Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ultimate Edition 2.8

[es] :: Linux :: Ultimate Edition 2.8

[ Pregleda: 2669 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pribon
penzioner

Član broj: 263921
Poruke: 136
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Ultimate Edition 2.829.10.2010. u 12:26 - pre 164 meseci
Ovu fenomenalnu distribuciju linuxa možete naći na adresi:
http://sourceforge.net/projects/ultimateedition/files/

Raspolaže sa ogromnim brojem funcija sa kojima možete odmah raspolagati po instalaciji ove distribucije. Instalacija je veoma jednostavna.
Probajte! Nećete se pokajati. Imate na raspolaganju verzije od 32 i 64 bita. Isprobo sam verziju od 32 bita i oduševljen sam.


modedit: offtopic / advocacy


[Ovu poruku je menjao Srđan Pavlović dana 29.10.2010. u 14:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Ultimate Edition 2.829.10.2010. u 12:33 - pre 164 meseci
Zemljak, po cemu je fantasticna na odnosu na druge distribucije?


modedit: odgovor na offtopic / advocacy

[Ovu poruku je menjao Srđan Pavlović dana 29.10.2010. u 14:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Ultimate Edition 2.829.10.2010. u 13:13 - pre 164 meseci
@pribon - ako zelis da predstavis neku distribuciju to moze ovde u Linux
forumima navodjenjem tih njenih fantasticnih prednosti, ali ne na nacin da
to bude windows - linux prica, za to imamo Advocacy forume. Hvala na razumevanju.

Dalji offtopic i advocacy bice editovani i brisani, ili ce tema biti prebacena tamo.

Evo ti primer kvalitetnog predstavljanja i opisa jedne distribucije - https://www.elitesecurity.org/t369492-Arch-linux-thread
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Ultimate Edition 2.829.10.2010. u 13:22 - pre 164 meseci
Koliko vidim to je ustvari Ubuntu sa dodatnim programima koji ne dolaze
uz "obicni" ubuntu, ali ih mozes lako instalirati uvek (neki multimedijalni
programi, igre.. itd), pa ne vidim nista toliko posebno ovde.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ultimate Edition 2.829.10.2010. u 14:13 - pre 164 meseci
Pa dobro, Mint je takođe iz takve familije pa mu ne fali ništa. ;) Sad sam skinuo ovoga pa ću da pogledam vredi li čemu, naročito iz ugla guštera koji traži nešto posebno.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Ultimate Edition 2.829.10.2010. u 14:17 - pre 164 meseci
Pa da, Mint-u ne fali nista, ako mene pitas :)

Mint se do sada pokazao kao dobar, a sto se Ubuntu Ultimate Edition-a tice - probajte, sto da ne.

Nije stvar u tome samo dodati gomilu paketa u ISO i odmah ga proglasiti necim posebnim, to sam samo hteo reci :)

Cemu praviti distro - jednostavno se uradi jedan veliki meta-paket (spisak paketa koje synaptic koristi za instalaciju)
koji onda instaliras na taj Ubuntu, posto je on osnova, i imas "Ultimate" verziju.

Slicno kao meta-paket ubuntu-restricted-extras, recimo.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Ultimate Edition 2.829.10.2010. u 14:35 - pre 164 meseci
Sve je to sviranje klincu ako mene pitate.

U mojoj knjizi postoje sledece distribucije za desktop upotrebu:

Ubuntu, Debian, Fedora, openSuSe, Slackware, Gentoo i Arch. (i Mandrake nekad, sad su u problemima)

Sve ostalo su vecinom derivati (i Ubuntu je derivat neke zive distribucije ali zasluzuje da se nadje ovde nabrojan), usko specijalizovane distribucije (Puppy, DSL, PartedMagic, Clonezilla) i razlicito mlacenje prazne slame i izmisljanje tople vode.

Od svih tih distribucija sebe mogu da zamislim sa ove zadnje tri nabrojane, ali to nema veze sa temom.

Ultimate, Mint, Sabayon, ArchBang, PCLinuxOS, Chakra, sve je to pfff sa tako malim razlikama i nista sto se ne moze dobiti iz vec nabrojanih distribucija.

Nadjite package management sistem koji vam odgovara, release management koji vam odgovara, DE koji vam odgovara i nasli ste distribuciju za sebe. Sve ostalo su nijanse.
make love - !war
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Ultimate Edition 2.829.10.2010. u 14:44 - pre 164 meseci
To je uredu, ali govorimo o distribucijama namenjenim korisnicima koje nesto posebno
ne zanima packaging sistem - znaci tu ti "detalji" bas odlucuju o tome sta je dobro (za njih),
a sta ne.

Mint se istice ispoliranoscu tih detalja. Nisam probao ovaj iz naslova teme, ali verujem da
nema neceg posebnog sem dodatnih paketa, dok je to za Mint malo teze reci - ipak se on
tu malo istice i sa svim tim sitnim izmenama cini jedan bas lep, ispoliran, stabilan i brz distro.

Evo gledam sad na Mint-u start meni, znaci nemam skype na sistemu, kliknem na Start,
ukucam skype, odma mi se pojavi dugme "install skype", i instalacija gotova za jedan klik.

To je ono sto obicni korisnici cene i zele, moramo se malo staviti i u njihov ugao, ako nista
onda bar kada govorimo o grupi distribucija koje su njima i namenjene :)



To mislim da je zadatak nekoga ko pravi distro - da ispolira i sredi ono na cemu ga pravi,
a ne samo da doda gomilu paketa i prefix "Ultimate".

Mozda i gresim, i mozda stvarno ima nesto ultimativno u distro-u iz naslova teme,
pa ce neko da me demantuje kada ga proba ;)

[Ovu poruku je menjao Srđan Pavlović dana 29.10.2010. u 15:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pribon
penzioner

Član broj: 263921
Poruke: 136
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Ultimate Edition 2.830.10.2010. u 17:24 - pre 163 meseci
Zaista sam dosta distribucija linuxa, do sada, ispitao. Preko petnaestak distribucija. I ono što me je kod ove da tkz. oduševilo a to je: A. sam dizajn ili ti grafički interfejs ( ako sam upotrebio pravilan izraz), B. Bogatstvo paketa ( obično su dva do tri paketa u pitanju npr. za muziku, film, grafiku, obradu teksta..), C. Zaista sve funkcioniše besprekorno i D. Nemorate ništa naknadno da instalirate ( npr. kodeke za muziku, podešavanje titlova za film..).
Imam Windows 7 Ultimate i zaista je ova distribucija linuxa Ultimate Edition 2.8 mnogo bolja od 7. E sad, kad se sistem podiže GRUB glasi na Ubuntu 10.10 a ne na Ultimate Edition. Kako god da ga zovu, ja sam sa ovom distribucijom oduševljen iz napred pomenutih razloga. Dakle, nisam ispitivo mogućnosti ove distre po pitanju igara ( osim Sudoku i pasijansa ). Volio bih da još neko instalira ovu distru i da je detaljnije ispita. Doduše, negde sam našo da Ultimate Edition 2.8 od 64 bita je ista kao Ubuntu 10.10 sa bogatijim paketima ( grafički interfejs je isti kao kod Ubuntua).
Koga interesuje, prezentaciju ove distribucije može pogledati na adresi:
http://www.youtube.com/watch?v=MlCOXyqmLE8

[Ovu poruku je menjao pribon dana 30.10.2010. u 20:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Ultimate Edition 2.831.10.2010. u 02:28 - pre 163 meseci
Prijatelju ja ti vec rece, to je Ubuntu sa dodatnim programima, nemoj da se uzbudjujes previse ;)

To sto lete prozori okolo i vrte se kocke i ne znam ni ja sta na tom youtube klipu,
to je compiz i mozes ga nastelovati da tako izgleda na bilo kom linuxu.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Ultimate Edition 2.831.10.2010. u 11:16 - pre 163 meseci
Ultimate je super za pocetnike koji nece nista da podesavaju i doteruju. Mint jeste ugladjeniji ali ima odredjenih razlika izmedju njega i Ubuntua, dok je kod Ultimate skoro sve do dlake isto, pa ko voli, nek' izvoli. Ipak, postoje i misljenja da je Ultimate pretrpan programima, da pocetnik moze zbog toga i da se zbuni itd.

Jedna od "velikih" stvari koje meni licno smetaju je da Mint ima svoje brojeve verzija a Ubuntu svoje, pa nikad ne znam na kojoj verziji Ubuntua je baziran moj trenutni Mint. Onda gledam datume, pa nekako desifrujem, a to je nekad potrebno zbog nekih uputstava koja su za odredjeni Ubuntu. Kod njega mi smetaju ona cudna imena, koja su za mene i verovatno vecinu ljudi samo gomila slova. Gloria, Helena, ... , to se lako pamti, a hardy, feisty, edgy je teze.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

pribon
penzioner

Član broj: 263921
Poruke: 136
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Ultimate Edition 2.831.10.2010. u 23:01 - pre 163 meseci
Nema tu neke velike oduševljenosti ( zaluđenosti). Nisam balavac. Od ispitanih distribucija linuxa mogao bih izdvojiti: PCLOS2010, OpenSUSE 11.3, Ubuntu 10.10 i recimo Mint 10. Ostale mi liče kao jaje jajetu. Tu prije svega mislim na standardne pakete po pitanju slušanja muzike, obrade slika, teksta i sl. Dakle, ako se uzme bilo koja distribucija i posmatra u odnosu na drugu, vrlo su male razlike- bar po meni. Ono što mi smeta kod linux distribucija, to su naknadna podešavanja npr. pronalaženje kodeka za muziku, odnosno film i razni apdejti i sl. Ne želim biti tvrdoglav, sa mog aspekta gledano, ova distra je optimalna za korisnike kao što sam ja. Tu podrazumijevam potrebe za: slušanje muzike, gledanje filmova, obrada fotografija, obrada teksta, čatovanje, nešto od igara ( sudoku i vrlo malo karte), prženje CD/DVD i to je to. Ko voli da barata po terminalu i da vrši određena podešavanja, verovatno su druge distribucije za to prikladnije.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Ultimate Edition 2.801.11.2010. u 11:17 - pre 163 meseci
Ismete, vidi ovako. Ja vec godinama isprobavam razne distribucije Linuxa i mnogo toga sto si rekao je tacno. Ja ako ih nisam probao 50, nisam ni jednu . Medjutim, ima nesto sto trazi dodatno objasnjenje.

Mnogi se jos uvek drze CD-a. Brze se skine ISO sa ~700MB nego sa 2.000 i slicno. Onda ne moze sve da se stavi sto moze coveku da zatreba. Ali, ne mora nikako da se obavezno radi sa terminalom. Ima jednostavan graficki pristup i za to.

Olaksica, a po nekim analiticarima i mana, distribucija kao Ultimate je sto sve skines odjednom i sve to se natrpa na hdd, pa koristis sta ti treba. I ja mrzim da trazim naknadno bilo sta, ali nekad mora, za neki poseban hardver i slicno, cak ni Ultimate ne moze da ti da sve sto ti moze zatrebati, u sirem smislu. On ti recimo skine sve rasplozive programe iz Ubunut "magacina" (repozitorija) ali tamo jos uvek nema IE za Linux, drajvera za neki stampac i slicno.

Dakle, razlika je izmedju distribucija koje na 1 CD ili na vrlo malo vise od toga, recimo 800 MB (sto mora na DVD) dadu osnovno, zatim onih koje na slican nacin dadu i ono dodatno - za medije i slicno, pa opet onih koje na vecem DVD dadu SVE osnovne pakete i cetvrte grupe, koja na velikom DVD dadu i sve osnovne pakete i sve dodatke kojih mogu da se sete, za medije i slicno.

Treba imati u vidu da je u nekim zemljama zabranjeno davati neke programe direktno korisniku, nego ovaj mora sam to da skida, zbog zakonskih stvari. Mint zbog toga ima vise varijanti. Neke od njih nemaju sve kodeke i ostale dodatne stvari i ako se ide tvojim principom, takvu distribuciju bismo mogli nazvati losom, a nije, nego je to onaj isti Mint iz koga su odstranjene zakonski zabranjne stvari.

Jednostavno, zivot je vrlo sarolik, pa tako i distribucije. Jesi li probao mozda Puppy? To je dugo moglo da stane na onaj malecki CD, kao vizit karta, ne znam da li jos moze, a jednostavno "rastura" - ima sve zivo i sve radi odmah, ali je naravno skromnije sminke i slicnih stvari.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Ultimate Edition 2.8

[ Pregleda: 2669 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.