Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL internet za virtuelne masine, a lan internet za glavnu masinu. Kako?

[es] :: SOHO Networking :: ADSL internet za virtuelne masine, a lan internet za glavnu masinu. Kako?

[ Pregleda: 1737 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

blacksmithbre

Član broj: 235147
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon ADSL internet za virtuelne masine, a lan internet za glavnu masinu. Kako?27.10.2010. u 21:55 - pre 164 meseci
Cao ljudi.

Pre nego sto postavim pitanje, da kazem da sam dosta googlao u vezi ovoga i po forumu i kojekuda, ali resenje nisam nasao.

Imam ADSL i koristim njihov ruter "cuveni" HUAWEI HG520C, a imam i LAN mrezu koja takodje ima svoj ADSL internet.
Na mojoj masini je pokrenuto vise virtuelnih masina VirtualBox i one su u mrezi vidljivi kao pravi kompovi i koriste isti net.
Ono sto bih ja hteo da namestim, jeste, da virtuelne masine "vuku" net sa mog ADSL rutera, a moja masina da koristi LAN adsl.

posto u LAN-u ADSL ruter zadaje dinamicke IP adrese i IP mu je 192.168.1.1 , ja sam mom rutera namestio IP na 192.168.0.1 i na virtuelnim masinama stavio DNS server adresu na virtuelnim adapterima 192.168.0.1 u nadi da ce dobiti IP adresu sa mog rutera.
Elem, one jesu dobile IP od mog rutera, al takodje su ih dobile i ostale masine (koje nisu moje) iz mreze.
Kako to da resim?

p.s. Nadam se da nisam previse zakomplikovao pitanje.

Hvala unapred

Pozdrav
 
Odgovor na temu

blacksmithbre

Član broj: 235147
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: ADSL internet za virtuelne masine, a lan internet za glavnu masinu. Kako?27.10.2010. u 23:13 - pre 164 meseci
Problem resen.

Ako ikoga zanima, evo postupka.

Uradio sam sledece:

U moju glavnu LAN karticu sam ukljucio LAN internet, a u drugu karticu sam ubacio ADSL internet.

Hierarhija mreznih adaptera se namesta preko Network Connections>Advanced>Advanced Settings i tu se podesi koji adapter je na prvom mestu, drugom itd.
Ovaj korak je bitan, da bi moja masina koristila internet koji ja zelim da koristi.


Da bi podesio VirtualBox sa kojeg LAN adaptera da koristi internet isao sam ovako:
Izabrati masinu>Settings>Network
Attached to "Bridged adapter"
i u polje "name" postavite zeljeni adapter


ja sam to tako resio.
Ako neko ima bolji predlog, neka izvoli. 8)


pozdrav.

 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: ADSL internet za virtuelne masine, a lan internet za glavnu masinu. Kako?

[ Pregleda: 1737 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.