Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Par pitanja oko hostinga - tražim stručne!

[es] :: Hosting :: Par pitanja oko hostinga - tražim stručne!
(Zaključana tema (lock), by Stefan Jocic)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 5899 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Paparazzi
Veljko Cvetković
Škola
Srbija

Član broj: 271254
Poruke: 12
*.ptt.rs.



Profil

icon Par pitanja oko hostinga - tražim stručne!22.10.2010. u 14:01 - pre 164 meseci
Zanima me da li je loopia od 5GB dovoljna za joomla sajt i prebacivanje ovog foruma (http://www.forumoforumima.net/)?
Nemam pojma koliko će mi zauzeti forum pa me zanima neka vaša procena, jer ne mogu da skinem bazu već ću koristiti Forumotion to phpbb converter koji sam našao na netu i radi. Isprobao bih sa tim forumom, ali ne mogu jer moram da promenim verziju, a ne bih da mi stoji prostiji skin dok ne uzmem taj hosting.
Da li je loopia zadovoljavajuć hosting za veliki broj poseta? Imamo oko 10000 pageviewsa dnevno... i oko više od 700-1000 jedinstvenih poseta.
Ako je neko stručan neka me prosvetli, hvala! :)
You can say what you want about me. You can do what you want to me... But you can NOT stop me...
 
0

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Par pitanja oko hostinga - tražim stručne!22.10.2010. u 14:18 - pre 164 meseci
Pa samo ti mozes da znas koliko ti prostora treba.
Ima vec tema o Loopia, pogledaj pretragu, uglavnom su ljudi zadovoljni, jedino je bilo malo prituzbi na brzinu mysql servera u zadnje vrijeme. Ali ~1000 jedinstvenih posjeta dnevno nije problem.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
0

Paparazzi
Veljko Cvetković
Škola
Srbija

Član broj: 271254
Poruke: 12
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Par pitanja oko hostinga - tražim stručne!22.10.2010. u 14:23 - pre 164 meseci
Fora je u tome što tek sad uzimam prvi put plaćeni hosting. Ovo sam radio na free hostu gde imam pristup samo forumu i panelu, ne stranici da pogledam koliko zauzima pa me zanima neka poseta. Jer očekujem da saobraćaj naglo skoči kada se preselimo, barem najavljujemo dosta novih stvari. Možeš li makar proceniti koliko to otprilike odokativno zauzima. Plus, čitao sam da je dosta ljudi nezadovoljno uptimeom... ne znam koliko je to tačno.

[Ovu poruku je menjao Paparazzi dana 22.10.2010. u 15:35 GMT+1]
You can say what you want about me. You can do what you want to me... But you can NOT stop me...
 
0

ZanLepen
AG HOSTING, zamenik direktora
Beograd

Član broj: 257915
Poruke: 452
212.200.65.*

Sajt: www.ag.rs


+131 Profil

icon Re: Par pitanja oko hostinga - tražim stručne!22.10.2010. u 14:43 - pre 164 meseci
Fora je u tome što si u startu pogrešio štedeći 30 e. Da si kupio com, net i plaćen hosting uz čitanje tema sa ovog foruma Hosting već bi imao predznanje. Ovde sve lepo piše samo treba čitati.
www.ag.rs besplatan domen i hosting|www.mojasrbija.com portal pozitivne Srbije|

www.smestajubeogradu.ag.rs
 
0

Paparazzi
Veljko Cvetković
Škola
Srbija

Član broj: 271254
Poruke: 12
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Par pitanja oko hostinga - tražim stručne!22.10.2010. u 14:50 - pre 164 meseci
1. Forum je bio napravljen iz zezanja, nikada mi nije palo na pamet da će ovoliko dogurati.
2. Teško se snalazim na forumu, tek sam se registrovao.
3. Zanima me da li loopia može da podrži ono što mi je potrebno? Iskustva koja sam čitao uglavnom su mešana, neki je hvale neki kude i onda ne znam šta ću.
4. Odokativno prostor me zanima? Uzeo bih 5 GB ali ako nije dovoljno...

Hvala onome ko konkretno odgovori na pitanja. ;)

You can say what you want about me. You can do what you want to me... But you can NOT stop me...
 
0

ZanLepen
AG HOSTING, zamenik direktora
Beograd

Član broj: 257915
Poruke: 452
212.200.65.*

Sajt: www.ag.rs


+131 Profil

icon Re: Par pitanja oko hostinga - tražim stručne!22.10.2010. u 19:51 - pre 164 meseci
ukratko,

zaobiđi Loopia.

Nije bitan prostor. Tebi ne treba za forum više od 1gb. Bitan je protok, broj poseta, opterećenje procesora. Loopia nema Cpanel, u kome se najlakše snalazi većina početnika.

Ima gomila hostinga od 3-5$ mesečno stranih pa kupiš i probaš. Domen kupi odvojeno, najbolje kod Godady i povežeš sa hostingom i to je to.


www.ag.rs besplatan domen i hosting|www.mojasrbija.com portal pozitivne Srbije|

www.smestajubeogradu.ag.rs
 
0

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: Par pitanja oko hostinga - tražim stručne!22.10.2010. u 19:57 - pre 164 meseci
Tih 5GB je malo mnogo za ono što tebi treba. Ne verujem da će ti trebati više od 1GB u početku (ako imaš samo forum i portal, i ne hostuješ nikakve velike fajlove van toga). Ako se kasnije bude kačilo previše attachmenta lako možeš preći na neki veći paket. Inače, konkretnije od ovoga ne može.

Joomla i PunBB base ti ukupno iznose (otpakovano i instalirano) ~15.09 MB.

I samo da te podsetim 1GB = 1024MB
 
0

Paparazzi
Veljko Cvetković
Škola
Srbija

Član broj: 271254
Poruke: 12
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Par pitanja oko hostinga - tražim stručne!22.10.2010. u 20:51 - pre 164 meseci
Hvala svima koji su mi odgovorili. Možda nisam dobro objasnio ali očekujem da kačim dosta slika za dowload (freebies za sajtove i forume) i slične stvari.
Zanima me da li onda možete predložiti neki drugi hosting.
Konkretno meni su objasnili da je loopia dobra i to više izvora.
Nego za svaki slučaj ću se raspitati, da ne rasipam novac jer i želim da ga zarađujem.
You can say what you want about me. You can do what you want to me... But you can NOT stop me...
 
0

view
Zeljko Paunovic
Hosting022
Host Media doo
indjija

Član broj: 88273
Poruke: 1026
109.122.68.*

Sajt: www.hosting022.com


+77 Profil

icon Re: Par pitanja oko hostinga - tražim stručne!22.10.2010. u 20:52 - pre 164 meseci
Citat:
Paparazzi: Fora je u tome što tek sad uzimam prvi put plaćeni hosting. Ovo sam radio na free hostu gde imam pristup samo forumu i panelu, ne stranici da pogledam koliko zauzima pa me zanima neka poseta. Jer očekujem da saobraćaj naglo skoči kada se preselimo, barem najavljujemo dosta novih stvari. Možeš li makar proceniti koliko to otprilike odokativno zauzima. Plus, čitao sam da je dosta ljudi nezadovoljno uptimeom... ne znam koliko je to tačno.

[Ovu poruku je menjao Paparazzi dana 22.10.2010. u 15:35 GMT+1]


Ovo sto ocekujes ogromnu posetu kada predjes na novi server mozes da bacis u vodu jer ce ti u startu dosta opasti poseta zbog premene ip adrese.
Ako ulazes veliki trud i timski rad u taj forum i stvarno mislis da ce tu da ti nagrne ogromna posete predlazem ti da odmah uzmes neki vps jer 1000 unikatnih poseta nije problem ali ako planiras povecanje poseta na 10000-20000 odmah uzmi vps jer ces opteretiti procesor i memoriju

ako mislis da neces imati 10-20000 poseta dnevno onda to nije ogromno povecanje broja posetilaca.

Svi domaci poznati forumi imaju od 1 pa na vise namenskih servera pa ako ti je uzor neki od jakih domacih voruma nemoj se cimati sa shared hostingom jer ti nece proci puno vremena a da te administrator ne iscima za opterecenje.prostor na hdd i protok nisu toliko velik problem koliko procesor i memorija
 
0

Paparazzi
Veljko Cvetković
Škola
Srbija

Član broj: 271254
Poruke: 12
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Par pitanja oko hostinga - tražim stručne!22.10.2010. u 21:32 - pre 164 meseci
Taman posla da planiram 10000 sad... o.O
To mi je malo previše. Imam malo poseta ali dosta aktivnih članova koji stalno pišu. Ali računam na njih i znam da će ostati da pišu i doprinose forumu. Ipak, ja sam samo na jedno mesto stavio reklamu, sve ostalo su oni. Tako da ne računam na pravi boom poseta, ali do 2000 možda bude za kojih godinu dana jer tek postojimo godinu dana. Jedini uvid na statistike je to da pišu oko 620 poruka dnevno, 25 novih tema i oko 3 korisnika mi se registruje... eto... Cpanel mi stvarno nije bitan sada, i onako ću imati pomoć prijatelja, ali oni su uvek radili sa free hostingom tako da rekoh ovde da pitam za plaćeni. Nešto me mrzi da učim kodiranje, preferiram photoshop. Ali znam neke osnove naravno. :)
You can say what you want about me. You can do what you want to me... But you can NOT stop me...
 
0

Aleksandar Klickovic
Owner
Daedalus Outsourcing
Beograd

Član broj: 204183
Poruke: 344
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: petsq.me


+67 Profil

icon Re: Par pitanja oko hostinga - tražim stručne!22.10.2010. u 22:14 - pre 164 meseci
Uniwebhosting se polako ali sigurno vraca na puteve stare slave. Iako sam i ja bio malo ogorcen 'onim posrnucem' sad su se polako izvukli, ubacili nove servere i sve sljaka ok.. I najavljuju jos neka poboljsanja do nove godine (otprilike jednom mesecno stigne neki mail sa uradjenim/najavljenim)

Za 25 evrica godisnje imas 10GB prostora, 400 GB protoka, cpanel, mogucnost do 15 addon domena, (neograniceno: mailova, poddomena, ftp naloga, baza, itd.)
I sto je najbitnije, napokon su regulisali pitanje korisnicke podrske, odgovaraju u roku od par sati ukoliko trenutno nisu online.. A to ti je najjeftiniji paket (uvek mozes da predjes na veci uz doplatu)

Njihov host uglavnom koristim za raznorazna testiranja, demo sajtove i osnovu za neki mp3 i video stream, pogotovo sto imaju u cPanelu Fantastico skriptu za brzu instalaciju i odrzavanje svih poznatih (i manje poznatih) CMS-ova, blogova, foruma, itd itd...

E sad, ja znam da ce ovo da izazove polemiku, ali ja volim ljudima da dam drugu sansu, sa njima sam preko 3 godine i nastavicu :)

A druga preporuka ti je http://mints.rs - nova hosting ekipica kod nas, ali dosta ozbiljno usla u celu pricu, imaju extra servere (skoro potpuno prazni, u cpanelu mi je skoro sve ispod 5% zauzeca) i dobru korisnicku podrsku

Eto, imam i na loopiji nesto, ali kao sto rece neko, imaju neki svoj admin panel, koji nije toliko los, ali dosta kaskaju sa nekim drugim mogucnostima, nekompatibilnostima, usporenjima i povremenim zagusenjima mail servera, iako su uvek bili korektni i izasli u susret.. Oni su ti vise za neke staticke sajtove, za neke low web dizajnere koji ce da nakrcaju 100-150 petohtmlskih sajtica na jedan host i zive od preprodaje tih host paketa :)

[Obrisan referral link. Zabranjeni su!]

[Ovu poruku je menjao Stefan Jocic dana 23.10.2010. u 00:20 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Stefan Jocic dana 23.10.2010. u 09:46 GMT+1]
Daedalus Outsourcing | Web Development | SEO | Instagram Followers - http://daedalus.co.rs
 
0

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: Par pitanja oko hostinga - tražim stručne!22.10.2010. u 22:49 - pre 164 meseci
Citat:
Za 25 evrica godisnje imas 10GB prostora, 400 GB protoka

400GB protoka? Nešto ne verujem u ovu brojku. Dovoljno je da se stavi na papir (broj klijenata po serveru)*(max. moguća potrošnja protoka po nalogu) i odmah se vidi da to nije moguće. Mada moguće je ako od provajdera imaju unmetered link, ali u većini slučajeva kada se radi o takvim ponudama se dobija server sa vezom od 10mb. Retki su ti koji nude 100mb link sa unmetered protokom.

A i uzeći u obzir njihovu istoriju ne bih poslovao sa njima. Ipak bih uzeo registrovanog hosting provajdera, ili pak nekog neregistrovanog ali pouzdanog. Samo ih na ESu ima nekoliko aktivnih.

Sve se mahom svodi na brojku na papiru... i cPanelu



WHM ne ograničava vrednosti za protok i prostor prilikom kreiranja hosting paketa, pa "hosting provajderi" pišu cifre koje jednostavno nisu realne. Primer iznad je za one koji ne znaju ili ne veruju o čemu pričam. Za svoj blog sam upravo sada kreirao takav paket čisto da vidite o čemu se radi (za one koji nisu upućeni).
Prikačeni fajlovi
 
0

view
Zeljko Paunovic
Hosting022
Host Media doo
indjija

Član broj: 88273
Poruke: 1026
109.122.68.*

Sajt: www.hosting022.com


+77 Profil

icon Re: Par pitanja oko hostinga - tražim stručne!22.10.2010. u 23:14 - pre 164 meseci
10mbps je oko 3300 gb protoka ali ni jedan link u praksi ne moze maksimalno da se iskoristi i kad neko daje unmatred 10mbps ili 100mbps lako moze da se izracuna koliko je to tacno protoka ali javlja se i problem kod onih data centara koji stavljaju 20 servera na jedan link od 100mbps a svima u karakteristikama pise 100mbps ali to nije samo njihovo nego i deljeno izmedju ostalih klijenata i tu dolazi do matematickih problema izracunavanja koliko ko ima pravo da potrosi ili koliko je cije...

400gb na shared hostu u praksi ne moze da se potrosi.ja prodajem hosting vec dve godine i imao sam klijente koji su prelazili potrosnju od 100gb protoka mesecno ali posle toga se ubrzo javljao problem kod opterecenja procesora ili memorije npr. subotom uvece kad je udarni spic poseta i svi ti klijenti su morali preci na vps ili namenske servere a moji serveri za shared su quad core 2.8ghz sa 8-12gb RAM-a i dual core 6000 + sa 8gb RAM-a...

sa mojim iskustvom garantujem da 400gb na shared hostu ne moze biti potroseno u praksi na klasicnim web sajtovima,forumima i ostalim cms-ovima

[Ovu poruku je menjao Stefan Jocic dana 23.10.2010. u 09:47 GMT+1]
 
0

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: Par pitanja oko hostinga - tražim stručne!22.10.2010. u 23:19 - pre 164 meseci
Da, ima i toga o čemu ti pričaš. Ali objasni sad ti narodu da oni nisu u pravu.

[Ovu poruku je menjao Stefan Jocic dana 23.10.2010. u 09:47 GMT+1]
 
0

uniweb-hosting
support
Beograd

Član broj: 271299
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.uniwebhosting.com


Profil

icon Re: Par pitanja oko hostinga - tražim stručne!23.10.2010. u 00:31 - pre 164 meseci
10 TB-a protoka inače košta 600$ mesečno kod theplanet-a, što moze da se vidi na stranicama theplanet-a I za razliku od drugih datacenter-a gde daju beskonačan protok do 5 TB-a mesečno, a posle ga spuste na 10mbit-a/s ili ugase server to kod theplanet-a nije moguće, jel su oni taj protok papreno naplaćuju, kao i svoje servere, ali protok posebno papreno naplaćuju.

@Paparazzi

Slobodno uzmi taj hosting, a kada ti sajt dostigne posetu od 10k ili 20k poseta mesečno, lako ćes preći na VPS.

[Ovu poruku je menjao Stefan Jocic dana 23.10.2010. u 09:48 GMT+1]
 
0

Paparazzi
Veljko Cvetković
Škola
Srbija

Član broj: 271254
Poruke: 12
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Par pitanja oko hostinga - tražim stručne!23.10.2010. u 10:11 - pre 164 meseci
Čekaj sad, ja sam se pogubio. Svi pričate različito.
@ uniweb-hosting: Konkretno na koji hosting misliš kada kažeš uzmi? Uniweb?

Razgledaću još malo pa ću do ponedeljka odlučuti, ne bacaju mi se pare bespotrebno.
You can say what you want about me. You can do what you want to me... But you can NOT stop me...
 
0

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: Par pitanja oko hostinga - tražim stručne!23.10.2010. u 10:17 - pre 164 meseci
Ne, ne pričaju o svom hostingu. Već o hostingu firmi kod koje si hteo da zakupiš paket (Loopia).
 
0

Paparazzi
Veljko Cvetković
Škola
Srbija

Član broj: 271254
Poruke: 12
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Par pitanja oko hostinga - tražim stručne!23.10.2010. u 10:29 - pre 164 meseci
Upravo me je uniwebhosting malo prosvetlio. Podrška je odlična, sve pohvale. Čovek mi je odgovorio na sva pitanja preko online chata. Za loopia bih morao čekati do ponedeljka. -.-

Inače sada sam opet u dilemi. Hehee... dosta protoka nude, msm 400GB, to je realno? ^^
You can say what you want about me. You can do what you want to me... But you can NOT stop me...
 
0

El_Nino
Bečej/Novi Sad

Član broj: 46592
Poruke: 160
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 192742585
Sajt: www.valleyofwishes.net


+3 Profil

icon Re: Par pitanja oko hostinga - tražim stručne!23.10.2010. u 10:31 - pre 164 meseci
Za nešto više od 2000din imaš 1.5 GB prostora kod Orion hostinga... I što je bitno, cPanel

http://www.oriontelekom.rs/pri.../hosting/linux_paketi.155.html
 
0

Paparazzi
Veljko Cvetković
Škola
Srbija

Član broj: 271254
Poruke: 12
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Par pitanja oko hostinga - tražim stručne!23.10.2010. u 10:36 - pre 164 meseci
Hvala svima na toploj podršci, ali nekako mi se najviše dopao uniweb. Još ako je protok realan, onda super.
Raspitaću se na sajtovima koji kod njih hostuju za mišljenje, jer sam dobio listu sajtova.
Eto tako... Šta konkretno drugi misle o tom hostingu?
You can say what you want about me. You can do what you want to me... But you can NOT stop me...
 
0

[es] :: Hosting :: Par pitanja oko hostinga - tražim stručne!
(Zaključana tema (lock), by Stefan Jocic)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 5899 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.