Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebna pomoc : Kako ADSL internet podeliti na vise racunara u krugu od 200 m

[es] :: Wireless :: Potrebna pomoc : Kako ADSL internet podeliti na vise racunara u krugu od 200 m

[ Pregleda: 3040 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Fanatik
Stevo Peric
Tonsko tehnicki realizator, RADIO SKALA
Bijeljina

Član broj: 28927
Poruke: 101
*.teol.net.

Sajt: www.skalaradio.net


Profil

icon Potrebna pomoc : Kako ADSL internet podeliti na vise racunara u krugu od 200 m27.03.2010. u 07:38 - pre 171 meseci
Drug mi ima ADSL i hoce da svoj adsl internet podeli preko Wireless-a .Sta mu je potrebno od opreme i kako da se to izvede,mislim to sa ip adresama i ostalim podesavanjima.

P.S. Znaci internet podeljen bez zastite bez ogranicenja ,na fer osnovi.Znaci kao da su umrezeni LAN-om .


HVALA UNAPRED.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Potrebna pomoc : Kako ADSL internet podeliti na vise racunara u krugu od 200 m27.03.2010. u 15:42 - pre 171 meseci
Bilo sto puta do sad al' ajde kad te mrzi da trazis. :)
Posto ima adsl,pretpostavljam da ima vec ruter sto znaci da mu treba samo jedan acess point uredjaj i antena.
Acess point moze bilo koji koji ima ap mod (99% ima).
Zavisno od toga koliko daleko treba da "pokrije" sa signalom i gde se nalaze klijenti koji ce se kaciti na tu mrezu zavisi koju antenu treba uzeti.
Omni antene zrace 360 stepeni,sektorske od 120-180 stepeni...
Mada mi je malo cudno to sto hoces bez ikakvih zastita da pustis internet,sto znaci da svako moze bez problema da koristi tu mrezu.
Sto se tice podesavanja,nista posebno,spojis acess point sa ruterom lan kablom,podesis acess point da radi u ap mod,iskljucis dhcp server na acess pointu i to je oprilike to.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Potrebna pomoc : Kako ADSL internet podeliti na vise racunara u krugu od 200 m

[ Pregleda: 3040 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.