Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jedan utp a kompova dva,sta da radim ja

[es] :: SOHO Networking :: Jedan utp a kompova dva,sta da radim ja

[ Pregleda: 1550 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

matsumoto
Cerak

Član broj: 41126
Poruke: 15
*.u-strasbg.fr.

ICQ: 76259284


Profil

icon Jedan utp a kompova dva,sta da radim ja22.11.2010. u 13:25 - pre 163 meseci
Pre svega, ako topic nisam smestio u odgovarajuci forum molim moderatora da on to ucini kad ja vec nisam.

Moj problem je sledeci. Nalazim se na mestu u kome imam internet konekciju preko utp uticnice u zidu (recimo da je to neki vid studentskog doma). Uticnica je jedna a laptopova su dva. Cilj mi je da oba istovremeno dobiju net. Dalje,imam TL-SF1005D sa kojim sam nameravao da podelim konekciju. Problem nastupa kada oba laptopa preko tog masinceta povezem na onaj utp port, jedan dobije internet a drugi se nakaci samo na local network i bez izlaza je vani. Bitno je da napomenem,takodje, da i sa tim jednim koji dobije full konekciju , moram najpre da se ulogujem kroz browser jer mi ta html strana uvek iskoci prva. (onaj sto nema net do te faze uopste i ne dolazi,uvek je ono: nema internet konekcije..)


Moje pitanje glasi: da li je moguce da oba laptopa istovremeno dobiju net kroz ovaj switch. Ja sam mislio da moze al sad ispada da ne moze. Da li je problem to sto sam ih povezao kroz switch (a ne ruter). On je posao sasvim fino odradjivao na mrezi koja je imala adsl konekciju.

Ovde se krije i drugo pitanje: vi koji ste pravili veoma slicne mreze, da li je moguce sa istim userom i passwordom ulogovati ISTOVREMENO 2 kompa ili to zavisi od konkretne konfiguracije.

Ako sam kroz moje pitanje/pitanja demonstrirao neko svoje (elementarno?) (ne)znanje i na taj nacin uznemirio nekoga, izvinjavam se i molim za razumevanje i konstruktivnu pomoc kroz odgovore na moja pitanja. Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Jedan utp a kompova dva,sta da radim ja22.11.2010. u 13:50 - pre 163 meseci
Verovatno je na njihovom switchu ograniceno na samo jednu mac adresu po portu, dok L2 switch prosledjuje mac adrese sa oba hosta (a dozvoljen je samo jedan). Pokusaj sa ruterom.
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
147.91.216.*



+18 Profil

icon Re: Jedan utp a kompova dva,sta da radim ja23.11.2010. u 08:01 - pre 163 meseci
A pri tome imas i autentifikaciju tako da tesko mogu dva ista naloga u jednom trenutku da pridju Internetu.
YU2MP
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Jedan utp a kompova dva,sta da radim ja23.11.2010. u 09:39 - pre 163 meseci
Meni to liči kao da se korsiti hot-spot.

Najpre, ovo ćeš najlakše rešiti tako što ćeš da se javiš adminsitratoru te mreže, kažeš šta hoćeš i on ti objasni d ali može i kako može.

U svakom slučaju, verovatno bi ti pomoglo da staviš NAT ruter. On će se povezati na tu mrežu i mreža će samo njega da vidi. Ostale računare staviš u LAN iza rutera tako da oni preko njega dobiju internet. Trebalo bi da radi i to sa hotspot loginom, jer sa bilo kog račuanra da se uloguješ iz veb čitača, to će spolan mreža shvatiti kao da se ulogovao ruter (pošto sve id kroz njegov NAT).




 
Odgovor na temu

matsumoto
Cerak

Član broj: 41126
Poruke: 15
*.u-strasbg.fr.

ICQ: 76259284


Profil

icon Re: Jedan utp a kompova dva,sta da radim ja23.11.2010. u 23:55 - pre 163 meseci
Tacno cu to i da uradim sa NAT ruterom. I razmisljo sam da uzmem ruter al sam se ipak pitao dal ce odspolja da se vidi samo on,buduci da jeste hot-spot (il ce oba kompa da se vide paralelno i od spolja)
Hvala na odgovorima,javim sta je bilo :)
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Jedan utp a kompova dva,sta da radim ja

[ Pregleda: 1550 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.