Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Wireless USB Adapter??

[es] :: Wireless :: Wireless USB Adapter??

[ Pregleda: 8957 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

buba.gr
adnan bajramovic

Član broj: 117305
Poruke: 2
*.nn3.as52-tz.bih.net.ba.



Profil

icon Wireless USB Adapter??14.10.2006. u 19:05 - pre 212 meseci
kupio sam laptor sa integrisanim WIRELESSOM ali nemogu uhvatim mrezu zbog dometa pa me zanima dali ima neki Wireless USB Adapter koji povecava domet i da radi dobro.

Sta milite o ovom:: ASUS WL-167G_V2, Wireless USB Adapter ili WL-167g, Wireless USB Adapter, Inverted F Internal Antenna, Smal Size: 75x25x9mm, 64/128-bit WEP, WPA, USB2.0, Range: 40-330m
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Wireless USB Adapter??14.10.2006. u 22:20 - pre 212 meseci
Tebi treba spoljna antena.
 
Odgovor na temu

dachony

Član broj: 75168
Poruke: 45
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Wireless USB Adapter??15.10.2006. u 03:16 - pre 212 meseci
ja sam sebi uzeo usb stick,ali ga koristim da povezujem laptop sa desktopom...ponekad ga samo koristim za direktno povezivanje na provajdera,ali signal je na nekih 50m opticke vidljivosti oko 50-60%...zavisi za sta ti treba...
 
Odgovor na temu

dejan_osipaonica

Član broj: 117677
Poruke: 438
195.252.78.*

Sajt: s3.bitefight.rs/user/bite..


+6 Profil

icon Re: Wireless USB Adapter??17.10.2006. u 20:07 - pre 212 meseci
Licno koristim tp link wn321g na 7m usb kabla sa pravljenom jagi antenom koja po proracunu ima16 dbi i prilicno sam zadovoljan dobijenim rezultatima.Prijatelj koristi isti uredjaj sa 2x5m produznog kabla i usb hub-om izmedju.Uredjaji su povezani na desktop racunare.Nazalost nisu hteli da rade sa duzim kablovima!Uredjaji se koriste u seoskoj sredini.
Mislim da i tvoj uredjaj moze da se prepravi za prikljucak spoljne antene (ustvari svaki moze samo kako) za detalje pogledaj na <mod: uklonjen reklamni link>
Nazalost prepravkom uredjaja gubi se garancija ali za jeftinije ne moze da se prodje a za laptopove pogotovo.Zna li neko kako je najbolje povezati utp kabl kao usb kabl(tvisted ili normalno) da bi radilo na vecim duzinama?

[Ovu poruku je menjao broker dana 18.10.2006. u 11:00 GMT+1]
amiga je dve godine zaredom dobila gremi nagradu,a ostali?
http://s3.bitefight.rs/user/bite/88097
 
Odgovor na temu

dejan_osipaonica

Član broj: 117677
Poruke: 438
195.252.78.*

Sajt: s3.bitefight.rs/user/bite..


+6 Profil

icon Re: Wireless USB Adapter??17.10.2006. u 20:16 - pre 212 meseci
Ukoliko sam prepravljas uredjaj pazi sve je vrlo malo i osetljivo tako da moras znati sta radis inace ti sve dzaba jer usb bez spoljne antene je taman kao onaj wifi u laptopu.Ako nisi vest sa lemilicom mozes odneti stick u <mod: uklonjena reklama> da ti preprave.Po meni se radnja isplati posto moj uredjaj tako prepravljen radi ko i svaka wifi kartica ili jeftiniji ap u klijent modu,a mozda za nijansu i bolje

[Ovu poruku je menjao broker dana 18.10.2006. u 11:01 GMT+1]
amiga je dve godine zaredom dobila gremi nagradu,a ostali?
http://s3.bitefight.rs/user/bite/88097
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Wireless USB Adapter??18.10.2006. u 10:09 - pre 212 meseci
Za laptop je zgodno resenje i neka PCMCIA kartica sa ugradjenim prikljuckom za spoljnu antenu. TO je malo i lako se nosi sa racunarom. Ako nosenej niej bitno, uvek je najboljaopcija uzeti neki AP koji moze da radiu klijent rezimu. Em mozes da ga postavis gde najvise odgovara za dobar prijem, em ga povezijes na racuanr UTP kablom pa duzina nije problem i jos mozes da povezes i vise racunara ako zatreba.

Dobar USB adapter sa prikljuckom za spoljnu antenu kosta ne mnogo manje od dobrih PCMCI-a kartica ili AP-ova.

Petljanje sa USB, pogotovo ovim jeftinijim koji nemaju prikljucak za antenu pa to moras da uradis sam se ne isplati. Em izgubis garanciju em imas mnogo prostora da unistis uredjaj, em na kraju to i ne ispadne jeftinije jer moras da dokupis konektor i kablic za antenu.

Koriscenje USB adaptera ugradjenog u antenu je cist promasaj, jer tako ne samo da se osudjujes na taj adapter nego i na antenu pa ako nesto od toga moras da zamenis, moras zameniti oboje. Cest je slucaj da s vremenom, YAGI (antena u koju se uglavnom ugradjuje USB) ne moze da se izbori sa poraslim nivoom smetnji te da moras da stavis bolju antenu. Sa tom Yagi, moras da zamenis i USB adapter, pa samo nepotrebno sebi napravis veci trosak.

Zlatno pravilo wireless mrezenja je da ne treba stedeti po svaku cenu, jer sta god ustedis na pocetku, platices kasnije najmanje duplo.
 
Odgovor na temu

dejan_osipaonica

Član broj: 117677
Poruke: 438
195.252.78.*

Sajt: s3.bitefight.rs/user/bite..


+6 Profil

icon Re: Wireless USB Adapter??18.10.2006. u 19:17 - pre 212 meseci
"Petljanje sa USB, pogotovo ovim jeftinijim koji nemaju prikljucak za antenu pa to moras da uradis sam se ne isplati. Em izgubis garanciju em imas mnogo prostora da unistis uredjaj, em na kraju to i ne ispadne jeftinije jer moras da dokupis konektor i kablic za antenu. "

Sory ali mislim ako zna sta radi ,a ako nezna onda nek trazi druge solucije.Inace napolju su stickovi za dzabaka 10-13eur sto znaci da nas ovde deru ja sam svoj platio 23 zalemio 30cm kabla rg58 sa N-muskim konektorom i obesio u kutiji ispod antene.Antenu mozes zameniti kad ti bude volja.Garancija na 20 evra bas da vidim kako bi se to ostvarilo pogotovo na wifi uredjaje za koje znaju da ih ostavljamo napolje?Sto se tice snage nema nekih razlika u odnosu na jeftine ap a cesto je i za 2 do 3 db veca jedino sto to nikada nece biti ap ma kako ga prepravili.Kako drugacije povezati laptop koji nema lan nego putem usb koji se mnogo lakse nabavljaju.
Po meni varijanta pci kartica je najgora varijanta posto si osudjen da mora biti u racunaru a konektor i npr 5m kvalitetnog kabla su vec tu kod cene usb stika.A uostalom ko je pa i projektovao te i takve uredjaje za komunikaciju kakvu mi od njih trazimo.Sve ovo sto mi radimo je cist hakeraj i budzennje.
Pozdrav :)
amiga je dve godine zaredom dobila gremi nagradu,a ostali?
http://s3.bitefight.rs/user/bite/88097
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Wireless USB Adapter??

[ Pregleda: 8957 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.