, taskbar i start i onda korisnik nece nista moci da uradi dok se ne pokrene tvoj program

to mozes da uradis preko win api-ja:

var
H : HWND;
begin
H := FindWindow('Shell_TrayWnd', nil);
EnableWindow(H, false);
end;

tako nekako, radi sigurno al me mrzi da probam, mozes i da sakrijes taskbar

var
H : HWND;
begin
H := FindWindow('Shell_TrayWnd', nil);
ShowWindow(H, SW_HIDE);
end;

za desktop ovako:

EnableWindow(FindWindowEx(FindWindow
('Progman', nil), HWND(0), 'ShellDll_DefView', nil),
FALSE) ;
 
Odgovor na temu

reikonija
Faks<lll>
Visegrad

Član broj: 213271
Poruke: 121
81.93.75.*



+4 Profil

icon Re: Pokretanje programa u stilu cyber cafe20.05.2009. u 07:18 - pre 181 meseci
Ej ljudi hvala skombinirao sam nesto.Zamjeno sam explorer i sad pravim svoj taskbar.Pozz
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Pokretanje programa u stilu cyber cafe

[ Pregleda: 2896 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.