Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telekom IPTV - mnogo lose radi...

[es] :: Digitalna Televizija :: Telekom IPTV - mnogo lose radi...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7581 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rajo88
Bojan Atanaskovic
Vrnjacka Banja

Član broj: 87219
Poruke: 264
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: rajo88@hotmail.com
Sajt: www.vrnjackabanjacaffe.co..


+1 Profil

icon Telekom IPTV - mnogo lose radi...13.11.2010. u 15:52 - pre 162 meseci
Pozdrav svima,

uzeo sam u maju IPTV, i negde u isto vreme povecao sam brzinu na 4MB/s ( studentski paket ). Od tada je sve krenulo nizbrdo. Od samog starta mi lose radi IPTV, ali ne uvek,recimo jedan radi sve OK i IPTV i internet, drugi dan zeza i jedno i drugo, u sustini, vidim da je problem ili sa linkom, ili preopterecenosti centrale, jer kablovi su minimalnih duzina, dobri konektori, ne bi pojedinim danima radilo. U pocetku sam 4-5 puta prijavljivao smetnje, dolazili su iz Telekoma, ali kad god oni dodju, ono radi,cim odu pocne da mrljavi, cvili ton i na kraju zamrzne, da moram da restartujem modem. Sinoc dok sam gledao How to hour na Discover-iju, jedno 15 puta sam ustajao da gasim i palim, takoda sam poludeo i resio sam da ih zovem sve dok mi u potpunosti ne uklone smetnje. Medjutim, hteo bih da se prvo konsultujem sa vama i vasim ISKUSTVIMA. Jednom prilikom su mi rekli da bi mozda trebalo da zamene parice, da li mislite da bih mozda time nesto dobio? Sta je najpametnije da radim,tj, da zahtevam? Ne ide mi se na varijantu da raskinem ugovor za IPTV, kablosku nemam, a na satelitsku mi se ne vraca...

Hvala svima unapred...
#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}

www.vrnjackabanjacaffe.com
 
Odgovor na temu

spirit_boost
Čačak

Član broj: 200688
Poruke: 68
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Telekom IPTV - mnogo lose radi...13.11.2010. u 17:22 - pre 162 meseci
Pa bolje da raskineš ugovor i da nemaš takav servis nego da se cimaš. Da sam na tvom mestu, ne bih imao toliko strpljenja, pa makar i na zemaljsku antenu prešao. Moje iskustvo je takvo da dve godine (decembar 2008) imam IPTV uz Click 4 paket i za taj period dva puta sam prijavio smetnju, uglavnom vezano za tzv pikselizaciju i to jop u poečteku rada servisa. Jednom su resetovali ploču u centrali, drugi put sam zamenio ruter i to je to. Kod tebe je najverovatnije problem u parici, što je moguće zameniti, ali ako je ceo kabl loš onda ti nema pomoći. Ipak, ako neko u komšiluku koristi IPTV bez problema, za tebe ima nade. U svakom slučaju, zovi 977 insistiraj na smetnjama koje imaš, nešto će preduzeti.
 
Odgovor na temu

rajo88
Bojan Atanaskovic
Vrnjacka Banja

Član broj: 87219
Poruke: 264
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: rajo88@hotmail.com
Sajt: www.vrnjackabanjacaffe.co..


+1 Profil

icon Re: Telekom IPTV - mnogo lose radi...13.11.2010. u 18:46 - pre 162 meseci
Pa ostalima radi, mada nema bas odmah do mene niko, ali ostalima kod kojih sam gledao, radi, ne zale se... Moracu da se jurim sa njima da mi to srede...
#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}

www.vrnjackabanjacaffe.com
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: Telekom IPTV - mnogo lose radi...17.11.2010. u 09:10 - pre 162 meseci
ja sam uzeo isto klik 4 + iptv i zadovoljan sam...

slika na TV je odlicna, da kucnem u drvo nisam imao nikakvih problema, ni resetovanje i zamrzavanje slike niti bilo sta...

internet isto radi kako treba, mada sam primetio da ponekad zastane na koji sekund, ali verujem da ima veze i sa wlan-om a ne samo sa adsl-om...

pre neki dan skinuo film od 700MB za 20 min, jbt mogu da zatvore DVD klubove :PPPP

tako da nemoj odustajati, tebi se tako zalomilo, resice ti problem jer je njima u interesu u suprotnom raskidaj ugovor, pozz
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: Telekom IPTV - mnogo lose radi...21.11.2010. u 10:41 - pre 162 meseci
Uzeo sam pre desetak dana ovaj paket IPTV+4klik i grdno se pokajao!Mogućnosti IPTV-a su fenomenalne i brzina interneta je odlična,ali svaki dan imam zamrzavanje slike i pucanje interneta.Kažu-,,resetuj box ili modem" i to sam radio,ali posle izvesnog vremena opet ista priča.Serviser Telekoma je već jednom bio,ali su te smetnje sporadične i dok je on bio sve je radilo kako treba.Ponovo sam ih zvao i tražiću da mi zamene modem,ne znam šta bi drugo pomoglo.
Video sam na nekim drugim sajtovima da ljudi sami rade podešavanje parametara modema,ali se ne bih upuštao u tako nešto...
A da li je iko probao da raskine Ugovor sa Telekomom,baš me zanima da li je to izvodljivo(a da ne prođe ,,ko bos po trnju"?
 
Odgovor na temu

rajo88
Bojan Atanaskovic
Vrnjacka Banja

Član broj: 87219
Poruke: 264
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: rajo88@hotmail.com
Sajt: www.vrnjackabanjacaffe.co..


+1 Profil

icon Re: Telekom IPTV - mnogo lose radi...06.12.2010. u 19:25 - pre 162 meseci
Posle nekoliko dana zezancije, i dolaska ovih iz servisa, i dalje nista... Zamenili su mi paricu, opet lose. Zamenio sam i kabal od kutije do uticnice, i to sam lemio kontakte na kutiji, a ovamo direktno krimpovao na konektor i u spliter bez uticnice, i opet nista. Znaci definitivno je problem u liniji, najgore sto ovi iz lelekoma nece da se potrude, vec kao resenje da vratim IPTV, ali sta cu sa netom, opet ostaje taj problem.

Sada sam bio kod druga, preko puta mene, kod njega radi internet odlicno, mada on ima 1Mb/s, ali parametri na modemu su fantasticni, mnogo manje slabljenje, gubitaka 0.

Evo mojih podataka:

ADSL State Show Time
Data Path Fast
Operation Mode G.dmt.bisplus
Max. Bandwidth Down/Up(kbps) 6812 / 965
Bandwidth Down/Up(kbps) 5983 / 509
SNR Margin Down/Up(dB) 6.1 / 21.2
Attenuation Down/Up(dB) 41.2 / 28.3
Power Down/Up(dBm) 19.0 / 11.3
CRC Down/Up 8735/ 0
FEC Down/Up 22155/ 0
HEC Down/Up 6852/ 0

Da li bi dobio nesto ako bi ovaj Data Path prebacili na Interleaved, kao sto sam citao negde n forumima?

Ne znam sta vise da radim, a kablovska ovde nema, ne mogu da raskidam ugovor za internet...

Citat:
Gost
A da li je iko probao da raskine Ugovor sa Telekomom,baš me zanima da li je to izvodljivo(a da ne prođe ,,ko bos po trnju"?


Moze da se raskine, moraju ovi iz servisa da dodju da pokupe oopremu i da napisu da parica ne zadovoljava uslove, tako ce meni da raskinu...
#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}

www.vrnjackabanjacaffe.com
 
Odgovor na temu

spirit_boost
Čačak

Član broj: 200688
Poruke: 68
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Telekom IPTV - mnogo lose radi...06.12.2010. u 21:07 - pre 162 meseci
Rajo, tvoji podaci sa rutera su ka-ta-stro-falni:) To nema šansi da proradi, ajde margina jeste manja, ali slabljenje je ogromno, to ti je kao da si na 3+ km od centale. Ogroman broj generisani grešaka u prenosu podataka. Zatim, tvoj ruter vidi maksimalan protok na oko 6,8Mbit/s, a sam port ti je setovan na 5,9Mbit/s što je dovoljno za, recimo IPTV+Click1, ali toliko slabljenje na liniji nije "normalno" i mislim da na takvoj liniji nema šansi da proradi IPTV ikad.
 
Odgovor na temu

rajo88
Bojan Atanaskovic
Vrnjacka Banja

Član broj: 87219
Poruke: 264
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: rajo88@hotmail.com
Sajt: www.vrnjackabanjacaffe.co..


+1 Profil

icon Re: Telekom IPTV - mnogo lose radi...06.12.2010. u 22:31 - pre 162 meseci
Tih, znam i ja da su katastrofalni...:( Cuo sam se veceras sa ovim iz Telekoma, rekao je da ce sutra jos jednom da promeni paricu, jer prosle nedelje kako je promenio, meni jos gore radi... Tako da videcemo, nadam se pozitivnim rezultatima :)
Al' nije mi jasno preko puta mene kod drugara SNR Margina ide 24, a slabljenje na 34, kako se sad meni javlja ovoliko losa margina i to sa menjanim paricama, nije mi jasno....

E, i da, kada sam se cuo sa operaterom, on mene vidi na 4.5km od centrale, a ja sam udaljen oko 1.5km...
#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}

www.vrnjackabanjacaffe.com
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: Telekom IPTV - mnogo lose radi...08.12.2010. u 12:14 - pre 161 meseci
A kako vam izgledaju moji parametri:


ADSL State Show Time
Data Path Interleaved
Operation Mode G.dmt.bisplus
Max. Bandwidth Down/Up(kbps) 20292 / 588
Bandwidth Down/Up(kbps) 8192 / 509
SNR Margin Down/Up(dB) 19.8 / 20.0
Attenuation Down/Up(dB) 9.0 / 5.0
Power Down/Up(dBm) 4.3 / 5.3
CRC Down/Up 6305/ 2012
FEC Down/Up 51660/ 2793
HEC Down/Up 53631/ 0

pitam zato sto i kod mene povremeno ima prekida. Nije bas cesto, ali recimo da za vikend mora obavezno da dodje do prekida na par minuta, vrati se i onda radi normalno. Zvao sam ih ja vise puta za 2 meseca, i moram da kazem, uvek su mi izlazili u susret najkasnije sutradan, ako ne odmah. U pocetku sam imao mnogo smetnji, jedva smo gledali. Onda su za par dana uspeli da sve to prilicno doteraju i sad vec nakon dva meseca, pre neki dan sam poslednji put zvao Telekom i od onda mi se cini da je najbolje do sad. Za 2 dana samo jedan prekid, ali nema potrebe restartovati modem, sve samo proradi za minut. Oni kazu da su sad parametri odlicni i da vise neznaju sta bi mogli da poboljsaju. Opet, i ja kazem da je najbolje do sad, ali bih samo zamolio ako neko moze da prokomentarise moje parametre, da znam jesu li stvarno dobri da bi bez problema terali IPTV + 4mb interneta. Hvala.
 
Odgovor na temu

rajo88
Bojan Atanaskovic
Vrnjacka Banja

Član broj: 87219
Poruke: 264
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: rajo88@hotmail.com
Sajt: www.vrnjackabanjacaffe.co..


+1 Profil

icon Re: Telekom IPTV - mnogo lose radi...08.12.2010. u 21:10 - pre 161 meseci
Pokusacu na osnovu nekog mog mukotrpnog iskustva da ti dam savet sta bi mogao da proveris, jer je meni danas napokon uspelo da napravim da radi IPTV bez problema.
Da nemas ovoliko veliki broj gresaka, cudilo bi me kako ti to ne radi sa ovako dobrim parametrima. SNR Margina ti je solidna, slabljenje ( Attenuation ) treba da ti bude sto manje, a ti gotovo da nemas slsabljenje, tako da ti je idealna linija, nesto te drugo zeza... Imas veliki broj CRC gresaka ( to su greske u primanju ili slanju koje nisu mogle biti ispravljene, i to je ono sto vidis kada zamrljavi sliku. Ove HEC i FEC nisu toliko veliki problem jer ih je ruter ispravio.
Max. Bandwidth Down/Up(kbps) 20292 / 588 - tebi ruter prilikom konekcije testirao mrezu i ustanovio da moze da "gura" do 20Mb/s, sto je i vise nego sto tebi treba.
Moze da ti se dese dve stvari:
- preopterecenje linije na centrali ( sto nisam siguran da li moze da se manifestuje kroz greske )
- ili imas neki uredjaj koji ti ometa, ili mozda predugacak kabal

Meni recimo kabal koji ide od kutije na kuci do uticnice imao oko 20m, danas sam ruter prebacio u sobu, zato sto mi je kutija na zidu od sobe, sproveo sam kroz prozor i sa 4m kabla povezao na spliiter pa na ruter. Kontake na kutiji sam zalemio. Takodje, iz telekoma su me prebacili opet na drugu paricu, gde je rezultat veoma primetan: CRC greske su se smanjile na minimum, u toku gledanja IPTV ( bar danas, posto sam danas to zavrsio ) u spicu, nema ni pikselizacije, ni gubljenja linka... Takodje sam morao da razdvojim UTP kabal koji dalje ide na fiksni telefon od naponskog, jer kako sam ga kacio, smanjivala se margina, i pravio mi sum koji je izgleda vracao u telefonsku liniji... Tako da sam danas bar moju kucnu mrezu doveo do perfekcije, pa cemo da vidimo u narednom periodu kako se ponasa, za sada da kucnem u drvo odlicno radi :)

Evo novih podataka:

Data Path Interleaved
Operation Mode G.dmt.bisplus
Max. Bandwidth Down/Up(kbps) 13772 / 987
Bandwidth Down/Up(kbps) 9999 / 508
SNR Margin Down/Up(dB) 6.7 / 6.8
Attenuation Down/Up(dB) 40.8 / 28.1
Power Down/Up(dBm) 19.3 / -1.6
CRC Down/Up 183/ 0
FEC Down/Up 32984/ 159
HEC Down/Up 257/ 0

#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}

www.vrnjackabanjacaffe.com
 
Odgovor na temu

jovic88
Jovic 88
Dzabolebaros
nis

Član broj: 274790
Poruke: 2
212.200.39.*



Profil

icon Re: Telekom IPTV - mnogo lose radi...10.12.2010. u 07:15 - pre 161 meseci
LjUDI POZOMITE!!!
15.11.2010 sam podpisao ugovor i uzeo iptv i adsl u onoj njihovoj promociji...
posto nisam bio zadovoljan...posle 7 dana sam im vratio opremu..."gospodinu" kome sam vracao opremu, rekao mi je da netrebam nista da platim za tih prvih nekoliko dana korscenja posto je to u promo periodu.
pre 2 dana stize mi racun od 56.000 din!!!!!

korekcija iznosa za iptv 13.600
prikljucna taksa za ptv 3000

korekcija iznosa za iptv 30.000

i + na sve to PDV....

imate li neki kometar na sve to...|?!??!?!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Telekom IPTV - mnogo lose radi...10.12.2010. u 08:18 - pre 161 meseci
Nisam siguran da sada postoji promo period u kome možeš da koristiš ADSL i IPTV pa da odustaneš ako ti se ne sviđa. Sada je promocija 4Mbps po ceni 1Mbps kao i godinu dana besplatne IPTV ali ako potpišeš, potpisao si, verovatno je nebitno da li je posle 7 ili posle 70 dana. Jedino da se nadaš da će da budu dobre volje pa pristanu da te oslobode obaveze koju si potpisao.
 
Odgovor na temu

adsl.reakcija
zoran zivojinovic
nezaposlen
mladenovac, srbija

Član broj: 260080
Poruke: 66
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Telekom IPTV - mnogo lose radi...10.12.2010. u 08:55 - pre 161 meseci
Promo period od mesec dana postoji ako uzimaš samo IPTV, bez ADSL-a, i u tom slučaju možeš da vratiš opremu ako nisi zadovoljan.
 
Odgovor na temu

jovic88
Jovic 88
Dzabolebaros
nis

Član broj: 274790
Poruke: 2
212.200.39.*



Profil

icon Re: Telekom IPTV - mnogo lose radi...10.12.2010. u 09:21 - pre 161 meseci
najveci problem u tome je kad sam iso da podpisem ugovor i da uzmem opremu...lik na salteru mi je rekao da mogu da vratim opremu do 30 dana.
kad sam otisao da vratim, kod drugog lika da raskinem ugovor, ja ga pitam, da li morati da platim taj prvi meces(tacnije7-8 dana) sto sam koristio, on mi je rekao da je to u promo periodu. Kad ono BOOM 500 jura!!!
Da mi je on rekao, " e nemozes da vratis, moras da korsitis" , ok, pojeo sam *ovna i to je to...
sto je najveca fora...meni su to dvojica rekli!!!!
 
Odgovor na temu

dekius
Here

Član broj: 23603
Poruke: 127



+20 Profil

icon Re: Telekom IPTV - mnogo lose radi...10.12.2010. u 11:26 - pre 161 meseci
Citat:
rajo88:  Takodje sam morao da razdvojim UTP kabal koji dalje ide na fiksni telefon od naponskog, jer kako sam ga kacio, smanjivala se margina, i pravio mi sum koji je izgleda vracao u telefonsku liniji...

Izvini, mozes li samo da pojasnis ovaj deo sa kablom. Imam slicne probleme povremeno a po attenuation parametrima bih rekao da smo na gotovo istim distancama od centrala (Downstream 41dB kod mene).
Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: Telekom IPTV - mnogo lose radi...10.12.2010. u 12:54 - pre 161 meseci
Rajo88, hvala puno na odgovoru!
 
Odgovor na temu

rajo88
Bojan Atanaskovic
Vrnjacka Banja

Član broj: 87219
Poruke: 264
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: rajo88@hotmail.com
Sajt: www.vrnjackabanjacaffe.co..


+1 Profil

icon Re: Telekom IPTV - mnogo lose radi...10.12.2010. u 13:40 - pre 161 meseci
Citat:
dekius: Izvini, mozes li samo da pojasnis ovaj deo sa kablom. Imam slicne probleme povremeno a po attenuation parametrima bih rekao da smo na gotovo istim distancama od centrala (Downstream 41dB kod mene).
Hvala unapred.


Postavi podatke iz rutera da vidimo kakve su ti vrednosti... Elem, sta se desavalo bar kod mene: Od razvodne kutije do utičnice mi je kabal išao preko tavana i imao oko 20m. Ja otkačim taj kabal na kutiji i odnesem modem iza kuće i tu nakačim direktno na žice da očitam podatke da vidim da li je problem kod mene u instalaciji ili je veliko slabljenje u liniji. Medjutim, Attenuation mi je sa 40.8 palo na 38.8, što opet nije nešto naročito vidno poboljšanje. A SNR Margina podigla sa 6 na 12. Ali najvažnije je i to što se maksimalna brzina povećala sa 11Mb/s na 17Mb/s. Ja onda skratim kabal na 4-5m i sada imam SNR marginu koja varira od 8-10dB, a maksimalna brzina konektovanja oko 15Mb/s. Inače, i taj kabal od 20m sam po preporuci ovih iz Telekoma uzeo četvorožilni koji u sebi ima elektromagnetnu zaštitu, i ništa, opet je slabilo...

Hoću da kažem, da podaci o slabljenju u ruteru nisu posebno značajni, po meni je značajnija ova max brzina. Takodje, zahtevaj da ti ovi iz Telekoma prebace Data Path na Interleaved, jer je mnogo bolje za one koji imaju lošiju paricu, jer kada sam razgovarao sa ovima iz Telekoma, rekli su mi da mi je linija užasno loša i da ne može to da proradi. Kada su mi promenili paricu i prebacili na Interleaved, drastično se poboljšala slika, nijednom nisam izgubio link, dok sam pre gubio link na svakih 10 minuta u periodu od 16h do 21h uveče, ali mi je opet mrljavila slika sve dok nisam sredio kabal...

P.S. Evo već treći dan IPTV radi od jutra do uveče, nijednom nije pukao, jedino ujutru kad prvi put palim, moram da restartujem modem, ceo dan posle radi bez problema na brzini 10Mb/s ( 4 za net i 6 za IPTV )...
#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}

www.vrnjackabanjacaffe.com
 
Odgovor na temu

ORCA 2
Telekom Srbija A.D. - Direkcija za
komercijalne poslove
Beograd

Član broj: 176520
Poruke: 372
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.open.telekom.rs


+7 Profil

icon Re: Telekom IPTV - mnogo lose radi...10.12.2010. u 15:18 - pre 161 meseci
Citat:
jovic88: LjUDI POZOMITE!!!
15.11.2010 sam podpisao ugovor i uzeo iptv i adsl u onoj njihovoj promociji...
posto nisam bio zadovoljan...posle 7 dana sam im vratio opremu..."gospodinu" kome sam vracao opremu, rekao mi je da netrebam nista da platim za tih prvih nekoliko dana korscenja posto je to u promo periodu.
pre 2 dana stize mi racun od 56.000 din!!!!!

korekcija iznosa za iptv 13.600
prikljucna taksa za ptv 3000

korekcija iznosa za iptv 30.000

i + na sve to PDV....

imate li neki kometar na sve to...|?!??!?!


Ukoliko se radi o kampanji "Click 4 + IPTV" ne postoji promotivni period korišćenja usluge u smislu mogućnosti raskida ugovora u određenom vremenskom periodu (kao što je to, na primer, slučaj sa kampanjom "IPTV na probu"), kao što i ne postoji mogućnost parcijalnog raskida ugovora (za samo jednu uslugu), već se raskidom ugovora vrši demontaža i ADSL-a i IPTV-a.

Takođe, u slučaju prevremenog raskida ugovora je predviđeno plaćanje punog iznosa mesečnih pretplata i za ADSL i za IPTV, proporcijalno broju preostalih meseci do isteka ugovorne obaveze, što je razlog fakturisanja navedenog iznosa.


Samim pretplatničkim ugovorom je to navedeno, a takođe, agenti prodaje u poslovnicama imaju obavezu da korisnika upoznaju sa najbitnijim stavkama i uslovima kampanje ili neke usluge, što podrazumeva i informacije o ugovornoj obavezi i mogućnosti raskida ugovora pre isteka ugovorne obaveze.
 
Odgovor na temu

dekius
Here

Član broj: 23603
Poruke: 127



+20 Profil

icon Re: Telekom IPTV - mnogo lose radi...10.12.2010. u 15:34 - pre 161 meseci
Veruj mi sve sam to detaljno prostudirao (bio sam prinudjen ). Konkretno me je interesovao deo koji si naveo za odvajanje UTP kabla od naponskog radi smanjenja suma. Nisam shvatio tj sta si tacno razdvojio.
Maksimalna ostvariva brzina je direktno korelisana sa SNR marginom (odnos signal/sum), udaljenoscu od "centrale" i kvalitetom linije (attenuation) tako da je ona samo posledica. Margina se krece od 15.5dB tokom prepodneva do min. 8dB uvece (uglavnom je oko 10db). Za vezu od kutije do zidnog prikljucka sam iskoristio jednoparicni telef. kabl u pvc izolacijii, sa koga je skinuta noseca sajla, cime je attenuation smanjen sa 43.5dB na 41dB. Mislim da je to ponajbolje sto se moze naci za tu svrhu (ako neko zna za bolje bio bih mu zahvalan).
Inace mi je situacija bila daleko gora ranije (SNR margina ja padala i na 0 sto je dovodilo do prekida linka i resetovanja cim pocne da zalazi sunce), ali sam uspeo da ubedim tehnicare telekoma da postave interleaved link i limitiraju max brzinu porta.
 
Odgovor na temu

rajo88
Bojan Atanaskovic
Vrnjacka Banja

Član broj: 87219
Poruke: 264
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: rajo88@hotmail.com
Sajt: www.vrnjackabanjacaffe.co..


+1 Profil

icon Re: Telekom IPTV - mnogo lose radi...10.12.2010. u 16:09 - pre 161 meseci
Citat:
dekius: Konkretno me je interesovao deo koji si naveo za odvajanje UTP kabla od naponskog radi smanjenja suma. Nisam shvatio tj sta si tacno razdvojio.

Pa kod mene u kuci sam kabal iz splitera kojim povezujem dalje telefone vodio uz naponski kabal koji je bio namenjen napajanju telefona, nekih 4-5m. Kada sam otkacinjao taj kabal, dobijao sam za jednu do dve jedinice veću SNR Marginu, tako da sam to razdvojio. Verujem da to nije slučaj kod tebe, ali sam naglasio za svaki slučaj, jer sitnica po sitnica i eto :)
#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}

www.vrnjackabanjacaffe.com
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: Telekom IPTV - mnogo lose radi...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7581 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.