Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Poboljsanje kvaliteta wireless interneta uz pomoc USB kabla?

[es] :: Wireless :: Poboljsanje kvaliteta wireless interneta uz pomoc USB kabla?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10930 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Poboljsanje kvaliteta wireless interneta uz pomoc USB kabla?17.11.2010. u 10:01 - pre 163 meseci
tl-543g je takodje obican wireless ruter namenjen za slobodni 2.4ghz opseg.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Poboljsanje kvaliteta wireless interneta uz pomoc USB kabla?17.11.2010. u 12:31 - pre 163 meseci
Citat:
tox master: tl-543g je takodje obican wireless ruter namenjen za slobodni 2.4ghz opseg.

Sad sam nacisto zalutao. O 3G ne znam nista. Poceo da pratim ovu temu i da gledam na Google po nesto o tome i ovo mi je trenutno maksimalni domet:

There are 3 kinds of 3G modems. These are USB 3G modem, the USB dongle and the PC data card. Many service providers allow access to their mobile networks with the use of the 3G wireless modem. Choice of the 3G modem is relevant to choosing the service provider. Many service providers include the 3G modem in the package. The 3G USB and 3G dongle are more common than the PC cards. It is important that the compatibility is established; otherwise the modem cannot be useful. PC data card modems are only applicable for laptop use. Most 3G modems already have pre-loaded software.

Mozda bih trebao pratiti i nek drugu temu o tome, ne znam. Naziv ove teme sadrzi reci "wireless internet" i to mi je privuklo paznju, da je pisalo 3G ja verovatno ne bih ni citao o cemu se radi.

Da li je 3G "wireless internet" sistem za PC, koji radi nalik mobilnom telefonu a konacni efekat je pristup internetu umeso telefonskog razgovora? A i mobilni sam kupio prvi put pre 10-ak dana (ranije nije bilo svrhe da ga kupujem, jer sam bolestan i nigde ne mogu iz stana, a kupio sam ga zbog situacije da smo bez svoje krivice ostali bez fiksne konekcije - platili racun, pare zalutale o oni odmah iskljuculi) i o njima takodje nisam znao TOTALNO NISTA, a sad sam vec "ekspert" , tako da sam malko izgubljen, ali trudim se . Znam da i mobilnih ima bezbroj modela i da i oni imaju mogucnost pristupa internetu, ali detalje jos ne poznajem.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Poboljsanje kvaliteta wireless interneta uz pomoc USB kabla?17.11.2010. u 14:56 - pre 163 meseci
3g sa wirelessom 802.11 standardom ima zajednicko samo "wireless" to jest bezicno.
3g funkcionise preko gsm mreze (predajnika )dok klasicni wireless o koji je tema ovog foruma radi na 2.4ghz,ima posebne predajnike koje recimo postavljaju wireless provajderi i nema nikakve veze sa mobilnom telefonijom.
Ovo je u najkracim crtama osnovna razlika,verovatno neko ko to moze bolje objasniti i ko se bolje razume u 3g uopste.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Poboljsanje kvaliteta wireless interneta uz pomoc USB kabla?17.11.2010. u 16:55 - pre 163 meseci
Citat:
tox master: 3g sa wirelessom 802.11 standardom ima zajednicko samo "wireless" to jest bezicno.
Dobro. Ja sam na pocetku i mislio da pricamo o wirelessu, a onda se u postu http://www.elitesecurity.org/p2738480 valjda pojavila greska, gde covek kaze autoru teme: "naravno ti stavi tvoj 3G modem umesto TpLink WiFi uređaja", zatim se nudi mobilni ruter, koji koristi "cellular signal" za koji ja mislim da je za mobilne telefone i opet se u postu http://www.elitesecurity.org/p2740773 kaze: "...osim što ćeš da staviš 3G USB koji dobiješ od MTS-a umesto TpLink WiFi-ja."

Evo, priznajem - vise ne znam o cemu pricamo - o MTS 3G ili o klasicnom wireless pristupu Internetu! Cini mi se, da se sve izmesalo. Ma ubi ovo vreme, ni zima, ni leto, vijuge se poremetile :-) Ono, nije lose sto sam malo pogledao i taj 3G, bez obzira o cemu pricamo.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
cable-188-2-20-211.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Poboljsanje kvaliteta wireless interneta uz pomoc USB kabla?19.11.2010. u 21:05 - pre 163 meseci
nedostižni:
Citat:
Naime rec je o onim fleskama koje MTS deli za 1 dinar mesecno

-treći post u temi.

...ja bih se zakunuo da čovek misli na 3G GSM mrežu Telekonja Srbije.
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Poboljsanje kvaliteta wireless interneta uz pomoc USB kabla?19.11.2010. u 21:30 - pre 163 meseci
Citat:
newtesla:...ja bih se zakunuo da čovek misli na 3G GSM mrežu Telekonja Srbije.
U pravu si, hvala. Sad mi je jasno.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Poboljsanje kvaliteta wireless interneta uz pomoc USB kabla?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10930 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.