Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Visual Studio 2010 debugger

[es] :: .NET :: Visual Studio 2010 debugger

[ Pregleda: 1149 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

imaginer
student

Član broj: 271387
Poruke: 2
*.tel.net.ba.



Profil

icon Visual Studio 2010 debugger24.10.2010. u 10:47 - pre 164 meseci
Pozdrav svima.

Imam jedno pitanje u vezi VS2010 debuggera.
Kada pokrenem svoj program i dodje do breakpointa, imam razlicite vrijednosti jedne varijable u Locals prozoru i kada misem predjem preko te iste varijable u code editoru.
Npr. u code editoru mi pise da je i=5000 a u Locals prozoru da je i=376. Je li moguce da Locals prozor nije osvjezen ili tako nesto?

Znate li koja vrijednost bi trebala biti tocna?
 
Odgovor na temu

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: Visual Studio 2010 debugger24.10.2010. u 11:28 - pre 164 meseci
U Release konfiguraciji kod je optimizovan i debugger postane sluđen. Zato debaguj u Debug konfiguraciji. Druga stvar je da možda imaš dve različite promenljive s istim imenom i, pa je jedna drugu preklopila, pa se zato vide različite vrednosti (nije baš da bi debugger trebao da se zbuni ovde, ali ko zna). Treća stvar, probaj da rebilduješ projekat, i obrišeš one privremene fajlove tipa .ncb, .opt, .suo (moraš da zatvoriš projekat da bi to mogao), to ume da pomogne. Četvrta stvar nije vezana za lokalne promenljive nego za članice klasa i struktura, ali ako je jedna ista struktura definisana na različite načine, onda će naravno debager biti zbunjen (a i program će se čudno ponašati).

Edit: hmm, tek sad vidim da je ovo napisano u .NET forumu. Originalno pitanje ne navodi na koji tačno jezik se odnosi, ali moj odgovor je za C++.
 
Odgovor na temu

imaginer
student

Član broj: 271387
Poruke: 2
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: Visual Studio 2010 debugger24.10.2010. u 16:57 - pre 164 meseci
Jezik je C++.

Mislim da je rjesenje Clean Solution. :)))


Hvala puno!!
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Visual Studio 2010 debugger

[ Pregleda: 1149 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.