Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Externi direktorijum, Eclipse, Spring, jQuery

[es] :: Java :: Externi direktorijum, Eclipse, Spring, jQuery

[ Pregleda: 1866 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

maxer
Logoriste

Član broj: 46427
Poruke: 132
*.rcub.bg.ac.rs.



+1 Profil

icon Externi direktorijum, Eclipse, Spring, jQuery28.11.2010. u 10:16 - pre 163 meseci
Upravo pravim neku Spring aplikaciju u Eclipsu koja treba da posalje klijentu (jQuery) URL nekog JSON fajla sa servera koji se ne nalazi u projektnom direktorijumu, vec u nekom eksternom. Zbog toga klijent(jQuery) ne moze da cita fajl sa tog URL-a. Prebacivanje eksternog direktorijum u projektni nije dozvoljeno zahtevom projekta. Pokusao sam da linkujem eksterni u projektni i to radi ali je to dosta usporilo aplikaciju i pravi druge probleme.

Zna li neko kako drugacije mogu da dozvolim klijentu (jQuery-u) da cita fajl sa servera koji se ne nalazi u projektnom direktorijumu.
Koristim Tomcat 7.0.
YoYo
 
Odgovor na temu

chromium
developer
banana zemlja

Član broj: 268977
Poruke: 14
212.69.17.*



+1 Profil

icon Re: Externi direktorijum, Eclipse, Spring, jQuery28.11.2010. u 11:50 - pre 163 meseci
mislim da malo mesas pojmove, ali dobro.

ima dve stvari. externe fajlove web aplikacija treba da pronadje na nekoj putnji. ta putanja treba da bude pristupacna aplikaciji kroz property file. nakon sto servisu obezbedis citanje putanje, moci ces da uctitas fajl npr kao niz bajtova.
samom klijentu, u tvom slucaju jquery neces moci da prosledis link, vec treba da sreamujes podatke (onaj ucitani niz bajtova) sa servera pomocu npr servleta.

nadam se da sam makar malo priblizio jedno od resenja
pozz
 
Odgovor na temu

maxer
Logoriste

Član broj: 46427
Poruke: 132
*.rcub.bg.ac.rs.



+1 Profil

icon Re: Externi direktorijum, Eclipse, Spring, jQuery28.11.2010. u 12:21 - pre 163 meseci
Mozda nisam detaljno objasnio.
U jQuery-ju koristim funkciju $.getJSON(url, function...) koja kao obavezni argument prima string url nekog fajla na serveru. Kada prosledim url nekog fajla koji se nalazi u okviru projektnog direktorijuma ( npr WEB-INF-u ) sve radi OK. Ali ne mogu da citam fajlove koji su negde van projektnog direktorijuma. To naravno mogu da radim sa serverske strane i da saljem stream preko servleta, ali to nije resenje. Predpostavljam da se nekako moze ukljuciti eksterni direktorijum u projektni preko .xml ili .properties fajlova ali ne znam kako, pa ako bi neko znao resenje...
YoYo
 
Odgovor na temu

chromium
developer
banana zemlja

Član broj: 268977
Poruke: 14
212.69.17.*



+1 Profil

icon Re: Externi direktorijum, Eclipse, Spring, jQuery28.11.2010. u 12:49 - pre 163 meseci
ne moze da se 'ukljuci' jednostavno ne radi tako. kako god ti zvucelo ono sto sam napisao, to ti je najjednostavnije resenje.

iz jquery-ja prosledi ime ili id falja koji ti treba, servisu ili servletu. ako koristis spring3 imas mogucnost da to jendostavno odradis pomocu kontrolera.

kada si dobio id, sledi ucitavanje samog fajla na serveru u niz bajtova i streaming nazad klijetnu

srecno
 
Odgovor na temu

maxer
Logoriste

Član broj: 46427
Poruke: 132
*.rcub.bg.ac.rs.



+1 Profil

icon Re: Externi direktorijum, Eclipse, Spring, jQuery28.11.2010. u 15:18 - pre 163 meseci
Ja sam pocetnik sa Spring-om, ali sigurno znam da moze nekako u konfiguracionim fajlovima da se ukljuci eksteni dir (po recima iskusnijih). U Eklipsu postoji mogucnost linkovanja ekstenih foldera, sto sam ja pokusao i to radi, ali mi je to dosta usporilo aplikaciju, pa kad je to moglo verovatno da je moguce i ovo drugo.

U svakom slucaju hvala na predlozenom resenju. Kako bi se u tom slucaju strim iz kontrolera slao jQuery metodi? Ja ne znam da postoji neka podrska za tako nesto, mozda gresim?
YoYo
 
Odgovor na temu

_Abraxas
myth

Član broj: 154070
Poruke: 61
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Externi direktorijum, Eclipse, Spring, jQuery29.11.2010. u 23:46 - pre 162 meseci
Ne znam da li ti ovo moze pomoci, ali ukoliko zelis da pristupis nekim fajlovima koji se ne nalaze u okviru projekta, vec se nalaze negde na serveru, mozes u konfiguracionom fajlu (uglavnom webmvc-config.xml) da dodas sledecu liniju:
Code:

<mvc:resources location="file:/putanjaDoFolderaGdeSuFajlovi/" mapping="/resources/images/**" /> 

(s tim da u root elementu beans gore navedenog XML-a treba da imas definisan namespace mvc (xmlns:mvc="http://www.springframework.org/schema/mvc"))

Ovo znaci da kada klijent posalje HTTP zahtev za /resources/images/mojfile.jpg, "Spring" ce poslati klijentu fajl koji se na serveru nalazi na lokaciji /putanjaDoFolderaGdeSuFajlovi/mojfile.jpg

Naravno, sve ovo mozes i rucno da napises da radi neki tvoj servlet, a mozes i da koristis Spring. Stvar je izbora.

Nadam se da sam dobro pretpostavio sta zelis da postignes.

Pozdrav

 
Odgovor na temu

maxer
Logoriste

Član broj: 46427
Poruke: 132
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Externi direktorijum, Eclipse, Spring, jQuery01.12.2010. u 08:58 - pre 162 meseci
Da, upravo mi je to trebalo. Hvala.
YoYo
 
Odgovor na temu

maxer
Logoriste

Član broj: 46427
Poruke: 132
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Externi direktorijum, Eclipse, Spring, jQuery01.12.2010. u 10:56 - pre 162 meseci
Pokusao sam ovo ali mi izbacuje.

cvc-complex-type.2.4.c: " The matching wildcard is strict, but no declaration can be found for element 'mvc:resources'. "

U bean-u sam iskopirao

xmlns:mvc="http://www.springframework.org/schema/mvc"

i ne prijavljuje mi greske pre prevodjenja, vec kada ga pokrenem.
YoYo
 
Odgovor na temu

_Abraxas
myth

Član broj: 154070
Poruke: 61
*.wm.rs.



Profil

icon Re: Externi direktorijum, Eclipse, Spring, jQuery01.12.2010. u 13:03 - pre 162 meseci
Zaboravih da pomenem ranije, ali trebalo bi da u beans elementu u okviru xsi:schemaLocation imas i putanju do xsd sheme za mvc namespace. Putanja je:
Code:
http://www.springframework.org/schema/mvc http://www.springframework.org/schema/mvc/spring-mvc-3.0.xsd


Dodaj i to, pa probaj. :)

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

maxer
Logoriste

Član broj: 46427
Poruke: 132
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Externi direktorijum, Eclipse, Spring, jQuery01.12.2010. u 13:58 - pre 162 meseci
Probao sam i dalje ista greska :(
YoYo
 
Odgovor na temu

_Abraxas
myth

Član broj: 154070
Poruke: 61
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Externi direktorijum, Eclipse, Spring, jQuery01.12.2010. u 23:36 - pre 162 meseci
Prilikom dodavanja novih tagova u config fajl, Eclipse bi trebalo da ti ponudi koje sve tagove imas na raspolaganju iz mvc sheme. Da li ti se to desava?

Ja koristim Spring 3.04. Ne bih se kladio, ali mislim da je od ove verzije podrzan tag resources.

Takodje, trebalo bi da ti se u okviru spring-webmvc-3.0.4.RELEASE.jar u paketu org.springframework.web.servlet.config nalazi mvc shema.

Ukoliko ti ni ovo ne pomogne, onda bi mozda mogao da iskopiras ovde tvoj config fajl, kao i pom fajl, da ne bih vise tumarao po mraku. :)

U medjuvremenu, mozes proveriti i ovaj link, gde je naveden jedan primer koriscenja mvc tagova:
mvc showcase

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Externi direktorijum, Eclipse, Spring, jQuery

[ Pregleda: 1866 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.