Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

klijent server problem-nov sam

[es] :: Access :: klijent server problem-nov sam

[ Pregleda: 1490 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

C@S@
Milan Tomic
Temerin

Član broj: 13934
Poruke: 11
*.parabolanet.com.



Profil

icon klijent server problem-nov sam08.11.2010. u 20:45 - pre 163 meseci
Pregledao sam, trazio i opet naravno nista ne preostaje nego da pitam iskusne.
Napravio sam neku aplikaciju u Accessu i sad postavim bazu na server, potom postavim klijente na tri racunara sve radi ok.
E sad moje pitanje je kako bi ja mogao da zakljucam bazu tj da joj postavim password a da opet klijenti sa linkovanim tabelama mogu da rade. Jer kad zakljucam bazu ni klijenti nemogu da rade.
Kao i uvek unapred zahvaljujem na pomoci.
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: klijent server problem-nov sam09.11.2010. u 14:41 - pre 163 meseci
Ako0 vec klijenti treba da rade, daj im pasword i moci ce da rade. Ali, oni tada mogu da nekom trecem kazu pasword, pa moze i on da radi, a ne bi trebalo...

Ako zelis da napravism da samo neki ljudi mogu da rade, a neki ne, dobices verovatno preporuku da postavis Access security. Ja ne bih poslusao tu preporuku, iako deluje razumno jer je to je suvise komplikovano. Jednostavnije je da na nivou operativnog sistema kazes koji korisnici imaju ptavo da pristupe fajlu ili folderu sa podacima , i kako, ko moze da cita, ko moze da pise. ZNaci, uzmes svog sistem inzenjera za ruku i kazes: "Molim te postavi ovaj MDB u folder MojiPodaci. Osobe Pera, Zika, Laza imaju read/write pristup MDB fajlu, osobe Cica, Mica, MAca imaju read only pristup. Ostali - nista."

:-)
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: klijent server problem-nov sam

[ Pregleda: 1490 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.