Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

napajanje,problem!help

[es] :: Ostali hardver :: napajanje,problem!help

[ Pregleda: 1831 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pera82zmaj
Petar Percic
rednik
Borca

Član broj: 271811
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon napajanje,problem!help30.10.2010. u 02:41 - pre 163 meseci
Dobio sam chieftec cft-600-14cs,24 pinski i 4-pin iz njega,ostalo po potrebi.Ugradio povezao sve(sve je ustekano direct tj. jedan sata u hard drive, drugi sata u dvd drive,graficka u pci e express)
osim dva ventilatora-samo toliko ,prednji sto bije u hard i ovaj ispod napajanja.E sad--- sa predhodnim napajanjem,jedan je bio vezan za dvd,drugi za hard ,preko onih belih molex za..bancija su se napajali kontam.Kako da ih vezem?
Jel mogu da ustekam 8-pinski u napajanje jer mi je 8-pinski na napajanju prazan,i posto se on na kraju moze da razdeli da vezem oba na po jedan?Koliko sam gledao i tu je 12v.
Slobodan mi je na napajanju i card reader i floppy, ali to je valjda 5v.Znam da to moze da se
resi adapterom sata to molex,ili da presecem zadnji sata pa da direktno vezem,ali me interesuje
dal moze na taj prazan 8-pinski? (napojni sata kablovi nemaju molex)
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: napajanje,problem!help30.10.2010. u 23:25 - pre 163 meseci
Uz to napajanje si morao da dobijes i 2 modularna molex kabla. Jedan ili oba iskoristi za napajanje ventilatora...
 
Odgovor na temu

pera82zmaj
Petar Percic
rednik
Borca

Član broj: 271811
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: napajanje,problem!help31.10.2010. u 05:39 - pre 163 meseci
Da,4-pinski za Peripheral i za floppy.Gde da ga ustekam na 12v?
I cemu mi sluzi taj prazan 8-pinski na napajanju?
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: napajanje,problem!help31.10.2010. u 18:38 - pre 163 meseci
Molex i SATA modularne kablove mozes da ubodes u bilo koji od 4 grupisana 6-pin konektora na napajanju. 8-pin konektor na napajanju je za 12V modularni kabl za napajanje CPU-a ako ploca ima mogucnost da se ubode taj 8-pin i ako imas neku mrcinu od procesora i zelis da ga nasvisras. Na napajanju je vec izveden 4-pin 12V kabl. Crveni grupisani 8-pin konektori na napajanju su za dodatno napajanje PCI-E grafickih...
 
Odgovor na temu

pera82zmaj
Petar Percic
rednik
Borca

Član broj: 271811
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: napajanje,problem!help31.10.2010. u 22:55 - pre 163 meseci
Ok,jel to znaci da mogu da ga koknem ili u card reader ili floppy,i kad spojim crnu i zutu to bi trebalo da da 12v.
Jedino me buni to da floppy radi na 5v,pretpostavljam i card reader ,valjda?Hvala puno!
Samo jos ovo da pitam-Posto nemam kuciste sa otvorom na gore,vec klasicno-
napajanje mi je gore i stavio sam ga da mu je vent okrenut na dole.Zadnji Ventilator(TT) ispod napajanja mi izbacuje vazduh iz kucista,jel to ok ili treba da ubacuje?
Prednji vent mi normalno ubacuje vazduh.Jel treba tu nesto da menjam?Kuciste[http://www.itsvet.com/proizvod...0w/comp_comp_case/153/1190_url]
I dali ima veze u koji konektor sam ustekao graficku,v3 ili v4(Leadek 9600 GT 1 g)?Pozdrav!




[Ovu poruku je menjao pera82zmaj dana 01.11.2010. u 15:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: napajanje,problem!help01.11.2010. u 17:14 - pre 163 meseci
Sve je jedno koji u koji crveni konektor na napajanju ubodes modularni kabl za dodatno napajanje PCI-E graficke. Taj zadnji vent o kome pricas i treba da izbacuje vazduh, a napajanje da bude montirano da ventilator bude na dole... Sto se tice spajanja ventilatora najbolje je ako imaju gde da se ubodu na maticnoj ploci (3-pinski konektori za ventialtore na ploci.) a ako ne, neki dolaze sa vec izvedenim adapterima za molex kablove, dok ako menaju nitu opciju postoje adapteri koji se kupuju ako ih vec nisi dobio uz ventialtore tako da moze da se kaci na klasicne molex kablove... Ne budzi nista sa kablovima na napajanju, tj. nemoj da ih modifikujes da bi mogao da prikljucis ventilator...
 
Odgovor na temu

pera82zmaj
Petar Percic
rednik
Borca

Član broj: 271811
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: napajanje,problem!help01.11.2010. u 23:58 - pre 163 meseci
Jos jednom HVALA puno!
Taj komp sam dobio,pa prethodno napajanje me izludjivalo sa random restartom tako da sam morao da ga menjam.MB je ASUS P5Q SE2.
Oba venta su iz nekog razloga bili vezani tako da im je ustekana po jedna zica na plocu(power fan,chassis fan),da bi ih valjda ploca regulisala,a napajali su se preko molexa.Pa sam ja zakljucio da verovatno ne dobijaju na ploci 12v ,pa time im je i smanjen broj obrtaja,pa je zato tako vezano.
Sve najbolje,pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: napajanje,problem!help

[ Pregleda: 1831 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.