Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Broj ponavljanja zadatog argumenta u tabeli

[es] :: Office :: Excel :: Broj ponavljanja zadatog argumenta u tabeli

[ Pregleda: 1963 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

10milan10
MILAN ABRLIC
NOVI SAD

Član broj: 114626
Poruke: 61
62.108.111.*



+3 Profil

icon Broj ponavljanja zadatog argumenta u tabeli12.11.2010. u 14:38 - pre 163 meseci
Zdravo,

Problem je sledeći. imam tabeli u kojoj se često pojavljuje broj "1" i treba mi funkcija koja će mi prebrojati koliko puta se taj broj pojavljuje.
Countif mi nije od pomoći jer je u nekim ćelijama br "1" sam a u nekima je kombinovan sa textom. Kad upotrebim COUNTIF daje mi broj ćelija u kojima je br "1"sam a meni treba kao rezultat ukupan broj.

Unapred hvala
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
*.wimax.verat.net.

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: Broj ponavljanja zadatog argumenta u tabeli12.11.2010. u 15:30 - pre 163 meseci
Da preborojiš tekst koji ima 1 možeš kao kriteriju zadati "*1*", npr
Code:
=COUNTIF(A1:A9;"*1*")


Ovome rezultatu prebrojavanja pridodaj broj jedinica koje si našao kao numeričku vrednost.

Sad pitanje je tačno šta hoćeš da prebrojiš - kako je kominovan sa tekstom - jer ovde će se ubrojati i ćelija koja npr sadrži Pere Segedinca 13 pa nisam siguran da je to ono što si tražio. Možeš pogledati primere za upotrebu ? i * ovde , ili postavi neke primere pa da smislimo nešto.


Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

10milan10
MILAN ABRLIC
NOVI SAD

Član broj: 114626
Poruke: 61
62.108.111.*



+3 Profil

icon Re: Broj ponavljanja zadatog argumenta u tabeli12.11.2010. u 16:50 - pre 163 meseci
Bravo,

to je ono što mi je trebalo. Radi odlično.

Hvala i pozdrav.
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Broj ponavljanja zadatog argumenta u tabeli12.11.2010. u 16:53 - pre 163 meseci
Svojevremeno sam sličan problem rešavao kada sam prebrojavao jedinice za proizvoljni binarni broj - što je slučaj kada može biti i *više* brojeva unutar ćelije/rečenice. Možda bude nekome interesantno: preko SUBSTITUTE() prvo ukloniš traženi broj i potom izmeriš nastalu razliku u broju karaktera u odnosu na polaznu "rečenicu".
Code:
=LEN(TXT) - LEN(SUBSTITUTE(TXT; "1"; ""))


Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Broj ponavljanja zadatog argumenta u tabeli

[ Pregleda: 1963 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.