Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Unosenje podataka u access formu

[es] :: Access :: Unosenje podataka u access formu

[ Pregleda: 2103 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kemal_A

Član broj: 272697
Poruke: 3
195.59.102.*



Profil

icon Unosenje podataka u access formu11.11.2010. u 15:50 - pre 163 meseci
Pozdrav,

Pokusavam da napravim bazu za pracenje zaprimljene robe.

Prvo sam krenuo sa jednom tabelom koja je kreirana na sljedeci nacin:

TABELA 1
Datum primanja,Broj Fakture,Kolicina,Dobavljac,(jedinstevi broj artikla),(deskripcija artikla)

TABELA 2
Druga tabela se sastoji od : ( jedinstveni broj artikla),(deskripcija artikla)
stim sto sam importirao iz excel-a oko 15.000 unosa u ovu tabelu ,tako da je u polje 1 (jedinstveni broj artikla)
uneseno 15.000 jedinstenih brojeva artikla a u polje 2 je uneseno 15.000 deskripcija.
Svi unosi su uneseni na taj nacin da polje 1 j.b.a u polju 2 (u istoj liniji) sadrzi svoju deskripciju koja je namijenjena samo njemu,sto je logicno...

Tabela 1 je zamisljena za cuvanje svih podataka ,tabelu 2 sam kreirao samo iz razloga da mogu povlaciti podatke o artiklima
prilikom unosenja novih unosa(posiljki) putem access forme.

Prilikom kreiranja forme za unos podataka ubacio sam sva polja iz tabele 1 i na tome sam stao.

Eh sad,

jedinstveni broj artikla znam kako mogu povuci iz tabele 2 ,napravim si combo list opciju i row source izaberem tabela 2 (j.b.a) i to je to. Medjutim kako da kad upisem j.b.a u formu da dobijem automatski popunjenu deskripciju u polju deskrpcija artikla,ne bilo koju ,naravno ,vec onu (relevantu jedinstevnom broju artikla)

Hvala na pomoci.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Unosenje podataka u access formu11.11.2010. u 17:12 - pre 163 meseci
Nakacite Vas primer bice lakse da se objasni...
 
Odgovor na temu

Kemal_A

Član broj: 272697
Poruke: 3
195.59.102.*



Profil

icon Re: Unosenje podataka u access formu12.11.2010. u 10:46 - pre 163 meseci
Evo ubacao sam i data bazu...

Malo je izmjenjena u odnosu na opisu u prvom tekstu ..Tako da je:


jedinsveni broj artikla = MRN
deskripcija artikla =ITEM DESC

Tabela 1 : MRN | ITEM DESC | UNIT COST |ISSUE UNIT| - Tabela 1 sadrzi jos polja ali ona nisu vazna ...

Tabela 2 : MRN | ITEM DESC | UNIT COST |ISSUE UNIT| - Kao sto vidis tabela 2 je sacinjena od ovih istih polja koja su navedena u tabeli 1 stim sto su ovo jedina polja u tabeli 2 i sto
sadrze podatke/unose za svako polje..

Znaci Tabela 1 je kreirana za cuvanje unosa ,a Tabela 2 samo za povlacenje gore navedenih polja...


Ono sto bi ja htio da uradim jeste da prilikom unosenja MRN-a u formu dobijem automatski sve ostale podatke vezane za MRN (| ITEM DESC | UNIT COST |ISSUE UNIT|) ,to jest
da ih access povuce iz Tabele 2 u Tabelu 1 na osnovu koje je kreirana access forma...

Tabela 2 je kreirana tako da svako MRN polje u istoj liniji (samo u drugoj koloni) sadrzi sve svoje relevatne podatke ((| ITEM DESC | UNIT COST |ISSUE UNIT|).


Eto nadam se da sam dobro objasnio problem ...I vjerujem da i nije neki problem ,al s obzirom da sam poceo raditi accessu prije desetak dana ,meni jest :) ...

Pozdrav,





 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Unosenje podataka u access formu12.11.2010. u 12:54 - pre 163 meseci
Evo jedan od nacina, a ima ih vise kako moze da se realizuje.

Korigovao sam Vam veze izmedju tabela. Preporucio bih Vam da ne koristite razmaknice u nazivu atributa (kolona) entiteta (tabela).

Iako postoje standardi dodeljivanja naziva, licno bih Vam preporucio da nazive kolona i tabela dajete opisno kao na primeru "JedinicnaCena"...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Kemal_A

Član broj: 272697
Poruke: 3
195.59.102.*



Profil

icon Re: Unosenje podataka u access formu12.11.2010. u 13:39 - pre 163 meseci
Veliko hvala na pomoci ,bas sam razmotrio sta si sve uradio i sve mi je dosta jasnije ,moram malo vise obratiti na funkciju querija .
Takodje hvala na savjetima .

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Unosenje podataka u access formu

[ Pregleda: 2103 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.