Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PHP mi ne vidi MySQL

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: PHP mi ne vidi MySQL

[ Pregleda: 3310 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miro Spiro
serviser
Vemi medical doo

Član broj: 268301
Poruke: 161
92.36.185.*



+2 Profil

icon PHP mi ne vidi MySQL15.11.2010. u 18:25 - pre 163 meseci
Pozdrav svima

Imam jedan problem pa se nadam Vašoj pomoći.Pretraživao sam slične teme ali nisam našao rješenje svoga problema.

Kao sto znate ( od prijašnjih tema) tek sam poceo da ucim PHP iz knjige Php i MySQL razvoj aplikacija za web.Sada sam došao do dijela gdje treba da se upotrijebi MySQL.

Problem je sljedeći.

Sve normalno konfigurisano pokrenem localhost/test.php ali tabele o MySQL NEMA. Sve sam napravio po uputstvu iz knjige Php i Apache radi neke aplikacije iz knjige za koje nije potrebna baza NORMALNO RADE. Aktivirao dodatke za mysql u konfiguracionom fajlu.

MySQL radi kad ga ja pozovem traži pasword i radi sve uredu ali u sinergiji sa Php om neradi.

C/PHP i C/Apache a My SQL C/Program files /MySQL pokušavao sam i C/MySQL ali ne radi opet.

Ne znam trebam li kakav fajl da negdje prekopiram

Otkrio sam da mi MySQL ne radi kad sam htio lokalno da instaliram PhpMyAdmin a on mi je izbacicao da ne može da nađe MySQL mada sam ja pokretao iz start menia MySQL.

Unaprijed hvala

P.S

Temu sam bio postavio i na forumu MySQL ali su mi predložili da pitam ovdje jer se tiče PHP-a.
 
Odgovor na temu

vatri
Banja Luka, RS

Član broj: 68697
Poruke: 1006
*.static.stelkom.net.



+18 Profil

icon Re: PHP mi ne vidi MySQL16.11.2010. u 07:40 - pre 163 meseci
Mozda ti nije kompajliran PHP sa --with-mysql komandom ?

To mozes vidjeti u Configure Command u phpinfo()-u. Evo kod mene kako je:

"....--with-mysql=/usr' '--with-mysql-sock=/var/lib/mysql/mysql.sock' '--with-mysqli=/usr/bin/mysql_config' ...."

Ako ne uspijes rucno instalirat ovo, mozes probati sa Wampp-om...
 
Odgovor na temu

Miro Spiro
serviser
Vemi medical doo

Član broj: 268301
Poruke: 161
*.pppoe16884.bih.net.ba.



+2 Profil

icon Re: PHP mi ne vidi MySQL16.11.2010. u 10:03 - pre 163 meseci
Koliko vidim nije

cscript /nologo configure.js "--enable-snapshot-build" "--enable-debug-pack" "--with-snapshot-template=d:\php-sdk\snap_5_2\vc6\x86\template" "--with-php-build=d:\php-sdk\snap_5_2\vc6\x86\php_build" "--with-pdo-oci=D:\php-sdk\oracle\instantclient10\sdk,shared" "--with-oci8=D:\php-sdk\oracle\instantclient10\sdk,shared" "--without-pi3web"

Sto sada da radim


A wamp Php triad mi ne rade posto imam 64 bitnu 7 mada bi trebalo da radi.
 
Odgovor na temu

Miro Spiro
serviser
Vemi medical doo

Član broj: 268301
Poruke: 161
*.pppoe16884.bih.net.ba.



+2 Profil

icon Re: PHP mi ne vidi MySQL16.11.2010. u 10:04 - pre 163 meseci
Koliko vidim nije

cscript /nologo configure.js "--enable-snapshot-build" "--enable-debug-pack" "--with-snapshot-template=d:\php-sdk\snap_5_2\vc6\x86\template" "--with-php-build=d:\php-sdk\snap_5_2\vc6\x86\php_build" "--with-pdo-oci=D:\php-sdk\oracle\instantclient10\sdk,shared" "--with-oci8=D:\php-sdk\oracle\instantclient10\sdk,shared" "--without-pi3web"

Sto sada da radim


A wamp Php triad mi ne rade posto imam 64 bitnu 7 mada bi trebalo da radi.
 
Odgovor na temu

Miro Spiro
serviser
Vemi medical doo

Član broj: 268301
Poruke: 161
*.pppoe16884.bih.net.ba.



+2 Profil

icon Re: PHP mi ne vidi MySQL16.11.2010. u 10:06 - pre 163 meseci
Koliko vidim nije

cscript /nologo configure.js "--enable-snapshot-build" "--enable-debug-pack" "--with-snapshot-template=d:\php-sdk\snap_5_2\vc6\x86\template" "--with-php-build=d:\php-sdk\snap_5_2\vc6\x86\php_build" "--with-pdo-oci=D:\php-sdk\oracle\instantclient10\sdk,shared" "--with-oci8=D:\php-sdk\oracle\instantclient10\sdk,shared" "--without-pi3web"

Sto sada da radim


A wamp, Php triad mi ne rade posto imam 64 bitnu 7 mada bi trebalo da radi.
 
Odgovor na temu

Miro Spiro
serviser
Vemi medical doo

Član broj: 268301
Poruke: 161
*.pppoe16884.bih.net.ba.



+2 Profil

icon Re: PHP mi ne vidi MySQL16.11.2010. u 10:46 - pre 163 meseci
Cannot load mysql extension. Please check your PHP configuration. - Documentation


Evo sta mi kaze za phpmyadmin

P.S

Wamp instalira ali ne moze da pokrene server stalno mi je offline
 
Odgovor na temu

vatri
Banja Luka, RS

Član broj: 68697
Poruke: 1006
*.static.stelkom.net.



+18 Profil

icon Re: PHP mi ne vidi MySQL16.11.2010. u 11:00 - pre 163 meseci
Mislim da je nedavno bila tema o tome kako se instalira WAMPP na Win 64 bit.

Koliko sam skontao PHP i Apache nemaju official verziju za 64 bitne Windows-e, vjerovatno treba nesto "carat barat" ;)
Pokusaj naci tu temu.
 
Odgovor na temu

Miro Spiro
serviser
Vemi medical doo

Član broj: 268301
Poruke: 161
92.36.211.*



+2 Profil

icon Re: PHP mi ne vidi MySQL24.11.2010. u 22:05 - pre 163 meseci
Ovako nasao sam na stranici http://www.zen-cart.com/forum/showthread.php?t=145127 kako da se instalira WAMP za windows 7 64 bita. Sada problem kao sto sam napisao kad sam ga sam isntalirao bez ovoga uputstva nije radio.

Na računaru mi je isntaliram PHP i Apache pa razmišljam da mozda zbog njih nije htio da radi. Sada pitanje odnosno savijet

Da li da sve deinstaliram tj PHP i Apache i onda pokusam da sve po ovom uputstvu sa ove stranice instaliram ili da pokušam po ovom uputstvu bez deistalacije.Ipak se bojim da je problem u več instaliranom PHP-u.

P.S

Problem je sto imam program pisan u java scriptu i PHP-u za biostatististicke proracune a mnogo mi treba a nalazi mi se pod localhostom na računaru te ako deinstaliram PHP neće mi raditi a jedva sam INSTALIRAO I NAMJESTIO PHP I APACHE.

Potreban mi je MySQL koga nikako PHP ne vidi za grafikone posto je program vezan sa bazom.

Unaprijed zahvaljujem.
 
Odgovor na temu

Miro Spiro
serviser
Vemi medical doo

Član broj: 268301
Poruke: 161
92.36.198.*



+2 Profil

icon Re: PHP mi ne vidi MySQL05.02.2011. u 09:06 - pre 160 meseci
Kao sto se moze procitati iz prethodnih postova na ovoj temi problem je bio MySQL.

Napravljena instalacija PHP-a ,Apacha testirano i sve fino radi.Namjera je instalirati PHP,Apache ,MySQL i PHPMyAdmin lokalno na računar.

Problem nastaje nakon pokusaja instalacije PHPMyAdmina posto ne moze naci MySQL koji sam takodjer instalirao na racunar i koji normalno radi u windowsu.

U test konfiguraciji PHP-a nakon pokretanja u browseru jednostavno nema podataka o MySQL-u.Pogledao sam sve savjete i na elitesecurity.org forumu i na internetu da kopiram neke fajlove u sistema ali bez uspjeha PHP i dalje ne vidi MySQL.

Takodjer sam pregledao sve teme na elitesecurity-u u svezi s instalacijom Apacha , Php-a i MySQL-a ali nista nije pomoglo.

Operativni sistem je Windows 7 Ultimate 64-bita. Pokusao sam instalirati integrisana sucelja ali bez uspjeha uvijek bi izbacivao da nesto fali odnosno da ne moze da inkonfigurira.

Pitanje glasi koje bi verzije PHP-a,Apacha i MySQL-a trebao da instaliram na računar kao i gdje tj.putanju da li C/PHP, C/Apache i C/MySQL ili nesto drugo.

Nesto je bilo govora kada sam prosli put instalirao da je problem u tome sto ta moja tadasnja verzija PHP-a ne podrzava MySQL .Zato sam pitao koje verzije da instaliram na računar.

Nanovo je instaliran Windows i sada nema nikakvih ostataka od Apacha ,PHP-a i drugoga.




Jos jednom unaprijed hvala na pomoci.
 
Odgovor na temu

agvozden
Aleksandar Gvozden
founder
Info-G
Beograd

Član broj: 37813
Poruke: 1123
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.gvozden.info


+68 Profil

icon Re: PHP mi ne vidi MySQL05.02.2011. u 12:32 - pre 160 meseci
Moras prvo da proveris da li ti radi mysql server. Probaj sa "telnet localhost 3306". Ukoliko dobijes odgovor mysql server radi.

Sledece je da ukljucis mysql klijenta (mysql client) u php. U php ini proveri da li ti je ukljuceno prosirenje (extension) za mysql. Proveri da li postoji biblioteka.

Mozda bi ti bolje bilo da postavis neki gotov paket - ukoliko radis na vindouzima onda probaj WAMP ili XAMP, ima ih jos sijaset.
 
Odgovor na temu

Miro Spiro
serviser
Vemi medical doo

Član broj: 268301
Poruke: 161
92.36.132.*



+2 Profil

icon Re: PHP mi ne vidi MySQL05.02.2011. u 19:27 - pre 160 meseci
OK idem prvo instalaciju Apacha i PHP-a pa cu vidjeti kako dalje.
 
Odgovor na temu

Miro Spiro
serviser
Vemi medical doo

Član broj: 268301
Poruke: 161
92.36.151.*



+2 Profil

icon Re: PHP mi ne vidi MySQL06.02.2011. u 07:40 - pre 160 meseci
Gotovo, PHP i Apache instalirani i testirani sve radi.

Kako dalje da li da i MySQL instaliram u C/MySQL ili negdje drugdje.


Jedno pitanje kad sam instalirao PHP nije htio da proradi dok nisam u varijablama sistema u path ubacio i C/PHP.Nije htio da radi sve dotada potrazio na internetu rjesenje i tada je proradio.Nije mi jasno jer nigdje u uputstvu ne pise da se treba to uraditi.

Unaprijed hvala
 
Odgovor na temu

Miro Spiro
serviser
Vemi medical doo

Član broj: 268301
Poruke: 161
92.36.151.*



+2 Profil

icon Re: PHP mi ne vidi MySQL06.02.2011. u 11:41 - pre 160 meseci
PHP-5.2.17

Apache-2.2.17

MySQL-5.5.8 winx64 posto je 7 64 bita 32 nece da funkcionise.

Prvo dvoje testirano i radi.

MySQL opet ne radi.

Instaliran u C:\Program Files\MySQL\MySQL Server 5.0

extension=php_mysql.dll
extension=php_mysqli.dll aktivirano u PHP.ini fajlu ta 2 ista fajla prebacena iz ext foldera u PHP znaci C/PHP/ext prebacena fajla u C/PHP sam fajl libmysql.dll kopiran u system 32 restartovan apache i nista nema ga u test.php infa o MySQL-u.

Isti fajl kopiran iz MySQL foldera u PHP i system 32 nista kopirao u windows folder ali opet nista promijenjeno "c:\php\ext" u c:\php\ext opet nista.


STA DA RADIM da li ima jos neka caka ili nesto da taj MySQL vise proradi mucim se ima vec godina dana sa instalacijom ali nista ne pomaze. LAMP i WAMP nece da rade uvijek nesto fali ili ne moze da nadje ovo sad sam sve sve fino namjestio osim ovog MySQL-a .


UNAPRIJED HVALA stvarno vise ne znam gdje grijesim.
 
Odgovor na temu

Miro Spiro
serviser
Vemi medical doo

Član broj: 268301
Poruke: 161
92.36.154.*



+2 Profil

icon Re: PHP mi ne vidi MySQL07.02.2011. u 21:44 - pre 160 meseci
Ovako sredio sam sada PHP i MySQL napokon sam uspio da instaliram XAMPP na windows 7 .

E sada problem naime stvar je u tome da ne mogu da instaliram wordpress lokalno na računar izbacuje mi grešku da se opet ne može da konektuje na MySQL. Sve sam namjestio pasword,username,localhost ali nista.Napisao sam skriptu koja testira MySQL i pokazuje da nema konekcije.

Sada mi nista nije jasno.U PHP-u sada ima odjeljak mysql ali ne znam sada kako da mi proradi MySQL.

Inace u XAMPP-u pise da radi.odnosno running.


Molim Vas pomozite vec se mucim ima 4 dana da mi ovo sve proradi.
 
Odgovor na temu

agvozden
Aleksandar Gvozden
founder
Info-G
Beograd

Član broj: 37813
Poruke: 1123
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.gvozden.info


+68 Profil

icon Re: PHP mi ne vidi MySQL08.02.2011. u 08:46 - pre 160 meseci
Napisao sam ti već da probaš sa telnet komandom...
 
Odgovor na temu

Miro Spiro
serviser
Vemi medical doo

Član broj: 268301
Poruke: 161
92.36.220.*



+2 Profil

icon Re: PHP mi ne vidi MySQL08.02.2011. u 12:29 - pre 160 meseci
Probao sam telnet sa putty-em posto u supportu kazu da ne moze iz konzole telnet na windows 7.

Uglavnom izbaci mi slijedeće


connection closed by remote host
u konzoli packets out of order


sta sad ?
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: PHP mi ne vidi MySQL

[ Pregleda: 3310 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.