Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako emigrirati sa porodicom u kanadu

[es] :: Vodič za emigraciju :: kako emigrirati sa porodicom u kanadu

[ Pregleda: 24437 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vikitea
Gvozden Dusko
zubnitehnicar,
Banja Luka

Član broj: 271288
Poruke: 1
*.teol.net.



Profil

icon kako emigrirati sa porodicom u kanadu22.10.2010. u 22:11 - pre 164 meseci
Postovanje svim korisnicima,meni je 28 god, suprugi 26 god.Po zanimanju sam zubnitehnicar ,supruga frizer, otac sam 2 prekrasne curice kojima je 4 , i 2 god.stanujemo pod kirijiom.ja sam zaposlen a supruga nije ,sklapa se kraj sa krajem nekako.plata mi je na procenat,pa kako kad ima posla, bez radnog vremena ,.pitanje kako otici u kanadu odnosno emigrirati sa porodicom jer se iskreno nadam da su bolji uslovi za zivot i bolja perspektiva za djecu unapred zahvalan.
 
Odgovor na temu

kozbi

Član broj: 184054
Poruke: 274
*.opera-mini.net.



+54 Profil

icon Re: kako emigrirati sa porodicom u kanadu25.10.2010. u 19:10 - pre 164 meseci
"Regardless of education, licensure or experience, foreign trained and/or licensed dentists must obtain a Canadian license to practice dentistry in Canada."

"To obtain license from state or local jurisdiction, you must get a certificate by passing an examination known as NDEB examination, if you are from an accredited dental college. Only colleges from Canada and USA are accredited."


"But, most overseas dentists will be from non-accredited dental colleges. They have to take up a short term qualifying program to become eligible for Board certification."

"These qualifying programs require you to pass eligibility examination. After passing the eligibility examination, you need to complete qualifying program"


"Then you become par with accredited dental college graduates. Now, you can apply for license by passing board examination and fulfilling other requirements."

http://www.overseasdentist.com/countries/dentist_canada.htm

If you have a non canadian degree of dentistry, could you specialize in canada?

'Regardless of education, licensure/registration or experience, non-Canadian general practitioners must obtain a Canadian license/registration to practice dentistry in Canada.To obtain this license/registration, you will need to complete an accredited dental program, as a regular or degree completion student, or complete an accredited qualifying program. Only programs accredited by the Commission on Dental Accreditation of Canada (CDAC) or the American Dental Association Commission on Dental Accreditation are recognized as accredited."



http://www.ehow.com/how-does_4...eed-become-dentist-canada.html

"The Association of Canadian Faculties of Dentistry will help the graduates of non-accredited dental programs to become licensed practitioners in Canad by giving the Eligibility Examination/Prior Learning Assessment(PLA) for general dentists and the Dental Specialty Core Knowledge Examination (DSCKE) for graduates of specialty programs."

"The Eligibility Examination is presently an admissions requirement used by dental education institutions that provide a Qualifying Program or a Degree Completion Program for general dentists. The last Eligibility Examination was conducted last February 2010."

"For now the PLA replaced the Eligibility Examinations as the requirement for entry into these programs. On the other hand, the DSCKE is used to conduct the admission process for entry into Dental Specialty Assessment and Training Programs offered at various Canadian faculties of dentistry."

http://www.healthcarequestions...ces-of-being-dentist-in-canada

dentist jobs in Canada:

http://www.wowjobs.ca/BrowseResults.aspx?q=Dentist&s=r&l=

http://www.simplyhired.ca/a/jobs/list/q-dentist





 
Odgovor na temu

kozbi

Član broj: 184054
Poruke: 274
*.opera-mini.net.



+54 Profil

icon Re: kako emigrirati sa porodicom u kanadu25.10.2010. u 19:15 - pre 164 meseci
"If you want to immigrate to Canada, there are a few different ways to apply. You will need to decide which immigration program will work best for you and your family."

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/index.asp

"Canada is one of the world's top immigration destinations with over 200,000 new arrivals coming under the Canada immigration system every year. "

"Too many people have come to Canada and eaten into their savings, unable to find work. Unless you have an income from investments, your NUMBER 1 priority in planning your move should be to focus on making a living in Canada. More specifically, make sure Canadian employers will accept your qualifications and work experience. More specifically still, ensure you will be able to find work - any kind of work - until your ideal job comes up.

Some migrants, even from developed countries such as the USA and UK have been shocked to discover they need to take extra exams to work in Canada. "

http://www.byebyeblighty.com/canada/emigrate-to-canada-plans.html



"HOW TO IMMIGRATE TO CANADA"

http://www.youtube.com/watch?v=wPzY_t8YtZE&feature=related


"HOW TO QUALIFY AS A CANADA SKILLED WORKER"

http://www.youtube.com/watch?v=fh60RvutCBA


"Immigration to Canada - Canadian Immigration"

http://www.youtube.com/watch?v=rBpogFP8WYM



 
Odgovor na temu

koxe1
Srbija

Član broj: 272764
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: kako emigrirati sa porodicom u kanadu12.11.2010. u 12:29 - pre 163 meseci
Molio bih sve koji su uspesno zavrsili proces apliciranja i sada zive u kanadi ili oni koji o tome dosta znaju da prokomentarisu da li je moguce otici na sledeci nacin.

mislim da jedino mogu da se kvalifikujem kao skilled worker. imam zavrsen fakultet koji se bas i ne trazi u kanadi ali radim na srodnim poslovima koji bi mogli da se podvedu pod jednu od NOC kategorija koje se traze. imam vise od cetri godine radnog iskustva, smatram da cu dobiti dobre ocene na testovima iz engleskog i background i medicinska provera nece biti problem. sa mnom bi putovali i supruga i jednogodisnja beba, sve u svemu po sistemu bodovanja mislim da cemo moci da ostvarimo i veci broj bodova nego sto je potrebno. jedini problem predstavlja novac. na osnovu pravilnika nama je potrebno da prikazemo sredstva od oko 12.000 €
Planiramo da pozajmimo novac i otvorimo racun i zatim potvrdu o tome dostaviti nadleznima? Zanima nas koliko dugo taj novac mora "lezati" na racunu, da li je "zarobljen" tokom kompletnog procesa do dobijanja vize ili odbijanja zahteva, ili ga mogu podici ranije i vratiti dugove?
Koliko novca bi trebalo poneti? recimo da troclana porodica normalno zivi 2 meseca. (nismo vezani nijednim gradom, ali bi voleli da to bude Vankuver)
moj plan se sastoji iz toga da pronadejm bilo kakav posao sto je pre moguce, pa naknadno da trazim bolje. takodje imam u planu da pokusam da iskoristim svoju postojecu diplomu i da po dolasku upisem master ili PhD. studije. Primetio sam da je se njihovom diplomom i njihovim radnim iskustvom sve mnogo lakse pa bi ovo bio nacin da izbegnem da citav zivot radim slabo placene poslove. koliko je lako upisati postdiplomske studije sa nasim diplomama i kolike su cene studiranja(okvirno)?

hvala unapred

 
Odgovor na temu

igor.vitorac

Član broj: 144858
Poruke: 483



+13 Profil

icon Re: kako emigrirati sa porodicom u kanadu15.11.2010. u 14:54 - pre 163 meseci
Ja nisam iz CA, ali sam pre par godina bio veoma dobro upucen u proces odlaska u CA i potrebne uslove.

Sto se tice bodovanja, ne znam da li su spustali granicu, ali znam da kad sam ja podnosio aplikaciju, bilo bas "tesno" ako ne znas francuski. Pri cemu su oba supruznika imala fakultet. Znaci francuski bi bio "highly recommended".

Novcana sredstva koliko se secam (ako nisu menjali u medjuvremenu), moras da imas sa sobom kada ides tamo tj. u momentu ulaska u zemlju. Na osnovu iskustva nekoliko prijatelja mogu reci da su sredstva koja oni zahtevaju itekako minimalna za period od 6 meseci. Toliko valjda nemas prava da trazis nikakvu pomoc od drzave. Sve manje od toga je jako veliki rizik, pogotovo sto ides sa porodicom i malim detetom.
Racunati da se posao moze naci za 2 meseca je jaaako rizicno. Nemojte zaboraviti i jednu vaznu stvar koja cesto nije ocigledna ljudima iz Srbije, a to je iznajmljivanje i eventualno opremanje stana (ako nije namesten). U vecini zapadnih zemalja moraju se nekoliko mesecnih renti uplatiti na pocetku pri cemu te pare ostaju zarobljene!

Nadam se da se donekle dao neke korisne savete.
 
Odgovor na temu

Lukava
ves mili
Beograd, Srbija

Član broj: 281456
Poruke: 1
*.telenor.rs.



+3 Profil

icon Re: kako emigrirati sa porodicom u kanadu11.03.2011. u 22:26 - pre 159 meseci
Citat:
koxe1: Molio bih sve koji su uspesno zavrsili proces apliciranja i sada zive u kanadi ili oni koji o tome dosta znaju da prokomentarisu da li je moguce otici na sledeci nacin.

mislim da jedino mogu da se kvalifikujem kao skilled worker. imam zavrsen fakultet koji se bas i ne trazi u kanadi ali radim na srodnim poslovima koji bi mogli da se podvedu pod jednu od NOC kategorija koje se traze. imam vise od cetri godine radnog iskustva, smatram da cu dobiti dobre ocene na testovima iz engleskog i background i medicinska provera nece biti problem. sa mnom bi putovali i supruga i jednogodisnja beba, sve u svemu po sistemu bodovanja mislim da cemo moci da ostvarimo i veci broj bodova nego sto je potrebno. jedini problem predstavlja novac. na osnovu pravilnika nama je potrebno da prikazemo sredstva od oko 12.000 €
Planiramo da pozajmimo novac i otvorimo racun i zatim potvrdu o tome dostaviti nadleznima? Zanima nas koliko dugo taj novac mora "lezati" na racunu, da li je "zarobljen" tokom kompletnog procesa do dobijanja vize ili odbijanja zahteva, ili ga mogu podici ranije i vratiti dugove?
Koliko novca bi trebalo poneti? recimo da troclana porodica normalno zivi 2 meseca. (nismo vezani nijednim gradom, ali bi voleli da to bude Vankuver)
moj plan se sastoji iz toga da pronadejm bilo kakav posao sto je pre moguce, pa naknadno da trazim bolje. takodje imam u planu da pokusam da iskoristim svoju postojecu diplomu i da po dolasku upisem master ili PhD. studije. Primetio sam da je se njihovom diplomom i njihovim radnim iskustvom sve mnogo lakse pa bi ovo bio nacin da izbegnem da citav zivot radim slabo placene poslove. koliko je lako upisati postdiplomske studije sa nasim diplomama i kolike su cene studiranja(okvirno)?

hvala unapred


Moje mišljenje je da su ti šanse prilično velike, obzirom na to što si napisao. Svakako treba precizno uraditi assesment, pošto smo svi po malo subjektivni (znam iz ličnog primera .
Pošto smo suprug i ja, u fazi prikupljanja papira, prilično smo upoznati sa tematikom. Ono što sam ja saznala vezano za sredstva a može da pomogne je da možeš da pronadješ nekog u banci ko će ti jednostavno na običnom bankarskom memorandumu ili već pripremljenom obrascu izdati uverenje da imaš zahtevani iznos. Ono što je bitno u čitavoj priči je da oni to NE MOGU da provere. Naime, ne postoji apsolutno nikakva mogućnost da bilo koja banka, na poziv bilo kog službenika, bilo koje vlade oda informaciju koliko klijent ima na računu. Ako se zamisliš, to je prilično logično. Znači ovde je pravi problem kako naći nekog ko bi ti izdao tu potvrdu. Moj suprug na sreću radi u banci, pa će on to sam da uradi, a pouzdano znam neke ljude koji to rade u Raiffeisenu.
No to je rešenje samo pola problema, tj to ti daje samo malo vremena da smisliš kako da nadješ stvarno novac koji ćeš tamo poneti. Kada smo se mi raspitivali o troškovima života, izračunali smo da nam u stvari tačno toliko, koliko su oni i rekli, treba za početak. U stvari je velika ludost otići bez novca, a pogotovo sa decom. Jedini način koji ja vidim je da rasprodamo sve što možemo, skupimo koliko možemo i da zagrizemo.
Što se tiče posla, kada smo se raspitivali, lakše ga je pronaći u većem gradu, ali su i troškovi života veliki. Takođe, vrlo brzo se može naći nekakav posao koji će te održati na površini dok se ne smestiš i nadješ nešto bolje.
I da, postoji nekoliko načina kako da podvedeš neko od svojih zanimanja pod NOC listu. Jedan od njih je da ti neko u tvojoj firmi izda potvrdu da si radio upravo to što traže. Takođe treba da ostaviš broj telefona te osobe koja će, ukoliko do toga dodje, potvrditi tvoju priču.

Znači, postoji dosta načina da se stvari prikažu u malo lepšem svetlu, a takođe nije loše iskoristiti tudja iskustva i ići već utabanom stazom. Sve ovo što sam napisala je već neko uradio.

I na kraju još dva saveta: nikako ne govori da imaš vojnu knjižicu, da si (daleko bilo) bio na ratištu ili učestvovao u bilo kom sukobu - to takođe ne mogu da provere - osim ukoliko tvoje ime nije na nekoj od poternica ili si bio odlikovan, ili se tvoje ime našlo u vestima. Znači ukoliko se tvoje ime pominje vezano za rat u bilo kom izvoru kao što su novine, internet, strane poternice, strani izveštaji, tj sve ono što oni do čega mogu da dodju, pomeni ali ukoliko misliš da te nigde nema, već da si evidentiran samo u vojsci zemlje u kojoj si služio (sve su iste, nije bitno) onda ne pominji. I drugi savet je nikako ne laži - osim ono što znaš da ne mogu da provere (sve gore navedeno).

Ne dozvoli da te niko obeshrabri. Ja sam lično naišla na gomilu "dobronamernih" saveta, koji su imali za cilj više da ukazuju na probleme, nego da ponude pomoć ili možda i rešenje.

Eto i srećno
 
Odgovor na temu

Corisnik4
aleksandar petrovic
nezaposlen
beograd

Član broj: 295115
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: kako emigrirati sa porodicom u kanadu10.12.2011. u 12:41 - pre 150 meseci
Prije svega,hvala prethodnom korisniku na svim obavjestenjima!

I ja kao i svi ovdje na ovom forumu hocu da imigriram u Kanadu,sa vjerenicom. E sad,ja sam cackao po sajtu cic.gc.ca i tamo je sve objasnjeno do najsitnijeg detalja,i gledao sam da li ispunjavam uslove da odem kao SKILLED WORKER. "Problem" je sto ne znam da li je neophodan taj konsultant,i koliko bi on kostao? Jer se tamo u tim aplikacijama navodi da trebas imati nekoga ko te prezentuje,ali nije bitno da li ces ga platiti ili neces...
Naravno da planiram da nosim novac sa sobom za otprilike 4-5 mjeseci,a opet pitanje je koliko ce me sve to kostati,papiri,potrebna dok.,vize,avio karte...??? Jer svako krpi kraj sa krajem,a zeli bolji zivot. I vjerenica i ja imamo visoku skolu,znanje engleskog nam je odlicno,francuski,meni nikako,njoj slabo,radno iskustvo imam vise od 4 god,ona oko 2... I jos pitanje mi je,kako da prijavim skolu kojoj mi je ostao diplomski,i to da cemo se vjencati u skorije vreme? Da li da sacekamo prvo da zavrsimo sve to ili...???
Nadam se da ce neko ko je vec prosao ovu proceduru,i zivi u Kanadi odgovoriti na pitanja,i bio bih mu vise nego zahvalan!
 
Odgovor na temu

botex

Član broj: 258075
Poruke: 119
*.abhsia.telus.net.



+4 Profil

icon Re: kako emigrirati sa porodicom u kanadu10.12.2011. u 18:19 - pre 150 meseci
konsultant nije neophodan, oni samo navode kao mogucnost da ga mozes angazovati
sto znaci bez broblema mozes sam popuniti aplikaciju, proci kroz celu proceduru bez ikakvog placanja advokata (konsultanta)

prvo popuni aplikaciju online vidi da li mozes proci bodovnu granicu, bez toga dalja prica nemam nikakvog smisla.
takodje tvoje zanimanje mora da bude na listi deficitarnih trazenih u Kanadi (pogledaj NOC listu) , da bi ispunio uslov za konkurs.

za skolu ne znam da ti odgovorim, ali sto se tice zenidbe, to nema veze, oni priznaju common-low (verenicku vezu) kao zakonsku samo morate dokazati cinjenicama da ste zajedno (zajednicka adresa, ili zajednicki racun u banci, mozda neke slike...)
 
Odgovor na temu

Corisnik4
aleksandar petrovic
nezaposlen
beograd

Član broj: 295115
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: kako emigrirati sa porodicom u kanadu28.12.2011. u 19:29 - pre 149 meseci
e brate botexe... :) pisao sam ti vec na drugu temu,tj istu ali u dr polju.. ;)

pa evo opet:E puno hvala na informacijama iz prethodnih polja...

Ja isto tako imam Putovnicu,i veliku zelju da odem u Kanadu... Imam tih 2500,a i sto kazes mogu pozajmiti pa vratiti..
Nego koliko mi je potrebno da se tamo smjestim,snadjem itd.? otprilike.. Ili da prvo probam naci posao preko interneta pa onda da dodjem?
Ne znam kakav status imam kad dodjem tamo sa tom vrstom vize?

i jos nesto.. Imam vjerenicu ovdje,ona nema putovnicu,SRB drzavljanstvo,i kako da ona posle men dodje tamo!?

veliko hvala!
 
Odgovor na temu

Ivca1
Ivca Poprek
Surdulica

Član broj: 295413
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: kako emigrirati sa porodicom u kanadu28.12.2011. u 21:54 - pre 149 meseci
Da li neko zna kada ce opet izaci lista deficitarnih zanimanja?
 
Odgovor na temu

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: kako emigrirati sa porodicom u kanadu04.01.2012. u 12:54 - pre 149 meseci
Pitanje za one koji su se više uputili u iseljenje u Kanadu: supruga i ja imamo fakultete, ali smo deo radnog iskustva u strukama stekli pre dobijanja diploma. Da li se tako stečeno radno iskustvo računa u radno iskustvo u struci, tj. u traženoj kategoriji?
 
Odgovor na temu

Srdjan Tanja
Srdjan Vuckovic
sekretar,poljoprivredna skola
bac

Član broj: 292247
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: kako emigrirati sa porodicom u kanadu03.02.2012. u 11:37 - pre 148 meseci
molio bih nekoga ko se razume da mi pomogne, jer hteo bi da imigriram u kanadau.Imam 26 godina,supruga 25 godina i imamo cerku 3 god,Ja sam zavrsio pravni fakultet i u toj struci imam nesto malo vise od godinu dana iskustva, al imam i 2 godine elektro iskustva jer sam zavrsio srednju elektro tehnicku,Engleski znam na skali od 1 do 5, sa ocenom 3.Supruga ima tri godine iskustva radom u trgovini, a ima zavrsenu srednju poljoprivrednu. E sad molim nekog da mi pomogne za koju bih vizu mogao da konkurisem i koliko ja sad sa ovim karakteristikama imam bodova? I kolike su mi sanse?
UNAPRED HVALA
 
Odgovor na temu

Corisnik4
aleksandar petrovic
nezaposlen
beograd

Član broj: 295115
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: kako emigrirati sa porodicom u kanadu16.02.2012. u 01:06 - pre 148 meseci
Sefe, evo ti sajt pa se tu informisi polako o svemu...
mozes da pratis i ovaj forum,ali ne ocekuj velike rezultate,a opet u svakom slucaju koristi..
uglavnom,na sajtu www.cic.gc.ca ti je sve objasnjeno! ako si zagrizao da ides,kao i ja.. zabavi se nekoliko dana sa iscitavanjem tog sajta, i sve ce ti se kockice polako sklopiti... kako da vidis imas li dovoljno bodova za podnosenje zahtjeva.. idi na http://www.cic.gc.ca/app/ctcvac/english/index i tu provjeris da li ti i tvoja zena ispunjavate uslov za podnosenje zahtjeva! a opet moras da vidis listu trazenih zanimanja koja se nude.. ne znam tacno gdje se nalazi to nasajtu,ali uglavnom tu je.. na cic.gc.ca ...
na forumima ces pronaci milion informacija sta se radi kad dodjes u Kanadu.. i sl. a ovaj sajt ti govori kako da podneses prijavu,i ako im budes pisao mejl da ti pomognu(kao sto sam ja) opet ce ti poslati stranicu tog sajta,ali sa trazenim odgovorom koji si im postavio.. tako da bukvalno SVE trebas procitati!
toliko..
 
Odgovor na temu

meamy86
Maja Miljanovic
Korenica,Hrvatska

Član broj: 304457
Poruke: 1
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: kako emigrirati sa porodicom u kanadu24.06.2012. u 12:30 - pre 143 meseci
Dobar dan svima!!!!Imam pitanje isto kao i svi predhodni korisnici a to je kako emigrirati u Kanadu?? Imam 26 godina,moj zarucnik ima 28god i imamo curicu od 15mj..Naime ja imam malo drugaciji problem..moj zarucnik je sa Cariba tocnije iz Trinidad I Tobaga znaci crnac..curica nam je mulatkinja..Znam da kod nas ljudi dosta gledaju na rasne i vjerske razlike i ne zelimo da nam djete odrasta u takvoj sredini..dovoljan nam je dokaz bio jer su ga odbili za vizu u hr bez obzitra na djete koje nije vidio od rodjenja a ni kod njega nije neka bajna situacija..mislimo da je Kanada vise otvorena zemlja takvim stvarima i da bi tamo napokon ujedinili obitelj!!Zanima nas koja je procedura..kako doci do zaposlenja..koje su nam mogucnosti i da li uopste postoje???Hvala unaprijed!!
Maja
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: kako emigrirati sa porodicom u kanadu

[ Pregleda: 24437 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.