Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Opera - diskusija o interfejsu

[es] :: Browseri :: Opera - diskusija o interfejsu

[ Pregleda: 2497 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

RMAN
Milan Đukić
student
Knićanin

Član broj: 32492
Poruke: 1166
*.static.zrlocal.net.



+5 Profil

icon Opera - diskusija o interfejsu22.10.2010. u 18:11 - pre 164 meseci
Pozdrav!

Treba da uradim neki projekat za faks, da opisem prednosti i mane operinog interfejsa. Pa bi vas zamolio ko ima neka iskustva o tome da napise nesto.
Npr. Neki prozor vam je nelogican, boja nije na odgovarajucem mestu, nedostaje neka precica....

Nisam jos koristio operu pa nisam previse upucen u njen interfejs :)

Hvala.
Eureka!

MILAN DJUKIC
D J U K A
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Opera - diskusija o interfejsu22.10.2010. u 20:14 - pre 164 meseci
Pa koristi Operu i vidi sam.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Nozzlezator

Član broj: 202103
Poruke: 113
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Opera - diskusija o interfejsu22.10.2010. u 20:17 - pre 164 meseci
Meni ne smeta nista :D Totalno sam se navikao na nju...
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

Član broj: 36142
Poruke: 1629
91.191.3.156

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Opera - diskusija o interfejsu23.10.2010. u 00:06 - pre 164 meseci
Koristim Operu možda nekih 7 godina (sjećam se da je prva koju sam instalirao bila 7.0.1) i ne mogu da se sjetim nijedne zamjerke na GUI. Ustvari, jedina zamjerka koju mogu da dadnem programu je to da bi trebali da kupe µTorrent i cijelog ga ugrade u Operu, ali to bi već bilo previše.

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 23.10.2010. u 01:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Opera - diskusija o interfejsu23.10.2010. u 07:59 - pre 164 meseci
Citat:
Treba da uradim neki projekat za faks, da opisem prednosti i mane operinog interfejsa. Pa bi vas zamolio ko ima neka iskustva o tome da napise nesto.
Npr. Neki prozor vam je nelogican, boja nije na odgovarajucem mestu, nedostaje neka precica....


Evo nesto sto mozes upotrebiti:

- Kod obicnih windows programa da bi skrolovao neki sadrzaj koji ima klizac sa leve strana moras ili kliknuti na klizac ili da kliknes unutar prozora a zatim da okreces tockic na misu. Kod opere ne moras vec je dovoljno samo pomerati kursor u taj do koji hoces da skrolujes. Sjajna stvar i meni licno je to velika prednost jer me mnogo nervira u drugim programima koji to nemaju.
Medjutim na laptopu je stvar drugacija. Posto laptom nema mis i nema tockic pored njegovog touchpad-a, skrolovanje se izvodi tako sto povlacite prstom nuz desni rub touchpada i tako pomerate sadrzaj gore ili dole. U tom slcuaju to radi kod svih programa osim Opere. Dakle opera je kod ove funkcije prilagodjena za koriscenje misa tako da je ta mogucnost prednost kod racunara koji koriste mis ali kod laptopa koji nemaju mis je nedostatak. Naravno ako na laptop prikljucite mis onda sve postaje jednostavno kao na desktop racunaru.

- Druga stavr je opet vezana za taj sistem scrolovanja. Na primer postoje programi za hvatanje screenshootova koji mogu da uhvate screenshoot i od celih stranica koje se skroluju. Kada izaberete tu funkciju oni polako skroluju stranicu i snimaju. Ovo radi kod svih programa osim kod opere jer opera ima svoj sistem skrolovanja. Dakle opet prednost je u normalnoj upotebi sa misem i tockicem ali mana je recimo nekome ko treba da upotrebi bas takav program za screenshoot cele stranice. To je eto specificna situacija koja retko kome treba.

- Treca stvar je recimo mogucnost "Opera Turbo" koju neki korisnici sa brzim internetom slcuajno ukljuce. Znaci prednost je sto mozete ubrzati surfovanje kada imate spor interent ali nedostatka je ako je internet brz a vi to slucajno ukljucite pa vam slike na web stranicama izgledaju losijeg kvaliteta (jer ih Opera turbo kompresuje).

- Cetvrto, glavni meni je sada po defaultu zamenjen "O" tasterom. Ali eto ja ipak volim glavni meni pa ga drzim ukljucenog. Medjutim taj glavni meni nije izveden kao ostali toolbari vec njega ne mozete da premestate, ne mozete da dodajete dodatne tastere na njega, ne radi desni-klik meni itd. Dakle nedostatak je u slucaju da neko bas zeli da koristi taj meni i da ga customizuje.

- Ostale nedostavtke koje sam uocio su ispravljeni izmedju verzije 10.0 i 10.6 tako da mogu da ti nabrojim samo neke od starijih nedostataka... (koji su sada ispravljeni).


[Ovu poruku je menjao Stranger2 dana 23.10.2010. u 16:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

RMAN
Milan Đukić
student
Knićanin

Član broj: 32492
Poruke: 1166
*.static.zrlocal.net.



+5 Profil

icon Re: Opera - diskusija o interfejsu23.10.2010. u 13:56 - pre 164 meseci
@Stranger2

Hvala puno, znacice mi ovo dosta.
Eureka!

MILAN DJUKIC
D J U K A
 
Odgovor na temu

furia

Član broj: 70036
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Opera - diskusija o interfejsu24.10.2010. u 14:38 - pre 164 meseci
Citat:
Posto laptop nema mis i nema tockic pored njegovog touchpad-a, skrolovanje se izvodi tako sto povlacite prstom nuz desni rub touchpada i tako pomerate sadrzaj gore ili dole. U tom slcuaju to radi kod svih programa osim Opere. Dakle opera je kod ove funkcije prilagodjena za koriscenje misa tako da je ta mogucnost prednost kod racunara koji koriste mis ali kod laptopa koji nemaju mis je nedostatak. Naravno ako na laptop prikljucite mis onda sve postaje jednostavno kao na desktop racunaru.

Ovo gore navedeno kod mene radi bez problema, a od nekih gluposti mogu da navedem to sto mora da se petlja oko ovih "traka" da bi mogao da se vidi ceo naziv stranice koja je otvorena(naznaceno je na slici), ako se koristi ovaj novi meni Save as se nalazi u podmeniju sto nije bas user friendly ali i to se da srediti posto Opera ima dosta opcija kojima moze da se prilagodi pojedinacnom korisniku.


Uploaded with ImageShack.us
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Opera - diskusija o interfejsu24.10.2010. u 17:15 - pre 164 meseci
Daj info kako se stavlja title bar, a bez da se koristi classic skin?
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

furia

Član broj: 70036
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Opera - diskusija o interfejsu24.10.2010. u 21:57 - pre 164 meseci
Ides na uredjivanje ovih toolbar-ova i onda cekiras ovaj sto je na srpskom Glavna traka i izbacujes rucno stavku po stavku iz onog dela sto se pojavio ispod title bar-a(zaokruzeno na slici).


Uploaded with ImageShack.us
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Opera - diskusija o interfejsu24.10.2010. u 23:12 - pre 164 meseci
Uh, gadan način. :( Izgleda šašavo, ali deluje, hvala.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Opera - diskusija o interfejsu25.10.2010. u 09:13 - pre 164 meseci
Citat:
Daj info kako se stavlja title bar,

Sta je title bar?
pretpostavljam da to ima veze sa windowsom 7 posto kod mene u windows XP pise na gornjem rubu prozora naziv...
 
Odgovor na temu

furia

Član broj: 70036
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Opera - diskusija o interfejsu25.10.2010. u 09:49 - pre 164 meseci
Ti se rekao da koristis klasicni meni, kod njega nema problema prebaci se na ovaj novi i videces da nema ove gornje trake koja je obelezena na prvoj slici.
 
Odgovor na temu

[es] :: Browseri :: Opera - diskusija o interfejsu

[ Pregleda: 2497 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.