Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Microsof Outlook 2007 i logo kao pozadina

[es] :: Office :: Microsof Outlook 2007 i logo kao pozadina

[ Pregleda: 3151 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

EHHO

Član broj: 140667
Poruke: 302
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Microsof Outlook 2007 i logo kao pozadina16.11.2010. u 17:51 - pre 162 meseci
Zanima me da li je moguce uraditi sledece, i ako moze na koji nacin....

Hocu da u Outlook-u dodam da kada kreiram svaki novi mail, da mi background mail-a bude logo firme (ali onako svetlije, da se nazire, a da mogu normalno da kucam tekst preko svega toga tj da nije kao slika)

Moze rucno da se odradi svaki put, ali nije to to a i ipak je obaveza vise, a jos planiram da svaka mail adresa u okviru firme, kojih je 23 ima ovakav background, pa ako svi oni budu trebali peske da je unose svaki put, slozicete se, nije prakticno

Za sam logo i njegovu jacinu isticanja, treba odraditi unapred takvu poyadinu, to stoji, ali kako ovaj deo oko ubacivanja istog, znaci kao sto ide potpis

Hvala svima unapred na odgovoru

Poz

 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1318

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Microsof Outlook 2007 i logo kao pozadina16.11.2010. u 18:14 - pre 162 meseci
Ako umeš da kreiraš HTML stranicu sa slikom u pozadini strane (logo firme) onda nije problem. Ovu stranu treba da uvedeš kao potpis: Options > Mail Format > Signatures...
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

EHHO

Član broj: 140667
Poruke: 302
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: Microsof Outlook 2007 i logo kao pozadina16.11.2010. u 22:07 - pre 162 meseci
Citat:
3okc: Ako umeš da kreiraš HTML stranicu sa slikom u pozadini strane (logo firme) onda nije problem. Ovu stranu treba da uvedeš kao potpis: Options > Mail Format > Signatures...


Nisam vican pisanju HTML koda, pa ako nije neki veliki kod, molio bih te ako mozes da ga ovde postavis

Gledao sam posle tvog posta po netu, ali se svuda odnosi na pisanje koda za postavljanje slike na web prezentaciji, gde slika ako sam dobro razumeo treba da se nalazi u folderu gde je i index stranica, ali kako ovde to ide?

 
Odgovor na temu

EHHO

Član broj: 140667
Poruke: 302
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: Microsof Outlook 2007 i logo kao pozadina16.11.2010. u 23:13 - pre 162 meseci
Evo, odradio sam ovo, i kada odem u Tools - Options - Mail format - Signatures stoji da je logo firme vidljiv, medjutim kada otvorim novi mail potpisa u obliku logoa nema, i kad posaljem mail takodje bude bez potpisa

Jel ima neko ideju sta moze sada da bude?
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1318

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Microsof Outlook 2007 i logo kao pozadina17.11.2010. u 18:45 - pre 162 meseci
Nisam ti prethodno sasvim precizno odgovorio jer za prikaz proizvoljne pozadine u pismima pre služi opcija Stationery nego potpis.

Kako bilo, suštinu sam pogodio pošto ti se rešavanje ovog problema svodi na veb-dizajn: kreiranje transparentnog gifa (slike logoa) uz nešto HTML koda - a teško da je ovaj forum mesto gde bi tako nešto učio.

Za ilustraciju pogledaj jednostavan primer html stranice:
Code:
<HEAD>
<TITLE>primer [ES] Logo</TITLE>
<STYLE type=text/css>
body {
background-image: url('logo.gif');
background-repeat: repeat;
background-attachment: fixed ;
background-position: top-left;
}
</STYLE>
</HEAD>
<BODY>
</BODY>
</HTML>

Potrebno je da ovaj kod iskopiraš i snimiš kao običan txt fajl. Posle snimanja fajlu promeni ekstenziju iz txt u htm. Takođe, u isti folder postavi i sliku logoa - iz koda možeš da vidiš da je očekivano ime za sliku logo.gif - imaš i primer slike u prilogu.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

EHHO

Član broj: 140667
Poruke: 302
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: Microsof Outlook 2007 i logo kao pozadina19.11.2010. u 01:18 - pre 162 meseci
Druze,

uradio kako si rekao, to je to, uspeo sam da sve ovo odradim i stavio je sliku kao pozadinu, medjutim, pojavio se jedan problem, pa ako imas neko resenje i za ovo:

Pozadina je formirana od vise istih slika, znaci jedan logo, pa kao na kraju te slike se nastavlja drugi i tako dok ne ispuni stranu, donji deo je cak samo pola slike logoa, a cak ne prikaze celu sliku pa da nadoveze drugu, nego i ovu prethodnu preklopi za nekoliko slova (cak sam i izbacio onaj deo koda sa repeat, reko da on slucajno ne ponavlja slike, ali isto)

Znaci, da li moze da se nesto uradi da on u zavisnosti od rezolucije monitora sam uradi razvlacenje/skupljanje pozadinske slike na velicinu polja za pisanje

Ako trebam da postavim kako to izgleda kazi, okacicu slike kako to trenutno izgleda

Jel imas ideju sta bi ovde moglo da bude?

Kako poravnati da logo bude u sredini poruke, probao sa center-center, ali nista
Hvala

Poz

[Ovu poruku je menjao EHHO dana 19.11.2010. u 02:41 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao EHHO dana 19.11.2010. u 02:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

NICS
Novi Sad

Član broj: 26012
Poruke: 682
*.static.kdsinter.net.



Profil

icon Re: Microsof Outlook 2007 i logo kao pozadina26.12.2010. u 10:50 - pre 161 meseci
zovi nekog da ti to odradi ovako neces nigde stici
Kako da se potpisem
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Microsof Outlook 2007 i logo kao pozadina

[ Pregleda: 3151 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.