Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ping prolasi, ali ne otvara strane iz browser-a, niti dozvoljava bilo koji request

[es] :: SOHO Networking :: Ping prolasi, ali ne otvara strane iz browser-a, niti dozvoljava bilo koji request

[ Pregleda: 3720 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zunzara_kg
Programer, ABS

Član broj: 270864
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Ping prolasi, ali ne otvara strane iz browser-a, niti dozvoljava bilo koji request17.10.2010. u 22:21 - pre 164 meseci
Imam problem sa SBB konekcijom, preko standardnog modema koji dele. Povezivanjem sa desktop racunarom svi tipovi request-ova ka netu rade (Http request, skidanje mejlova kroz Outlook, chetovi, torrent...) jedan period vremena, tj. par minuta, i nakon toga sve prestane da radi. Najcudnije u svemu je da ping npr. googla prolazi (ping www.google.com), ali to je sve, niti browser otvara strane, niti radi torrent, mejl...!!! Kad prebacim mrezu na laptop racunar sve radi kako treba!!!
 
Odgovor na temu

easyyu
Pol isidor
MSc. Elektrotehnika-Telekomunikacije
Kanjiza

Član broj: 18220
Poruke: 1729
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 314201297


+170 Profil

icon Re: Ping prolasi, ali ne otvara strane iz browser-a, niti dozvoljava bilo koji request18.10.2010. u 02:55 - pre 164 meseci
Citat:
zunzara_kg: Imam problem sa SBB konekcijom, preko standardnog modema koji dele. Povezivanjem sa desktop racunarom svi tipovi request-ova ka netu rade (Http request, skidanje mejlova kroz Outlook, chetovi, torrent...) jedan period vremena, tj. par minuta, i nakon toga sve prestane da radi. Najcudnije u svemu je da ping npr. googla prolazi (ping www.google.com), ali to je sve, niti browser otvara strane, niti radi torrent, mejl...!!! Kad prebacim mrezu na laptop racunar sve radi kako treba!!!

Imao isti problem sa Jetspeed-om na ADSL Telkomu..
Resio tako da sam ih zvao vise puta...Na kraju uradio Hard rst router-a i sve proradilo.
Na kraju se ispostavilo (rekli u teh podrsci) da je problem bio vezan za citavu Vojvodinu, a pravili se ludi :)
 
Odgovor na temu

RiciSambora
Banja Luka

Član broj: 150572
Poruke: 388



+5 Profil

icon Re: Ping prolasi, ali ne otvara strane iz browser-a, niti dozvoljava bilo koji request19.10.2010. u 17:05 - pre 164 meseci
Citat:
zunzara_kg: Imam problem sa SBB konekcijom, preko standardnog modema koji dele. Povezivanjem sa desktop racunarom svi tipovi request-ova ka netu rade (Http request, skidanje mejlova kroz Outlook, chetovi, torrent...) jedan period vremena, tj. par minuta, i nakon toga sve prestane da radi. Najcudnije u svemu je da ping npr. googla prolazi (ping www.google.com), ali to je sve, niti browser otvara strane, niti radi torrent, mejl...!!! Kad prebacim mrezu na laptop racunar sve radi kako treba!!!

I na laptopu radi bez problema? Iz ovog sto si napisao prva pretpostavka je da je do tvog racunara. Da li imas virus (najvjerovatnije) ili te blokira neki firewall moras sam otkriti. Hajd okaci ovdje traceroute ka google-u kad ti se to desi.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ping prolasi, ali ne otvara strane iz browser-a, niti dozvoljava bilo koji request19.10.2010. u 18:32 - pre 164 meseci
Kako prebaciš mrežu na laptop? Samo isključiš kabl iz desktop računara i uključiš ga u laptop?
 
Odgovor na temu

srdjan.v
Srdjan Vujasevic
Belgrade

Član broj: 44713
Poruke: 143
*.wimax.verat.net.

Sajt: www.network.rs


+1 Profil

icon Re: Ping prolasi, ali ne otvara strane iz browser-a, niti dozvoljava bilo koji request19.10.2010. u 19:41 - pre 164 meseci
Da se ubacim i ja u ovu temu sa mojim problemom...
Imam kabloski SBB net, i njihov modem, delio sam konekciju na vise racunara tako sto sam kacio jedan po jedan i restartovao modem.
Sad sam kupio ruter, naravno TP-Link :), i povezao sam tri racunara sa XP-om i dva sa Windows 7. Dobio sam IP adrese od rutera, DNS-ove, sve kako treba, i sve radi kako treba na racunarima sa XP-om.
Na Windows 7 nemam net, ping mi prolazi do DNS-a, pingujem ruter, u Network and Sharing centru mi pokazije kako da imam net, pokazuje kao da je sve dobro, medjutim Browseru nece da mi otvori bilo koju adresu, cek nece ni podesavanja rutera 192.168.1.1 da otvori.
Samo da naglasim da sam bez problema izlazio na net kada sam bio prikljucen na modem.
Ima li neko ideju sta bi moglo da bude?
 
Odgovor na temu

zunzara_kg
Programer, ABS

Član broj: 270864
Poruke: 2
*.abs.rs.



Profil

icon Re: Ping prolasi, ali ne otvara strane iz browser-a, niti dozvoljava bilo koji request20.10.2010. u 10:04 - pre 164 meseci
Probajuci sve i svasta palo mi je na pamet da sam pre par dana dodao jos malo RAM-a u sistem, i da memorija cesto moze da bude uzrok nebuloznih problema. Uklonivsi taj najnoviji memorijski modul problem je nestao. Tada sam vratio taj modul, ali i namestio novu kombinaciju tri memorijska modula (jedan SDRAM i 2 DDR1 modula), i sistem je nastavio da radi kako treba. Logicki ne vidim kako bi tu mogao da nastane problem, ali sada sve radi kako treba! :/
 
Odgovor na temu

RiciSambora
Banja Luka

Član broj: 150572
Poruke: 388



+5 Profil

icon Re: Ping prolasi, ali ne otvara strane iz browser-a, niti dozvoljava bilo koji request20.10.2010. u 18:43 - pre 164 meseci
Citat:
srdjan.v: Na Windows 7 nemam net, ping mi prolazi do DNS-a, pingujem ruter, u Network and Sharing centru mi pokazije kako da imam net, pokazuje kao da je sve dobro, medjutim Browseru nece da mi otvori bilo koju adresu, cek nece ni podesavanja rutera 192.168.1.1 da otvori.
Samo da naglasim da sam bez problema izlazio na net kada sam bio prikljucen na modem.
Ima li neko ideju sta bi moglo da bude?


Neki firewall te blokira? Dok si bio spojen na modem "naucio" je jednu mrezu kao domacu, i sad sve ostalo blokira. Pregledaj to, i u Network and Sharing, pokusaj tu mrezu namjestiti kao "Home network" ili iskljuciti windwos-ov firewall skroz.
 
Odgovor na temu

srdjan.v
Srdjan Vujasevic
Belgrade

Član broj: 44713
Poruke: 143
217.26.75.*

Sajt: www.network.rs


+1 Profil

icon Re: Ping prolasi, ali ne otvara strane iz browser-a, niti dozvoljava bilo koji request21.10.2010. u 07:00 - pre 164 meseci
Iskljucio sam firewall skroz, nisam pogledao, mozda se desi u browseru da je aktiviran proxy i pokupio nesto od SBB-a pa zeza.
Rekao sam im da preinstaliraju windows, pa ako ne bude resen problem da zovu, medjutim juce nisu zvali, tako da se nadam da je problem resen :)
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Ping prolasi, ali ne otvara strane iz browser-a, niti dozvoljava bilo koji request

[ Pregleda: 3720 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.