Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Razni problemi sa Ubuntu

[es] :: Linux :: Razni problemi sa Ubuntu

[ Pregleda: 2364 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon Razni problemi sa Ubuntu22.11.2010. u 18:44 - pre 162 meseci
Koristim već neko vreme Ubuntu i primetio sam sledeće probleme:
1. Vlc pleyer u filmu zvuk secka 3-4sec i to nekoliko puta u filmu, nekad češće nekad ređe
2. Zvuk na celokupnom računaru se izgubi kao kad je na mute ali nije i rešavanje je restartovanje(danas mi se drugi put desilo)
3. Dešava se da Ram i Swap napune se bez razloga, isključim sve programe i pratim ali se i dalje pune toliko da računar radi vrlo sporo, rešavanje isto restartovanjem

Ako neko ima ideju kako da rešim ovo?

Hvala...
Aca 93
 
Odgovor na temu

Maple
student
Beograd

Član broj: 170357
Poruke: 11
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Razni problemi sa Ubuntu24.11.2010. u 19:12 - pre 162 meseci
I ja da se nadovezem...
Kada pustim recimo seriju, sa harda, u VLC ponekad u nekim situacijama 'zasece' sliku. Znaci sve ide ok i onda odjednom na sekund kao da ima mali zastoj, liniju po celoj duzini obicno u donjoj ili gornjoj trecini snimka. Kada to pustam u windowsu nema problema.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Razni problemi sa Ubuntu24.11.2010. u 19:26 - pre 162 meseci
@aleksandara and maple

Za vlc ne znam sta da vam kazem, koje drajvere koristite, koje su graficke u pitanju i procesori itd, sta se pusta, klasican divx, 720p, 1080p?

2. Verovatno je krivac pulse, skoro su bili neki update-ovi trebalo bi da je to ispravljeno

3. Naleteo si na memory leak, pokreni top iz terminala ili gnome-system-monitor iz grafickog okruzenja pa vidi koji ti proces jede ram.
make love - !war
 
Odgovor na temu

Maple
student
Beograd

Član broj: 170357
Poruke: 11
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Razni problemi sa Ubuntu24.11.2010. u 22:48 - pre 162 meseci
Od skoro sam poceo da koristim Linux, iako me ortaci nagovaraju odavno tako da...Opisacu ono sto znam i pitacu sto ne znam.

CPU: Intel i5 650 @ 3.20 GHz
Memory: 5.9 GB
Graficka: ATI Radeon HD 5700

Unbuntu 10.10
GNOMOE 2.32.0
Linux 2.6.35-22-generic-pae

Kako da proverim drajvere u Linuxu?

Pustao sam obican avi, divx

plugin-container ( firefox ) mi jedini jede i procesor i memoriju... i to pogotovo kada sam na elitesecurity sajtu :)
plugin-container status: sleeping / % CPU: oko 150 / Memory: oko 90 MiB...

Prvih dana koriscenja Linuxa cim bi dosao na elitesec cesto mi se zacrni displej firefoxa i onda blokira, da li problem sa plugins, flash...

Brat je instalirao Ubuntu Tweak odnosno petljao po CompizConfig da vidi kako radi zezancije sa efektima i ostale gluposti. Sada je jos gore, kada uhvatim prozorcic, bilo koji otvoreni, i vucem levo - desno - 'lomi ivicu' prozora, pikselizuje, ostavlja trag ili kako vec da opisem, ne ide smooth. Kao da su problemi sa grafickom?

Nista slicno se ne desava u glupom windowsu.
 
Odgovor na temu

maksvel

Moderator
Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Razni problemi sa Ubuntu24.11.2010. u 22:56 - pre 162 meseci
Flash izblokiraj - on ubija procesor samo tako. Instaliraj flashblock npr..
Isključi compiz efekte - desni klik na desktopu, pa tamo nađeš karticu sa efektima i čekiraš prvu opciju.

Takođe, za drajvere proveri - jesi li instalirao dodatno nešto ili radi sa postojećim generičkim? ATI nije baš u taktu sa Linuksom, ne znam ni sam koji drajveri su najbolji za njega sada...

A možda Windows i nije toliko glup
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Razni problemi sa Ubuntu24.11.2010. u 23:01 - pre 162 meseci
Instaliraj catalyste ako nisi, to ti je Evergreen serija grafulja koje su jos uvek "flaky" sa opensource drajverima.

Preko jockey-a ili kako vec bese, ajd neko ko koristi Ubuntu pomagaj :D

Ovo za memoriju sam pitao Aleksandaru zato sto se zali na memory leak.


make love - !war
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Razni problemi sa Ubuntu24.11.2010. u 23:14 - pre 162 meseci
sudo jockey-gtk


 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Razni problemi sa Ubuntu24.11.2010. u 23:16 - pre 162 meseci
ty :)
make love - !war
 
Odgovor na temu

Maple
student
Beograd

Član broj: 170357
Poruke: 11
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Razni problemi sa Ubuntu25.11.2010. u 13:51 - pre 162 meseci
Vec je sve bilo instalirano - ATI dajveri...

Sredio sam problem. Nista nisam iskljucivao nego sam cackao po ATI Catalist Control Centru i podesio odredjene parametre. Problema sada nema, koliko sam primetio ni kada pustim neki divx mada nisam ni stigao bas da se nagledam.
Hvala svima na pomoci!
 
Odgovor na temu

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon Re: Razni problemi sa Ubuntu25.11.2010. u 19:27 - pre 162 meseci
Citat:
combuster: Ovo za memoriju sam pitao Aleksandaru zato sto se zali na memory leak.


Nisam ja aleksandra nego aleksandar, greška je bila u kucanju pre nekoliko godina kad sam se registrovao...

Što se tiče filmova imam radeon grafičku od 64MB a drajvere nikakve nisam instalirao a iskreno ne znam ni kako da proverim jel uopšte treba neki, možda su svi potrebni bili na instalaciji ubunte.

Kako bih mogao da proverim za koju komponentu treba drajver?

I od skoro mi se pojavila još jedna ubunta kada palim računar, imam i xp i kada palim biram ali je ubunta sad ima na 2 mesta kao da je 2 puta instalirana, to nije ni toliko važno ali ako neko ima ideju dobrodošla je...

Citat:
combuster: Naleteo si na memory leak, pokreni top iz terminala ili gnome-system-monitor iz grafickog okruzenja pa vidi koji ti proces jede ram.


Pokrenuo sam ja to i gledao ali proces koji je najviše zauzimao bio je 7-8MB a većina su bila i u KB, možda mi je promako neki sledeći put obraćam više pažnju.

Aca 93
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Razni problemi sa Ubuntu25.11.2010. u 20:40 - pre 162 meseci
Nisam ni ja gledao ime nego username (nisam rekao aleksandru ili aleksandri nego aleksandara :)), i ne kaze se ubunta nego ubuntu :)

Menu stavke iz grub-a brises preko /boot/grub/grub.cfg ali je mozda bolje da sacekas nekog drugog po tom pitanju jer nemam bas nekog iskustva sa grub2.

Sto se grafike tice, tako ti je kako ti je, to je matora graficka kartica za koju catalisti ne pruzaju vise podrsku, tako da je opensource drajver sve sto imas.
make love - !war
 
Odgovor na temu

maksvel

Moderator
Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Razni problemi sa Ubuntu25.11.2010. u 21:08 - pre 162 meseci
Pojavio ti se još jedan "ubunta", jer si najverovatnije instalirao neki apdejt kernela...
Možeš da brišeš iz grub.cfg - samo pažljivo proveri šta brišeš, a šta ostavljaš ;)
 
Odgovor na temu

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon Re: Razni problemi sa Ubuntu25.11.2010. u 22:16 - pre 162 meseci
Citat:
combuster: Nisam ni ja gledao ime nego username (nisam rekao aleksandru ili aleksandri nego aleksandara :))


Ma ja samo kažem da ne dođe do zabune...

Citat:
combuster: Sto se grafike tice, tako ti je kako ti je, to je matora graficka kartica za koju catalisti ne pruzaju vise podrsku, tako da je opensource drajver sve sto imas.


Grafička je dosta stara pa mi je i to palo na pamet, ali tako radi samo na vlc a na movie radi lepo, isto ja sam namestio visual na extra i u compiz mi je woby window, desktop cube... i to sve tako lepo radi čak i kada pokrenem programe na 4 desktopa, malo cpu ode više ali nema da secka uopšte.

Citat:
maksvel: Pojavio ti se još jedan "ubunta", jer si najverovatnije instalirao neki apdejt kernela...
Možeš da brišeš iz grub.cfg - samo pažljivo proveri šta brišeš, a šta ostavljaš ;)


Moguće jer mi se čini da se baš posle apdejta duplirao, ali bolje da ne diram ništa:)

Kad uključim "hardware drivers" i ako sistem nije prepoznao neku kompnentu tj. treba drajver jel će tu da ispiše ili ne?
Aca 93
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Razni problemi sa Ubuntu25.11.2010. u 22:44 - pre 162 meseci
Ne, ja mislim da ti je ono samo za vlasnicke, proprietary drajvere. Kazem ti sto se tvoje graficke tice nemas drugu opciju nego da koristis opensource radeon drajvere koji su vec instalirani cim instaliras ubuntu.
make love - !war
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Razni problemi sa Ubuntu

[ Pregleda: 2364 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.