Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hijack (15% svog internet saobracaja) ili greska?

[es] :: Advocacy :: Hijack (15% svog internet saobracaja) ili greska?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5837 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Hijack (15% svog internet saobracaja) ili greska?18.11.2010. u 02:37 - pre 163 meseci
http://www.theregister.co.uk/2010/11/17/bgp_hijacking_report/

http://www.nationaldefensemaga...g/Lists/Posts/Post.aspx?ID=249
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Hijack (15% svog internet saobracaja) ili greska?18.11.2010. u 07:31 - pre 163 meseci
SSL/VPN? Ili sad treba da panicimo zbog bolida koji ne znaju kako da se zastite. Desavanje naroda FTW.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Hijack (15% svog internet saobracaja) ili greska?18.11.2010. u 17:35 - pre 163 meseci
Jbg, izgleda da government/military ne koristi VPN A evil kinezi se igraju
 
Odgovor na temu

EArthquake

Član broj: 20684
Poruke: 884
*.dynamic.sbb.rs.



+67 Profil

icon Re: Hijack (15% svog internet saobracaja) ili greska?19.11.2010. u 08:23 - pre 163 meseci
desava se stalno , bgp ... tako funkcionise , neko zezne konfiguraciju...

samo su sad ovo naduvali zato sto je USA vs Kina...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Hijack (15% svog internet saobracaja) ili greska?19.11.2010. u 08:34 - pre 163 meseci
jel ovo sad naznaka novog routing protokola zasnovanog na budzenju SSLa u stari? BGP-SEC? Kao DNS-SEC?

Let's react without thinking.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
2001:470:d25c:1337:48e4:d39d..

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Hijack (15% svog internet saobracaja) ili greska?22.11.2010. u 03:34 - pre 163 meseci
Mnogo je veci problem kad se to kombinuje sa ovim:

http://arstechnica.com/securit...nspire-to-spy-on-ssl-users.ars
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Hijack (15% svog internet saobracaja) ili greska?22.11.2010. u 07:28 - pre 163 meseci
Wicked. Pa i bilo je pitanje vremena.

Nazad na PGP i telefonsku konfirmaciju fingerprinta?


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

EArthquake

Član broj: 20684
Poruke: 884
*.dynamic.sbb.rs.



+67 Profil

icon Re: Hijack (15% svog internet saobracaja) ili greska?22.11.2010. u 15:04 - pre 163 meseci
nista novo , odavno postoje firewallovi koji omogucavaju mitm napade, i to iz poprilicno normalnih razloga

recimo ms-ov tmg dozvoljava mitm napad sa definisanim sertifikatom , da bi mogao da radi ono za sta je namenjen, das mu sertifikat potpisan od strane Verisigna i on za sve sajtove kojima pristupaju klijenti "on the fly" generise odgovarajuce sertifikate, procedura je da u browserima klijenata dodas taj koreni sertifikat kao trusted i sve fino sljaka

e sad , drugi problem je kome verujete... gde god ima PKIa , public key kriptografije, postoji i neka vrsta web of trust-a, neophodno je
da li ces vise verovati sertifikatu koji je izdao Verisign ili nasa PK ili MUP?

posle ove price mozemo raspravljati da su selfsigned sertifikati sigurniji , jer sam ih sam generisao pa mogu uvek da proveravam da li imaju isti fingerprint (a fingerprint sam komunicirao s klijentom preko nekog drugog , sigurnog medija , uzivo , telefonom ...), a ne da je neki subkey izdrat od strane nekog CA kome ne verujem u potpunosti
jednostavno , pitanje je kome udajete poverenje...

nevezano za PKI , onaj stuxnet crv je koristio digitalne potpise ukradene od realteka i jos neke firme , da bi injektovao drivere u win, takva stvar baca u vodu celu pricu o digitalnim sertifikatima kao sigurnosnom merom
CAovi definitivno imaju vecu sigurnost svojih kljuceva za izdavanje sertifikata,ali opet nije nemoguce da ih neko ukrade

ne vidim nikakvu novost u celom onom clanku , to je jasno od kako je nastao ssl ...


inace, primetio sam da je ovih dana (godine tj) jako popularna prica o cyberwarfare zahebancijama
ne kazem da je neozbiljno, ali se neke stvari previse naduvavaju,
secam se da je pre par godina bila slicna prica ovom hijacku kada su neki ruteri na bliskom istoku ,saudijska arabija valjda, "odlepili" pa je nastao kratkotrajni rusvaj u komunikacijama dobrog dela sveta, ali to nigde nije pominjano ovoliko glasno...

onaj aurora napad s pocetka godine, i ovaj stuxnet crv dosta menjaju nacin na koji se posmatraju cyber napadi, a mediji zeljni pompeznih naslova ...

e da, poz boki !
 
Odgovor na temu

Impaler

Član broj: 89808
Poruke: 183



+33 Profil

icon Re: Hijack (15% svog internet saobracaja) ili greska?22.11.2010. u 16:30 - pre 163 meseci
"a cyber cold war is being waged" (sa /. ):-)
NO FATE
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.adsl.verat.net.

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Hijack (15% svog internet saobracaja) ili greska?23.11.2010. u 00:35 - pre 163 meseci
poz, poz :)

Novost je (tj nije bas novost jer je staro 6 meseci) je da je to potvrda da drzave koriste cinjenicu da imaju pristup trusted CA-u za spijunazu.

To je pre svega fatalno za SSL traffic gde recimo kina moze da otme 15% saobracaja i da odradi MITM a da obicni krajnji korisnicu uopste ne primete razliku.
Zamisli koliko tu ima samo ebanking naloga....
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Hijack (15% svog internet saobracaja) ili greska?23.11.2010. u 01:02 - pre 163 meseci
Rizik se značajno smanjuje korišćenjem različitih listi od poverenja za verifikaciju od ranije nepoznatih sertifikata i liste koja se koristi u npr. veb pregledniku. Nema potrebe da stalno držim učitan korenski CA sertifikat ako sam pre toga verifikovao sertifikat banke i označio taj konkretni sertifikat poverljivim.

EFF projekat SSL Observatory je došao do podatka da danas postoji 650 entiteta sposobnih da izdaju sertifikat poverljiv po standardnim listama (Microsoft, Mozilla).

[Ovu poruku je menjao Goran Rakić dana 23.11.2010. u 02:14 GMT+1]
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Hijack (15% svog internet saobracaja) ili greska?23.11.2010. u 08:02 - pre 163 meseci
Pa prodavanje magle (u ovom slucaju trust-a) je uvek bio unosan posao koji privlaci investicije ;) Firma koja prodaje trust ne moze da izneveri taj trust i da ostane u biznisu, cak ni sa polupismenim musterijama.

Ja iskreno sumnjam u masovnu primenu MITMa radi masovnog spijuniranja naroda, neko od sec researchera bi provalio, siguran sam da ima entuzijasta koji prate te stvari => prvi put kad bi se culo za konkretan primer da je recimo Verisign izdao MITM-clone cert drzavi SSL bi potonuo. Vest o tome bi se prosirila kao pozar i reagovale bi Risk Management grupe po kompanijama. Trenutno mnogo veci problem je taj multi-class trust chain koji CAovi valjaju gde si ti kao korisnik u "obavezi" da za svaki cert otvoris signing cert, proveris CPS da vidis koliko su se oni potrudili da provere identitet nosioca za tu klasu sertifikata. Znas kad? nikad. Da ne ulazimo u neke advanced fore kao sto su revocation liste i koliko ih ofrlje ako ikako odrzavaju CAovi.

Inace ne znam odakle im podatak za 650, mozda ako se uracunaju i intermediary signing ceerts ali oni su grupisani u istoj CA kompaniji, generalno mislim da trenutno ima oko 30-ak trusted root-ova u 15-ak kompanija/institucija koji su implicitno prisutni u OS/browseru, ima ih sigurno nebrojeno mnogo u divljini ali njima moras eksplicitno da verujes.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Hijack (15% svog internet saobracaja) ili greska?23.11.2010. u 08:51 - pre 163 meseci
Da, broje i podređene, tj. upravo sve one koji mogu da izdaju sertifikat, a da ne moraš eksplicitno da im veruješ.

Pogledaj prezentaciju: https://www.eff.org/files/DefconSSLiverse.pdf
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Hijack (15% svog internet saobracaja) ili greska?23.11.2010. u 09:31 - pre 163 meseci
Iskreno meni to ne znaci nista jer ja ne koristim Mozilu, niti istoj verujem da donosi odluku o tome koji CA je trustable. Medjutim, cela ta metodologija effa da se Windows posmatra kroz "OR" sa Mozilom je dubiozna. Gde je analiza samo za Windows7/IE? Zasto Mozila unosi insecurity na Windows sa svojom trusted root listom? Ja znam koji su problemi bili da se CA ubaci u windows trusted root CA (ucestvovao sam indirektno u procesu u QuoVadisu) jos u doba XPa a sada je sigurno jos gore za ubaciti u Windows7 (u toku je resertifikacija svih CAova i ionako kratka lista je debelo skresana) a sad neka grupa fossera koja nije ni videla kako izgleda enforcement u nekom CA istom daje implicitni trust u moje ime? I onda EFF dodje i kaze kako je SSL insecure na winu. Vazi.

Subordinate CAs jesu problem, ali iskreno od kad sam presao na Win7 ja jos nisam naleteo na jedan niti vidim da se skoro nekom izdala, a svaki put kad unosim osetljiive informacije proveravam cert i chain i do sada su svi intermediary signeri bili u okviru iste kompanije kao i root.
Realno, ni nas MUP nije dobio ni trusted root ni subordinate, niti ga je dobila nasa Posta, oba su rootovi van trusted spiska.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Hijack (15% svog internet saobracaja) ili greska?23.11.2010. u 13:27 - pre 163 meseci
Citat:
mmix
Ja iskreno sumnjam u masovnu primenu MITMa radi masovnog spijuniranja naroda, neko od sec researchera bi provalio,


Radi masovnog spijuniranja, verovatno ne - ali "casual" spijuniranje... recimo radi "anti teroristickih" i "poreskih" razloga moze sasvim da prodje, bez ikakvih efekata na insurance industriju.

Zasto?

Pa i danas je u svakom poslu na zapadu prisutan rizik da ce drzava da umesa svoje njuske radi istrazivanja necega... I u najliberalnijim drzavama sto se biznisa tice, drzava ima pravo da ispituje finansije i komunikaciju - sve osim attorney-client privileged informacija. Naravno, uz manju ili vecu automatizaicju, ali taj rizik uvek postoji - a kad drzava posalje svoje IRS agente ili feds, recimo, bukvalno skoro svaka informacija osim direktne komunikacije izmedju advokata i klijenta po firmi nije sveta - tj. moze biti ispitana uz odgovarajuci nalog.

Neko ispitivanje SSL-ovane komunikacije uz pomoc "specijalnih" SSL sertifikata tajno izdatih od strane CA drzavi direktno mu dodje na isto - ako Nanny to radi, to ce biti uz neki nalog i 100% legalno, a za sada postoji implicitno poverenje da razvijene drzave to rade "u interesu zakona" i tolerisu se (mislim, ne postoji izbor "ne tolerisanja" - ono, our way or the highway ;-)

--

Nemojte me pogresno razumeti, ja sam sigurno medju poslednjim osobama koji ce prihvatiti da je Nanny State dobra stvar, ali nemojmo se zavaravati da Nanny tendencije mogu biti sprecene interesima korporacija - Nanny odavno moze da presrece telefonske pozive, postu, finansijske transakcije, da posalju agente u firmu i da pretrkeljisu skoro sve, da zaplenjuju sta god im treba u interesu istrage... sto je SSL pa poseban u tom vidu? Ako im treba pristup, imace ga i biznisi ce moci samo da se sloze sa tim.

Mozda jedino quantum computing tu nesto promeni...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.lama.hr.



+25 Profil

icon Re: Hijack (15% svog internet saobracaja) ili greska?23.11.2010. u 14:29 - pre 163 meseci
Pa i ne bas. Koliko sam upoznat, a upoznat sam, bez fejkanja certa nisu u stanju napravit real-time MITM (a bogami ni deffered) nad self-signed CA. Dakle ja imam doma SSH na router i meni je moj host fingerprint ukesiran na ovaj laptop na poslu. U slucaju da se ja idem sad spojit, i SSH me odjebe i kaze da se fingerprint promjenio, nesto definitivno nije u redu i ja sigurno necu root sifru i komunikaciju provlacit kroz takav kanal.

Koliko god oni pizdili, i Americka vlada i paranoici, jaku enkripciju je nemoguce razbit u real-timeu. Vlastiti kriptografski algoritam je tesko razvit, ali nije toliko tesko modificirat postojeci tako da bude nepoznanica stream analizatorima. Kad je presarafljen, ubacivanje u OpenSSL je trivijalno. OpenVPN cert-to-CA baziran na tom algoritmu + klijentska strana zapakirana u PKCS12 i staticki enkriptirana AESom sa vrlo jakim kljucem, i da vidimo ko ce to MITMat u real time-u.

Mislim, jasno je ko sunce da ti nisi siguran sa "pravim" certifikatom, jer je njegov top level CA neke firme koja podleze zakonima drzave iz koje dolazi. Pa brate, master kljuc je u njih, a ako tata od drzave zatrazi, dobit ce cijeli snop kljuceva.

Jebiga, to ide tako, kad ovisis o registriranoj kompaniji da ti osigura sigurnost podataka - ta kompanija, ma koliko god liberalna drzava bila, opet placa nekom racune, a to je drzava, sutra da se promjeni vlast promjene se zakoni i ode sve u 3PM. Kad ovisis sam o sebi onda ce barem tebi FBI pokucat na vrata sa nalogom i kazat, optuzen si za terorizam daj vamo sifre da otkljucamo snimljeni promet, pa ces znat na cemu si, a ne da imas privid sigurnosti i privatnosti a oni te prislskuju utiho jer im je tvoja partner firma to omogucila.

Danasnji poslovni svjet je toliko u kurcu da je to nenormalno.

Offtopic : mrzim filtere psovanja. KURAC PICKA GOVNO SISA

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Hijack (15% svog internet saobracaja) ili greska?23.11.2010. u 18:14 - pre 163 meseci
Pa ne mora niko da "fejkuje" cert kada je komercijalni web saobracaj u pitanju.

Samo treba da se izda "lazni" cert od strane istog CA koji je izdao i pravi cert, i uz pomoc njega radi MITM - korisniku ce "lazni" cert izgledati bas isto kao i pravi - pisace da je njegov Gmail saobracaj potpisao Google Inc., boja ce biti zelena u Firefoxu i sve ce biti kul.

Tvoji self-signed certovi nisu deo te price, naravno - naravno da tvoj self-signed cert ne moze niko da fejkuje ali vidis u tome i jeste fora - ko si ti, i kome ti garantujes da je tvoj self-signed cert bas tvoj?

U tvom krugu prijatelja/poznanika/partnera - naravno, nadjite se negde i izmenite vase kljuceve i sve ce biti kul... ali tako se ne moze zasnivati neki veci biznis, vec ti treba neki autoritet kome se "veruje" i koji ce sluziti kao potvrda identiteta.

E >tu< dolazi do moguceg problema gore, a upravo je to ono sto drzavna njuskala najvise i interesuje, jer je uporavo uz pomoc takvih sertifikata dosta toga kriptovano (vecina sigurnog e-maila i sl...).

Citat:

Koliko god oni pizdili, i Americka vlada i paranoici, jaku enkripciju je nemoguce razbit u real-timeu. Vlastiti kriptografski algoritam je tesko razvit, ali nije toliko tesko modificirat postojeci tako da bude nepoznanica stream analizatorima. Kad je presarafljen, ubacivanje u OpenSSL je trivijalno. OpenVPN cert-to-CA baziran na tom algoritmu + klijentska strana zapakirana u PKCS12 i staticki enkriptirana AESom sa vrlo jakim kljucem, i da vidimo ko ce to MITMat u real time-u.


Jaku enkripciju je za sada nemoguce razbiti (mada, polako - kako stvari napreduju, klasicna enkripcija ce mozda vrlo brzo biti totalno obsolete - http://en.wikipedia.org/wiki/Shor%27s_algorithm) ali fejkovanjem certova uz pomoc saradnje sa root CA ekipom se moze dosta toga posmatrati bez muke i bez bojazni da korisnik nesto provali.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Hijack (15% svog internet saobracaja) ili greska?23.11.2010. u 18:15 - pre 163 meseci
A zasto bi bilo obavezno real-time razbijanje enkripcije?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Hijack (15% svog internet saobracaja) ili greska?23.11.2010. u 18:20 - pre 163 meseci
Pa zato sto se svi ti sistemi analize zahtevaju na pattern-matchingu.

Znaci, prvi problem je sto ti NE ZNAS ko ti je "Terorista" ili sta god...

Ranije se koristio stari dobri obavestajni rad, da se iznadje ko je tacno ko, i onda je trivijalno takvoj osobi prisluskivati telefon, okaciti bubice u prostorijama u kojima se krece i sl... dodjavola, ako nista od toga ne radi, mzoes da ga uhapsis i drzis, recimo, na Kubi par godina dok ne propeva.

Medjutim, drzavna njuskala misle da obavestajni rad mogu da zamene automatizovanom analizom komunikacije, a za to ti trebaju ne real-time performanse, vec i brze od real-timea jer ces imati potrebu da u svakoj sekundi "citas" milione e-mailova, IM poruka i sl...

Svako brute-force razbijanje iole sigurne enkripcije (npr AES) je osudjeno na propast i sa najjacim trenutnim racunarskim resursima - zato im treba "precica" - a to je recimo MITM na SSL saobracaju.

Da bi MITM funkcionisao dovoljno dobro bez da korisnik posumnja, "fake" sertifikat mora izgledati priblizno isto kao i pravi... Bez saradnje sa CA-ovima, to jednostavno nije moguce i svako sa gramom kompjuterske pismenosti bi vrlo brzo uocio da mu je podmetnut neodgovarajuci sertifikat.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Hijack (15% svog internet saobracaja) ili greska?23.11.2010. u 18:26 - pre 163 meseci
Kapiram, za masovno spijuniranje. Za neko konkretno, ciljano (pojedinac/kompanija/OC grupa) ne mora biti real-time
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Hijack (15% svog internet saobracaja) ili greska?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5837 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.