Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako do klijenata?

[es] :: E-Marketing :: Kako do klijenata?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6572 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vlada A

Član broj: 271370
Poruke: 142
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: bedbids.com


+3 Profil

icon Kako do klijenata?28.10.2010. u 13:15 - pre 163 meseci
Pokrenili smo servis koji nudi besplatno postavljanje prodavnice, njeno odrzavanje, reklamiranje ... i jos mnogo toga medjutim znamo da iako imamo kvalitetnu uslugu koju pritom dajemo BESPLATNO imamo veliki problem. Kako doci do menadzera i vlasnika prodavnica koji bi bili zainteresovani za ovu uslugu. Ne kosta ih nista vec samo malo entuzijazma a pritom bi uvecali svoje prihode. Predlozite nacine da dodjemo do klijenata koji bi postavili svoju prodavnicu online. Doci do kupaca je lako ali naravno pre toga servis mora da zazivi prodavnicama (barem desetak). Hvala svima koji predloze sugestiju. Otvoreni smo za svaku vrstu saradnje!

[uklonjene reklame]

[Ovu poruku je menjao mmix dana 28.10.2010. u 15:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Aleksandar Klickovic
Owner
Daedalus Outsourcing
Beograd

Član broj: 204183
Poruke: 344
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: petsq.me


+67 Profil

icon Re: Kako do klijenata?28.10.2010. u 14:45 - pre 163 meseci
Adwords? Facebook Ads?

Flajeri po trznim centrima, posaljite clanak u neke dnevne novine, mozda neko iskoristi kao besplatnu i zanimljivu vest?

Evo javljam se ja prvi, da ponudim svoje usluge u besplatnoj online prodavnici :)
Daedalus Outsourcing | Web Development | SEO | Instagram Followers - http://daedalus.co.rs
 
Odgovor na temu

Vlada A

Član broj: 271370
Poruke: 142
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: bedbids.com


+3 Profil

icon Re: Kako do klijenata?28.10.2010. u 16:30 - pre 163 meseci
Svi su dobrodosli!
 
Odgovor na temu

Aleksandar Klickovic
Owner
Daedalus Outsourcing
Beograd

Član broj: 204183
Poruke: 344
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: petsq.me


+67 Profil

icon Re: Kako do klijenata?28.10.2010. u 17:01 - pre 163 meseci
Zanimljivo, evo prijavih se...

Definitivno cete morati da odradite prevod back-offica, iako poznavaocima nije problem da se snadju (pogotovo uz uputstvo koje cini mi se trazi previse koraka da bi bilo skinuto), mislim da ciljna grupa ne zna engleski toliko dobro :)

Demo prodavnica mora da se uradi 100%, bez ovih %%LNG_OrderStatus%% , %%LNG_YourFirstName%%: itd... Ipak to treba da privuce potencijalne prodavce, a ovako daje osecaj nedovrsenosti...

Pozdravljam ideju, verujem da nam je nedostajalo tako nesto, jos ako uspete da sredite placanje preko kartica bice odlicno..

Samo, ne vidim koji je tu vas procenat, odnosno model zarade posto:

Citat:
...servis koji ima cilj usavrsavanje i poboljsanje poslovanja preduzeca na internetu i sve to Vam nudimo za 0din, uz 0% provizije na svaki prodati predmet...

citat sa sajta


Da li ce se krajnjem korisniku naplacivati vise (cena proizvoda +1,2,3% dodatno) ili se oslanjate samo na prodaju reklamnog prostora i sl.. Ovo pitanje se namece iz prostog razloga sto nismo navikli 'ni kod babe da ima za dzabe' pa da skinemo veo misterije :)
Daedalus Outsourcing | Web Development | SEO | Instagram Followers - http://daedalus.co.rs
 
Odgovor na temu

Vlada A

Član broj: 271370
Poruke: 142
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: bedbids.com


+3 Profil

icon Re: Kako do klijenata?28.10.2010. u 17:07 - pre 163 meseci
Nema nikakvih dodatnih troskova. Jednostavno cemo naplacivati preporucene proizvode na pocetnoj strani kada poseta bude dostigla visok nivo. Hvala na sugestijama i pohvalama!
 
Odgovor na temu

griva
Beograd, Vozdovac

Član broj: 28883
Poruke: 198
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.movie-subtitles.com


+8 Profil

icon Re: Kako do klijenata?28.10.2010. u 17:38 - pre 163 meseci
Odlicna ideja zelim vam uspeh
 
Odgovor na temu

Vlada A

Član broj: 271370
Poruke: 142
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: bedbids.com


+3 Profil

icon Re: Kako do klijenata?28.10.2010. u 18:37 - pre 163 meseci
Hvala puno, ali ostaje problem uvodjenja klijenata (prodavnica) na servis pa se nadam da cete obavestiti svoje prijatelje o servisu!
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Kako do klijenata?02.11.2010. u 09:42 - pre 163 meseci
Citat:
Predlozite nacine da dodjemo do klijenata koji bi postavili svoju prodavnicu online.

Pa pre svega stavi upadljive i krupnije reklamae na mesta gde se skupljaju potencijalni klijenti (u tvom slučaju ljudi koji nešto trguju). Znači u oglasnike i papirne i online. Možeš i plakate po pijacama mešovite robe da lepiš.

To je otprilike sve što možeš. Neće biti jeftino i neće biti brzo. Isto ti je da uložiš mnogo u reklamu pa da odmah dobiješ klijente ili da uložiš manje pa da više čekaš. Preko noći svakako ne može.
 
Odgovor na temu

Vlada A

Član broj: 271370
Poruke: 142
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: bedbids.com


+3 Profil

icon Re: Kako do klijenata?02.11.2010. u 11:52 - pre 163 meseci
Naravno, mada pijaca i roba sa pijace nije cilj ovog servisa vec da okupimo firme i prodavnice koji su poreski obveznici, a takodje zelimo da roba koja se prodaje bude pre svega ''made in serbia''

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

ljubisal
Ljubiša Lazarević
Računovođa
Beograd

Član broj: 37008
Poruke: 218
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.mena.rs


+25 Profil

icon Re: Kako do klijenata?02.11.2010. u 13:23 - pre 163 meseci
Ideja mi se čini dobra.

Inače, na pijaci (bar kod mene u kraju - Beograd Vidikovac) se može naći više domaće proizvedene robe nego u susednom liliju ili maxiju.
Probaj pa uporedi recimo kućnu higijenu (sapuni, tečni sapuni, wc papir, sredstva za čišćenje, za kuhinju itd.)
Tokom vanrednog stanja - registracija doo elektronskim putem - www.mena.rs
 
Odgovor na temu

Vlada A

Član broj: 271370
Poruke: 142
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: bedbids.com


+3 Profil

icon Re: Kako do klijenata?02.11.2010. u 15:25 - pre 163 meseci
Da upravu ste ali mi se fokusiramo na one prodavce,menadzere koji imaju svoje lokale, firme cije je poslovanje dugogodisnje a ne od danas do sutra. Takodje mislim da bi ti prodavci bi lakse organizovali svoju prodaju preko sajta. Mislim da roba siroke potrosnje kao sto ste naveli sapun,wc papir,sredstva za ciscenje nije pogodna za online kupovinu. Ciljamo pre svega na prodavnice tehnicku opreme,knjiga,moblinih telefona ... jer slozicete se samnom da niko nezeli da plati dostavljacu 100,200,300 dinara ako je roba iste te vrednosti. Pozdrav i hvala na sugestiji!
 
Odgovor na temu

ljubisal
Ljubiša Lazarević
Računovođa
Beograd

Član broj: 37008
Poruke: 218
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.mena.rs


+25 Profil

icon Re: Kako do klijenata?02.11.2010. u 20:28 - pre 163 meseci
Vlado A, sad sam priočitao celu temu, pošto pratim forum preko e-maila, pa ima brdo raznih drugih poruka. U redu ostavimo se pijace.

Kao što rekoh, mislim da je ideja dobra. Ali mi se čini da ceo poslovni model nije zaokružen.

Evo nekoliko saveta.

* Ako želiš da privučeš menadžere i vlasnike prodavnica probaj da se staviš u njihov položaj i da razumeš zašto bi neko postavio prodavnicu na internetu, i zašto ne bi. Ako se sam nisi nikada bavio trgovinom, to stavljanje u položaj vlasnika prodavnice/trgovca bi ti umnogome pomoglo.

- Tu na primer treba da znaš da je za otvaranje nove prodavnice (makar i na internetu) potreban novi prodavac. Možda tebi to ne izgleda tako, ali prodavac u internet-prodavnici treba da izlaže artikle, da određuje cene artiklima, da odgovara kupcima, da prima porudžbine, organizuje isporuku i odgovara na pitanja i reklamacije kupaca. U osvom slučaju, treba da barata računarom, više nego prosečan prodavac u Srbiji. I to po pravilu neće biti prodavac iz postojeće prodavnice, jer nije realno. Dakle potrebno je novo radno mesto.

- Znaj da vlasnik / menadžer prodavnice po pravilu neće biti prodavac. Možda u nekom prvom periodu, ali ne kasnije. Ukoliko uspeš da zainteresovanoj prodavnici olakšaš rešavanje pitanja prodavca, na dobrom si putu da ih pridobiješ da otvore prodavnicu kod tebe.

* Svoj adriamart posmatraj kao jedan specifičan tržni centar. Imaš prostor i želiš da ga prodaš / daš besplatno na takav način da donese maksimalnu korist - i tebi kao vlasniku / menadžeru tržnog centra i trgovcu koji drži radnju kod tebe

* Kao vlasnik tržnog centra probaj da formulišeš svoju poslovnu politiku koja će istovremeno privući "zakupce" ali i krajnje kupce. Na primer:
Za zakupce
- povoljan (besplatan) zakup
- takva struktura prodavnica, da postoji verovatnoća da će u moju prodavnicu doći i kupac koji inače ne bi došao
- ne primanje konkurentskih prodavnica. Naime, ako ja ne bih želeo da uđem kao prodavnica na tvoj sajt ukoliko već postoji slična prodavnica. Zašto? Pa zato što prodavci ne vole konkurenciju cenom, a velika je verovatnoća da bi prisustvo dve slične prodavnice dovelo do rata cenama i preotimanja kupaca.
- zakupcima možeš reći da ne moraju da imaju fiskalnu kasu za internet prodavnicu (nekima to može dosta da znači).

Za kupce
- najveći asortiman robe i usluga
- najnoviji proizvodi
- široka geografska pokrivenost, što može da podrazumeva da se kod nekih prodavnica roba može preuzeti lično od strane kupaca i uštedeti transport
- nagradne igre za kranje kupce gde nagrade daje vlasnik tržnog centra
- najnovija tehnička roba iz uvoza itd

Koliko ja vidim tvoja ciljna grupa mogla bi biti sledeća:
- firme koje imaju ili jednu veliku prodavnicu, ili 2-3 prodavnice. Sasvim male prodavnice ti nisu interesantne, a veće najvervatnije već imaju prodaju putem interneta
- firme koje se bave isključivo veleprodajom, ukoliko uspeš da im prikažeš svoju ponudu da otvore internet-maloprodaju, kao nešto što im može doneti više koristi od komplikacija

Probaj da primeniš krilaticu - misli globalno, radi lokalno. Tu nemam konkretan savet, ali razmišljaj u tom pravcu.

Imaj na umu da je informatička pismenost kod nas nedovoljna, i na strani prodavca i na strani kupca, te prema tome i kroji ponudu.
U tom smislu probaj da ponudiš što lakše unošenje/prebacivanje artikala iz njihovog poslovnog progama u tvoju prodavnicu.
Možeš početi da praviš sopstvenu bazu slika koju bi ponudio zainteresovanim trgovcima (ne mora besplatno) da što brže izlože svoje proizvode.

Idi više na priču da će otvaranje internet-prodavnice, ako ništa drugo, biti jedna dobra reklama toj firmi, a uz to besplatna.

U tom smislu evo jedne poznate priče iz marketinga.

Velika firma za proizvodnju obuće poslala svog čoveka iz marketinga u jednu afričku zemlju kako bi procenio mogućnost ulaska na to tržiše. Kada je stigao, taj čovek je video da u toj zemlji gotovo niko nema cipele. Poslao je izveštaj centrali - Imamo veliko potencijalno tržište. Ovde niko nema cipele. Možemo prodati desetine hiljada cipela.
Da bi još jednom proverila stanje afričkog tržišta, firma je nakon toga poslala drugog čoveka iz marketinga u istu afričku zemlju. Njegov izveštaj je bio - Ovde niko nema cipele. Nema ništa od ovog tržišta. Ništa ne možemo prodati.
Tokom vanrednog stanja - registracija doo elektronskim putem - www.mena.rs
 
Odgovor na temu

Vlada A

Član broj: 271370
Poruke: 142
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: bedbids.com


+3 Profil

icon Re: Kako do klijenata?02.11.2010. u 22:33 - pre 163 meseci
Hvala na ovim savetima, zaista puno znace. Pokusacemo da primenimo dosta toga ipak ovaj servis postoji tek nedelju dana. Jos jednom hvala i ako imate jos nekih predloga dobro bi nam dosli. Da li bi proslo da posto svi dobijaju poddomen prodavnica.adriamart.com i nista ne placaju da im garantujemo broj posetioca tako sto bi ih za njihove pare reklamirali na facebooku,adwordu,etargetu. A u planu je i omoguciti placanje karticama! Kako se oporezuje roba prodata preko interneta ako nije potrebna fiskalna kasa?

Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao Vlada A dana 02.11.2010. u 23:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

web000

Član broj: 56199
Poruke: 159

Sajt: www.7marketingplus.com


+12 Profil

icon Re: Kako do klijenata?04.12.2010. u 13:50 - pre 162 meseci
trebalo bi ukljuciti facebook ads reklame

[Ovu poruku je menjao web000 dana 04.12.2010. u 18:14 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao web000 dana 04.12.2010. u 18:15 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao web000 dana 04.12.2010. u 18:15 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao web000 dana 04.12.2010. u 18:16 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao web000 dana 04.12.2010. u 18:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Vlada A

Član broj: 271370
Poruke: 142
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: bedbids.com


+3 Profil

icon Re: Kako do klijenata?04.12.2010. u 17:19 - pre 162 meseci
Proslo je nesto vise od mesec dana od pocetka rada naseg internet servisa, medjutim iako sve izgleda lako i jednostavno za rad naisli smo na nekoliko problema u praksi pre svega pravne prirode. Trenutno imamo tim od nekoliko asistenata sirom Srbije koji pomazu tj. otvaraju prodavnice klijentima. Zelimo da poboljsamo nase poslovanje i trazimo zainteresovane ljude sa iskustvom ili znanjem iz oblasti prava kako bi postali partneri i osnovali d.o.o. Mi ulazemo znanje,sav trud i rad do sada,hosting,domen i softver koji pokrece nas internet servis sa druge strane osoba koja zeli partnerstvo radice sve pravne poslove i ulozice izvestan novac u marketing i promociju, kao i u pokretanje firme. Oko udela(procenta) se dogovaramo. Svaki dogovor je moguc ako je posten i fer. email: [email protected]
 
Odgovor na temu

miloshzorica

Član broj: 230048
Poruke: 408
*.speedy.com.ar.



+109 Profil

icon Re: Kako do klijenata?01.01.2011. u 22:00 - pre 161 meseci
sretno vam bilo! drago mi je da vidim jedan zanimljiv ecommerce startup s nasih prostora! glavna prepreka ecommerce u srbiji je nepostojeca infrastruktura za online naplatu.

razmislite o referrals, takodje. znaci, ko ima prodavnicu kod vas i predlozi vas nekom drugom, dobije procenat

nisi opisao poslovni model i kako naplacujete. model pretplate deluje najbolje. koliko kontam, sad je usluga postavljanja besplatna. kako vi zaradjujete? procenat od ostvarene prodaje?
 
Odgovor na temu

Vlada A

Član broj: 271370
Poruke: 142
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: bedbids.com


+3 Profil

icon Re: Kako do klijenata?02.01.2011. u 16:29 - pre 161 meseci
SRECNA NOVA 2011 GODINA I SVE NAJBOLJE NA PRIVATNOM I POSLOVNOM PLANU

Hvala na savetima ali nas servis se susrece sa drugim problemima finansijske prirode kako bi uspesno startovao. Da referali su dobra ideja kao i affilliate program za druge sajtove. Pozdrav!

 
Odgovor na temu

miloshzorica

Član broj: 230048
Poruke: 408
*.speedy.com.ar.



+109 Profil

icon Re: Kako do klijenata?02.01.2011. u 17:29 - pre 161 meseci
verujem da vam nije potreban neki veliki funding. pusti mi private message da vidimo sta moze da se uradi
 
Odgovor na temu

Vlada A

Član broj: 271370
Poruke: 142
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: bedbids.com


+3 Profil

icon Re: Kako do klijenata?04.01.2011. u 15:17 - pre 161 meseci
Poslao sam Vam PM. Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Electrometrica
Dusan Zikic
Niš, Srbija

Član broj: 221885
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Kako do klijenata?16.01.2011. u 02:09 - pre 160 meseci
Meni je ideja skroz cool, ali ne vidim zasto orjentacija na velike? Bas male i srednje manufakture i trgovci koji nisu u prilici da sami sebi priuste ovakav vid prodaje su po meni ciljna grupa. A da odgovorim na osnovno pitanje, kako do menadzera prodaje tj. do klijenata - "Prosto" :) Yellow pages - brojevi telefona, e-mailovi... pa redom, ili preko reda... svejedno je!
Zelim ti puno uspeha, ako te zanima jos nesto konkretno, tu sam!
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Marketing :: Kako do klijenata?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6572 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.