Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Spajanje excel fileove ili sheetova

[es] :: Office :: Excel :: Spajanje excel fileove ili sheetova

[ Pregleda: 8995 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DOGMA

Član broj: 17577
Poruke: 148
*.crnagora.net.



Profil

icon Spajanje excel fileove ili sheetova19.10.2010. u 21:51 - pre 164 meseci
Da bih najlakse objasnio sa cim imam problem

http://img156.imageshack.us/img156/6180/solutiony.png

Znaci da najlakse objasnim sta je u pitanju, cijene odredjenog proizvoda po mjesecima s tim sto je svaki mjesec u zasebni excel file, i svakog mjeseca moze da bude odredjeni broj novih proizvoda i odredjeni broj iz prethodnog mjeseca ili nekog drugog mjeseca da ne bude, tj to je oko 30% svakog fajla. Uglavnom, meni je potreban jedan da ga nazovemo master file koji bi prikupio sve te podatke iz razlicitih tabela/sheetova/fileove.. sve jedno.

Gore je samo mali primjer da bih lakse docarao..



DD
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Spajanje excel fileove ili sheetova20.10.2010. u 00:29 - pre 164 meseci
evo ti jedan banalan "Basic" primjer

Možeš to izvesti tako što unaprijed pripremiš (ovisno o ostalim elementima) jednu master knjigu "Book"

Za svaki mjesec unaprijed imaš po jednu kreiranu Book1, Book2, Book3, Book4....
U Master Book napraviš tablicu i pripremiš za svaku Book? stupac. Kopiraš raspon podataka koji ti je važan iz Book1 u Book, pa tako za Book2 itd...Sve snimiš.

Ako budeš mijenjao mjesto fajlovima tada trebaš izvršiti ažuriranje automatskih linkova, savjetujem ako može sve Book uvijek na istoj poziciji u folderu ili moraš ažurirati linkove.

Nije potrebno otvarati sve Book da bi imao ažurne podatke.
Pogledaj ovaj zip-file u prilogu. Raspakiraj ga na C:\ i otvori Book (ako treba izvrši ažuriranje linkova
Također pogledaj ažuriranje linkova sa VBA ako te zanima http://www.ozgrid.com/VBA/update-links.htm

Kako vršiš kopiranje iz Book1 u Master Book?
Selektiraj podatke u Book1 pa Copy, prebaci se na MasterBook i Paste Special/Paste Link u stupac Book1. Tako za sve Book-s.

Formula glasi otprilike ovako za stupac Book1 u MasterBook ćelija B2
='C:\Tmp\[Book1.xls]Sheet1'!B2

Nadam se da ćeš se snaći ;-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

DOGMA

Član broj: 17577
Poruke: 148
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Spajanje excel fileove ili sheetova20.10.2010. u 17:37 - pre 164 meseci
:)
Malo sam prosao kroz tvoj excel, lijepa ideja no meni ne zavrsava posao jer ti rucno kucas slova tj A kolonu.. A to su meni ustvari jedinstvena kolona sa kodom odredjene kompanije, i po kojima generisem kasniej ostale stvari i spajam u acces i lijepim tabele, tako da to ne mogu rucno da unosim, vec treba masterbook da ih povuce iz bookova.

Ako kapiras sta zelim da kazem..
DD
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Spajanje excel fileove ili sheetova20.10.2010. u 17:52 - pre 164 meseci
Citat:
DOGMA vec treba masterbook da ih povuce iz bookova.
Ako kapiras sta zelim da kazem..
Kako će povući podatke ako mu nisi zadao odakle?
Sorry, baš i ne kapiram
No nije važno za mene, valjda će se još netko javiti i pomoći ti
pozz
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Spajanje excel fileove ili sheetova

[ Pregleda: 8995 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.