Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa wireless mrezom i share folderima

[es] :: Wireless :: Problem sa wireless mrezom i share folderima

[ Pregleda: 1836 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

igorv777

Član broj: 271573
Poruke: 2
*.kbcnet.rs.



Profil

icon Problem sa wireless mrezom i share folderima26.10.2010. u 18:31 - pre 164 meseci
Pozdrav svima i izvinjenje sto pitam nesto na sta je vec odgovoreno, ali ja ne mogu da nadjem odgovor.

Imam TP Link wireless ruter (na koji je prikacena oprema za bezicni internet i koji mi emituje net kroz kucu) i dva kompjutera, desktop i laptop (oba imaju wireless i preko oba mogu da pristupim netu).

Ono sto meni treba je jos i da mogu da povezem ta dva kompjutera tako da se sheruju folderi izmedju njih. Ukljucio sam opcije Share this folder i iskljucio i sistemske i dodatne vatrene zidove. Rezultat je da ne mogu da "vidim" na jednom kompu deljene foldere sa drugog i obratno.

 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Problem sa wireless mrezom i share folderima26.10.2010. u 20:58 - pre 164 meseci
Prvo proveri da li uopste prolazi ping od jednog do drugog racunara.
Proveri da li u podesavanjima rutera ima opcija "client isolation" pa je iskljuci ako ima.
Da li si podesio neke foldere da su serovani,jer se meni desavalo na xp da ne mogu da vidim drugi racunar na mrezi ako nema nijedan folder serovan.
 
Odgovor na temu

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: Problem sa wireless mrezom i share folderima26.10.2010. u 23:14 - pre 164 meseci
da ne moze da pristupi deljenim podacima ako nesto nije sherovano to je kod xp normalna pojava,i pogledaj da li ste u istoj radnoj grupi :WORKGROUP ILI MSHOME,posto postoji mogucnost da ako niste u isoj grupi da nema ni serovanja.tj ima ali se dva racunara ne vide,i pogledaj u folder options/view/pa skroz dole stikliraj opciju ako nije use simple file sharing..ali prvo kao sto je u proslom postu tox napisao vidi da li prolazi ping.
Long Live Rock 'n' Roll
 
Odgovor na temu

igorv777

Član broj: 271573
Poruke: 2
*.kbcnet.rs.



Profil

icon Re: Problem sa wireless mrezom i share folderima27.10.2010. u 21:10 - pre 164 meseci
Probao sam ping i prolazi. Moram sopstvenu bruku da priznam :(, nisam pogledao uopšte u My Network Places (pretpostavljao sam, potpuno pogrešno, da se folderi vide u Shared documents).

Zahvaljujem se na odgovorima i želji da se pomogne.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Problem sa wireless mrezom i share folderima27.10.2010. u 22:08 - pre 164 meseci
Bas sam hteo u prethodnom postu da pitam da li uopste gledas u my network places ali reko hajde da se ne brukam,svi to znaju.
 
Odgovor na temu

anon250940

Član broj: 250940
Poruke: 400
*.teol.net.



+11 Profil

icon Re: Problem sa wireless mrezom i share folderima05.11.2010. u 11:04 - pre 164 meseci
Ovo je bio prilicno jednostavan problem, pogledaj moj problem.. isti je rezultat bio kao i kod tebe :)

LINK od teme: http://www.elitesecurity.org/t391169
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Problem sa wireless mrezom i share folderima

[ Pregleda: 1836 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.