Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Računar se stalno restartuje

[es] :: Windows desktop :: Računar se stalno restartuje

[ Pregleda: 5594 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NatasaBG
Natasa Popovic
Beograd

Član broj: 52397
Poruke: 38
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Računar se stalno restartuje05.11.2010. u 15:26 - pre 163 meseci
Evo u čemu je problem. Dok sam pokušavala da rešim problem sa antivirusom, otkrila sam da ne mogu da startujem kompjuter u safe mode-u. Onda sam našla na nekom forumu ovo uputstvo

Start > run and type
msconfig
press enter
under the boot.ini tab select safe boot and save and exit.

poslušala, uradila to. Nakon toga mi se računar non stop restartuje i više ne mogu nikako da podignem sistem, ni u safe mode-u, ni normalno. Mogu da uđem u bios i to je to. Probala sam da podignem sistem sa CD-a, ista stvar, opet se restartuje. Ima li neko ideju kako da rešim ovaj problem?
 
Odgovor na temu

NatasaBG
Natasa Popovic
Beograd

Član broj: 52397
Poruke: 38
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Računar se stalno restartuje05.11.2010. u 15:30 - pre 163 meseci
Čisto da malo pojasnim, kad se restartuje pojave se opcije da startujem u safe mode-u, safe mode with networking..., start windows normally ili da ukoliko ništa ne izaberem, restartovaće se za 30 sek. Probala sve opcije, i uvek me vraćao na ovaj prozor, tj. ponovo se restartovao. Ista je stvar i kad sam probala sa CD-a.
 
Odgovor na temu

EmmaR
Srbija

Član broj: 269847
Poruke: 466



+172 Profil

icon Re: Računar se stalno restartuje05.11.2010. u 19:25 - pre 163 meseci
Probaj debbug mode - a zatim dubinsko skeniranje PC: antivirus koji već koristiš, Malware (ovaj mi spasao PC da ga ne bacim - pronašao neke trojance i crve koji bežaili i od AVG, NOD (trial verzija), Avira, Avast...). Zatim čišćenje diskova (dobar je Advanced SystemCare - ima gomilu opcija na jednom mestu), defragmentacija...
Pa ako nije ozbiljna greška u Win ili hardverski problem (procesor, grafička, napajanje...) radiće kao nikad pre.
ER
 
Odgovor na temu

dzidzadza
9. mesto u 3. redu

Član broj: 154734
Poruke: 44
78.24.104.*



+4 Profil

icon Re: Računar se stalno restartuje30.11.2010. u 15:03 - pre 162 meseci
Da bi se izbacila /safeboot opcija potrebno je da se racunar pokrene sa nekog bootabilnog CD-a (Hiren's boot, MiniPE, ERD Boot Commander, UBCD iliti UltimateBoot 4 Windows) ili hard disk na kome je instaliran operativni sistem poveze na drugi racunar kako bi se pristupilo Windows particiji i izmenio boot.ini fajl. On se nalazi u korenu C: particije. Jednostavno se otvori sa Notepadom (ili bilo kojim tekst editorom) i izbaci /safeboot:minimal. Umesto minimal moze stajati i network, dsrepair... zavisno od izabranih opcija. Sacuvaju se izmene fajla i normalno restartuje sistem. To bi trebalo da resi problem.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Računar se stalno restartuje

[ Pregleda: 5594 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.